Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   710 / 2208
(#) Doncso válasza djhans hozzászólására (») Szept 27, 2009
Hát engem meggyőztek, az biztos.
(#) Mate78 válasza lpcollector hozzászólására (») Szept 27, 2009
köszi szépen a linket!

üdv
(#) Gubán_Gábor válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 28, 2009
Hello

A -120V beállítva a 6C33C-k katódjain, de még kapcsoló beszerzés probléma miatt nem tudtam az anód és a segédrács feszt a GU-ra ráadni, pedig már nagyon kíváncsi vagyok, de sajna várnom és (várnotok) kell csütörtök estig, mert megyek vissza Szegedre tanulni...
Csütörtök este bekapcsolás lesz, mostmár ígérem mindenkinek, csak szerzek 2 db normális kapcsolót, még ha a föld alá is kell ásnom értük
Amúgy a Köbzoli túrában is is benne lennék nagyon szívesen
Csütörtökön, de legkésőbb péntek délelőtt jönnek a képek és a videók, az első indításról [/OFF]Boldog szülinapot utólag is, bárkinek is volt a családodban[OFF]
(#) Imi65 válasza zolee1209 hozzászólására (») Szept 28, 2009
[OFF]Zolikám, nem készülünk, csak beszélünk róla. Egyenlőre még tervezett időpontja sincs.
(#) Imi65 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Szept 28, 2009
Gabi, megnézhetnéd, mekkora jele tudsz kivenni a 33Sz katódjairól, látható határolás, vagy erőteljes torzulás nélkül, még a bekapcsolás előtt. Kíváncsi lennék, hogy a katodin tud-e elegendő jelet szolgáltatni.......
(#) Doncso hozzászólása Szept 28, 2009
Sziasztok, gondoltam megmutatom hogy áll most éppen az EL84, igaz még van mit rajta szögelni, a talpakat még meg kell oldani, csatlakozókat még nem tudom hová helyezem el, az előfokot is igazítani kell, illetve az előlap még kap egy kis csinosítást, cimkézést, de összességében nagyjából így fog kinézni. Illetve még egy sötétebb lazúrozáson gondolkodom, de ezt még nem döntöttem el. Lényeg hogy magabiztos vagyok.

SDC10697.JPG
    
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2009
Idézet:
„igaz még van mit rajta szögelni”
Ez mindgyárt kész ! Gratulációm eme remekműhöz Ugye nem is olyan vészes egy csövest összeszögelni ? Most már jöhet a következő
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 28, 2009
Hát dolgoztam rajta, de azért a késztől még messze van, de köszi, örülök hogy tetszik.
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2009
Doncso ! nekem ami vas és fa nomeg némi üvegcső kombinációja az általában tetszik ! No nem minden de ez szép , viszont én mindig reklamálni szoktam a belvilágról a látványt ami nem mellékes ? Ha lehet majd megmutatod Egy jó asztalos iparost keresnék ?
(#) mark.budai válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2009
Ez nagyon szép! De azok a kondik! Nem gondoltam volna, hogy egy kondi lehet ilyen szép!
(#) Action2K válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 28, 2009
Hát azok olyan szépek, hogy még egy légy is hanyatt esik rajta.
Bár az is tetszik nekem, ha az évszám jól látszik rajta, s a 60-as éveket jelöli. Ezt fel nem políroznám! Ha minden igaz pár héten belül újra életre kel, s szorgos munkába fog állni.
(#) mark.budai válasza Action2K hozzászólására (») Szept 28, 2009
Ez is szép. És az az évszám. Hát, sokkal idősebb, mint én.
(#) zolee1209 válasza Action2K hozzászólására (») Szept 28, 2009
Úgy kell felpolírozni, hogy a szöveg megmaradjon!

Imi: semmi baj, majd észreveszem, ha készültök valamire!
(#) Action2K válasza zolee1209 hozzászólására (») Szept 28, 2009
Vagy polírozás után visszaszitázza a szöveget. :hide:

Márk: Nálam csak 2 hónappal idősebb. Ezért is megy a szülinapis erősítőmbe.
(#) Action2K válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 28, 2009
Idézet:
„nekem ami vas és fa nomeg némi üvegcső kombinációja az általában tetszik !”

És itt még a belvilág is látszik.
Bővebben: Link
(#) CIROKL válasza Action2K hozzászólására (») Szept 28, 2009
Ez aztán Igen itt van ám minden amit felsoroltam ! Ha megéheznél zene hallgatás közben csak hátra nyúlsz ! :gumicsirke: :kocsog: :emptybottle: A mayky cucca is jó !
(#) mayky válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 28, 2009

Ehhez mit szólsz?

Fa fém és némi üvegcső.
(#) djhans válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Szept 28, 2009
Miért nem kapcsolod az anódfesz trafók előtti hálózati feszt vagy arról megy fűtés is?
(#) lpcollector válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2009
Ennyi cső együtt már szépen világíthat
A kondikat felpolíroztad, hogy ennyire fényesek?

Látom, hogy már a többieknek is feltünt...
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 28, 2009
Egyszerre válaszolnék mindenkinek.

CIROKL : A belsejéről majd teszek fel képet amint végeztem vele, most még azért kicsit gatya, de majd összerendezem ha elkészül. A fa munkát kizárólag itthoni , barkács szerszámokkal készítettem és a doboza egy az egybe hulladékfa felhasználásával készült.

Márk és Laci.

Az egyik kondi az ugyanolyan mint a képen, csak 2*8uF, eredetileg én se akartam polírozni, de higgyétek el nagyon csúnyák voltak szegények, én is sajnáltam a feliratot, de valamit valamiért, egy kis csiszolópapír és PREVENT krómpolír paszta csodákra képes.

Ipcollector

Készítek majd egy képet arról is amikor este van, szerintem gyönyörű és nagyon hangulatos ahogy világítanak, mondhatni romantikus is egy kicsit, a varázsszem pedig pont az I-n.
(#) Gubán_Gábor válasza djhans hozzászólására (») Szept 28, 2009
Most hirtelen nem értem, mire gondolsz, de amúgy összesen 8db transzformátor van a rendszerben, és úgy akarom megcsinálni, hogy az összes trafót bekapcsolom, és az egyenirányítás, és pufferkondik után teszek minden körbe 1-1 kapcsolót, és fokozatonként lesz bekapcsolva, úgy ahogy azt kigondoltam 3 oldallal ezelőtt, és jóvá is hagyták a sorrendet, majd a végső rendszerben lehet 1 kapcsoló is, mert minden feszültség 1 db transzformátoron lesz.
De az még tervezés alatt áll, mert ott tirisztoros egyenirányítás lesz, hogy bekapcsolásnál szépen lassan lehessen növelni a feszültséget lágyindítás szempontjából.
(#) Gubán_Gábor válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 28, 2009
Hello

Csütörtök este megnézem neked, de még ha kevesebb jelet is tud adni, próbára szerintem elég lesz, de amúgy egy komplett APX 100 előfokozata van a teljes rendszer elején 2db ECC 808 csővel. Az első kettőstrióda anódkövetős feszültségerősítő fokozat a második kettőstriódának az egyik fele a meghajtó fokozat, és a másik fele a katodin fázisfordító. Ez az előfokozat gond nélkül kihajtotta az APX 100-ast. A katodin után már közvetlen a végcsövek jöttek egy csatoló kondin keresztül, most a katodin kimenetei mennek a 6C33C rácsaira. Ha nem lesz elég a meghajtó jel, akkor a 6C33C-k és a katodin közé teszek még egy erősítő fokozatot

Szóval csütörtök este megnézem neked, mekkora effektív feszültség jön le a katódokról. Még bekapcsolás előtt.

Amúgy a 6C33C-k katódkörébe munkaellenállásnak 3,3 k ohm-os 5W-os munkaellenállásokat tettem, gondolom elég lesz oda.
(#) mark.budai válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Szept 28, 2009
Ha 8 darab trafó, akkor biztos, hogy külön-külön van mindennek. Tudok erre egy jó megoldást. Mivel ez még csak ugye próbaverzió, mi lenne, ha szépen fokozatosan dugdosnád be a "konnyektorba" a trafókat?
(#) Gubán_Gábor válasza mark.budai hozzászólására (») Szept 28, 2009
Nem jó az általad javasolt megoldás, mert
igaz, hogy 8 trafó van, de 1 trafó többféle helyre is juttat feszültségeket, szóval a trafók egymással bonyolult soros és párhuzamos kapcsolások tömkelegében vannak, hogy a kellő feszültségeket tudják szolgáltatni, majd hétvégén, lerajzolom, hogyan vannak kötve a transzformátorok Még így is alig sikerült kihoznom a kívánt feszültségeket

Csak példának, hogyha bedugom a 3 db APX trafót, amik sorosan adják a GU81 anódfeszét, akkor kapásból megjelenik a segédrácsfesze is, és a 130V os 6C33C anódfesz is, és a -300V os katódfesz is
De majd a rajzról jobban fogod látni
(#) Imi65 válasza Gubán_Gábor hozzászólására (») Szept 28, 2009
Gabi, a GU kaphatja egyszerre a segédrács és anódfeszt, csak a segédrács ne kapjon egyedül.
(#) djhans válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 28, 2009
Azért nem kaphatja előbb a segédrács mint az anód mert akkor át akarná venni a szerepét? Gondolom akkor fel is izzana.
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Szept 28, 2009
Így van, mivel a gyorsító teret a segédrács hozza létre. A vezérlőrácson az anódfeszültségtől függetlenül átlép a meghatározott mennyiségű elektron, amit a rácsnak kell elnyelni. Ezért valóban felizzik.
(#) Doncso hozzászólása Szept 28, 2009
Mai nap ahogy bóklásztam a műhelybe, és megakadt a szemem a két 400VA hiperszil trafómon, amik teljesen egyformák, és leválasztóként vannak használva, na ebből mondom mekkora kimenő lehetne . Tényleg, van ötletetek mit lehetne építeni belőle, csak a kíváncsiság miatt kérdem, egy saccolással is megelégszek. Ránézésre 25cm2 lehet, de ezt csak úgy ránézésre mondom, nem pontos adat. Csak járatom a fantáziámat.
(#) Imi65 válasza Doncso hozzászólására (») Szept 28, 2009
PL509 PP nem haragszik ekkora vasnak. 2 x 80-100W-ot minden további nélkül lead, ha bírja a tápegység.
(#) Doncso válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 28, 2009
2*100W ajajjajj, istenem, de szép lenne. Az már nem fuldokolna egy keményebb mélyhangtól, csak ahogy mondod oda táp is kell, mondjuk van hegesztő trafóm is Na azért még lehet egyszer ha nagy leszek, kíváncsiságból...... Persze csak szép fokozatosan azon a létrán.
Következő: »»   710 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem