Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   199 / 728
(#) Mát906 hozzászólása Okt 27, 2009 /
 
Helló! Szeretnék venni 2db mélynyomót 25 centiset! Azt szeretném kérni hogy segítsetek hogy melyik 25 centis hangszóró éri meg a legjobban kb. 5ezer forint körül!!Légyszi MINDENKI írja meg tapasztalatait gondolatait!!!

Ja, és még azt is hogy kinek mi a véleménye az új Vidi hangszórókról, nekem eddig mindenki azt mondta hogy nagyon jók <---erről is véleményt légyszi
Előre is köszi!! (linkek sem ártanának)
>
(#) Moderátor hozzászólása Mát906 hozzászólására (») Okt 27, 2009
 
Elegendő egyetlen helyre feltenni a kérdésedet, lehetőleg a legmegfelelőbb topikban!

Fórumszabályzat XVIII. pontja!
(#) ptesza válasza djyuri hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Készíts 3 négyszögletes 'alagutat' a doboz aljára. Most nem ugrik be ,hogy melyik doboboznál volt ilyen ,de nekem tetszett.

Keresem...
(#) ptesza válasza djyuri hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Bővebben: Link

Hangolása az alagutakra helyezett fedlap hosszával lehetséges, tehát az alagutak végi érik a doboz alját.
(#) djyuri válasza ptesza hozzászólására (») Okt 27, 2009 /
 
Szia.

Igen ez nekem is tetszetős megoldás bárhol. De most pont olyan ládába kell reflex nyílás,aminek csak a hátulján és annak közepén lehet elhelyezni a kivágást.

Egyéb esetben én is ezt a szögletest ajánlom,aki kérdezi. Csak most nem jó
(#) subwoofer220 hozzászólása Okt 27, 2009 /
 
Sziasztok.:kalap: Az lenne a kérdésem hogy, a Pioneer TS-W308 D2 hangszórót lehet reflex nyílásos ládába beszerelni? Mert a gyártó az írja hogy zárt rendszerű,és gyárilag zárt dobozt lehet venni hozzá!
(#) szergey válasza ptesza hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
csak utólag nehezen módosítható...
(#) szergey válasza szamóca hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Nem biztos hogy merevebb, a felfüggesztésnek nincs köze hozzá, a T-S paraméterek arányán múlik a dolog, magas jósági tényezők, és nagy kiemelés kell hozzá mélytartományban, hogy freeairnek nevezzük.
(#) szergey válasza hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Ez biztos nem igaz így, mert a teslák a gyenge mágnesük miatt inkább csak kiemeltek 70Hz körnéykén, és valódi mélytartományuk nem volt, míg a DC2550-nek 40Hz-nél volt az alsó határfrekije, csak a rossz hangváltó miatt tűnt mélyben kevsebbnek.
(#) szergey válasza hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
A membrán anyagának nincs köze hozzá ebben az esetben, de szerintem legalábbis nem szép és nem pontos a Teslák, TVM-ek mélye.
(#) szergey válasza subwoofer220 hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Tapasztalat, hogy olyan mint a többi SAL, egész más a valóságban mint az adalapon. De egy 100 liter körüli zártban egész tűrhetően viselkedik, és az alsó határfreki sem rossz.
(#) szergey válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Pedig zártban pont akörül van ahogy a program számolja....
(#) szergey válasza Mát906 hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Ha megírod, mire szeretnéd használni, akkor talán tudok segíteni..
(#) válasza szergey hozzászólására (») Okt 28, 2009 /
 
Idézet:
„csak a rossz hangváltó miatt tűnt mélyben kevsebbnek.”


Én nem nagyon értek hozzá, úgyhogy simán lehet hogy hülyeséget írtam.. Ezek szerint a Tesla hsz mélye inkább csak többnek tűnt akkor - most már ezt is tudom Egyébként úgy látom elég otthonosan mozogsz a témában, így kérdeznék is egyet, de ezt már egy másik topicban, mivel inkább oda való.
(#) szkics hozzászólása Okt 30, 2009 /
 
hello...
meg uj vagyok es mindenhol kerestem de nem kaptam sehol pontos temat erol
milyen kepletet vagy mivel lehet kiszamolni hogy mekora doboz kell egy hangszoronak
lvalszotokat elore is koszonom
(#) Tujmi hozzászólása Okt 31, 2009 /
 
Lenne egy olyan kérdésem hogy a reflex csöveket hogykell hangolni? Hogykell kiszámolni milyen átmérőjű és mélységű cső kell? Kombinálni szeretnék egy tölcséres ládát és egy reflex ládát
(#) Bassmester válasza Tujmi hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Hali!
Szerintem ugyanúgy kell csinálni, mint egy sima reflexdoboznál. Méregetni kell az impedanciamenetet és ha (közel) egyforma az alsó és felső csúcs, akkor evileg jó. A tervezőprogramok, pl JBL speakershop, elég jól megsaccolják a csövek méretét.
(#) Tujmi válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Mi a véleményed a mellékelt tervről?

12.jpg
    
(#) Bassmester válasza Tujmi hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Nem tudok róla véleményt mondani... ezeken a rajzokon sem nagyon igazodom ki. Fénykép nincs róla? Ez valami gyári doboznak a rajza?
(#) Tujmi válasza Bassmester hozzászólására (») Okt 31, 2009 /
 
Igazábol ezt én alakitottam igy egy másik gyári tervből amit szintén mellékeltem!
(#) ptesza válasza Tujmi hozzászólására (») Okt 31, 2009 / 1
 
Csak az nem tiszta nekem , hogy ha nem vagy tisztában a reflex doboz hangolással ,akkor hogyan tudsz egy gyári terven módosítani?
(#) Tujmi válasza ptesza hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Amint látod méreteket nem irtam ez csak egy ötlet lett volna ezért kérdeztem hogyan kell kiszámolni!
(#) recko hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
Sziasztok!

Zenéléssel foglalkozom nagyon régóta, de nem igazán van pénzem egy normális Stúdió monitor hangfalra. Google-el keresgéltem, de nem találtam semmit. Az volna a kérdésem, hogy tud-e valaki egy jó S.M. hangfalról írni nekem, hogy milyen hangszóróknak kell benne lennie, milyen méretű dobozkával, milyen freki tartományú hangszórók legyenek benne stb. stb. ami csak lényeges. Lehet, naív kisfiú vagyok, hogy kapok erre választ, de próbálkozni lehet, az még ingyen van

(#) subwoofer220 hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
Sziasztok. Valaki megmondaná hogy egy Szél:50cm/Mag:40cm/Mély:45cm láda hány literes?? Előre is köszönöm!
(#) Action2K válasza subwoofer220 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Szia! 90 liter, mínusz a falvastagság.
(#) subwoofer220 válasza Action2K hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Szia! Köszi a válasz! Kívülről mértem! 2 cm-es póztorjából van.
(#) ptesza válasza subwoofer220 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
67,9L
(#) szamóca válasza subwoofer220 hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
18mm-es lesz az pontosan.
dm-ben kell a három élt (szélesség *magasság*mélység) összeszoroznod.
(#) subwoofer220 hozzászólása Nov 1, 2009 /
 
Rendben! Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!!!
(#) ptesza válasza szamóca hozzászólására (») Nov 1, 2009 /
 
Ha bútorlap ,aminek mindkét oldala fóliás akkor az megvan 20mm.
Következő: »»   199 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem