Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   204 / 728
(#) bobz hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Es meg ezek
(#) Norberto válasza bobz hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Ha van a billentyűzeteden Print Screen gomb, ajánlom a használatát tanulmányozni.
(#) szamóca válasza bobz hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Az ismeretlen, beazonosíthatatlan hangszóró adatait, melyek nélkül nem tudsz optimális dobozt készíteni, csak bemérés útján tudhatod meg. Ezt felkészületlenül nem tudod megmérni, tehát el kell vinned olyan valakihez aki megméri neked az un. T-S paramétereket, amit a doboztervező progik is kérnek.( a Hangszóróbolt.hu vállal ilyet) Ezek után azt kell eldöntened, hogy az adatok alapján a terhelhetőség, vagy a mély átvitel a fontosabb számodra. Ezen kompromisszum után ha eldőlt a kérdés, nekiláthatsz a doboznak, de javaslom, hogy a paraméterek tudatában, itt kérdezd meg a hozzáértőbbeket előtte.
(és nem privátban! )
(#) bobz válasza szamóca hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Nagyon szepen koszonom.
Az a bokkeno hogy en ukrajnai vagyok, es nem lehetseges a megadott helyen elvegezni a mereseket
Es nem is nagyon tudok nalunk ilyen helyrol
Azert irtam ide hogy hatha valaki tud olyan tanacsot adni, hogy kb milyen dobozt is kene hasznalnom.
Abban bizok hogy valaki felismeri a hangszorot. Nemsokara lesz kep is rola.
(#) szamóca válasza bobz hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Hja az gáz.
De lehet valaki valóban felismeri ha raksz fel képet.
(#) elektrorudi válasza bobz hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Szerintem ebben az esetben legjobb döntés egy zárt doboz lenne.
Hiába lennének meg azok a bizonyos T-S paraméterek, a reflex dobozt akkor be is kell hangolni! Ez pedig a sokadik doboz építése után is problémát jelenthet.
Nem hogy egy kezdőnek...
Csinálj egy kb. 60-80 literes zárt dobozt.
Ne felejtsd ki belőle a csillapító anyagot...
Pláne, ha disco zenét hallgatsz rajta,
jól fog szólni.
(#) bobz hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Itt vannak a kepek a hangszororol.
remelem tud valaki valamilyen informacioval szolgalni rola!
(#) elektrorudi válasza bobz hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Most látom, hogy nem is gumimembrános.
Így akár nagyobbat (100-120 literest) is csinálhatsz hozzá, nem lesz probléma a csillapítása. Sőt, egy tölcsért is készíthetsz. Bár jobb lenne elsőre nem azzal kezdeni.
(#) bobz válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
koszi szepen. Amugy az 1-ik-hez van mar doboz, ami pont 120 literes. a masikra meg nincs. De az a doboz nagyon ramaty allapotban van. Es mekkora reflexcsore lenne szukseg korulbelul.
Es csillapitani csak a hatoldalat kene?
Elore is koszi.
(#) bobz hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Amugy a hangszoro 250W korul van es 15''-os azaz 40cmaz atmeroje.
(#) ptesza válasza bobz hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
A reflexcső számított adat , amit méréssel kell pontosan beállítani.

Ha komolyan gondolod ,és nem sűrgős , akkor előbb azt javasolnám ,tanulmányozd a T-S (Thiele-Small) paramétereket, és magadnak tudod mérni a hsz-t és a dobozokat is. A legmacerásabb dolog ami ehhez kell az egy zárt doboz amibe be lehet tisztességesen építeni ezt a hsz-t.
(#) bobz válasza ptesza hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Szia. koszi a tanacsot. Teljesen tisztaban vagyok a p[arameterek jelentosegevel. mar 1 konyvet is elolvastam a temaban, de salyna semmilyen parametert nem tudok ezekrol a hangszorokrol es itt a bokkeno. Azert kerdeztem hogy kb, hogy az aki tapasztalt ezen a teren segit tanacsot adi a korulbeli meretekhez.
Koszonom a segitsegedet
(#) ptesza válasza bobz hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Körübelüli méret reflexdobozhoz nincs. Zárt dobozban nem fogod elérni amit akarsz ,mert nem megy eléggé mélyre.

Nézd csak meg ezt!
(#) elektrorudi válasza bobz hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Na, akkor a 100-120 literrel nagyjából ráhibáztam.

De, ha van már "minta doboz", akkor mire ez az egész őrlődés ??? Nem értem.
(#) kedveseld hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Xiasztok.Van 2pár hangszóróm xeretnék nekik dobozt készíteni csak nem tudom a méreteket,és nem is nagyon értek hozzá!A hangszorok adatai 2db 3001-001353 8Ω 25w,E422SJ,és 2db daewoo digital SR-512,HI-FI 3 WAY DOOR outinng speaker MAX 120W 4Ω.Kérem segítsetek!!és ha lehet ne azt h hány literes doboz kell,hanem hány x hány cm!!!előre is köx!

Azonnal fejezd be a big deviles írásmódot ha itt akarsz maradni!
szamóca
(#) szergey válasza szamóca hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
A hangszóróboltos Három az egyben Bt.-nél sem felkészültebbek T-S mérés ügyben, eddig még csak digitmultival mérték a hangszóróik egyenáramú ellenállását.
(#) szergey válasza bobz hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Ránézésre én szoktam T-S paramétereket mondani, de most én sem tudok, mert nem latok semmi használhatót mobilrol nézve a fórumot.
Sajnos a hasonló felépítés még semmire sem garancia.
(#) szergey válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Nincs igazad, csak azért, mert a reflexcső adott frekvenciára hangolásához kell egy multiméter, és egy ellenállás, még nem szabad a zárt dobozt választani egy olyan hangszórónál, ami b-reflexben működik jól.
persze valós T-S nélkül csak fantáziálni lehet, de a 60 liter nagyon kevés még zártként is egy 380mm-es hangszórónak.
(#) szergey válasza elektrorudi hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Gumimembran nem létezik, egyelőre. Csak gumiszél, de a doboztérfogatot a membranszel anyaga nem határozza meg.
Mellesleg nem értem, ha a reflexcső hangolásától félted, hogy ajánlhatsz neki tölcsér építést, ami csak kb. 50- szer bonyolultabb és legalább ennyivel több mérést igényel.
(#) bobz válasza szergey hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Tegnap keso este tobb oras kereses utan raakadtam a hangszoro adataira. A kovetkezoket talaltam:
Fs Гц 38
Vas liter 125
Qts 0,35
Qes 0,36
Qms 13,9
Re Ом 6,1
Bl Tм 22,8
Sd см/2 800
Mms г 127
Xmax мм 8,5
L мГн 2,2
h % 1,9
Az erzekenysege 96 decibell
Ugy latszik az oroszok gyartjak ezeket a hangszorokat.
A pontos modell neve: MAG M1580

Beirtam a parametereit a Bassboxba. Ezt az eredmenyt kaptam. Kerlek titeket nezzetek meg. Ez jott ki azzal a dobozmeretekkel amivel meg akarjuk csinalni.

MAG m1580.bb6
    
(#) csezoli21 hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
Helló
Egyszerű kérdésem lenne!
Régi tesla hangszórókon úgy jelölték a polaritást hogy az egyik érintkező mellett van egy piros pötty! És a piros pötty melletti az a pozitív vagy a negatív?
Köszönöm válaszotokat!
Helló
(#) válasza csezoli21 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia!

Az a pozitív lesz. Egyébként van erre egyszerű tesztelési módszer is: fogsz egy AAA-s ceruzaelemet, és bekötöd egy pillanatra a hangszóród kapcsai közé. Ha kifelé mozdul a membrán, akkor eltaláltad a polaritást - ha befelé, akkor meg pont fordítva lesz helyes.
(#) csezoli21 válasza hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Helló
Sokat segítettél csak a helyzet bonyolultabb, a mellékleteken látható gyári tesla hangdobozról van szó, csak valakik kivették a hangszórókat és összevissza vannak bekötve,...
Ha valaki ráismerne a dobozra segíthetne mert a hangváltó miatt nem vágom a helyes bekötözést, a doboz fa külsejű házilag lett kárpitozva, és előlapja is volt hajdanán mert a sarkaiban ott vannak a patent helyi,... Örülnék ha valaki tudna segíteni,...
helló
(#) válasza csezoli21 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia!

Mi a doboz pontos típusa? Sajnos a képről nem sokat tudok kivenni, leszámítva, hogy gyanúsan hasonlít a saját Tesla dobozaimhoz (a saját házi készítésű hangváltómtól eltekintve).
(#) csezoli21 válasza hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Helló
Sajnos én sem tudom elolvasni a címkét, mert elkopott az írás!
A mély hangszóró 15 Wattos 4 Ohmos, a magas meg 5 Wattos, 4 Ohmos! A mélyre piros meg fekete kábel megy az oké hogy a piros a pozitív, de a magasra kék, meg sárga megy és nem tudom melyik melyik lehet,...
Ja és még annyi hogy egy doboz elvileg 15/50 Wattos és 4 Ohmos,...
Remélem tud valaki segíteni a bekötésben,...
(#) csezoli21 válasza csezoli21 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Illetve 15/30 Wattos és 4 Ohmos!
(#) djyuri válasza csezoli21 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia
Ha van türelmed,kérlek rajzold le paint-be,vagy amivel tudod a hangváltó felépítését és tedd fel ide nekünk.
Vagy esetleg készíts egy pár közelebbi élesebb képet.

:yes:
(#) válasza csezoli21 hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Hali!

A magashangszóród ARV161 lesz, a mély pedig ARN56* szériás. A doboz ebből következőleg ARS820 vagy ahhoz nagyon hasonló lehet. Ha kb 10 liter a térfogata, és a mély 16.5 cm átmérőjű, akkor az biztosan az ARS820-as doboz lesz.
Próbálj rákeresni, hogy van-e hozzá neten rajz - egyébként (ha a keresgélés nem jár sikerrel) nagy valószínűséggel vissza kellene rajzolnod a váltót, ahogy azt djyuri is kérte.
(#) ptesza válasza bobz hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Azt mondtad 120 literes dobozban volt?

Kicsit átmódosítottam a tervet. Kb így kell kinéznie ,egy tervnek , ami nem tartalmaz szarvas hibákat.
(#) csezoli21 válasza hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Helló
A magas az: ARV161
A mély: ARN5604
A doboz pappírján ennyit tudok leolvasni: ARS**4
De a 4 es nem biztos 820 as nem lehet Google-n néztem képeket, és nem olyan, a magas hangszóró döntve van az előlapon műanyag keretbe van fogatva,...
A mellékletben még vannak képek a hangváltóról, de csak később tudom lerajzolni a hangváltót,...
Remélem így már tudtok segíteni amúgy 16,5cm es a mélye igen,... köszönöm az eddigi segítségeket is
Következő: »»   204 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem