Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   826 / 2208
(#) mayky válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 14, 2009
Szeintem a jelenlegi trafóvas is alkalmas lenne csak át kellene tekerni, M102B ha jól emlékszem.

A primer simán mehet 0,6- 0,65 ből a szek meg úgy 0,55-ból ami 2,55 A/mm2-el elbír 600 mA.-t, annyi meg nem kell neki.

igaz nem csöves az egyenirányítás.

EL84PP

de egy SM85B is lazán elviszi a cuccot, szerintem van benne már 100 óra ha valamit elszúrtam volna akkor már füstfelhő lenne az egész 0,48-ból a primer és a szek. is.

épp hogy csak melegszik.

Igaz csaltam egy kicsit mert csináltam hozzá egy szélesített csévét ami kitölti rendesen a vasat.

pcl86pp
(#) mark.budai válasza (») Dec 14, 2009
Üdv a csövesek közt! Ha jól látom, ez egy PCL86, egy PY88-cal? A hangja tetszik? (Gondolom hogy igen )
(#) djhans válasza (») Dec 14, 2009
Gratulálok! Üdv közöttünk.
(#) kocos válasza mayky hozzászólására (») Dec 14, 2009
Hé, he, hó! Trafótakaró kupakok honnan vannak ?
(#) kocos válasza (») Dec 14, 2009
'60-as évekbeli RT amatőr audion fílingje van, a diákoknak szóló elektronikai rovatokból ! Nekem nagyon tetszik az ilyen ! Gratulálok ! Hallgasd sokáig egészséggel !
(#) mayky válasza kocos hozzászólására (») Dec 14, 2009
Eximtrade

Egyébként ezek a kimenőtrafók már nincsenek benne, csak a cséve maradt 80.000 Ft-ba nem fér bele egy 16.000 Ft-os (szemcse orientált) vas. :no:
(#) Doncso válasza mayky hozzászólására (») Dec 14, 2009
Hohó, ha jól értettem a dolgokat, te SM85B-ből tekertél hálózatit, megkérdezhetem a menet számokat? Nekem a PCL86 PP-hez lenne. De egy menet/V-al is megelégednék.
Üdv.
(#) kocos hozzászólása Dec 14, 2009
Hova lett Trabant ?
(#) kocos válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 14, 2009
mik vannak ...
(#) Mate78 válasza mayky hozzászólására (») Dec 14, 2009
Jól tudod, M102B a hálózati trafója a 782-esnek, és áttekerve biztos jó lenne, mert a 211-esben is ez a mag van és az sztereó ECL86PP.

Szépek a műveid, ha még nem mondtam volna.


üdv
(#) mayky válasza Doncso hozzászólására (») Dec 14, 2009
Hát én általában a gyakorlatban méretezem a trafót:
Annyit nézek meg a táblázatban hogy min hány menet kell a primernek, annyi sort tekerek tele, amennyivel biztos hogy megvan az min menetszám (sajnos ez már kimenőtrafó tekerési betegség, hogy tele kell tekerni a sort ), az ugye (nem tudom pontosan) úgy min 540 menet körül van (de mivel nálam nem ritka a 237 sőt már 240 V-ot is mértem ezért többet tekerek bele.

Nos ezen a trafón a primer úgy 600 (kevesebb) menet körül van, 0,48-as huzalból, de ez sima M85B csévén nem fér ugye ki.
A fűtéseket meg ténylegesen letesztelem amikor megvan a primer, akkor próbatekercsekre rákötöm a csöveket mérek fesz/ áram, ha kevés tekerek hozzám még egy menetet, ha megvan a kívánt érték akkor jó

A szekunder meg ki van hozva 0-10-220-240 V-nál
(#) mayky válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 14, 2009
Köszi, így burkolat nélkül nem annyira. Bár ha technikai szemmel nézzük, akkor talán
(#) Imi65 hozzászólása Dec 14, 2009
A börzéről "velem jött" pár 6N1P. Azért érdekes ez a cső, mert a katalógus szerint az ECC88 (E88CC)-vel azonos, míg a 2008-as Évkönyv szerit inkább ECC81-85. A börzén meg ECC82 volt kiírva a dobozára. Akkor ez most kire hasonlít?
(#) Doncso válasza mayky hozzászólására (») Dec 14, 2009
Hát, igazából nem lettem okosabb de azért köszönöm. A lényeget levetem.
(#) mayky válasza Doncso hozzászólására (») Dec 14, 2009
Na jó megkerestem.

primert 577 menet 0,48

szek terheletlen:

10V 24.57menet
220V 540.54menet
235V 577.40 menet mert ugye még egy sort kellett volna kezdeni hozzá, de PCL-nek jó mert ez most nincs használva.

de ez nálam érvényes 235-237 V hálózatnál.

Fűtés meg valami ilyesmi de 2 db 6,8 V-os (13,6V) tekercset csináltam 17 menet körül lehet ez csak akkor jegyeztem meg amikor csináltam teszteltem, függ milyen vastag huzalból tekered, én azt hiszem 1,2 mm-est használtam.

6.5 15.97 végcsövek ? kb
6.3 15.48 előfokcső
12 29.48 opcionális
20 49.14 előfesz

(#) Doncso válasza mayky hozzászólására (») Dec 14, 2009
Óóó. köszönöm szépen uram. hálás vagyok. Nekem lényegében a primer megvan, a jelenlegi szekundert letekerem, és így kapja majd az új szekundereket, ez esetben ezekkel a menetszámokkal, tulajdonképp, nekem kell majd anódfesz, 13,6 és 6,3, lesz benne ugye a 4db PCL, illetve az EM84-ek és ezek meghajtói, ez újabb 4 db cső, összesen 8 db lesz. Esetleg még egy-egy 6n2p előfok gyanánt, de ez még nem biztos.
Üdvözlet.
(#) mayky válasza Doncso hozzászólására (») Dec 14, 2009
Ja hát ha megvan a primered. akkor valamilyen használt huzalból tekerj fel 50 menetet, mérd meg és abból határozd meg a V/menet értéket.

Bár ha eredetileg 220 V-ra volt méretezve, akkor lehet hogy jobb lenne újratekerni a primert is, de legalább a feltekert 50 menet segítségével meghatározni a primer menetszámot is. Egy csövesbe nem túl jó egy túlgerjesztett hálózati.
(#) Doncso válasza mayky hozzászólására (») Dec 14, 2009
Jó, akkor felteszek rá egy 50 menetet és abból meghatározom, ez is jó ötlet.
Ez a túlgerjesztett téma most megijesztett, gondolom csak nincs agyon gerjesztve ha gyárilag tekert nem? Bár nálam akármivel mérem, 216-220 nál nincs több.
(#) mayky válasza Doncso hozzászólására (») Dec 14, 2009
Akkor nálad nem lesz probléma, nálam inkább lenne, 237 V-al Bár ennyit biztos bírna a vas, csak csövesbe lehet, hogy nem lenne egészséges.
(#) Doncso válasza mayky hozzászólására (») Dec 14, 2009
Értem. köszönöm a segítséget. Az 50 menet lesz a tuti.
Üdv.
(#) mayky válasza Doncso hozzászólására (») Dec 14, 2009
Az 50 menetet csak mondtam lehet 100 is, akkor pontosabb a mérés, de 20-al is meg lehet csinálni
(#) Doncso válasza mayky hozzászólására (») Dec 14, 2009
Persze, értem én a lényegét,
(#) ticseboy hozzászólása Dec 14, 2009
Sziasztok. Létezik program amivel lehet kimenötrafót méretezni?
(#) mayky válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 14, 2009
IGEN

A tizedes elválasztó vesszőt pontra kell módosítani a winfosban.
(#) ticseboy válasza mayky hozzászólására (») Dec 14, 2009
HEHE a win 7 alatt nem akar futni!!
(#) mayky válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 14, 2009
Nem ismerem a WIN7-et de nincs valami xp kompatibilis futtatási lehetősége ?
(#) ticseboy válasza mayky hozzászólására (») Dec 14, 2009
keresem a megoldást
(#) ticseboy válasza mayky hozzászólására (») Dec 14, 2009
ez nem akar összejönni, de holnap próba tovább. Azért kösz a progit.
(#) hapro válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 14, 2009
Szerintem jobb egér gomb, kompatibilitáismód választása, vagy troubleshot blablabla...->ott kiválasztod a xp sp2-t és nagy valószínűséggel már mennie is kell. Utánna érdemes úgy futtatni, hogy futtatás rendszergazdaként.
(#) Doncso válasza ticseboy hozzászólására (») Dec 15, 2009
A win7-et a napokban szedtem le, pont ilyen dolgok miatt, rengeteg progim megmakacsolta magát, hiába az xp kompatibilis mód, nekem elegem lett ebből, nagyon jó a win7 nagyon szeretjük, de nekem elég volt, köszönöm.
Következő: »»   826 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem