Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   36 / 1385
(#) Kefeúr hozzászólása Dec 30, 2006 /
 
Sziastok.
Sikerült végre a nyomtatós - vasalós technikával nyákot készítenem.
Első igazi próbálkozásom volt ez.
Íme az eredmény : (bocsi a rossz képminőségért).
Mindenki döntse el mekkora a siker.
(#) Kefeúr hozzászólása Dec 30, 2006 /
 
Itt van még 2 kép.
(#) isamisa válasza Kefeúr hozzászólására (») Dec 30, 2006 /
 
Ez jó lett nagyon...
(#) Kefeúr hozzászólása Dec 30, 2006 /
 
Na igen elmegy eg kis szódával.
Jók lettek a betűk is pedig csak 1mm es ek.
Viszont 1-2 lukacska is lett rajta.
(#) gtk válasza Kefeúr hozzászólására (») Dec 31, 2006 /
 
Tetszik
(#) qssty hozzászólása Jan 1, 2007 /
 
én arra gondoltam hogy a nyákot ugy tervezném hogy megvan a nyákrajz és azt indigóval átrajzolom és utánna a kapott rajzot átrajzolnám alkoholos filccel. szerintetek sikerülne belőle valami???
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 1, 2007 /
 
Én nem tom hogy az indigó megmarad e rezen, ezt ki kell próbálnod, kézügyesség kérdése a további
(#) szabi83 válasza qssty hozzászólására (») Jan 1, 2007 /
 
igen én is így kezdtem
használj ÚJ indigót és golyós tollat!
meg a beültetést tükrözve kell kinyomtatni, hogy lássad, mit kell megrajzolnod

üdv
(#) qssty hozzászólása Jan 1, 2007 /
 
mert ha a nyák tervet nyomtatom ki az nem jó?mért a tükrözött beültetési rajzot kell? itt nem csak a sima tervet kell nyomtatni?(nem tükrözött)
(#) szabi83 válasza qssty hozzászólására (») Jan 1, 2007 /
 
próbáld ki, úgy ahogy gondolod, max majd fordítva kell beszerelni az alkatrészeket de egy ic-t kifordítani

üdv
(#) qssty hozzászólása Jan 1, 2007 /
 
ok köszi.télleg van benne valami.. sztem még ma kiprobálom.akkor most tükrözve jó a nyákterv? :vigyor2:
(#) szabi83 válasza qssty hozzászólására (») Jan 1, 2007 /
 
lényeg, hogy a beültetési oldalt (nyákkal együtt) vagy a nyákot beültetés oldalról nézve kell tükrözve kinyomtatni.

kicsit jól megkeverlek
(#) qssty hozzászólása Jan 1, 2007 /
 
hát mit ne mondjakeléggé össze sikerült...most akkor ez kell vagy pont a tükörképe???????
(#) Müszi hozzászólása Jan 2, 2007 /
 
Szevasztok!

Megtudnátok mondani mit jelent a raszter a nyákteknikába???

Köszi.
(#) fureszk válasza Müszi hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
halee! 1raszter=2,54mm ez és ennek szorzatai a szabványos lábtávolságok.
(#) fureszk hozzászólása Jan 2, 2007 /
 
Engem az érdekelne, hogy a letört búrájú HGLI lámpa milyen gázt termel? Mert mindig büdös van utána és tök szar belélegezni. Lesz tőle wmi bajom?
(#) Frankye válasza fureszk hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
Szerintem ózont (O3) termel, ami ha nem is kifejezetten "halálos", de nem is tesz túl jót... Szellőztess!
(#) fureszk válasza Frankye hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
énis ózonra gondoltam, akkor inkább kerülöm :felkialtas: , köszi.
(#) Frankye válasza fureszk hozzászólására (») Jan 2, 2007 /
 
Igazán nincs mit!
(#) fureszk hozzászólása Jan 3, 2007 /
 
nah itt egy foto-technikával készült nyákom. a pozicionálást és vágást ne nézzétek, azokkal nem törődtem, csak a megvilágítási idő volt a lényeg.
5perc megvilágítás 2perc "bemelegedés" után egy 125W-os HGLI ízzóval 20centiről.
Sztem jó lett...

P1020049.JPG
    
(#) Müszi válasza fureszk hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Idézet:
„pozicionálást és vágást ne nézzétek”


Nem szbad elkapkodni, de a vonalvezetés egész laza lett.

Üdv.
(#) isamisa válasza fureszk hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Akkor még jobb lett volna ha lekicsínyítetted volna a képet...
(#) qssty hozzászólása Jan 3, 2007 /
 
valaki csinálta már sima a/4 es fénymásolópapirral ezt a nyomtatásos nyák készítést?mert én avval csináltam és nem teljesen jön le a nyáklaprol a papirnak a darabkája.csak akkor jön le ha elkezdem kapargatni de akkor a festék is jön vele.mult alkalommal igy hagytam és bele tettem a gyorsmaróba szerintem attol nem lett jó a nyák lapom.ha nem tudom teljesen leszedni és azt átrajzolom alkesztollal szerintetek jó lessz?nem tudom lefényképezni de olyan lett mintha ilyen kis szöszme darabok lennének belemarva a vezetősávokba
(#) isamisa válasza qssty hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
ujbegyesdörzsölés :heureka:
(#) Frankye válasza qssty hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Anno én is csináltam a vasalást, de sokszor szakadtak meg a vezető sávok, nem lett éles a kontúrjuk, szinte mindig át kellett rajzolni alkohols filccel, stb.
Amióta áttértem a fotolakkos megoldásra én magam is elámulok, milyen szép vonalvezetésű NYÁK-okat gyártok!
Neked is ezt javaslom!
(Mellesleg a sima A/4-es lapról soha nem fogod tudni tökéletesen átvasalni, vagy rajta fognak maradni a papír-rostok, mert a sima papír beszívja a festékanyagot. Ezért kell olyan papírra nyomtatni/másolni, ami fényes felületű, mert az nem szívja fel a festékanyagot.)
(#) qssty hozzászólása Jan 3, 2007 /
 
megosztotd velem milyen a fotolakkoseljárás?
(#) gtk válasza qssty hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Probald leaztatni vizben.
Neked is csak ajanlani tudom a hoallo foliara valo nyomtatast-->vasalast.
(#) isamisa válasza Frankye hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
szerinted csúnya lett a nyákom? a VF3 topicban van... sima A/4-es vasalásal..-
(#) Frankye válasza isamisa hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
Nem állítom, hogy kivétel nélkül, mindenkié csúnya lesz. Azt mondom, hogy nekem nem sikerült. Sokkal nehezebb szép NYÁK-ot készíteni így. Biztosan lehet, de rengeteget kell vele kísérletezni, mire belövöd az ideális festék-mennyiséget, az ideális vasaló-hőfokot, az ideális vasalási időt, hadd ne soroljam.
Elismerésem azonak, akiknek van erre türelmük/idejük, és szép NYÁK-ot készítenek, de a fotózásos eljárással gyorsabb sikerélményt szerezni.
(#) qssty válasza gtk hozzászólására (») Jan 3, 2007 /
 
ugy csinálom...rávasalom,lehűtöm ismét vasalok,hütök és azután megyek a csap alá.ahol nincs festék onnan szépen le is jön de ahol festék van ott nem jön le teljesen...mi a teljes neve ennek a hőálló fóliának???
Következő: »»   36 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem