Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   25 / 582
(#) editrita hozzászólása Nov 30, 2009 /
 
Tisztelt fórumozók !

KAptunk egy Bosch Maxx tipusú mosógépet.
Kétszer rendesen kimosott, az utolsó mosásnál nem akarja kiszivattyúzni a vízet.
Centifugázik is , csak éppen nem nyomja ki ki a vízet.
Mit kellene tennem?
Motor bugás, új mosás indul.
Köszönettel: EDITRITA
(#) zolika60 válasza editrita hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Legelőször nézd meg a szűrőt nincs-e tele aprópénzzel meg szösz-mösszel.
(#) SALáta válasza editrita hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
A gép vízszint érzékelője vagy a szivattyú a következő amit meg kell nézni, ha nagyon csörgött szivattyúzás közben akkor vagy aprópénz és egyéb tárgy vagy ki van kopva. Ha eléred a szűrő alatti "propellert" óvatosan mozgasd meg, ha lötyög csere. Pár ezer forintért lehet kapni, cserélni eléggé egyszerű de lehet hogy kell majd rá egy másik csatlakozót tenni a szivattyú vezetékeire, nem kell márkahűnek lenni általában. Kompletten vidd be az egységet a szaküzletbe, ha rendes a boltos még ki is cseréli neked a motort a szinattyún.
A mosógépünkből kiindulva a következő gondja a csapágy lesz, aztán a fűtőszál, esetleg rozsdásodás. Pár c*lgon árából kijön ezek cseréje, szoval nem érdemes használni...
(#) imikee10 válasza SALáta hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Nekünk kb 3 éve nem nyomta ki a vizet. Megnéztem az üst alatt lévő harmonikacső annyira el volt vízkövesedve meg tele volt vízkő maradványokkal, hogy nem jutott le a szivattyúig a víz. A gép világ életébe calgonon élt.
Azóta marad az ecet+ 90 fokos mosás 2 havonta és azóta vízkőnek nyoma sincs.


Imi
(#) free. válasza ht1080z hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Hello! Érdeklődnék,hogy hol lehet ijen ic beszerezni Tip:87c809bn köszönöm elöre is.Ez egy fagor FE 948 előltőltős mosogépbe van
(#) tibi0531 hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Javítok egy Elmarc Ancona1 H 8.2 (1200 rpm-es) motorvezérlőt. Graetz-et, triacot és még néhány elemet már cseréltem, az R64-es pozíciószámú (ránézésre 1W-os) ellenállás kissé megbarnult, és nem tudom eldönteni, hogy a 18 KOhm amit mérek rajta helyes-e.

Funkcióját tekintve a forgórész egyik kivezetését húzza fel pozitív tápfeszültségre.

Szerintetek jó lehet ez az érték? Mi célt szolgál ez az ellenállás?
(#) imikee10 válasza free. hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Hello
Itt van a pdf-e
Miért akarod cserélni??
Mi nem működik a gépben? Ez nem egy bonyolult gép pedig
Imi
(#) imikee10 válasza tibi0531 hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Szia!
Egy képet tudnál felrakni róla? Még nem is hallottam erről a típusról, biztos valami török csoda?!
Van sok panel itthon ha találunk hasonlót akkor le tudjuk koppintani az értékét.
Imi
(#) barczap hozzászólása Dec 3, 2009 /
 
Sziasztok! Lenne egy problémám, mint mindenkinek, aki ide látogat
Ardo TL 80 E felültöltős mosógép a következőt csinálja: bekapcs, program indít, vizet beengedi, fűt, oda-vissza forog. Amikor a mosási ciklus végére ér, megáll, se előre, se hátra. Tehát a vizet nem engedi le, nem centrifugál, nem fut végig a program. Szétszedtem, megnéztem a "szokásos" javasolt dolgokat. Panelt kivettem (elég trágya minőségű nyáklemez és forraszanyag...), forrasztási hibát szemre nem találtam, de biztos ami biztos, minden pontot átforrasztottam. Mivel a motor és a fűtés jó, a 3 relével nem foglalkoztam, a 3 db nagy triakot kimértem, kettő jónak tűnik, az egyik gyanús (multiméterrel dióda állásban oda-vissza 60 körül mérek, a másikaknál pedig 500-700 körül, ami inkább elfogadható, mint a 60) Ez más típus mint a másik kettő, hűtőlemezre van szerelve. Kimértem, a fűtéshez csatlakozik (nem igazán értem, hogy minek, azt hittem, azt relé kapcsolja. Vagy mégsem? :O )
A két egyforma nagy triakból az egyik a szivattyúé, ez is jónak tűnik. Valami a szivattyú körül lehet, mivel a víz leeresztése lenne a következő lépés, és itt áll meg. Szűrőt kivettem, nem volt benne semmi különösebb, megszorulva nincs, nem is hallani, hogy erőlködne. A légcsapdát is megnéztem, legalábbis azt hiszem, az volt az Fekete vastag gumicső az üst alján, egy vékony cső megy fel belőle a szintkapcsolóhoz. Kívülről nem sok minden látszik, nagyon szétbombázni nem akartam, csak széthúztam, belefújtam az üst felé menőbe, jónak tűnik. (Vagy le kellett volna vennem és kimosni? ) A vékonyba is belefújtam, megvan a két kattanás, multiméterrel is mérhető a szintkapcsoló kontaktusok zárása. Tovább egyelőre nem tudtam vele foglalkozni az 1 m2 szabad fürdőszoba alapterületen, összeraktam, hátha.....de nem. Maradt minden ugyanaz. A következő lépés lenne, hogy rámérek a szivattyúra, megkapja-e a tápot, de ezt majd csak a hétvégén. Esetleg van valakinek valami tippje, amit meg kellene néznem, vagy tudtok valamilyen típushibáról, ami miatt előfordul ilyen? Selejtezni nem akarnám, 2 éves, tudom, hogy nem csúcskategória, de lakáshitel, kisgyerek, gazdasági válság, koszos ruha van, szóval nagyon kéne.
(#) imikee10 válasza barczap hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Szia!
Nézd meg a szivattyút mert elég szarok benne...
Amúgy meg pont eldobós mert 2 évre vannak tervezve. Amennyivel többet elmegy az a ráadás.
Ha esetleg nem akkor a szivattyú körében szét kellene nézni jobban.
Imi
(#) barczap válasza imikee10 hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Szia!
Köszi a gyors választ Beszerezhető hozzá ilyen szivattyú valahol? Kb mennyibe kerül egy ilyen? Neten már nézegettem, de egyelőre semmit nem találtam. Igaz, tényleg két évre tervezik, szüleim Indesit-je is hasonlóan járt. Ha ezt sikerül megjavítani, a következő az lesz, látta már 3 szerelő, cseréltek benne 20ezerért mindent, mégsem jó, nem fűt. De erről majd később
(#) free. válasza imikee10 hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Szia! azért kellene mert csapágyas lett, ki lett cserélve és amikor kötötűk vissza a gépet valamit rosszul kötötűnk és elfűstőlt a panel a tápja már meg lett csinálva,de még nem megy a program része.Már csak erre tudunk tipelni.Valami magyar oldal nincs ahol eszt meglehetne venni?Vagy esetleg nincs hozzá program panel?
(#) imikee10 válasza barczap hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Szia!
Itt tudsz venni szivattyút. De ha bemész a közeledben lévő gelka boltba ott is van biztos.
Azért nézd meg hogy meg kapja-e a delejt a szivattyú.
Az INDESIT is kb. ez a kategória
Imi
(#) imikee10 válasza free. hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Szia!
Egy képet tényleg tehetnél fel. A neten nem találsz semmit hozzá az biztos...
Keresd zoz11 nevű felhasználót Ő majd 99%-ban biztos hogy tud segíteni.
Imi
(#) barczap válasza imikee10 hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Szia,

Köszi! Ez ismét gyors volt Persze, mindneképpen megnézem, megvan-e a tápja, nem akarom potyára megvenni. Egyébként ezek javíthatók? Mert jó lenne egy maszek napkollektorhoz, ha lehetne bele életet lehelni IndeSHITre sokan panaszkodnak, itt is visszaolvastam a kezdetekig, minden második hozzászólásban szerepel Ardo ugyanez a kategória, árban és minőségben is. Ugyanott készül, csak más a matrica rajta

Péter
(#) free. válasza imikee10 hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Ok köszönöm....
(#) imikee10 válasza barczap hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Ha az életlehelésre a szivattyúra gondoltál akkor ezek már nem olyanok mint a régi energomat hogy még szimmeringet is lehetett benne cserélni...
Ezeket 2-3 év után el kell hajítani de jó messzire
Egy keringető szivattyúval jobban jársz amúgy.
Imi
(#) tibi0531 válasza imikee10 hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Köszönöm, a választ.
Fényképezőgép most éppen nincs kéznél, de találtam néhány linket ahol kapható
Link1, Link2.

Elvileg kapható lenne az Orczy.com-on is MEL505 kód alatt.

A gép nincs nálam, csak a panelt hozták javításra (elvileg Whirlpool).
(#) imikee10 válasza tibi0531 hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Ezeket az olcsó whirlpool-okba teszik meg a beko, delton meg a többi neve nincs gépbe.
Ilyen panel nincs előttem úgy hogy sajnos ebben nem tudok segíteni.
De szerintem kár vele kínlódni....
Azért még holnap utána nézek hogy hátha van kint a műhelybe.
Imi
(#) tibi0531 válasza imikee10 hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Köszönöm, hogy segítesz.
(#) barczap válasza barczap hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Sziasztok!
Némileg továbbjutottam a hibakeresésben, új fordulatot vett a dolog. Kivettem a szivattyút, a lapátkerék külön jött ki, nem volt rajta a tengelyen. Kipróbáltam direkt táppal, megy rendesen, visszaraktam a lapátkereket, visszaszereltem. Elindítottam egy programot, beszív, forog, fűt, egészen a szivattyúzásig rendben, a szivattyú elindul, kiürül a víz, de nem akar megállni. Feleségem mondta is, mielőtt elromlott, hogy nem szokott ilyen hangja lenni. Valószínűleg a halála előtt szárazon járt a szivattyú, ezért is jöhetett le valahogy róla a lapátkerék. Ebből valami szintérzékelési gondra gyanakodnék, de a szintkapcsoló kapcsol rendesen, hallani is, illetve mérhető is. Ha belefújok a csövébe, van egy határozott kattanás, mint egy mikrokapcsoló, ha erősebben fújom, kattan még egyet, de az már nagyon halk, inkább egy kis fém membrán pattanásához hasonlít. Ez normális lehet? Ezen kívül lehet még valamilyen szintérzékelés benne? Esetleg a szivattyú áramfelvételét is figyeli? Tudja ezeket valaki? Vagy mi lehet még a gond?
Előre is köszi, ha vaklaki hozzá tud szólni
Péter
(#) imikee10 válasza barczap hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Szia
A szivattyút dobd ki belőle mert ha elforog akkor nem is tud rendesen üríteni.
(Attól hogy megy még nem biztos hogy jó is a víz szállítása)
Amikor mennie kell a szivattyúnak, vedd le a szint érzékelőről a csövet és akkor már kezdi is a centrizést és a végén abba marad a szivattyúzás.
Sok sikert hozzá. Remélem érthető volt amit össze hablatyoltam.
Imi
(#) barczap válasza imikee10 hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Szia!
Köszi a tippet, megpróbálom! A vízszállítása jónak tűnik, vastag sugárban nyomja, szerintem kiüríti rendesen, a hangja is rendben. A szintkapcsolót mértem multiméterrel, miközben szivattyúzott, átkapcsol, de a szivattyú nem áll meg. Ezért kérdeztem, hogy lehet-e még benne vmi más szintérzékelés is. Lehet, hogy az érzékelő jele nem jut be a vezérlőbe? Ha így van, akkor viszont nem kapcsolná le a beeresző szelepet a vízszint elérésekor... Szóval ez se lehet. De akkor mi? Mindenesetre megpróbálom, amit javasoltál, sose lehet tudni, mi szívat meg...
Péter
(#) imikee10 válasza barczap hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Szét kellene pattintani a szint érzékelőt és bele skubizni.
Már jártam úgy hogy meg volt égve belülről és nem adott jelet. Gondolom Invensys van benne 2 állású vagyis 3 csatis.
Ha ez is jó akkor marad a panel.
Imi
(#) barczap válasza imikee10 hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Barnás kör alakú, 3 vezeték megy le róla, ahogy mértem egyik közös, a másik kettő pedig 1-1 záró kontaktus, ha jól néztem, akkor 220-at kapcsol. Nem mertem szétszedni, mert láttam rajta a 2 db leragasztott beállítócsavart, amik gondolom az érzékenység beállítására szolgálnak. Ha szétszedem, nem állítódik el? Normális az, amit az előbb írtam, hogy a 2. kattanás halkabb, nem mikrokapcsoló hangú? Egyik katt a normál vízszint, másik a túltöltés?
Köszi!
P.
(#) imikee10 válasza barczap hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Egy képet tudnál feltenni róla, mert most nem ugrik be hogy melyik az pontosan. Nagy valószínűséggel normális ha a 2. kisebbet kattan mint az 1.
Találkoztam már olyannal is hogy nem ment át rajta csak kb 110~120 volt.
Imi
(#) barczap válasza imikee10 hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Holnap rakok fel képet róla. Szerinted nyugodtan szétszedhetem, nem fog elállítódni?
P.
(#) imikee10 válasza barczap hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Ha nincs ragasztva, össze forrasztva stb vagyis roncsolás nélkül szét tudod szedni akkor szét szedheted mert attól nem állítódik el. Nézd meg akkor hogy nem-e kormos vagy nincs e szét égve.
Ha ezzel nincs gond utána jöhet a panel.
Én most lépek de holnap délután vagy este fele biztos leszek.
Imi
(#) barczap válasza imikee10 hozzászólására (») Dec 4, 2009 /
 
Úgy láttam, pattintós. Holnap szétszedem, hátha okosabb leszek. Mára én is lépek, köszi a segítséget! Még jövök és beszámolok az eredményekről
Jó éjt!
P.
(#) free. válasza free. hozzászólására (») Dec 5, 2009 /
 
Hello! tudna valaki segiteni nekem?FAGOR FE948-hoz kellene program panel ha van valakinek ,vagy esetleg tudná,hogy hol lehet kapni irjon köszönöm...Tipus:LB6N02114.
Következő: »»   25 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem