Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   479 / 1679
(#) MolnarG hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
És végül az "all in one tápegység". 200VA toroid, +/-40VDC, 20A diófahíd, csatornánként 3x4700µF + 10µF MKP + 100nF, +/-12V tranzisztoros elszabályzással, saját emi filter a hálózaton, rádiótechnikás egyenfesz védő és koppanásgátló, toroid lágyindító, Attila-féle hővédelem és egy hangfrekvenciára bekapcsoló jászág amivel szenvedtem, hogy megfelelően működjön, az utóbbi két rész a kistrafóról üzemel.
(#) MolnarG hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
lidi-nek: Egyrészt, mert két borda, másrészt majd a jövőbeni rögzítés így kívánja meg...

Még egy két kép "tugedör" összekábelezve:
Ja igen, gondolom már azért mindenkinek egyértelmű: egy aktív szub lesz ha elkészül... bár amíg kész nem lesz a szakdoga és le nem államvizsgázok sajnos porosodik tovább
(#) MPi-c válasza MolnarG hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szépen, igényesen dolgozol!
(#) SALáta válasza MolnarG hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Szép munka! Gyári!
(#) zoknee hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkészült az eddigi (szerintem) legszebb nixie órám. Teljesen saját tervezés, a dobozt CIROKL kolléga csinálta a terveim alapján, itt is köszönet neki a gyönyörű szálcsiszolt acél házért. (Érdekességként mondom, hogy most készül ez mellé még két ilyen óra )
A belsejéről még nincsenek képek, azt majd legközelebb teszek fel, ha összeraktam a másik órákat. Nem lehet minden érdekességet azonnal megmutatni
Kedvcsinálónak egy kép, a többi a honlapomon.
További képek
Egy korábbi hozzászólásomban tettem fel képeket az előző órámról, ott fent voltak a 3d nyáktervei ennek az órának. A funkciói azonosak, leszámítva a kis kiegészítő kijelzőket.
Jó nézelődést
Nagyon büszke vagyok magamra, apumnak készült születésnapjára. Jó nézelődést!
És itt mondanék még köszönetet a Magyar Postának, hogy 22 napjába telt, míg a dobozt elpostázta hozzám 60 km-ről...

DSCF0613.jpg
    
(#) vzoole válasza zoknee hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Nagyon szép!!!


A Magyar Posta egy külön állatfaj.
Szoktam rendelni külföldről is...
Kínából 5 nap alatt ért magyarországra,
(volt tracking, neten lehetett követni, minden le volt írva percre pontosan, hogy mikor hol van, de csak addig még megérkezett kishazánkba)
Majd Magyarország-Budapestről Magyarország-Mezőkövesdre további 20 napot utazott.

és még van pár hasonlóan siralmas történetem.
(#) hapro válasza MolnarG hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Ez mint egy gyári cucc, ügyes vagy!
(#) Doncso válasza MolnarG hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Amindenit de gyönyörűen dolgozol, a lesötétített nyák lap nagy ötlet. Elismerés és gratuláció.
(#) Doncso válasza zoknee hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Nagyon szép munka, csak áruljátok már el, ezek a tipusú dobozok miként készülnek, vagy miből van ez, nagyon tetszik, a következő csövesemnek ilyen dobozt (is) képzeltem el, csak nem tudom hogy készül?
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Doncso mester szivesen válaszolok a kérdésekre ? Nem tudom mennyire kiséred figyelemel a foto albumomat ha ott netán nézelődsz akkor ott sok sok mindenre választ is találsz ! Egy mezei szerszámkészítő lennék ITT ha nézelődsz akkor sok -sok dobozkát láthatsz ami mind egytől eggyig saját gyártmány ! : zoknee kollégának meg gratulálok az órájához , nem tudok mást mondani csak azt hogy szép lett . Bár nekem is van egy hasonló de azért ez más , még két egyforma dobozt nem igen csináltam . Az én NIXIE órám
(#) Doncso válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Igen, nagyon tetszenek ezek a dobozok, csak nem tudom, hogy házilag ez kivitelezhető lenne e, illetve nem tudom hogyan készülnek ezek a remekművek.
(#) mex válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Látom ki is próbáltad a gyűrűket!
Néhány darabra vevő lennék én is
(#) CIROKL válasza mex hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Igen a gyűrűket a Gergő kedvéért próbáltam ki ! Lehet róla látni képeket az előbbi linken.
(#) vicsys válasza Doncso hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Idézet:
„...a lesötétített nyák lap nagy ötlet.”

Annyira nem új ötlet:
Bővebben: Link
(#) MolnarG válasza vicsys hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Persze, nem mondtam, hogy saját ötlet... én valahol egy külföldi lapon láttam ilyet, az ihletett meg.
(#) vicsys válasza MolnarG hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Semmi gond! Attól még tényleg nagyon szép! Utólag is gratula, szépen, precizen dolgozol. Csak így tovább! :kalap:
(#) MolnarG válasza vicsys hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Én sem azért mondtam . Egyébként köszönöm mindenkinek a dicséretet, próbálok felkapaszkodni a szépen dolgozó kollégákhoz itt az oldalon...
(#) SALáta válasza MolnarG hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Idézet:
„próbálok felkapaszkodni a szépen dolgozó kollégákhoz itt az oldalon...

Szerintem már felkapaszkodtál.
(#) vicsys hozzászólása Okt 4, 2009 /
 
Sziasztok
Most jutott a project a "már lehet panelt tervezni fázis"-ba. Eddig az "Infra távirányítós hangerőszabályzó egyszerűen" topicba irogattam a fejlesztés lépéseit. Most már ide is bekerülhet talán.
Ez egy univerzális távszabályzóval üzemelő előerősítő vezérlő fokozata. (Na ezt jólmegaszontam)
Amiket jelenleg tud:
-10 bemenet (névvel kiírva az LCD-re)
-motoros poti vezérlés
-hangerő szint olvasása és kiírása az LCD-re
-némítás funkció
-kikapcsoláskor LCD fényerejének lassuló csökkentése (fading)
-bekapcsoláskor scrollozó üdvözlő szöveg
-az utoljára használt csatorna elmentése a memoriába majd bekapcsoláskor annak visszatöltése
-szabvány RC5-ös kód használata (a Philips távik nagyrésze viszi)
Azt tervezem még, hogy lesz egy olyan kimenete is ami egy relét vezérel, hogy meg legyen oldva a lágyindítás is, ha végfokkal közös dobozba lesz beépítve. Itt megnézhetitek a deszkamodellt:
Bővebben: Link
(#) bankimajki válasza vicsys hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Ez nagyon király mikor lesz kész teljesen? Csöves végfok lesz hozzá?
(#) zoknee válasza vicsys hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Nagyon jól néz ki! Digitális poti opcióra gondoltál? Óra lesz benne ?
Esetleg cikk lesz belőle?
Én is egy hasonlón gondolkodok, kéne valami a VF2-mhöz.
(#) vicsys válasza bankimajki hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
A csöves már megvan! Bővebben: Link
(#) Doncso válasza vicsys hozzászólására (») Okt 4, 2009 /
 
Wow, ez már igen, végre!

Vic mester, hogy hogy nem óra?
Vagy majd azt is tudja stand by állapotba?

Viccet félretéve, ez nagyon tetszik, sőt, iszonyat jó ötleteid vannak, nem láttam még ilyet nagyon sehol, gratulálok.
(#) tony994 hozzászólása Okt 5, 2009 /
 
Sziasztok!

Elkészültem négy projekttel ! Egy Propeller Clockal , egy Pic égetővel , Egy USB ICD 2 -vel , és egy próba panel -el. Csatolok néhány képet milyenek lettek ( A propeller clockos vidi azért szaggat annyira mert nem valami jó a teló kamerám )
(#) tony994 hozzászólása Okt 5, 2009 /
 
És még pár kép..
(#) patexati válasza tony994 hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Jók lettek! Az órával kapcsolatban lenne egy javaslatom! Csinálj a ventilátorház tetejére egy fekete négyszög alakú lapot (nyákból a legjobb ,lemaratod és lefested matt fekete festékkel) vágj rá középen egy akkora lyukat amin befér a rotor tekercse és az infra lednek is kell egy kis lyuk ha van tehetsz bele sötét színű infraledet is (régi tv távirányítókban van ilyen)Csináld meg a rotort is feketére csak a ledek legyenek saját színűek (én először lefestettem úgy ahogy volt az egész tetejét úgy ,hogy a ledeket leragasztottam szigszalaggal de most csináltam egy másik panelt mit elötte festettem feketére) Ha ezeket megcsinálod tökéletes lesz nappali viszonyok közt is kiemeli magát és csak az óra képe látszik egy fekete háttéren!Bővebben: LinkBővebben: Link
(#) Action2K válasza tony994 hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Mind szép munka! A PIC égető nagyon ismerős nekem. Én is ez a rajz alapján építettem meg próbapanelon, hogy leteszteljem (csak még nem szántam rá magam a próbára) Viszont a nyákterven eredetileg a tervezője egy csomó foglalatot rakott le, hogy aszerint pakoljuk bele a különböző PIC-eket. A 40 lábas ZIF tok simán belemegy azok helyett, vagy áttervezted a nyákot? No és gondolom jól megy az égető. (is)
(#) tony994 válasza Action2K hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Szia!
Bővebben: Link Én ez alapján csináltam meg a PIC égetőt , belerakod ezt a foglalatot mint én és akkor egy csomófajta PIC-et tudsz vele égetni..
(#) X Sügi X válasza vicsys hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Ű Vicmester!

Lenyúltad az álmaimat..
Na ha ebből cikk lesz!
Gratula!
Órát én is beletenném Stand by-ba, régi videorecorder feeling..
(#) vicsys válasza X Sügi X hozzászólására (») Okt 5, 2009 /
 
Köszi mindenkinek.
Igen, az alapötlet a standby óra kijelzés volt. Még gondolkodom rajta, hogy beleszuszakoljam-e? (Mégis csak egy erősítőről van szó, nem?) Vicsys az álomlenyúló hourofil...
Következő: »»   479 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem