Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   507 / 1681
(#) Moderátor hozzászólása Dec 1, 2009
 
Színvonal alatti és off-topic hozzászólások törölve.
(#) Tomi20 hozzászólása Dec 1, 2009 /
 
Üdv

Készítettem videót, és még pár képet a fényről, a valóságban sokkal gyorsabban váltja a színeket, a kamera közel sem adja vissza úgy...

Videó

Ha valakit érdekelnek konkrétumok a fénnyel kapcsolatban, akkor Diszkófények házilag topicban megbeszéljük.
(#) lidi válasza aderka hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Használj 877 helyett inkább 887-et vagy 16F1939-et ha már kapni valahol. Ezek korszerűbbek, többet tudnak, és olcsóbbak is.
(#) fihu válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Szia!
Gratula! Nagyon jó, nekem tetszik.
Esetleg egy kapcsolási rajzot kaphatnánk?? :hide:
(#) aderka válasza lidi hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Egy 877 re megírt programot tudok használni 887-en? Vagy ha nem mit kell átírni a programjában, hogy tudjam használni?
(#) lobbooo válasza Tomi20 hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Gratula! Ez nagyon jó lett! Esetleg ha publikus, feltennéd, én is szívesen megépíteném?! Nagyon jó!
(#) Tomi20 válasza lobbooo hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek

Folytassuk a beszélgetést a fent említett topicban.
(#) borvendeg válasza aderka hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Egy az egyben nem! A 887-nek meg kell mondani hogy bizonyos portjai analógok vagy digitálisak legyenek a 877-nek nem.
(#) lidi válasza borvendeg hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Így van, mivel több A/D bemenet van rajta.
Valamint van benne belső órajel, meg még talán pár apróságban különbözik.
De ha te írod a programokat rá, akkor ez nem jelenthet gondot, adatlapban megnézed.
(#) kaqkk válasza lidi hozzászólására (») Dec 1, 2009 /
 
Viszont a parsic nem ismeri és a migráció viszont nem egyszerű! Aderka is a parsic "segédprogival " fejleszt
(#) aderka válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Ez így van
(#) tod hozzászólása Dec 4, 2009 /
 
Sziasztok!

Most végre rávettem magam, hogy karácsonyra vezeték nélküli gyertyát készítek. Tavaly kicsit későn kaptam észbe, és már nem jött össze. Színkeverős RGB ledeket tettem kettőbe, és az egyikbe pedig zöldet. Szépen működik, az asztallapot simán átviszi, egyébként meg kb 8cm.

Szerintem még készítek egy párat, most karácsonykor ez lesz a divat, mindenki ezt fog kapni

Üdv!
(#) tod válasza tod hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
és még egy kép
(#) Szebence válasza tod hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Szép lett mindegyik. Tavaly én is midnenkinek ezt adtam Aztán amelyik jobban sikerült (12-15cm-ert is áthidaltak) azokat mohó módon megtartottam maganak.
(#) bankimajki válasza tod hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Kb. Magyar Ft-ban mennyiből jön ki 1 db?
(#) hadnagyakos válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Én az alkatrészeket 210Ft-ért vettem anno ehhez a kapcsoláshoz. Itt a gyertyazselé volt drága, egy doboz 750Ft, ha Pesten laksz nyert ügyed van, mert sokkal olcsóbb. Én talpat függönytartó talpazatból csináltam hozzá, tehát az ingyen volt. Nem drága.
(#) tod válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Ahogy hadnagyakos írta, a gyertyazselé a drága, én is 750-ért vettem, de nem volt elég egy doboz zselé egy gyertyához. Az alkatrészeket kb 200Ft-ért vettem én is.
(#) bankimajki hozzászólása Dec 4, 2009 /
 
Tehát ha jól értem, akkor 1db közel 1000Ft-ba kerül? Jól értem?
(#) tod válasza bankimajki hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Igen, zselével együtt kb. ennyi egy darab. Én vácon vettem a zselét, lehet, hogy pesten olcsóbb.
(#) bankimajki válasza tod hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
600g (750ml) kb. hány darabot lehet csinálni? 5-öt? Ha igen, akkor csinálok én is Ez jó lenne vajon? Gyertyazselé
(#) Hp41C válasza aderka hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Szia!

Az A/D átalakító kezelése lényegesen változott - még a csatorna kiválasztó bitek is máshol vannak...

Szia
(#) eper1234 válasza tod hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Hello.
Klasz lett a gyertyád közzé tudnád esetleg tenni a kapcsolásá, köszi
(#) tod válasza eper1234 hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Szia! A Vezeték nélküli gyertya topikban minden megtalálható
(#) eper1234 válasza tod hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Köszi közben keresgéltem és ráleltem a topicban,de tényleg köszi azért
(#) kenikl hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Sziasztok!

Építettem egy bűvész akasztófát a saját topikja alapján, légszerelve kötöttem össze az alkatrészeket amit egy 4.5V-os zsebteleppel hajtok meg.


Videó a működésről

Üdv.: Kenikol

Az utolsó képen a fényképezőgép vakuja indította be a LED-et.
(#) jdani válasza kenikl hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Háj! bűvész akasztófa... Én elektronikus gyertyának halottam eddig, mivel gyújtóval megnyújtod, világít mint egy gyertya, és ha elfújod a ,,lángott,, már nem ég Egyébként milyen elven működik?
(#) zoly15 válasza jdani hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Hali!
Úgy működik hogy a talpazatban van egy fotoellenállás, vagy valami hasonló. Az kapcsol egy tranzisztort mikor a gyújtó fényétől beindul a szerkezet, Mikor elfújja a fényforrást akkor nem kap fényt az érzékelő és a tranyó lezár. Azért van a talapzatban az a pici luk.

Üdv!
(#) Collector hozzászólása Dec 5, 2009 /
 
Összedobtam egy kis gravírozó prototípust. Eredetileg nem akartam ezzel foglalkozni, de többen érdeklődtek nálam, hogy nem-e csinálnék. Lehet, hogy többet is készíteni fogok, igény szerint.
1W 808nm-es diódával szerelt változat, némileg visszaszabályozva teljesítményben.
Fa égetés :Bővebben: Link

DSCF8821.jpg
    
(#) aderka válasza Collector hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Szia!
Nagyon jólett! Erről esetleg tudsz adni valami kapcsolást is?
üdv: Dávid
(#) Ballage válasza kenikl hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Jópofa! Csak így tovább.
Következő: »»   507 / 1681
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem