Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   407 / 2500
(#) dokidoki válasza szamóca hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Szia !
Igaz nem adtam össze a ellenállás osztó tagjait, de ez egy 25 állapotú kapcsolós "potméter" aminek kiegyenlített frekvencia menete van (fiziológiai?). Az osztó tagok kb., 60Kohm aránylik az utolsó 1Mohm hoz, ezért nem fog szabályozni. Az utolsó kattintás pedig lenémítja azonnal a jelet. Nagyon valószínűleg 1K akart lenni.
(#) vendelkiraly válasza szamóca hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Létezik ilyen 25 állású (forgó) kapcsoló? Én is törtem a fejem valami hasonló "potméteren". Ha sima (egyre nagyobb) ellenállásokat kapcsolunk az miért nem jó?
(#) Milan90 válasza Dj TSM hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
QUAD 405 mondjuk.
(#) szamóca válasza dokidoki hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Ezért kérdeztem meg, mivel én is ezen a véleményen vagyok.
(#) pucuka válasza vendelkiraly hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Üdv!
Létezik 24 állású forgókapcsoló (2 ×12, 4 ×6, stb)
Ha olyat válaztasz ami átfedéssel kapcsol, jó fokozatmentes "potit" tudsz csinálni.
Azért ilyen a megoldás, mert ehhez kevesebb ellenállás kell, alapesetben 24 + 1, a külön osztósnál 24 ×2
(#) pucuka válasza szamóca hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Szerintem attól is függ, hogy mi jön utánna terhelésként, de valóban, oda egy kb 1 kohm -os passzolna.
(#) szamóca válasza vendelkiraly hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Börzén még igen, de egyébként nem láttam szaküzletben 1ák.12 állásúnál nagyobbat. Logaritmikus a lépcsőzés, és tartalmaz egy magas-mély korrekciót is a hallásgörbéhez alakítva ezek arányát.
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Zoli!
De ha sima osztóként nézzük akkor nem úgy van hogy a felső ellenállás az szumma R1-től R23-ig, az alsó pedig R30 lenne?
A Sipos féle Hifi erősítők építése című könyvben van, de egyiknél sem szerepel ilyen érték alsó tagnak.
(#) pucuka válasza szamóca hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
A BEAG keverőpultokban voltak ehhez hasonló tolópotik, még sztereóban is, a nyák élén voltak az aranyozott érintkezők, mint a számgépes kártyákon, és azon csúszott a stabilan megvezetett rövidzár papucs.
(#) dokidoki válasza szamóca hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Igen, de azért elgondolkoztató. Könnyen lehet, hogy becsapós a dolog, és Norbertonak van igaza, mert az elméletünk figyelmen kívül hagyja a többi nagyobb kapacitású és söntölő hatású R-C tagot. Még szerencse, hogy csak egy ellenállás képezi a dilemma tárgyát. Simán megér egy kísérletet.
(#) szamóca válasza dokidoki hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Azon filózok hogy mi egyenfesz szempontjából nézzük, de itt hangfrekis fesz van, ráadásul párhuzamosan kapcsolódnak az 1M-val a frekimeghatározó RC hálózatok.
(Már nem csak ideológiailag nem vagyok elég képzett Virág elvtárs)
(#) Norberto válasza szamóca hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Ettől függetlenül lehet, hogy nektek van igazatok.

Egy kis angol nyelvű anyag.

A továbbiakra a Google-kulcsszó:

stepped attenuator
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Nem kérdeztem a poti proffot.
(#) szamóca válasza Norberto hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Ez érthető, de ő csak sima osztót alkalmaz frekimanipuláció nélkül.
(#) szamóca válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
A digit potimba még ettől is kisebb az alsó tag értéke.
Mindegy Zotya kipróbálom. Még csak egy tárcsa van kész.
Köszönöm mindegyikőtöknek!
(#) dokidoki válasza Norberto hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Hmmm, szerintem az alábbi oldal is "felületes" matematikai oldalról közelíti meg a kérdést. Nem veszi figyelembe, hogy ezt a kapcsolós megoldást abban az esetben érdemes alkalmazni ha pontos fiziológiai hangerő szabályozást szeretnénk megvalósítani. Ezt elhagyva, egy sima potméter jobb lenne. De ott nem lehet a mai potméterekkel megvalósítani ezt.
Szerintem eredetibe meg kell építeni, egy nagy bemenő ellenállású erősítő bemenettel kell terhelni, és megvizsgálni hogy mi történik. ( a mezei potméteres illetve kapcsolós megoldás, mindig változó lezárást mutat ez erősítő bemenet felé. De ez a kérdéses kapcsolás ebben a formában minimális eltérést okoz, ...)
Szóval elméletileg, megváltoztatom az álláspontom, de a fiziológiai hangerő szabályzó pontos működését lekövetni matematikai módszerekkel, már meghaladja jócskán a tudásom.
(#) SylverAti válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Meg van a hiba az erősítődön le lettek forrasztva a végfoktranyók és rá lett mérve mind a 2 tranzisztor szar.

És valószínű úgy vágtad haza hogy a kimenetet rövidre zártad.Majd utána kell nézni mennyibe kerülnek azok a végfokok fel lett írva a típusa majd megkérdezem fatertól. Szóval ez a helyzet a Tesla erőlködőddel.
(#) Dj TSM válasza SylverAti hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
üdv
Nekem is van egy ilyen teslám,én annak idején 2N3055 és 2N2955 re cseréltem a végtranyókat.Igy lett egy kis teljesitmény rezervája is az erösitönek,meg asztán ezeket a tranyókat könnyen belehet szerezni olcsón.En ezt ajánlanám neki.
(#) Dj TSM válasza Milan90 hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Leg elöször én is arra gondoltam,de abba egy zsák alkatrész kell,meg nekem nemszimpatikus az a müveleti erösitö a bemeneten.meg a járatási feszültség+-75volt lessz.A tranyók amiket használok az eredeti trafóval és kondenzátorokkal fognak járni.Sajnálom,hogy nemtudtam az eredeti erösitöt lemásolni,de a nyáklap annyira összevolt törve,hogy még hiányzott is belöle egy darab.
(#) pusi1989 válasza Dj TSM hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Szia Dj Tsm! Az erősítőben gyárilag is 2N3055 van? ahogy néztem nem egy drága mulatság...Elgondolkoztam arról h a tesla azs222-es erősítőn lehet e csinálni egy külön kimenetet a sub-nak...szerinted van rá lehetőség?
(#) EgyGabor hozzászólása Nov 28, 2009 /
 
Sziasztok nekem van egy sharp system 7700tipusú erősitőm stk 4241 ic van benne és nem kapcsol be rajta a hangszóró védelem vagy is nem húz be a relé hogy szóljon a hangszóró megnéztem az ic 3és a 20 lábat kézzel berreg a hangszóró de mind a két lábnál csak a bal hangszóró berreg de ez is csak úgy hogy ha össze zárom a relét mi lehet a baja
előre is kösz a segitséget
(#) EgyGabor hozzászólása Nov 28, 2009 /
 
Ja és a jobb oldalt 1.3 tized voltot mérek
hiába tetem bele egy új ic-t az is ugyan eszt csinálja
(#) zoly15 válasza EgyGabor hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Hali!
Nem lehet hogy valami munkapont van eltolódva?
Mert nem úgy néz ki mintha az IC ki lenne ütve, ahhoz eléggé kevés a feszültség a kimeneten DC-ben.

Üdv!
(#) EgyGabor válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
SZIA de ac be van rajta1.3 dc be 0 volt van
és a munka pontot hol keresem ja és még aszt el felejtetem emliteni hogy ha össze zárom a relét akkor szól az egyik hangszóró de nagyon torzit
(#) zoly15 válasza EgyGabor hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Ha nem húz be a relé, akkor ott valami DC-nek kell lennie,
Próbáld ki azt hogy lekötöd a végfokot a védelemről, ha úgy behúz a relé, valami nem oké a végfokkal.
(#) EgyGabor válasza zoly15 hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
egy új dolog van úgy mértem most nem rég az 1.3 voltot a jobb hangszórón hogy nyitott állapotba volt a relé szerintem akkor már a relé után van valami probléma nem
(#) EgyGabor válasza EgyGabor hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
Na lekötöttem a ic-t a védelemröl hogy montad és akkor se húz be a rellé
(#) Dj TSM válasza pusi1989 hozzászólására (») Nov 28, 2009 /
 
üdv
Gyárilag nem 2N3055 hanem valami kissebb teljesitményü van benne,már nememlékszem a pontos tipusra de valami KD616 meg még nemtudom milyenek.Szerintem nemérdemes babrálni szubb kimenettel,ahoz szügség van egy másik csatornára,ami egy újabb erösitöt jelent.De a bennelévö trafó igy is kicsiny,több dolgot nembir ellátni elegendö energiával.Csak ha épitessz még külön egy végfokot direkt szubbnak amiben külön trafó lessz,szóval minden külön egy másik másik ládában.Az a teszla maradjon csak ugy ahogy van,úgy megmarad a sajátos értéke.
(#) nagy_david1 hozzászólása Nov 28, 2009 /
 
Sziasztok!
Annyira jutottam a DELIA erősítős problémámmal, hogy mostmár egyik végfok kegyetlenül rossz hangzással, de szól, a másik meg még mindig hallgat. Kicseréltem a végfok összes tranzisztorát a megfelelőkre, és így indult el az egyik végfok, a másik meg még így se. Valaki innen már tudna segíteni? Nemtudom mi lehet a baj, de továbbra is kitartok amellett, hogy csak a végfokban részében van a hina. Nemtudom miért szolhat ilyen rosszúl a másik meg még így se. Annál a végfoknál amelyik nem megy, szinte az összes tranzisztor bázisán nincs meg a nyitófeszültség.
(#) EgyGabor hozzászólása Nov 28, 2009 /
 
Sziasztok és az én problémámra se tud senki meg oldást
Következő: »»   407 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem