Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   815 / 2208
(#) Topi hozzászólása Dec 5, 2009
Mikulás ajándék.

Csöves téma, ott a kiemelt topicok között!
(#) rockersrac válasza Topi hozzászólására (») Dec 6, 2009
Köszönjük szépen!
(#) CIROKL hozzászólása Dec 6, 2009
Sziasztok ! Tegnap végre kicseréltem a kis PCL86se erősítőmben a kimenő trafókat! Eddig csak TV-és kimenők voltak ugyebár beépítve , a tervezett és az ez idáig elnem készült kimenők elkészültek ! Köszönet érte fleta /Tibor / mesternek Nagyon szép és preciz munkájaért Nos ezekkel a kimenőkkel már mondhatom hogy gyönyörüen szól a gépezet . Mégtöbb foto : PCL86se
(#) mark.budai válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 6, 2009
Szépek azok a kimenők!

Köszönjük Topi Mester!
(#) fleta válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 6, 2009
Erre leszek majd kíváncsi, /rézdrót temető/ éppenhogycsak elfért rajta a drót.
Gratulálok a gépedhez!

Kép 128.jpg
    
(#) mark.budai válasza fleta hozzászólására (») Dec 6, 2009
Tényleg, éppenhogycsak elfért rajt a huzal!
(#) CIROKL válasza fleta hozzászólására (») Dec 6, 2009
Idézet:
„rézdrót temető”
Igen ehhez kell ám a réz mennyiség jó vaskos vasak M102 ,70 mm pakett Remélhetőleg a tervezett 50 -60 Watt majd ki is jön a végén ? :hide: Zoli :
Idézet:
„brutál " ez a gép”
Ami azt illeti nem is olyan brutál ! nekem egy csöpet halk az a 3 Watt de a minőség az kárpótol a teljesítményért cserében Ezekkel a hozzá tervezett kimenőkkel valóban brutálisan szépen szól ! Amiért a CHZ mesternek/ Zolinak / szintén köszönet a tervekért
(#) sturbi hozzászólása Dec 6, 2009
Most, hogy kiemeltek bennünket, pár elvi kapcsolás a kisérletezni, fejleszteni vágyóknak.

CIROKL, lenyűgöző az erősítőd.
(#) MolnarG hozzászólása Dec 6, 2009
Sziasztok topik lakók!

A kérdésem nem igazán erősítőre vonatkozik, csak tegnap eltűnődtem rajta, hogy honnan vannak mostanság a csövek? A meglévő raktárkészleteket, padláson dobozban rejtegetett csöveket éljük fel és egyszer csak majd eltűnnek/elfogynak? Vagy van még valahol esetleg utángyártás? Ebay-en nézegettem ilyen-olyan csövek és láttam olyat, amiből egyszerre akár 1000 db-ot is lehet vásárolni...
Egyébként majd államvizsga után én is szeretném népesíteni a tábort, igaz egyelőre csak
Idézet:
„kis”
fejhallgató erősítőket szemeltem ki ECC83 vagy JAN 6418 csövekkel... de hát valahol el kell kezdeni.
(#) mayky válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 6, 2009
A kínaiak, szlovákok, oroszok, csehek, egyes amerikai műhelyek és japánok is gyártanak horror áru 300B-t.
(#) mark.budai válasza mayky hozzászólására (») Dec 6, 2009
Azért már nem csak a 300B-t gyártják. Ott az EL84, ECC-k, 2A3, KT88, KT66 talán, a 807, EL156, meg még gyártanak pár csövet..
(#) mayky válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 6, 2009
Félreérthető voltam, a 300B -t a japcsikra értettem, természetesen gyártanak mindenféle audiora alkalmas csövet a többiek, persze nem mindenki, pl. KR audio-tól még nem láttam ECC83-at, vagy az olcsóbbakból. Nála 50.000-nél kezdődik pl egy 300B.
(#) mark.budai válasza mayky hozzászólására (») Dec 6, 2009
Ja, akkor bocs! Nem baj, legalább írtam egykét ma is gyártott csövet.
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 6, 2009
Gratulálok! Nagyon szép munka.
(#) MolnarG válasza mayky hozzászólására (») Dec 6, 2009
Aha, és mondjuk különböző gyártók ugyanazon csövei pl. ECC83 és ECC83 között lévő nagy árszakadék a minőség miatt van? Vagy csak a név?

Pl.: - 26 pár Sylvania Baldwin ECC83 39$
- 4 db párba válogatott Tesla ECC83 120$
- 1 db Mullard ECC83 akár 120$
(#) s.sanyi hozzászólása Dec 6, 2009
Hihetetlen,hogy mit nem lehet találni ha az ember érdeklődik eggy kicsit.Kaptam a szomszédomtól eggy szétszedett régi orsós kütyürét három cső volt benne .ecc83 ami nekem kell,ef83 ezzel még nem találtam rajzot és eggy el9 a többi nem látható vékonyabb cső valaki tud róluk valamit?
(#) CIROKL válasza MolnarG hozzászólására (») Dec 6, 2009
""A meglévő raktárkészleteket, padláson dobozban rejtegetett csöveket éljük fel és egyszer csak majd eltűnnek/elfogynak?"" Ettől szerintem a mi életünkben nem kell tartani ! Annyira sok -sok cső van még szerete a világban hogy iszonyat ! Meg azért vannak mostani gyártású csövecskék is jócskán . ""nagy árszakadék a minőség miatt van? "" Az a nagy árszakadék az meg aztán nem is a gyártmánytól függ szerintem , minden esetben valószinű vannak eggyes gyártmányok közt külömbségek a minőségben de nem ennyi mint az áruk is tükrözi ? Annál inkább a kereskedelemre fognám ezt a hatalmas külömbséget . Aminek szebb a neve azt jó pénzé árulom aminek nem tetszetős annyira azt olcsóbbé . STB.... Meg aztán eggyáltalán nem is mindeggy hogy melyik országból származik ?

(#) fleta válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 6, 2009
Ebben én is igazat adok, Pl az ECC83 cső 3000 ft a legolcsó újan, mígy a 6N2P az orosz megfelelője 350 ft, és az orosz tökéletesen helyettesíti , még jobb is az ellenállása.
(#) Ricsi89 hozzászólása Dec 6, 2009
Sziasztok!
Átalakítottam a Gu50-et állítható negatív előfeszessé, de valami nem az igazi még mindig. Cirokl Írta, hogy neki 90mA -18V-nál állt be. Ehez képest nálam -40V-nál állt be a 100mA-es katódáram az egyik csőnél. A másiknál meg ugyanennyi fesz mellett 150mA körül kezd stabilizálódni, de nem várom meg mert az rengeteg. Mi a fene baja lehet??? Nem értem miért kell neki ilyen sok negatív előfesz.
(#) CIROKL válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 6, 2009
Szia ! Betudnád linkeleni az általad megépített kapcsolást ?
(#) Ricsi89 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 6, 2009
Ez lenne az. Minden alkatrész új, értékük is jó. Annyi a változás, hogy nekem nincs a GU katódján a 10 Ohm, csak 1Ohm.
(#) sturbi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 6, 2009
Akkor az anód lehet, hogy áthúz erre a rácsra, a magas anódfesz miatt van így kötve, én nem javaslom az átkötését.
(#) Ricsi89 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 6, 2009
Az alap dolog. A g2-őt pedig 1kOhm-os ellenállással felkötöttem a tápfeszre plusz tettem rá még egy szűrőkondit is. Ha az előfokcsövet kiveszem, akkor is változatlan a helyzet. Én már a végcsövekre gyanakszom, hogy azok lehetnek a rosszak. Mivel előfok nélkül is nagy az áram. A végfoknál meg sok hibalehetőség nincs.
(#) Ricsi89 válasza sturbi hozzászólására (») Dec 6, 2009
Igazából nálam "csak" 350V a tápfesz. Így is kössem át?
(#) sturbi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 6, 2009
Más az anódfesze, vagy más a cső bekötése (pl pentódás és alacsonyabb a segédrács fesze). Az hogy -18 V-nál 90 mA önmagában nem értelmezhető, csak az anód és segédrácsfesszel együtt.
A te kapcsolásodat úgy kell beállítani, hogy a cső a megengedett disszipáción belül maradjon, Pl. 400 V/100 mA. Ez valamilyen rácselőfesznél fog beállni (pl. -40 V), és az a jó. Hogy ez a két csőnél nem egyforma, az a csövek eltéréséből ered.
(#) sturbi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 6, 2009
Triódás a kapcsolás, 1 Kohm-ra nem kell szűrőkondi (tilos), mert ezen keresztül feleslegesen beterhel az anódnak vezérléskor (1 K-n keresztül testelt az anód).
Ha csak 350 V-od van, akkor a fékezőrács mehet testre is, valószínűleg nem fog szikrázni.
Miért nem jó neked pontosan a kapcsolás szerinti, hibátlan bekötés ?
(#) sturbi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 6, 2009
Zolikám, a segédrácsra csak 250 V van megengedve, az 1 KV csak az anódra vonatkozik, ha a segédrácsra nagyobb fesz kerül, annak az a szokásos kiskapuja, hogy a fékezőrácsot nem a katódra, hanem az anódra kötjük, így lehet az alacsony segédrácsfeszű csövet mégis triódás kötésben használni, magasabb tápfesznél is. Kapíse ? (bocsi)
(#) Ricsi89 válasza sturbi hozzászólására (») Dec 6, 2009
Átkötöttem, de semmi változás. -45V-nál 180mA-nél állt meg az áram. Ez rengeteg szerintem. A másik csőnél ugyanilyen feszültség mellett pedig 90mA-nél. Valami nagyon nem jó. :no:
(#) sturbi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 6, 2009
110 mA nyugalmi áramot állíts be csövenként 350 V-anódnálnál "oszt jóvan".
Nem egyforma a két csöved, külön, külön állíts be 110 mA-t és ne gyötörd magadat az eltérő rácselőfesszel, ettől sokkal jobb ha tudsz egyforma csöveket választani, de akkor sem árt ha külön tudod állítani a nyugalmi áramot. :yes:
(#) mayky válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 6, 2009
Ha átcseráled a GU50-eket akkor a nagy nyug. áram is átmegy a másik oldalra. Cső kontakt hiba ?
Következő: »»   815 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem