Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A-osztályú erősítők
 
Témaindító: Dióda, idő: Feb 14, 2006
Lapozás: OK   25 / 137
(#) lamalas válasza highand hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Idézet:
„...a dumping faktor is megnő, ami egyértelműen rosszat tesz a hangnak.”


Miert is
(#) highand válasza lamalas hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
„...a dumping faktor is megnő, ami egyértelműen rosszat tesz a hangnak.”

Szerény véleményem szerint. Értekezni nincsen értelme ízlésbeli kérdésekről. Elfogadom, ha másnak másképpen tetszik.
(#) lamalas válasza highand hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Akkor mashogy kozelitem meg a dolgot: adott egy erosito es ket hangsugarzo amik csak a nevleges impedanciajukban kulonboznek egymastol de minden masban (egyeb merheto parameterekben, hangzasukban es hangminosegukben) megegyeznek. Az egyik hangsugarzo 4ohmos nevl. impedanciaju a masik 16ohmos. Allitasod szerint akkor igaz az, hogy a 16ohmos hangsugarzoval egyertelmuen rosszabb lesz a hang mint a 4 ohmossal. Miert
(#) martin96 válasza Mayan hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Van kapcsolásod a jrc4558-cal?Mert nekem is kéne ahoz.
(#) Mayan válasza martin96 hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Nem értem ezt a kérdést... a jrc4558 egy közönséges műveleti erősítő, mindarra jó amire más műveleti erősítők is...
(#) martin96 válasza Mayan hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Akkor mindegy milyen előerősítő kapcsolást teszek rá?
(#) Mayan válasza martin96 hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Milyen előerősítőt ? Mire ?
(#) martin96 válasza Mayan hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Egy olyan előerősítőt aminek csak a mély-et lehet állítani.Vf3-hoz kéne.
(#) Mayan válasza martin96 hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Ez esetben ajánlom talán a vf3 topicot... ez ugyanis az a-osztályú topic...
(#) highand válasza lamalas hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 
Idézet:
„Allitasod szerint akkor igaz az, hogy a 16ohmos hangsugarzoval egyertelmuen rosszabb lesz a hang mint a 4 Ωossal. Miert”


- én nem tettem ilyen állítást, a te logikád szerint ez következne, de én nem állítottam ezt. Sőt az ellenkezőjét sem állítom.

- a magas damping faktor nem csupán abban különbözik az alacsonytól, hogy jobban csillapítja a hangszórót, vannak más olyan következményei, amit az újságírók nem írtak meg. Én nem szeretem ezeknek a következményeknek a hangra gyakorolt hatását.

- könnyebben szót értünk, ha csak arról értekezünk, amit ténylegesen állítottam és amiről én is szeretnék értekezni.
(#) lamalas válasza highand hozzászólására (») Nov 7, 2009 /
 
No akkor ontsunk tiszta vizet a poharba. Azt allitottad, hogy ha megno a damping faktor annak rossz hatasa van a hangra.

A damping faktor definicio szerint a terhelo impedancia es az erosito kimeno impedanciajanak a hanyadosa: Df = Zt/Zout. Ebbol az kovetkezik, hogy a damping faktor akkor lehet magasabb ha
1) vagy a terhelo impedancia (Zt) novekszik valtozatlan erosito kimeno impedancia (Zout) mellett, vagy
2) valtozatlan Zt mellett a Zout csokken, vagy
3) Zt novekszik es Zout csokken egyszerre

Amit en allitottam az elozo hozzaszolasomban az az 1)-es ponttal esik egybe. Tehat abban az esetben is novekszik a Df ha az erosito maga valtozatlan, de a terhelo impedancia erteke novekszik. De miert lenne ennek rossz hatasa a hangra? Ez az amit nem ertek.
(#) Mayan válasza highand hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Na lehalt a topic ? Hogy állsz a komolyabb a-minimummal ? Nekem most így van, dobozolva még nincs, doboz hiányában, de majd...

a.png
    
(#) highand válasza Mayan hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Á semmit sem csináltam, illetve nyákot csináltatok a TDA-s új projecthez. Ez minden szabad időmet elviszi. Hihetetlen, hogy mennyire procedúrás egy profi nyákot legyártatni. De nem baj, mert szenzációsan szól a minta darab, amit Urbános nyákra rittyentettem. Ha ezzel végeztem, akkor folytatom itt az "A" osztályú minimumot, mert a TDA-soknak is tettem egy ígéretet.
(#) highand válasza lamalas hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Idézet:
vannak más olyan következményei, amit az újságírók nem írtak meg. Én nem szeretem ezeknek a következményeknek a hangra gyakorolt hatását.
(#) lamalas válasza highand hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Mik azok a kovetkezmenyek amiknek a hangra gyakorolt hatasat nem szereted?
(#) highand válasza lamalas hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Idézet:
„könnyebben szót értünk, ha csak arról értekezünk, amit ténylegesen állítottam és amiről én is szeretnék értekezni.”
(#) Mayan válasza highand hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Ezek szerint te gyártasz is erősítőket ? Van céged, forgalmazóid, minden ? Vagy hogy ?
(#) lamalas válasza highand hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Ugy erzem kibujsz az eredemi valaszadas alol es sajat magad idezgetesevel mellebeszelsz. Talan magad sem tudod miert nem szereted az un. magas damping faktort ... lehet, hogy a fogalom pontos jelentesevel sem vagy tisztaban??? Nem tudom (es nem is akarom) eldonteni, hogy mirol mennyi tudasod/tapasztalatod van de ha allitasz valamit azt jo is lenne megmagyarazni nem csak folyton az allitasodra hivatkozni mert igy nem lehet semmit megbeszelni. De vegulis nekem mindegy ... :nemtudom:
(#) highand válasza Mayan hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Félreérted, megígértem a TDA topic lakóinak, hogy fogyasztható formába hozom a 100W-os TDA-t. Ennek része, hogy legyártatok pár darab nyákot is és aki kíváncsi, annak átengedem bekerülési áron, hogy utána tudják építeni.
(#) highand válasza lamalas hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Idézet:
„Ugy erzem kibujsz az eredemi valaszadas alol”


Pontosan ezt teszem. Nem kívánom elmagyarázni, hogy pontosan miről van szó, mert ennek sehol nincsen "irodalma". Tehát az elvi helyességét cáfolni, vagy belátni csak észérvekkel lenne lehetséges, másokra hivatkozással nem.
(#) p_istvan válasza highand hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Idézet:
„észérvekkel lenne lehetséges”

És ebben mi akadályoz?
(#) highand válasza p_istvan hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Nincsen mit megvitatni rajta. Én értem, mások megerősítő egyetértése nélkül is. Viszont, ha valaki nem ért egyet, azzal végeláthatlan vitába sodródnék, amit nem szeretnék.
(#) p_istvan válasza highand hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Szerintem, akkor, amit nem kívánsz megvitatni, arról ne is írjál itt, mert ez egy nyílt fórum és a gyanútlanúl idetévedt emberek azt hiszik, hogy valami újat tudnak meg. Pedig nem...
Én sem szeretnék partalan vitába keveredni, ezért erről nincs is több mondanivalóm!
Üdv. P István
(#) bölcsész válasza highand hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
No, ezek szerint neked vannak ész érveid a belátási oldalon legalábbis.
A logika ezt mondatja velem.

Én határozottan kíváncsivagyok minden újra.
Ígérem nem fogok cáfolni, vitatkozni. Nem is tudnék ismerethiány miatt, de hátha tanulok valami újat.

Légyszi, légyszi...
Kösz
(#) highand hozzászólása Nov 10, 2009 /
 
Fiúk én csak annyit írtam eredetileg, hogy én személyesen nem szeretem a damping faktor növekedésének a hangra gyakorolt hatását.

Ennyit és nem többet.

Ennyiben szeretnék maradni, ha megengeditek.
(#) lamalas válasza highand hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Idézet:
„Nem kívánom elmagyarázni, hogy pontosan miről van szó, mert ennek sehol nincsen "irodalma"”


Idézet:
„Én értem, mások megerősítő egyetértése nélkül is.”


Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez tipikusan a magas lovon ülés esete. Te erted, de a tobbiek magasrol le vannak ...
Barmennyire is nem igy ertetted, sajnos legalabb 1 embernek (nekem) igy jott le ez az info.

Szerintem ez a forum nem arrol szol, hogy ki mit tud es TART meg maganak hanem a tudas megosztasarol es egymas segiteserol kellene hogy szoljon. Az pedig szerintem teljesen termeszetes, hogy mindig is lesznek olyanok akik nem ertenek veled egyet 100%-osan mindenben, de ez ne tartson vissza attol, hogy a sajat gondolataidat megoszd masokkal. Ha pedig vannak olyan dolgok amiket nem szeretnel nyilvanossagra hozni akkor arrol ne irj semmit.

Tovabbi jo forumozast

p.s. Még annyit, hogy reszemrol tovabb nem erdekel a korabban felvetett tema.
(#) Mayan válasza highand hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Ja, értem. Amúgy szívesen látnék majd képet általad épített erősítőkről. Főleg A-osztályút...
(#) bölcsész válasza highand hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Persze tiszta.
Én csak arra vagyok kíváncsi, hogy miért nem szereted?
Mit érzel? Vagy ez már túl indiszkrét?
(#) highand válasza lamalas hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
Lamalas!

Idézet:
„„...a dumping faktor is megnő, ami egyértelműen rosszat tesz a hangnak.”

Szerény véleményem szerint. Értekezni nincsen értelme ízlésbeli kérdésekről. Elfogadom, ha másnak másképpen tetszik.”



Azt gondolom, ennél jobban, kultúráltabb formában nem lehet kitérni egy nyilvánvalóan vitázni igyekvő ember elől.

Nem megyek bele személyeskedésbe senkivel. Nekem ez az egész beszélgetés egy kicsit, egy kierőltetett szakmai vitának tűnik, de lehet, hogy csak félreértem.
(#) highand válasza bölcsész hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
PÜ ment.
Következő: »»   25 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem