Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bios/Alaplap által USB hiba?
Lapozás: OK   3 / 3
(#) KTobi válasza lgyk hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Nem!
Win98 instalálása közben készített MS-Dos bootdisk.
Teljes Dos, ismer minden parancsot. Nem Win98 boot, Windows bootal még nem találkoztam.

Azért próbálkoz tovább!
Nekem két hét után sikerült hálózatba kötni két gépet :eek2: . Az egyiken a Biosban le volt tilva a LAN kártya, hiába okoskodtam én a driverral.
A mester akitől vettem kapta ám a szidást, , pedig már tölle is kértem segítséget, de azt nem mondta, hogy a Biosban letiltotta.
(#) L.Zsolt hozzászólása Júl 1, 2007 /
 
szabi o igyvan a biosban az usb 1.1+2.0 enableden volt végig.
Igyk elteszem de van egy epox lapom is eltéve bár annak már a hibájára sem emlékszem csak a kondik úgynéznek ki rajta mint a notredámi toronyőr háta
Norberto nemsokára megveszem az új alkatrészeket (memo,táp,videokártya,alaplap,proci) vinyók ,ház marad na meg az usb-s eszközők bill,egér nyomtató ,scanner.a kérdésem az lenne,hogy itt a fórumok között foglalkoztok-e gép tuningolással?Mert nyitnék egy újat ha igen.De tűpákához csak nagyon vészesetben nyúlunk ám
(#) Norberto válasza L.Zsolt hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Igazándiból ezen a fórumon nem foglalkozunk géptuningolással...

Elvégre ez a jelenlegi egy elektronikai fórum; viszont kizárólag számítástechnikával foglalkozó lapok is vannak a neten...

http://www.szamitogep.hu

http://forum.terminal.hu >>> hardware részleg

http://forum.hwsw.hu

Esetleg egyetlen topikot tudnék mondani, ahol párszor már felmerült a géptuningolás módszere, lehetősége, stb.

EZ lenne, amiről beszéltem...tehát nem kéne új topikot nyitni hozzá!
(#) L.Zsolt válasza Norberto hozzászólására (») Júl 1, 2007 /
 
Értem és köszi ,és ezúton megkérnélek töröld ezt a topikot merthát kiveséztük a problémát.Minden jót bb.
(#) patexati hozzászólása Jún 27, 2008 /
 
Nem biztos,hogy ide vág pontosan,de nem nyitok másik topicot!Szóval van egy HP nx 6110-es notebookom és valami alaplapi gondja lehet Néha gondol egyet és lefagy de ha lenyomom egy kicsit a vinyó feletti műanyag részt akkor megindul ha elengedem megáll!A vinyó az bizti,hogy jó mert ha vinyó nélkül lemezről futtatok oprendszert akkor is előfordul a hiba Ha valaki jártas alaplapjavításban legyenszíves válaszoljon!Előre is köszönöm!
(#) Lucifer válasza patexati hozzászólására (») Jún 27, 2008 /
 
Szvsz. valamelyik IC forrasztása rossz. Az produkál ilyen tüneteket. Ahogy melegszik tágul -> elmozdul. Hogy ezt mi okozta arról lehet mesélni. Pld. notit nem célszerű a saját billentyűzetéről használni. Az hogy a winyó felett nyomod az egy dolog a nyomás hatására máshol is mozdulhat a panel.

AD1) Elviszed szervízbe jó pénzért megkeresik a ludas alkatrészt és átmelegítik. Vagy jó lesz vagy nem.

AD2) Detektálod konkrétan melyik alkatrész az. És ha van hőlégpákával rendelkező BGA forrasztásban jártas ismerősöd vele átmelegítteted egy kicsit.
Esetleg ha szerencséd van akkor esetleg a RAM foglalat lábainál van a bibi. Egy / RAM modul van benne? Ha egy akkor tedd át a másik slotba. Bár ha RAM hiba van akkor nemigen menne tovább.
(#) patexati válasza Lucifer hozzászólására (») Jún 27, 2008 /
 
Kösz!Nem ram hiba a másik foglalatban is ugyanaz van és másik rammal is!
(#) Mariann78 hozzászólása Márc 18, 2009 /
 
Hali, egy nagy kérdésem lenne, a bios-ban ez látom kiírva: Setting wrong values in below sections may cause system to malfunction, ha valaki tudja mit jelent akkor segítsen előre is köszönöm
(#) bbalazs_ válasza Mariann78 hozzászólására (») Márc 18, 2009 /
 
Ha rosszul allitod be az alanti reszben megjeleno ertekeket, az a rendszer hibas mukodeset okozhatja.
pl. ilyesmi lehet egy rossz orajel, szorzo, pci orajel, alacsony feszultseg a procinak, memorianak (mar ahol ezeket be lehet allitani), stb.
De lehet pl. a RAMok varakozasi idejenek a rovidsege is baj, stb, stb.

Nezd meg, az alaplap leirasaban, hogy mi allitja vissza alapertekre (pl. bekapcsolaskor az Inst folyamatos nyomasa), ha van ilyen, akkor kiserletezhetsz batran.
(#) BGAZsolt hozzászólása Aug 13, 2009 /
 
Hali!
Nagyon szakik figyelem!!
Noti javítással foglalkozom...van most nálam egy Acer Aspire, amit szervízbe vittek, de szokás szerint alaplaphibát állapítottak meg és cseréje 80000Ft DD
A srác elküldte nekem, mert mondtam, hogy ez egy típushiba könnyen javítható... (nem megy az USB, billentyű, egér) De a gép már be sem kapcsolt. Szétszedtem és láss csodát: szépen belekókányoltak :O . Az együgyű szervíz megpróbálta kicserélni a EME KB910 IC-t persze sikeresen összekócolta a lábakat + egy ped le is szakadt... (87-es láb) :Y
Nem találok .pdf-et ehhez az IC-hez...de valszeg azért van, hogy az egyik mátrix nem megy: Z,U,J,N.B billentyűk... Ez persze csak akkor derült ki mikor már megcsináltam az eredeti hibáját
A kérdésem: tudja valaki, hogy külső USB-s billentyűvel hajlandó lenne-e menni? Azaz a külső bill. is a billentyűvezérlőröl megy? Lehet, hogy egyértelmű, de mégsem tudom a választ 100%-ban és nincs most otthon USB bill. amivel ki tudnám próbálni...
Végül is hétvégére már lesz, csak kíváncsi lennék addig is! :R
Köszi,
Zsolt

Üdv, Zsolt
(#) potyo válasza BGAZsolt hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Ha az USB porton működik egy pendrive, egér, akármi, akkor a billentyűzet is fog.
(#) BGAZsolt válasza potyo hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Ez tuti? Mert egyébként működik rajt Pendrive...
Csak azért mert a billentyű megvezérléséhez kell elvileg a keyboard contoller... vagy NEM?? Ha nem, akkor mi határozza meg, hogy melyik gomb let lenyomva?
Végül is a PS2 port meg az USB is RX-TX lábakon kommunikál...Nem tiszta még most sem.
(#) BGAZsolt válasza potyo hozzászólására (») Aug 13, 2009 /
 
Most néztem...látom értesz hozzá...
Csak egy picit bővebben kifejtenéd akkor, hogy mi a különbség a noti saját billentyűzetének a vezérlése, meg az USB-s bill. vezérlése között? Please :yes:
Akkor már hadd okosodjam én is!
Köszi!
Zsolt
(#) potyo válasza BGAZsolt hozzászólására (») Aug 14, 2009 / 1
 
A lényeg, hogy a billentyűzetvezérlő is az alaplaphoz csatlakozik és az USB vezérlő is, tehát nem feltétele egyik működése a másik működésének. Ha az USB-be dugsz valamit, akkor az csak az USB vezérlővel kommunikál, függetenül attól, hogy az épp egér, billentyűzet, pendrive, webkamera, stb. Így ha az USB vezérlő működik, akkor amit arra rádugsz, az is működni fog, mert nem igényel a gép felől semmi más hardvert. Az USB-s billentyűzetben benne van a vezérlő, ami a mátrixot kezeli (mondjuk a PS2-nél is a billentyűzetben van, csak a laptopoknál szokott az alaplapon lenni a vezérlő), és már csak azt küldi tovább a gép felé, hogy melyik gomb lett lenyomva vagy elengedve.

A soros port használ RX-TX lábakat, sem a PS2 sem az USB nem így működik.
(#) BGAZsolt válasza potyo hozzászólására (») Aug 14, 2009 /
 

Nagyon köszi!
Az RX-TX-el kapcsolatban...jogos!
Nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsan megkapom a választ. Örülök, hogy pont belém botlottál

Mégegyszer kösz!
Zsolt
(#) Magorh hozzászólása Szept 14, 2009 /
 
Sziasztok!


Olyan kérdésem lenne, hogy hol tudom azt beállítani a bios-ban, hogy a gép állandóan menjen. Azaz amint kap tápfeszt. automatikusan kapcsoljon be. Tudtommal létezik ilyen beállítás.

Válaszokat előre is köszönöm!


Elnézést ha nem jó topicba postoltam, de nem találtam olyat, ami kimondottan ezzel foglalkozna. Emiatt meg szerettem volna új topicot nyitni.
(#) vision61 válasza Magorh hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
A BIOS-ban általában az energiagazdálkodás (-takarékosság) menün belül szokott lenni egy olyan opció, amivel a hálózati feszültség bekapcsolására automatikusan elindítja a gépet, illetve áramszünet esetén újraindul. Ezt kell engedélyezned.
(#) Magorh válasza vision61 hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Igen megvan, köszönöm.
S olyan beállítás, hogy ne tudják kikapcsolni?
(#) potyo válasza Magorh hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
A konnektorból úgyis ki tudják húzni...
(#) Magorh válasza potyo hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Nem, mert direktbe van kötve a hálózatra. Max. ha elvágják a kábelt, vagy lekapcsolják a főelosztót...
Egyenlőre úgy oldottam meg, hogy ha nem megy a gép és van feszültség akkor egy időzítő elindítja a gépet...
(#) potyo válasza Magorh hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
És akik ki akarnák kapcsolni, azoknak nem lehet megmagyarázni, hogy ne kapcsolják ki?
(#) Magorh válasza potyo hozzászólására (») Szept 14, 2009 /
 
Ha nincs más lehetőség, akkor az lesz. Csak nem egyszerű felfogásúak...
(#) pisti1818 hozzászólása Feb 10, 2011 /
 
Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hogy miért csinál az USB olyan dolgokat,hogy bedugom pl:egeret megy egy darabig és utána megáll aztán ha a ház USB-jébe dugom ott is megáll de ha PCI-Expressz USB bővítőt használok akkor pedig tökéletesen működik mi lehet a probléma válaszotokat előre is nagyon köszönöm!
(#) lala1975 hozzászólása Ápr 17, 2011 /
 
sziasztok

segítségre lenne szükségem!
Van egy asus F5M típusú laptopom és nem müködnek az usb portok bármit dugok rá ( egér,külső vinyó) stb semmire nem reagál.Vettem egy ST-LAB C-310 típusú express kártyát de azt sem ismeri fel a rendszer így semmilyen usb-s eszközt nem tudok használni. Tudnátok segíteni? Van erre még megoldás?
(#) potyo válasza lala1975 hozzászólására (») Máj 24, 2011 /
 
Megpróbálnám egy Linux live cd-ről indított rendszerben, hogy az felismeri-e az usb cuccokat. Ha az sem, akkor hardverhiba van. Ha igen, akkor viszont szoftveres a probléma.
(#) almacsutka hozzászólása Dec 28, 2011 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
A problémám az ,hogy az alaplapi(D201GLY) usb nem működik.
Ha rádugok egy pendrive-ot világít, xp kiírja ,hogy telepítve van majd 2-3mp múlva: nem lehet felismerni az eszközt. Eszközkezelőben az usb-vezérlők alatt mindennél "Ez az eszköz megfelelően működik."-et ír.
Usb feszültségére 4,86 v-ot mértem.

Kikapcsoltam a biosban az alaplapi usb-t, majd beleraktam egy PCI usb bővítőkártyát s a végeredmény ugyan az. (itt 4,87 v-ot mértem)

Úgy néz ki a lan sem működik.(nem világít)
(#) abcdabcd válasza almacsutka hozzászólására (») Feb 9, 2012 /
 
Másik tápegységgel próbáltad a gépet?
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem