Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   131 / 607
(#) Zupp87 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Szerintem butaság erőrsítőt szinusz jellel mérni.. a zene a valóságban szinte sosem szinuszos jellegű. Szerintem megfelelő módszer lenne az, amit a hangszóróknál is alkalmaznak: 6-os crest faktorú zajjal mérni, aztán FFT analízis, THD számítás, satöbbi. Vagy amit te mondtál (én is ezt alkalmazom általában erősjtőnél és hangszórónál is): ésszel tekergetni a potikat, és fülelni..
(#) ptesza válasza otisz hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 


Hú te aztán keményen nyomod. A szomszédod-nak lehet ,hogy a magas torzítással van problémája?
(#) Bassmester válasza otisz hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Hangoskodással könnyen lehet haragosokat toborozni az utcában Ha jók a hangszórók, akkor nem lesz bajuk. Úgyis észreveszed ha kínlódik a végfok. +/- 40V ról járatva, az áramkorlát miatt elég rondán fog tortyogni, ha csutkára kihajtod.
(#) Zupp87 válasza otisz hozzászólására (») Dec 3, 2009 /
 
Már megint ezek a wattok.. Sokféle 350W-os mélyláda létezik.. míg egy közepes autós nyomóval (~84-85dB érzékenység) ezzel a teljesítménnyel "jó, jó, de ennyi wattól többet vártam" hangerőt tudsz elérni, addig egy jól megtervezett, minőségi hangszóróval elkészített mélytölcsér szinte szó szerint lebontja a nappalid Bár rosszul megtervezett, viszonylag érzéketlen hangdoboz is őrületbe kergetheti a szomszédokat: sok ilyennél van 100..120Hz-en vagy 6-8dB kiemelés.. te örülsz, hogy milyen jól döng.. a szomszéd meg ennyit hall: buffbuffbuuuuuuuuu.. (nekem itt a koliban van egy ilyen szomszédom, vagy 5 szobával arrébb.. és mikor hallgatja a cuccát: "baltátbeleeeee".. nagyon irritáló, buffogós hangja van.. ja, és mellesleg a zajkeltő eszköz neve: SAL XB-8 szubcső )
(#) lobbooo hozzászólása Dec 7, 2009 /
 
Látom az alap kapcsolást és a hidaltat már sokan megépítették,. Azt szeretném kérdezni, hogy a magas hatásfokú kapcsolást - High Efficiency Application Circuit - megépítette-e már valaki?? Mi a véleményetek erről? Érdemes vele foglalkozni? A 10. oldalon található a pdf-n.

TDA7294.pdf
    
(#) dbase válasza lobbooo hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
180w 10% os torzítással fölösleges belekezdeni.
(#) lobbooo válasza dbase hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Ahogy elnéztem ennek a kapcsolásnak az ereje 4 ohm terhelésnél van, a grafikon szerint 105 W tud 0,1-0,2 % T.H.D mellett, ami meg egész jó egy ic-től. Nem?
(#) Bassmester válasza lobbooo hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Szerintem alkatrészpazarlás. Egyszerűbb a hidaltat megcsinálni.
(#) ImiDj válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Egyetertek :yes:
(#) lobbooo válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 7, 2009 /
 
Ez igaz!
(#) roland0327 hozzászólása Dec 10, 2009 /
 
Sziasztok !

Tervezem a hidalt verziót megépíteni. Csak nem tudom 4ohmra ill. 8ohmra milyen fesz kell. A mostani 38V ezt jó lenne megtartani mert nem akarok költeni új tápra.
Köszi.
(#) aflmor válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Itt egy gyári, jól bevált cucc rajza. Több utánépítettem is hibátlanul muzsikál "hangulatkarbantartó" egységekben.
(2 x 85 + 230 WRMS)
(#) roland0327 válasza aflmor hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Én a mellékeltet akarom megépíteni csak nem tudom milyen fesz.kell 4 ill. 8 ohnra.
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Jó neki a +/-38V, de ne terheld 4 Ohm -mal.
(#) roland0327 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Az baj mert én 4 ohmos hsz.t néztem hozzá.. mi lenne ha azt tennék rá?
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Nagyon melegedne és lehet hogy csúnyán tortyogna, torzítana. Próbáld ki, de nagyon izmos hűtést tegyél rá!
Én így oldottam meg. 20x11,5x3,5 cm-es borda,ezt még egy 12 centis venillátor fújja. Milyen teljesítményű a tápegység?
(#) highand válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Megépítetted már azt a 7294-es erősítőt, vagy még csak tervezed?
(#) roland0327 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
A trafóm 250W-os és 38V. Sztem a hűtéssel nem lenne gond.
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Szerintem, ha még nem vetted meg azt a hsz-t, akkor inkább nézzél hozzá 8 Ohm-ost. Gondolom szub lesz belőle. Ugye? Ehez nem lenne túl jó párosítás egy 4 Ohm-os. Ha tudod, próbáld ki 4 és 8 Ohm -os ládákon is, aztán majd meghallod a különbséget
A 250-es trafó, csak kínlódni fog a "híd alatt" (pláne 4 Ohm -on)
(#) roland0327 válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Hát még csak tervben van mert jövőhéten lesz rá pénzem. Csak egy 4 ohmos hangszórót terveztem hozzá.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Tudom ez nem hangszórós topic de azért mégis csak tartozik ide is.. Mi a véleményetek ezekről?
(#) highand válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Akkor, ha ragaszkodsz a 4 ohm-hoz a legjobban úgy jársz, ha két 7294-et használsz párhuzamosan, akkor közel 150W-os lesz, de tortyogás nélkül.
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Te már csináltál egyszer hidalt modult ...nem? Vagy csak rosszul emlékszem?
Ezek autós mélynyomók. Mit akarsz ezekkel? Ha szobai hangfal lesz, akkor ne ilyeneket vegyél és akkor a híd is feleslegesen nagy lenne. Hangosításhoz, házibulihoz pedig végképp rossz választás ilyesféle hsz-kat venni.
(#) roland0327 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Nem Bassmester, az csak egy mono modul volt
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Ja... jólvan Na és mi van azzal? Működik még? Arra mehet nyugodtan a 4 Ohm-os terhelés, még a +/- 38V-os tápról is.
(#) roland0327 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Azt tudom ,hogy arra mehet de nagyobb teljesítményt akarok Mi a véleményed a fent linkelt hsz-król?
(#) Bassmester válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Ha kevés a szimpla modul teljesítménye, akkor gondolom, valami házibulizós szubot szeretnél... de áruld már el hogy mire fogod használni! Amiket linkeltél, azok un. "autós" mélynyomók. Hatalmas Xmax, nagy Mms, alacsony Fs, alacsony SPL jellemzi őket, no meg az, hogy a tervezésük során inkább csak a dizájnjukra forditottak időt.
(#) roland0327 válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 10, 2009 / 1
 
Akkor tudnál ajánlani valamit?
(#) sprofan hozzászólása Dec 10, 2009 /
 
Sziasztok!
Itt van ez a kapcsolás mély ládához, annyi kérdésem lenne hogy a bekeretezett rész mi célt szolgál?

kerdes.JPG
    
(#) Zupp87 válasza roland0327 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Izom kell? Akkor tudom ajánlani a KDMester féle Monstert.. Csak legyen hozzá tápod Mert sajnos az megy mostanában, hogy mindenki minimum 4-500W-ot szeretne, aztán meg amikor oda kerül a sor, hogy táp, akkor megrökönyödik a bitang, egyedi toroid 20-30ezres árán, a kapcsitáphoz meg nincs elég tapasztalata, vagy egyszerűen csak fél tőle. A Monster 450W-ot tud +/-70V-on 4 ohmra, 400W-ot pedig +/-90V-on 8 ohmra. Csak kell hozzá minimum 6-700VA-es toroid.. ráadásul a feszültség értékei sem szokványosak, szóval egyedit kell belőle gyártatni. Én anno a HMTrafo-val készíttettem 2x28V,250VA-es trafót, 15ezerbe került postával.
(#) roland0327 válasza Zupp87 hozzászólására (») Dec 10, 2009 /
 
Kössz de azért ebbe még én se fognék beleDe azér egy kapcsolást megnéznék róla ha van.
Következő: »»   131 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem