Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   203 / 728
(#) szergey válasza martin96 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Talán csinálni kéne hozzá hangváltót.

Egyébként félreértesz, én nem arra gondolok, hogy neadjisten nem szól a hangszóró (bár olyan is előfordul a SAL-nál), hanem arra, hogy legjobb gyári állapotában is olyan hibái vannak, amik alkalmatlanná teszik egy normális hangsugárzóban való felhasználáshoz.
(#) szergey válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Azért a norvégok sejtettek valamit a hangszórógyártásról, ma is sejtenek. Ez tényleg nem olcókínai szint.

Javítani lehet, hogy lehet, meg kell nézni, és megoldható másféle dómmal is, pl. peerless DX25, XT25, rosszabb esetben monacor dt-99 (de az már olyan drága, hogy nem éri meg megvenni), csak ezekhez módosítani kell a hangváltót.
(#) zoly15 válasza szergey hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Javítani éppenséggel lehetne, de csak 1 db van ha lenne egy pár akkor megjavítanám.
Amiket írtál, hol szerezhető be?
Vagy, szétnézek netes piactéren.. hátha.
(#) szergey válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
audionl.hu
(#) subwoofer220 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Hát nem rossz, de jobbra számítottam. Lehet a láda mait? Egy kép a ládáról felülnézetből. És még annyit hogy ha 2 Ohmra kötöm ++ és a -- összekötöm akkor nagyobb hangerőnél kopog. Lehet mert 8 ohmos az erősítő?

mass.JPG
    
(#) Zupp87 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Lehet a védelem pofázik bele a dolgokba...
(#) subwoofer220 válasza Zupp87 hozzászólására (») Nov 15, 2009 /
 
Egy logitech z-2300 erősítő van beleszerelve. 8 Ohm 120Watt (rms)
(#) potenciameter hozzászólása Nov 15, 2009 /
 
Hello, szerintetek melyik a legjobb mélyláda, ami jol szol nagy termekben, és szabadtéren is?(azon a 2,2m magas dupla 15coloson kívül?) Kérlek segítsek, mert nem tudom h milyet építsek.
(#) Zupp87 válasza potenciameter hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Ha szabad térre is kell, akkor én mindenképpen a tölcsérekre szavaznék, hiába nagyok.
(#) ptesza válasza subwoofer220 hozzászólására (») Nov 16, 2009 / 1
 
Az úgy 2ohm , próbáltad már sorosan is ?

Egyébként még most járatódik be , még sokat fog változni.

Milyen doboz ez?
(#) subwoofer220 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Most 8 ohmon megy, egy + és egy - össze van kötve.
+(+-)- Hát a láda az valami reflex féleség lenne, azért csináltam ilyen ládát mert sok videót láttam,amiben ilyen láda vólt.
(#) ptesza válasza subwoofer220 hozzászólására (») Nov 16, 2009 / 1
 
Végül is nem baj , csak így nem igazán tudod hova is hangoltad a dobozt.


Esetleg ha beméreteznéd a rajzot akkor talán tudnánk valamit okoskodni.
(#) subwoofer220 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Ez megfelelő?

mass.JPG
    
(#) ptesza válasza subwoofer220 hozzászólására (») Nov 16, 2009 / 1
 
Ha minden igaz akkor ez egy 50 literes doboz 30 Hz-re hangolva. Szerintem jó neki.

De mire is érted ,hogy többet vártál tőle?
(#) subwoofer220 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Hát arra hogy , dupla tekercs meg nagy gumiperem stb...
Tessék neked csináltam képeket! Belerajzoltam a reflex nyílást, így könnyebb tájékozódni.
(#) ptesza válasza subwoofer220 hozzászólására (») Nov 16, 2009 / 1
 
Pontosan érthető volt az előző rajz is, arról mindent ki tudtam számolni.

50 liter ,30 Hz-re hangolva.

Egyébként szépen dolgozol, tetszik a doboz. Majd ahogy bejáratódik , biztosan jobb lesz. Akkor tudnád kicsit mélyebbre engedni ,ha a csőméretet megnövelnéd , az utolsó 17 cm-es darabra gondolok . De ezt a dobozt módosítani már nem lehet egykönnyen.
(#) subwoofer220 válasza ptesza hozzászólására (») Nov 16, 2009 /
 
Köszi. Hát lehetne módosítani ,csak sok gond lenne vele. csavarok.ragasztóanyag. De ha kedvem lesz majd a unalmas téli napokban lehet megcsinálom! És hány cm-re gondolsz?
(#) potenciameter hozzászólása Nov 16, 2009 /
 
Hello, lenne egy kérdésem: Milyen hangfalat építsek ha nem mélyet hanem erős közép és éles (magas) hangot akarok elérni? Egy nagy terembe akarom használni, disco-ra.
(#) szergey válasza subwoofer220 hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
azok nem sokat számítanak egy hangszórónal...
(#) szergey válasza potenciameter hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
kicsit pontosítani kéne a nagy termet, meg azt, hogy mekkora hangnyomást varsz, de annyi biztos, hogy 200-300mm-es érzékeny hangszórókra van szükséged, és mivel a mélytartomány nem kell, kicsi zárt dobozban is használhatod.
(#) highand válasza subwoofer220 hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Hát igen, ugye minduntalan kiütközik a k..u, de engem már nem zavar.

Szóval visszatérve a te beírásodra, egyetértek, a hangosító hangszórók hangjánál nagyon nagy szerepe van a doboz fizikai kivitelezésének és az összerősítés hogyanjának. A legjobb hangszóró hangját is nullába lehet tenni, ha egy "csipesz műszerész" építi a dobozt. Csavarból, csapból és ragasztóból nem lehet elegendőt felhasználni. Meg sarokpántból
(#) szergey válasza highand hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Csavarbol lehetőleg ne tul sokat, még mindig a ragasztas a legjobb kötés, ne felejtsd.
(#) szergey válasza ptesza hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
gyári T-S szerint mire alkalmas? nem tudom megnézni jelenleg.

privit olvastad?
(#) ptesza válasza szergey hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Öszesen ennyit tudtam meg róla.

A mostani dobozában kiemel 11dB -50 Hz -nél. A dobozt nem én terveztem , ez lett készítve hozzá.

pw12.GIF
    
(#) Zupp87 válasza subwoofer220 hozzászólására (») Nov 17, 2009 /
 
Dupla tekercs meg nagy, vaskos gumiszél ide vagy oda, attól még produkálhat mondjuk 85dB-es érzékenységet, vagy neadjisten még ennél is kisebbet. Ha hangosítósat akarsz játszani, mindenképp ajánlatos egy jó minőségű, profi vagy félprofi PA hangszóró. Legalulra, nagy hangerő igény esetén tölcsér, vagy ha nem akarsz tölcsér építésbe fogni, egy mackósabb reflexdoboz, adataiban megbízható, jó mélyátvitellel rendelkező 18"-osokkal. Ha rám szakadna az ótépé, én biztosan így csinálnám..
Házibuliba meg szerintem felesleges subládát befogni. Házibulik helyszíne általában egy nagyobbacska nappali, vagy egy kisebb söröző.. meg amúgy is hamar spicces mindenki.. szerintem két 40-es hangszóró egy-egy reflexdobozban egy driverrel meg egy tölcsérrel még sok is, de elégnek biztosan elég. Nagyobb cucc ilyen alkalmakra csak parasztvakítani vagy halláskárosítani jó.
Megjegyzem, amit már sokszor megjegyeztem: otthon egy sörözőben egy -másfél éve a két 17-582-esem és két dóm magas volt zavargatva 2xTDA7294-gyel, és 50 fős társaságnak elég táncos-énekes hangulatot teremtett.. éjfélre azért már volt hangja a bandának.. de nem énekelték le. Igaz, nem esett ki senkinek a mája a helyéről mélyhang-cunamik miatt, de senki se panaszkodott.
(#) Mát906 válasza szergey hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
Othonra, házibulikba, a lényeg h ne legyen tól drága...leginkább vidibe, bocsi H2000KFt-s hangszórókba gondolkoztam!
(#) szergey válasza Mát906 hozzászólására (») Nov 18, 2009 /
 
A 672-es hangszórónak legjobb a mélyátvitele, a 451-es viszont sokkal érzékenyebb, és valamivel jobban terhelhető, de csak 45Hz-től indul. esetleg ott van a ha31, kb. 64 literes doboz elég már neki, és a legnagyobb hangnyomás ezzel érhető el.
(#) bobz hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
SZIASZTOK!
Nagyon nagy szuksegem lenne a szakertelmetekre, tapasztalataitokra. Remelem segit nekem valaki.
Van 2 drb 15''-os merevmembranos hangszorom. 2 darab melyladat akarnank csinalni disco-zasra.Egykor disco-zott veluk a helyi dj. Annyit tudok hogy kb 250W-osak, meg 8 ohm-osak es melyhangszoro. A haverommal be szeretnenk dobozloni, csak nagyon amatorok vagyunk. Annyit tudok hogy basszusreflexes meglodas lenne a jo. Probalkoztam hangfaltervezo programmal is. A bassbox rajzolt grafinokat, csak sajna nem tudom ertelmezni helyesen oket. Este teszek fel kepeket a hangszororol hatha valaki tud rola valamit. En mar mindent attforgattam de semmit nem talaltam. Elore is koszi!
(#) bobz hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Egy hasonlo felepiteu hangszoro alapjan megprobaltam a megtervezest a Bassboxban. Ime az eredmenyek. Mi a velemenyetek?
(#) bobz hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Es meg ezek:
Következő: »»   203 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem