Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   118 / 489
(#) zoly15 válasza robing16 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Hali!
Javaslom folytassuk Itt

Üdv!
(#) robing16 válasza zoly15 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Így van, csak kérdésre válaszoltam
(#) zsoltee0001 hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Nincs valakinek ötlete a statikus kiegyensúlyozásra?
Szépen működik már a propeller clockom (mármint működne, ha nem rázna mint a centrifuga )
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szia!

Már többször volt terítéken. Kicsit megdöntöd a tengelyt, a súlyozással el kellene érned, hogy ne forduljon el a súlykülönbségtől, ha megpörgeted kézzel, véletlenszerűen álljon meg. Súlynak forraszt lehet a könnyű részre felvinni. Ha nagy az eltérés, felforrasztható anyacsvar is, benne egy csavarral finoman lehet hangolni...

Ha a programban van fordulatszám mérés, fel lehet használni a hangoláshoz, ha a nagyobb értékek felé haladsz, egyre jobban van kiegyensúlyozva...

Szia
(#) zsoltee0001 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szia

Elnézést, most jövök rá, hogy nem a statikus, hanem dinamikus kiegyensúlyozatlanságról van szó (amikor kacsázik a kerék)
A statikus az egyszerűbb eset, azt már belőttem, ahogy te is írtad, egy csavar segítségével.
Amit találtam szakirodalmat attól nem lettem okosabb, mert fogalmam sincs, hogy hova kellene a súly, vagy marad a próbálgatás?
Ez a fordulatszám mérős dolog érdekel, mindjárt rákeresek, nem rossz támpont.

Üdv.
(#) zoly15 válasza robing16 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Köszönöm a válaszodat.
Csak gondoltam ha lenne még beszélnivaló akkor ne itt offoljunk
.
(#) zsoltee0001 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Ha jól értem akkor ehhez módosítani kellene a propeller áramkörét
(#) janocsi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szia Zsoltee0001 !
Van itt a topikban jónéhány leírás a statikus és a dinamikus kiegyensúlyozásról, én azokat alkalmaztam.
Ha a propeller hosszírányú tengelyére nem súlyszimmetrikus, akkor valamelyik oldaláról le kell venni súlyt, vagy éppen hozzátenni. Ezt úgy tudod megoldani, hogy a forgáspont alá, egy 3-as csavarra helyezed a propellert Ha valamelyik oldalára elbillen, már tudod is módosítani. Súlyt csak az alkatrészoldalon helyezz el. Figyeld közben a statikus egyensúly helyzetét is, mert változhat.
Kiegyensúlyozás:
Szia.
(#) janocsi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szia.
Nem kell módosítani semmit az áramkörön, hanem a "régi" hardverhez kell lefordítani az új propeller programot. (Hp41C a tömöritett állományban leírja, mit kell a forrásprogramban változtatni ehez.)
Szia.
(#) tony994 hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Sziasztok!

Megcsináltam az új bázist minden ok rajta (próbapanelen) . Mindenen van hűtés amin kell! Valaki feltud nekem tölteni egy propeller és egy bázis hex filét ami jó URC22B Univerzális távirányítómmal ( Olyan kéne ami digitális kijelzésen van) Előre is köszönöm!
(Mellékeltem egy képet milyen lett)
(#) tony994 hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Sziasztok!

Még arra tudok gyanakodni hogy a kvarc rossz...Ha rossz a kvarc akkor világíthat az infra led?
(#) zsoltee0001 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szia

"Ezt úgy tudod megoldani, hogy a forgáspont alá, egy 3-as csavarra helyezed a propellert Ha valamelyik oldalára elbillen, már tudod is módosítani"

Bejött a dolog, köszi, rögtön igényelt is a graetz-al szemköszti oldalra 2db 5-ös anyát.
Előtte cérnán lógattam föl a két végén kifúrt lyukon keresztül, de nem mutatta ki a kiegyensúlyozatlanságot, mostmár közel járok a jóhoz.
Ha a külső íven nem világítnak a piros Led-ek, akkor kevés a fesz? (analóg mutatók működnek)

üdv
(#) zsoltee0001 válasza tony994 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szia

Nekem ez megy urc távirányítóval.

"Ha rossz a kvarc akkor világíthat az infra led?"

Ha rossz lenne a kvarc el se indulna a program, ezáltal a led se világít. Bár én még nem láttam rossz kvarcot, azért nem árt átnézni azt az oszcillátor részt (kondik környéke tiszta?)

üdv
(#) tony994 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szia!

Idézet:
„(kondik környéke tiszta?)”
ezt hogy érted hogy tiszta -e?
(#) janocsi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szia!
Nem kevés a fesz. Más gond lehet a LED-ek körül, jól nézd át. A külső kör ledjei ha jól emlékszem, a PIC 18. lábáról vannak meghajtva. Ha a PIC folglalatában a 14.-18. lábat egy 1 K Ohm -on összekötöd, bekapcsolod, akkor világítanak? (PIC nélkül természetesen). Ha így működik, akkor a távi talán nem tud megfelelő kódot küldeni a bekapcsolásukhoz.
Szia.
(#) Hp41C válasza tony994 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szia!

A pic lábai alaphelyzetben bemenetek, ha nincs meg az órajel, akkor nem tudnak kimenetre váltani, tehát az infra led nem tud világítani. Ha CLKOUT kivezetésen, a 15. lábon 2-3 V közötti feszültség mérhető, akkor van valamilyen órajel. A frekvenciája közvetlenül nem mérhető, a terhelés megváltoztatja, de egy 74HC125 -tel leválasztva már mérhető...

Szia
(#) tony994 válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szia!

3.18 voltot mérek!
(#) zsoltee0001 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szia

"14.-18. lábat egy 1 K Ω -on összekötöd, bekapcsolod, akkor világítanak?"
Igen, működik, úgyhogy a távi kóddal lesz a gond.
URC-5 távit használok, 22B Keys.asm-ével, valószínűleg ennyibe külömbözik, meg annyiba, hogy a digit kijelzést nem lehet lelőni, ha analóg órára kapcsolok.
Rákeresek hozzá való Keys-re.
Üdv
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szia Tony994!
Nézegettem a bázisról készitett képet, de nem látom az 5A-es Schottky diódát, hová rejtetted el?
Szia.
(#) zsoltee0001 válasza tony994 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szia

Ezt úgy értem, hogy a gyanta és egyéb szennyeződés be tud kavarni az oszcillátor működésbe, olvastam, hogy valakinek azért nem ment, mert valami spéci vegyszerrel mosta le a panelt, a legjobb erre a célra a denaturált szesz (legalábbis nekem ez jött be)
+ most vettem a Li*i-be pipec (nagyon finom szálú) drótkefét, ezzel gyönyörű fényesre lehet tisztítani a nyák-ot, ezt is csak ajánlani tudom.

üdv
(#) tony994 hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Sziasztok!

Beleraktam az új progikat! Most már ki be kapcsol ha megnyomom a gombot , de nem ír ki semmi szöveget.....Mi lehet a baj?
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szia!
Most nézd meg, az index LED működik? (Lehet hogy a bázis felől fordítva lett behuzalozva).
Ezután a forgótrafó működését kellene ellenőrizni, lemérni.
Szia.
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szia!
Index led világít..
(#) tony994 hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Sziasztok!

Megy a BP 103 egyik lába elengedett...
(#) tony994 hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Sziasztok!

Az mért van hogy a tükörképét látom?
(#) janocsi válasza tony994 hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szia!
Fordítva forog a propellered! Ha az óramutatóval megegyező az íránya, akkor van ez a gond. A propeller programjában át kell írni.
Szia.
(#) tony994 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szia!
Bele raktam a propeller vissza felét és így jó!
(#) zsoltee0001 válasza janocsi hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Szia
Ennek kellene tudnia a fordulatszám mérést?

Elvégeztem a forrásban lévő módosításokat , hogy a régi hardverrel is működjön, működik is csak a fordulatszámot nem jelzi ki.

üdv
(#) Hp41C válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Szia!

Kellene tudnia... Ha a hét napja nem középen jelenik meg, akkor biztosan. Hagyd a hét napja kijelzést kb. 3 percig és meg fog jelenni. (Már a 2. percváltásmál lesz valami kiírás, de az még nem pontos)

Szia
(#) janocsi válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Szia Hp41C!
Azt hiszem, van egy távi parancs is amit beépítettél a fordulat méréséhez, (TRotation). Ez a parancs índítaná el a fordulatszám mérését ha jól értelmeztem. Ez nálam most az URC22B távinál "1C", amelyet a kotraszt (-) gombjára programoztam.
Ha ez nem így van, légy szíves, tedd helyre a tévedésem.
Szia.
Következő: »»   118 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem