Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   698 / 3965
(#) elektroszabo hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Holnap megyek BP-re és gondoltam benézek a conradba hogy ne kelljen rendelni a HE-store-ból és talaáltam egy relét a conrad weboldalán meg mondanátok hogy jó e az említett kapcsoláshoz.
(#) Action2K válasza elektroszabo hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Az Isten is neked teremtette!
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Ne higgy a fotónak! Én is majdnem bedőltem, de aztán a termékleírás meggyőzött. Reméljük hihetünk neki.
(#) parkhaz hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Sziasztok ki tudná nekem megmonda hogy
1: hogy hívják az alábbit.
2: hol lehet kapni.
Régen volt használatos a régi számológépek vagy videójátékokban azt a valamit ami a panel forrpontjait kötötte össze a kijelző csatlakozóival olyen gumis flexibilis csatlakozó volt szigelelő és vezető része. Köszi a válaszokat és bocsi ha kicsit érthetetlen vagyok de fogalmam sincs mi ez és nagyon kellene szintén kijelző és panel közti megoldásra.
(#) kadarist válasza parkhaz hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Szia!

1.Szalagkábel a neve.
2. Elektronikai webshopban kapsz, vagy rossz számítógépből termelhetsz ki ilyet
(#) Action2K válasza kadarist hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Nem, nem az. Mindenhol csak sima átvezető guminak hívják, vagy LCD átvezető guminak.
(#) mex válasza Action2K hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Annakidején órásmesterektől kunyeráltam. :yes:
(#) napalm hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Sziasztok!

Kapcs. üzemű tápokat lehet párhuzamosan kötni egymáshoz a nagyobb terhelhetőség érdekében? Konkrétan: Tracopower tsr 1-2450, ami egy 7805-el lábkompatibilis táp, csak éppen kapcs. üzemű.
(#) elektroszabo hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Sziasztok!

Az 1N4002-es dióda mivel helyettesíthető mert nem találtam a he-store-ban se a conrad-ban se?
(#) elektroszabo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
És ha tényleg nincs akkor milyent vegyek?
(#) elektroszabo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Amikor beírtam a keresőbe a conradnál nem adta ki de az előbb végiglapoztam a diódákat és megtaláltam.
(#) kadarist válasza Action2K hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Ja, igen! Vezető gumisávok vannak benne. Utálatos egy találmány.
(#) slave557 hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Üdv!
Van egy ledes 2+1digites(199-et tud max kiírni) kijelzőm régi gépből, és ezt fel akarom használni az újhoz, annyi a kérdésem, hogy hogyan tudom megcsinálni azt, hogy a gépről adok egy jelet (mondjuk, ha 38°C-os a gép, akkor 38) és ekkor a megadott pin-eket zárja(ez úgy működik, hogy ha valamelyiket lezárom, akkor megjelenik valamelyik kis vonal a kijelzőn), és így kiírná az értéket, ezt mivel lehet megvalósítani? (olvasgattam már, elvileg LPT portra szoktak ilyeneket rakosgatni)

Válaszokat köszi
(#) nagy_david1 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Hát azért van, hogy üzlettől függően 1N4002-t pont nem tartanak De tényleng van 1 millió megfelelője. Sok üzletben nincs pont ez tényleng, de ott van az 1N4007, na ezt már biztos kap. Nehogy 1-2 diódát rendelj elektroszabo egy cégtől. Köbzolinak igaza van, bárhova elmész 100% kapsz 1N400X-et, s ezek csak feszültségben térnek el.
(#) elektroszabo válasza nagy_david1 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Köszi a felvilágosítást!
(#) saraha hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Sziasztok.
Ha fázisfordítással hidalok egy erősítőt akkor azt hogyan döntöm el,hogy melyik kimenetet kössem a hangsugárzó bemenetére polaritáshelyesen?Melyik fele lesz a "negatív" ill. a "pozitív"?
(#) kadarist válasza saraha hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Szia!

Mérd meg rövidre zárt bemenet mellett, hogy melyik kimenet a pozitívabb a másikhoz képest, és az lesz a +.
(#) saraha hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Köszi a válaszokat én is valami ilyesmire gondoltam.
(#) 1n4148 hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Nem biztos, hogy ebbe a topicba kellene kerülnie ennek a kérdésnek, de jobb helyet nem találtam, a probléma, hogy electret bogyó jelét szeretném felerősíteni anyira, hogy kis 32ohmos fülessel lehessen hallan első körben, és hogyha ez megvan és kitapasztalom az előerősítő építgetés fortélyait akkor egy kis méretű rádió adóval (az már megvan) szeretnék AM sugározni vele. Most olvasgattam utána hogy valami jfet bele van építve a kapszulába és gondolom az tönkreteheti hogyha fordítva kötöm be, a probléma csak az hogy semmi polaritás jelzés nincs rajta. Szóval, hogyha valaki esetleg tudna valami leírást hogy hogyan és kellene közelíteni ehhez az eszközhöz az légyszi írjon. Köszi!
(#) kadarist válasza 1n4148 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Szia!

Miért nem FM-ben sugárzol? A kapszulán a - a házához van kötve, egyszerűen kiméred.
Bővebben: Link
(#) gg630504 válasza 1n4148 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Mikrofon
Nézd az alsó rajzot.
A tápfeszültség tőled függ, pl. 3 volttól 12 voltig.
Az áramerősséget úgyis az ellenállással állítod be,
Neked az ellenállást és a kondenzátort kell hozzákötnöd.
Az ellenállás legyen pl. 10 kiloohm, de ha kísérletezni akarsz, akkor 20 kiloohmos potméterrel és vele sorbakötött 1 kiloohmos ellenállással kezdj. Próbáld beállítani a legszebb és legerősebb hangot. Utána mérd meg az ellenállást és cseréld ki fixre.
A kondenzátor legyen pl. 1 mikrofarados. De ezt is csökkentheted, növelheted.
Ha van hangerősítőd, aktív hangfalad, esetleg számítógép mikrofonbemenete, azzal is kipróbálhatod.
Hangfrekvenciás erősítőnek az LM368 IC alapkapcsolását építsd meg.
(#) slave557 hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Üdv!
Folyasztószert hol találok a HEstore kínálatában?
Először használnék ilyet, és nem tudom hogyan keressem...
(#) elektroszabo hozzászólása Nov 19, 2009 /
 
Szép estét!

A BB105 diódát mivel lehet helyetesíteni?
(#) gg630504 válasza slave557 hozzászólására (») Nov 19, 2009 /
 
Szerszám és forrasztás ť Forrasztási segédanyagok ť
Gyanta, olaj, krém
(#) kadarist válasza elektroszabo hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia!

BB131, BB135, BB221 a helyettesítője, lehet is kapni.
Bővebben: Link
(#) kopaszs hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
Sziasztok egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok hogy igaz az hogy mondjuk veszek egy erősítőt aminek a papírjára az van írva hogy 2 szer 200w/4 ohm azt nem hajthatom 8 ohm-al?
(#) hapro válasza kopaszs hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
A kérdés nem helyes.
Mi azt nem tudhatjuk, hogy te hajtod-e 8ohmmal, de hogy lehet hajtani az biztos.
Nagyobb impedanciával minden további nélkül terhelheted (és nem hajtod). Ha ehhez a szóhoz ragaszkodsz akkor inkább a végfokkal hajtod az impedanciát, a hangszórót.
(#) kopaszs hozzászólása Nov 20, 2009 /
 
Na most egy olyan dolgoról van szó hogy én zenész vagyok és akarok hangosítás hoz cuccot de nem tudom hogy mit tegyek vegyek egy végfokot meg egy keverőpultot vagy vegyek erősítő keverőt szóval ami egyben keverő is és erősítő is.Ahogy nézegetem egybe és külön is hasonló árban megtudom oldani.Na most az egyik hogy nem tudom melyik lenne a jobb ez az egyik a másik hogy láttam egy keverő erősítőt egyben ami watt számra megfelelő lenne,de ez 2 szer 200 watt és 4 omh os hangszóróhoz volt írva és az nem volt ott hogy 8 ohmos-al is használhatóm.És mi van ha menetközben lecserélem a 4 ohmos hangszóróimat 8-as ra akkor megint vegyek egy új cuccot hozzá?
Szóval ilyen problémáim vannak erről lenne szó.
(#) elektroszabo válasza kadarist hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Szia!

Köszi a választ csak egy gond van hogy vagy a he-store-ból kellen vagy a conradból és ott nem talált a kereső.
(#) kadarist válasza elektroszabo hozzászólására (») Nov 20, 2009 /
 
Hát regisztrálj ide:Bővebben: Link ,és akkor innen tudsz rendelni.
Következő: »»   698 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem