Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TDA7294 végerősítő
 
Témaindító: Dióda, idő: Ápr 17, 2006
Lapozás: OK   130 / 607
(#) ImiDj válasza Tomy27 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Hat itt minden gyarto mas parameterekkel dolgozik.Pl volt az egyik baratomnak egy Tehnics erosito a tipust mar nemtudom az adatlapjan 2x60W 8Ohm es 2x80W4ohm-on.De a mi a meglepob hogy +-65V-on ment a vegfokja
(#) Tomy27 válasza ImiDj hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Hát ez még meglepőbb, mert ekkora feszültségről kb 300W körüli végfokozatok mennek.Fene sem érti ezt a szisztémát, de egy biztos hogy amit a 80-as években csináltak erősítőket azok általában bőven tudták a feltüntetett paramétereket sőt még inkább többet is--manapság meg pont a fordítottja igaz-- tisztelet a kivételnek .
(#) Tomy27 válasza ImiDj hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ja még annyit elfelejtettem hozzátenni hogy ehhez képest a maximális áram felvételként mégis csak 220W van feltüntetve.
(#) highand válasza Tomy27 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Az IC 6,5 A-t tud leadni effektív. Ez azt jelenti, hogy végtelen hűtőfelületen elvben tud 4ohm-ra kb 150W-ot.

Egyszerűen a kis tok miatt nem tudja folyamatosan ezt a teljesítményt. De ha az adatlapon megtalálható nagy hatásfokú kapcsolást építitek meg, akkor ugyanaz az IC egyszeriben 160W-os lesz 4ohm-ra 80V-ról.

Igazán komoly akkor lesz, ha párhuzamosan járattok kettőt és ebből csináltok hidat. Ez tartósan le fog tudni adni 400W-ot 8 ohm-ra és csúcsban akár 800W-ot is...

Szóval jó ez az IC.
(#) Tomy27 válasza highand hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Elhiszem hogy jó sőt szinte biztos hogy most már kipróbálom, de a VF2 szerintem jobb minőségű mint végfok bár lehet hogy tévedek.
Egyébként a TDA7293 miben másabb mint a TDA7294? Mert lehet hogy rosszul emlékszem, és ilyen van itthon.
(#) ImiDj válasza Tomy27 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Igen mert kicsi a trafo de nagy feszt huznak ki belole hogy birja 16ohm-on meg 8-on.Ez volt a tehnichs-el is csak 240W fogyasztas volt es a trafo sem volt nagyobb 250W-nal de nagy feszt adot a kis vekony drotjabol.Ha nagyobb trafo lenne benne akkor tonkre menne az erosito 4ohm-on mert elvileg mar nem 80W tudna hanem annak 3xtobbet.En is tesztelgettem ezt a szisztemat.Eloszor adtam a tda7294-nek +-16V 4ohm-on es utana ugyanazal a trafoval(ami kb 15W)rakototem +-32V-ra az erositot mivel nem sok javulas lett.Na de most jon a lenyeg rakottotem meg 2x20000µF-ot amitol szeszakadt a pofam hogy szolt.Szoval jol puferelve,nagy tapfeszen tobbet kihoznak kicsi trafokbol azer vannak olyan nagy tapfeszen jaratva az erositok :yes:
(#) martin96 válasza ImiDj hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Nekem egy 30w-os trafóról ment régebben 10000uf-nyi kondival +-42 volton és leadott 50-60wattot.
(#) ImiDj válasza Tomy27 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
A tda 7293 az +-50V-rol jarathatod meg van klipp kimenet,M/S kapcsolhatod oket meg a bootstrap kondi nem a 14-es labra megy hanem a 12-es labra.A tda 7294 +-40(de elmegy +-44-ig)jaradhatod
(#) highand válasza Tomy27 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Szerintem az egy korábbi változat és talán nem annyira megbízható. A 7294-et +-25 V-ról hídban duplázva, azaz 4 darabot oldalanként járatod, akkor kapsz egy atombiztos 2x250W-os erősítőt.

Ha csinálsz leágazást a trafóhoz és teszel egy kapcsolót, amivel a tápot át tudod kapcsolni +-37V-ra, akkor kaptál 8 ohmra 400W atombiztos rms-t.

Ha meg hazaviszed, akkor a kisebb feszültségről otthon 8 ohm-ra lesz vagy 100W-os és szó szerint hideg marad a borda.

Ilyet más kapcsolás nem tud.

A hangról nem akarok nyilatkozni, mi anno, high-end erősítőnek csináltuk meg hídban és nem panaszkodott senki.
(#) ImiDj válasza martin96 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Igen ez a lenyeg hogy kevesebb koltseggel elohozanak nagy telyesitmenyt.30W-bol 50-60W-ot lehet jo nagy pufferel csak szenvedett a trafo egykicsit
(#) Tomy27 válasza ImiDj hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Köszi a választ, én meg már attól tartottam hogy picit nagyobb fesz kell a 100W eléréséhez.Monjuk nekem a Denon-ba nem tudom hány wattos lehet a trafó de nem olyan kicsi az tuti meg a puffert sem sajnálták annyira 4X8200uF.De például a Denon PMA-777 aminek nagyjából ugyanez a végfoka mint a PMA-700V-nek annál 2X22000µF van betéve.
(#) ImiDj válasza highand hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ez is szempont ki mit szeret mert beleteszuk egy nagy marka hatahoz akkor mar tobben azt mondjak jo minosegu erosito viszont ha egy gagyi markaban van akkor tobben leszojak.En tokeletesen megvagyok elegedve vele de csak front hangszoronak hasznalnam mert tiszta a hangja.Egykicsit pontatlan a mely tartomany azert nem tennem melynyomohoz.De hi-fi celra tokeletes
(#) highand válasza ImiDj hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Azért pontatlan a mélye, mert erős mélyhangoknál, amikor visszarúg a mélysugárzó, akkor be-be lép a védelem és olyankor a végtranyó meghajtása le van húzva. Ilyenkor drasztikusan megnő a kimenő impedancia és a csúcsokban "lebeg" a mélysugárzó.

Kössél kettőt párhuzamosan és meg fogsz döbbenni, hogy mennyire feszes lesz ugyanaz az IC. A TDA 2030-st érdemes így demonstrálni, megdöbbentő, hogy hogyan tud szólni 4 db párhuzamosan járatva.

Az egész úgy kezd viselkedni, mint a régi idők nagy chipes tranzisztorai.
(#) Tomy27 válasza highand hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Azt már máshol is olvastam hogy hídba kötve úgymond megtáltosodik a végfok és ha jól emlékszem pont erről az IC-ről volt szó.De nem szeretnék ilyen hidalásokba belemenni, főleg hogy nagy valószínűséggel ahhoz már a trafó is kevés lenne.
De azért ha kéznél van a párhuzamosítás illetve ezek hidalására való kapcsolás akkor légyszi tedd már fel mert már kíváncsi vagyok rá.
(#) ImiDj válasza highand hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Parhuzamosan?Ezt az uj fajta tda 7294 (mar nemtudom mi a vege) azt kell parhuzamositani mert amit kapok en azok csak sima hidba lehet kotni vagy en nem tudom jol?Szoval ha 2 van parhuzamban akkor jobb mely tartomanya van akkor az megmagyaraza hogyha teszek hozza 2 tranzistort akkor jobb a melye es nem ut be a vedelem?
(#) highand válasza Tomy27 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Kéznél éppen nincsen, csak a TDA 2030-al, mert azt már leterveztem és nyákot terveztem a dupla-dupla kapcsoláshoz, mivel kifejezetten megkértek rá, a TDA-s topic lakói. Azt meg is építettem, nehogy az legyen, hogy csak papíron működik, fénykép is készült.

Az elvet arról is le tudod nézni, ha gondolod azt belinkelem.

(#) highand válasza ImiDj hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Sokkal jobban jársz, ha párhuzamosítod. Stabil marad, korrekt védelemmel, semmi gondod nem lesz vele.

Az E-bay-on valaki rájött erre és az LM3886-hoz árul nyákot, ami 300W rms-t tud. Na az is csak párhuzamosítva hídban van, semmi hókusz pókusz.
(#) Tomy27 válasza highand hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Köszi, kíváncsian várom.
(#) ImiDj válasza highand hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Szoval akkor csak oszekotom a ket kimenetet meg a bejovo jelt es mar megy is a parhuzamos vegfok?
(#) highand válasza Tomy27 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Az erősítő panelje. 4xTDA

A kapcsolás: TDA 100W
(#) Tomy27 válasza highand hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Még egy kérdés mert ezt sem értem igazán.Anno régen volt ilyen végfokkal szerelt erősítőm,igaz akkor még 8ohm vidi handobozokkal használtam.Viszont a rajzon 2Ohm effektív terhelés van feltüntetve.Vagyis akkor ez 2Ohm terhelésen adná le a 100W-ot?Ez hogy bírja ki az IC,mert ha nem tévedek ez is híd kapcsolás akarna lenni?
(#) highand válasza Tomy27 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ha a 2030-ra kérdezel, akkor menjünk abba topicba kérlek, mielőtt morcosak lesznek a modik.
(#) Bassmester válasza zoka hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Én is tapasztaltam ilyet a +/- 40V-ról járatott 2x200-as hidalt végemmel. Már jócskán klippelés előtt elkezdett nagyon durván tortyogni, amikor kiváncsiságból kipróbáltam csatornánként két 8 Ohm-os fallal, pedig rendes hűtése van, no meg ehez a próbához, a 600W-os táp már elméletben is gyenge volt
(#) highand válasza Tomy27 hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Ez 4 ohm-ra tudja a 100W-ot. De tényleg inkább ott folytassuk a TDA 2030-as topicban.
(#) hapro válasza highand hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Idézet:
„Egyszerűen a kis tok miatt nem tudja folyamatosan ezt a teljesítményt. De ha az adatlapon megtalálható nagy hatásfokú kapcsolást építitek meg, akkor ugyanaz az IC egyszeriben 160W-os lesz 4ohm-ra 80V-ról.”

Felcsigáztál...ez pontosan melyik kapcsolás?
(#) ImiDj válasza hapro hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
Szerintem a datashet-bol valo kapcsolasra gondol.High Eficiency neven van
(#) highand válasza hapro hozzászólására (») Nov 30, 2009 /
 
High Efficiency néven találod meg.

Az adatlap szerint 10% torzítással 150W-ot ( kicsit rosszul emlékeztem) tud 4 ohm-ra, és 120W-ot 1%-al. Ez úgy lehetséges, hogy az ott látható kapcsolással mindig csak annyi tápfeszt adnak a toknak, amennyit éppen kell, így sokkal kevesebbet disszipál. Jól vetted észre, hogy ennyi tápfeszből több teljesítmény kellene jöjjön, és látod a gyári mérnök sem tudatlan.
(#) otisz hozzászólása Dec 2, 2009 /
 
sziasztok! lenne egy kérdésem!
csináltam két 94 -es hidat 800w trafóval +/- 40v nyomatom! és csak 8 ohm os nyómókat hajtok vele! a kérdésem a következő! a hifim kimenőjele 0 db azaz 0,775v maxba! ha ezzel a jellel nyomatom a végfokokat a torzítás mekkora lesz? ha 1%nál nagyobb a torzításom akkor mekkora ellenálást kell rakjak a jel és a végfok közé?szóval a lényeg hogy 1%os torzítás a plafon! mert ugye elkel dönteni hogy minőség vagy errőség! ja és rms be mekkora teljesítményt kapok szigorúan szintén 1% 8 ohm +/- 40v melett ? a válaszaitokat nagyon szépen köszönöm! sziasztok!!!
(#) Bassmester válasza otisz hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Nekem az a tapasztalatom, hogy vonalszinthez, egy 3-4dB-es szintemelővel lehet jól illeszteni. Az enyémhez egy duál műv. erősítőset csináltam. Ha zenével használod és nem egy adott frekvenciájú szinuszjellel, akkor máris jelentőségét veszti az általad támasztott 1%-os kritérium. Mérni, csak szinuszjellel és műterheléssel lehetne. Magyarul: érzéssel küldjed és meghallod, hogy hol a határ
(#) otisz válasza Bassmester hozzászólására (») Dec 2, 2009 /
 
Bassmester ebben teljes mértékben igazad van!
mert mondjuk ha 50hz sinusjelet adok neki hamarébb elkezd torzítani mint pl 1khz en! de a teljesítményre nem válaszoltál! egy - egy 350w os mélyet hajtok veluk a mélyek 8 ohmosak! 350 persze rms telj. ! én nem szeretném hogy időbel beégjen a tekecs! amúgy nagyon szól már 2x kihívták a rendőrséget családi házban lakom a szomszéd kb 50m lakik! ja és multkor azt mondta ha nem fogok visszavenni akkor beveri a képem! mondtam neki ezt melyik pizsamádban álmodtad kisapám!
Következő: »»   130 / 607
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem