Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   827 / 2208
(#) kocos hozzászólása Dec 15, 2009
én XP SP3-nál feljebb még nem mentem ezt se szeretem, de a többit pláne nem akarok
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Dec 15, 2009
[off]Akkor elküldöm a Win 1-et, azt hiszem, valahol megvan.
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 15, 2009
olyan nem volt ....
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Dec 15, 2009
Én mintha emlékeznék ilyenre. Nézd csak!
(#) Doncso válasza mayky hozzászólására (») Dec 15, 2009
Na most van egy kis probléma. Ha egyáltalán az, remélem te megmondod. A primerem, az brutto 0,35-ös huzalból van. Ez elegendő lenne a PCL86pp nek és a varázsszemeknek?
Üdv.
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 15, 2009
De ez nem operációs rendszer... úgy tudom, az első Windows operációs rendszer 3.xx verzószámmal jött ki
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Dec 15, 2009
[off]Én is úgy tudtam, mikor ezt meg nem láttam, és nem is nagyon hittem el, hogy van Win 1, meg 2 is. Mondjuk megvan a 3.1, meg a 3.11 is, úgyhogy mindegy.
(#) ticseboy hozzászólása Dec 15, 2009
Reggelre sikerült felraknom a progit gond nélkül, csak egy ujrainditás kellett elötte. Én nem értem ezt a májkroszoftot Most már csak a kitöltést kell megoldanom és minden ok.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 15, 2009
Értem. Szerinted akkor inkább kezdjem a fűtésekkel? És a többi anódfesz, és ami ráfér? Mit gondolsz?
Üdv.
(#) mayky válasza Doncso hozzászólására (») Dec 15, 2009
Bruttó 0,35 ugye az nettó 0,32 (vagy még vékonyabb ha 2x szig) ami 2,55 A/mm2 esetén 205 mA 220*0,205=45 VA Jó egy kicsit több mert a hipersil esetén 3 A/mm2 vagy egy kicsit többel számolunk, nekem egy kicsit soványnak tűnik a primer terhelhetősége.
Nálam 0,48 (nettó)
0,461 A x 230 = 106 VA vagyis valamivel több, egy picit.
Bár lehet, hogy nem jól számolok.

Szerintem ha nem cél a nagy szekunder ohmikus ellenállás (csöves EI) akkor az anódfesszel kell kezdeni a fűtések meg kívül legyek.
(#) Doncso válasza mayky hozzászólására (») Dec 15, 2009
opp, akkor ez így nem lesz jó, most nem tudom a PP-nek pontosan mennyi áram kell, de gondolom 50mA oldalanként kell, majd ott vannak a varázsszemek és azok meghajtásai, illetve az összes cső fűtése, ami 8 csövet tesz ki, az az érzésem lehet hogy tényleg kevés az a 0,3 netto , primernek.
Ha jól számolom, akkor 4db pcl 13,3v*300mA = 16w , a 4 további cső 6,3*300mA = 8w , ez így 24w, ami csak fűtés.
Egy PCL86PP nek mekkora anódáram kell?
Üdv
(#) djhans válasza mayky hozzászólására (») Dec 15, 2009
Nem értem, hogyan tekerhették ilyen vékonnyal a primert. Elvileg az SM85B 160VA-es trafó. Na jó, csövesben elég lesz 120VA is és akkor nem lesz túlgerjesztve. Viszont akkor is vastagabb huzal kell.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 15, 2009
Igazad van Zoli bácsi, nem mondtam. bocsi. Szóval akkor tekerhetem le az egészet. . Mindegy, akkor legyen a primer 0.45? Ez brutto?
Üdv.
(#) sturbi válasza Doncso hozzászólására (») Dec 15, 2009
Most olvasom a táblázatból, SM 85B-re 160 VA-es trafó méretezhető 1,7 T indukcióval. Ekkor a voltonkénti menetszám a primeren 2,25 menet/volt, a szekunderen 2,44 menet/ volt. Így a primer menetszám 230 V-ra 517 menet. Erősítőben azonban nem szokás maxon járatni a vasat még hálózati trafónál sem, jó erdményt ad, ha a táblázati teljesítmény kb. 80 %-ára számoljuk a trafót (kocos ezt régebben többször is mlítette). Ez előre számolva annyit tesz, hogy szorozzuk a táblázati menetszámot 1,2-1,3-al. Tehát neked primerre 620 menet jó lenne 0,5-ös huzalból. Anódtekercsnek jó lenne a 0,3 -as, fűtéseknek pcl-hez oldalanként 0,55-ös elbírja kívül, ha egy fűtőtekercst csinálsz az összes pcl-hez akkor 0,8-as (ecl-eknél értelemszerűen oldalanként 0,9-es, vagy egy fűtőtekerccsel 1,2 vagy inkább 1,3 a fűtésnek). Ez így egy sztereo pcl/ecl 86 pp-t könnyedén el kell hogy vigyen, ha felfér az SM 85 B-re, elvileg rá kéne férnie, vagy... :dumcsi: .
(#) sturbi válasza djhans hozzászólására (») Dec 15, 2009
Nem lehet, hogy nem is SM85B az a trafó, hanem csak SM 74... akkor érthető lenne a régi primer huzalvastagság. , vagy 380-as a primer, és majdnem 4 A/mm2 áramsűrűséggel számoltak.
(#) Doncso válasza sturbi hozzászólására (») Dec 15, 2009
Ez így tökéletesen érthető és szuper. Így fogok eljárni. Szerintem 85-ös mert van két SM74-em, ezek lesznek a kimenők, namost az a trafó , amiről szó van az a 74-estől egyel nagyobb. Gondolom 85B lesz az. Illetve a készülékre amiből ki lett termelve 120VA volt írva. Ebből gondoltam hogy ez SM85.
Üdv.
(#) CIROKL válasza Doncso hozzászólására (») Dec 15, 2009
Szia Doncso ! misem egyszerűbb itt a táblázat aztán megméred és megnézed a tiéd melyik méretnek felel meg?
(#) rhesus23 válasza Doncso hozzászólására (») Dec 15, 2009
Mérd le és megtudod. De a mérete is elárulja a nevét.
Méretek.
(#) biji válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 15, 2009
Ezért vettem én egy használt mikrométert, mert a legjobb tolómérőmmel sem tudtam megnyugtatóan leolvasni az értéket.
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Dec 15, 2009
Biztos, hogy SM85B a trafó nem lehet hogy SM85A?
(#) Doncso hozzászólása Dec 15, 2009
Cirokl, Rhesus és Janikém. No megmértem, és a méretek alapján, ez bizony SM85A , nem B . Akkor ezek szerint nem lesz jó a PCL-hez?
Illetve Sturbi által vázolt menetszámok sem stimmelnek majd.
Üdv.
(#) djhans válasza Doncso hozzászólására (») Dec 15, 2009
Szerintem még éppen jó lehet. 114VA-es. Viszont akkor ki kell gerjeszteni a normál értékre. A kimenőktől messzebb kell tenni. Úgy lenne elég ha csak a 4db PCL86 lenne.
(#) MrBrown hozzászólása Dec 15, 2009
Sziasztok,
Végre egyformára lettek cserélgetve az SM65-ök vasai amiket a Loctal Projectbe tekertettem fletával.
A gépezetbe ma már nem kerül bele mert 11.30-ra fogok hazaérni a munkából, de amire a kis 3 ncm-es kimenőkkel is felfigyeltem hogy olyan igazi meleg csöves hangzása van, sokkal melegebb mint a PCL86 SE-nek. Tulajdonképpen ez az a hangzásvilág amit álmaimban elképzeltem egy csövestől. Nem akarom elhinni hogy meghallom a külömbséget Si és csöves anódtáp között de én mégis az AZ21-nek tudom be a külömbség java részét és nem az EBL21-nek. Pláne hogy ebben az ideiglenes felállásban nagyobb és több rétegű kimenő van a PCL86 SE-ben mint a Loctal-ban.
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Dec 15, 2009
én most csináltam egy trafót Sm102/a-ra stereo 6P14P PP-nek előerősítővel, varázszsemmel
Primer : 230 V 667 menet 0,5 CuZ
Secunder anód 2x250 V 2x815 menet 0,3 CuZ
fűtés még nincs rajta, kicsit át kell számolni az eredeti 18 menet helyett olyan 20-21 lesz
két Ez81 egyenirányít egyenként kap egy fűtést 1 mm-es CuZ-ből (ez elfér egy sorban )
oldalanként külön fűtés 1,2 CuZ ből, ez is elfér egy sorban
előfesznek 50-60 menet 0,1-0,2
(#) sturbi válasza Doncso hozzászólására (») Dec 15, 2009
114 VA-es trafó is elég lesz még, egy sztereo PCL 86-os PP 75-90 W-ot vesz fel. 800 menet körül jó lesz a primer, 0,45-0,5 közötti huzallal, szekundernek netto 0,25-0,3 között, a többi meg ahogy írtam, el kell hogy bírja. Megtekerheted adatlap szerint is, akkor 731 menet a primer (itt a primer 3,18 menet/V, a szekunder 3,52 menet/V), jó szorosan kell tekerni, szépen menet menet mellé, hogy a vas és a drót között fellépő erő ne tudja berázni a drótot (ne brummogjon a tekercs), lehet impregnálni is, akkor biztos csendes lesz. Az irányított szemcséjű vasak amúgy alig szórnak ha névlegesen vannak tekerve is.
(#) kocos válasza Doncso hozzászólására (») Dec 15, 2009
csak monohoz. 85/a-ra tervezte, egy trafó mono El 84 PP-hez , de 17 W-ra, 3 ECC83 előfokcső (gitárfej) ereetileg SM74 trafója vot, de megadta magát
(#) sturbi válasza kocos hozzászólására (») Dec 15, 2009
-Hát igen, az egy igazán jó méret. Legjobb szerintem dupla telejesítményű trafót használni (vagy még attól is kicsit nagyobbat), mint az erősítő teljesítményfelvétele.
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Dec 15, 2009
igen, sajnos én erre tapasztalatból jöttem rá
(#) ferencferenc válasza sturbi hozzászólására (») Dec 15, 2009
Sturbimester egy 6E5P-ből mekkora erősítés csikarható ki triodába ill. tetrodába kötve? Azon gondolkodom, hogy a 6n13s pse-et ezekkel kéne meghajtani ...sajnos nem tudom modellezni TINA-val...neki nincs olyanja, a görbék között meg nem nagyon tudok navigálni
(#) sturbi válasza ferencferenc hozzászólására (») Dec 15, 2009
Most nem tudnám számszerűen megmondani mekkorát erősít, de sokat. Biztosan kihajtja a 6N13SZ-t, mert meghajtja a 6C41C-t, a 6C33C-t, a 6C19P-t (kb. fél 6N13SZ) triódásan is (biztos nem lesz -100 V-nál nagyobb rácselőfesz a 6N13Sz-eken).
Következő: »»   827 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem