Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszórók MNC SAL
 
Témaindító: Dzót, idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   2 / 43
(#) seedz válasza damatic hozzászólására (») Dec 13, 2005 /
 
és milyen mélyet vettél bele azon belül hogy sal meg 13 cm es?????
(#) Dzót válasza seedz hozzászólására (») Dec 14, 2005 /
 
Az mnc nek meg van olyan kék mebránosa
kúpppal a közepén szerintetek az a jobb
vagy pedig a kevláros
egyébként megjegyezném hogy itt Szentesen
olcsóbb az MNC mint a sal
(#) damatic válasza seedz hozzászólására (») Dec 14, 2005 /
 
Azt a sárga (asszem kevlár) membránost, meg asszem az van ráhazudva, hogy 60W-os. Mérete ellenére a kisméretű reflex dobozzal jó mélye van, és nem zúzza szét a hangképet - persze egy szub illenék alá.
(#) Dzót válasza damatic hozzászólására (») Dec 14, 2005 /
 
16 cm es kevlár mellé milyen magyas hangszóró kellene olyan aminek szép hangja van. És a hangváltókkal mi a helyzet 2 utas rendszerbe megéri megvenni az MNC saját hangváltóját?
vany inkébb magam készítsek?
(#) Dzót válasza damatic hozzászólására (») Dec 14, 2005 /
 
magasbol MNC vagy SAL?
(#) Dzót válasza zaik hozzászólására (») Dec 14, 2005 /
 
Észnél vagy nekem 20 000 ft os hangszórókra nincsen pénzem.
(Inkább eliszom
na jó nem.
De ez egy átlagos magyar emberenek megfizethetetlen. kb 10x anyiba kerül mint az mnc meg a sal
(#) seedz válasza Dzót hozzászólására (») Dec 14, 2005 /
 
Hu ezeket a vifákat ismerem! Biztos jol szolhatnak! Csak hááát $$$$$$
DE ha nyerek a lottón mindenkinek küldök 1 párt amilyet kér
(#) seedz válasza seedz hozzászólására (») Dec 14, 2005 /
 
:wilting:
(#) Dzót válasza seedz hozzászólására (») Dec 14, 2005 /
 
lehet hogy hamar elmenne a lottó nyeremény
Amlyen árba vannak ha hangfalat akarsz belőlük min 150 ezer forint
(#) seedz válasza Dzót hozzászólására (») Dec 14, 2005 /
 
igaz!
Maradok a sal nál (mondjuk nem is akartam vifát) :no: (eddig még)
(#) seedz válasza seedz hozzászólására (») Dec 14, 2005 /
 
Szerintetek hogy jobb csinálni hangváltót?? házilag vagy gyárilag vvenni?
(#) dB_Thunder válasza seedz hozzászólására (») Dec 14, 2005 /
 
ilyen kis teljesítménynél egyszerúbb venni(max100W),ráadásul illesztve vannak ezekhez a hangszórókhoz.
Nagyobb teljasítméynél oda már érdemes csinálni...
(#) Dzót válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 15, 2005 /
 
Voltam egy boltba azt mondta egy ürge hogy az autóhangszórók sokkal jobbak azt mondta hogy azok szebben szólnak
és sokkal olcsóbbak is. Valaki vélemény?
(#) damatic válasza Dzót hozzászólására (») Dec 15, 2005 /
 
Magas sugárzóból az eredeti van a dobozaimban - szépen szólnak. Kevésbé irányítottak, mint pl a videoton egykori sugárzói, annál ha elmozdultál elég drasztikusan módosult a hangkép a magas tartományban, ennél nem, tehát jók.

Hangváltót meg szvsz majdnem - ismétlem - majdnem olyan, mintha hangszórót csinálnál. Én vagy csinálnék egy világ legegyszerűbb hangváltóját, vagy semmit.

A világ legegyszerűbb hangváltója: magassal sorban 4,7µF bipoláris 200V, a mély meg kapja, ami a csövön (kábelen) kifér. Ezzel nincs is semmi gond, mert amit fizikailag képtelen lesugározni, azt nem is fogja, a terhelő áram nagyrésze meg egyébként is a mélyebb frekvenciákból tevődik ki. Az más kérdés, hogy nem szól tökéletesen, de semmi sem szól úgy, csak vannak amik megközelítik sokszázezerért.

Ha meg a világ legegyszerűbbénél jobbat akarsz, akkor ne kísérletezz, így is nagy merészségre vall a doboz.

Hiába a profi doboztervező progi, ha neked nem adja meg az oldalak pontos méretét. Ha nagyon ráérsz, próbáld ki: csinálj két tök egyforma térfogatú dobozt, reflex esetén ugyanakkora nyílással, ugyanolyan tölcsérrel, ugyanolyan hangszórókkal, ugyanolyan hangváltóval, csak éppen az egyik legyen magas, keskeny, a másik meg olyan tömzsi. Vagy legyen a kettő egyforma magas, hogy a hangszórók ugyanolyan magasságba essenek, csak az egyik keskeny legyen, éppen csak beleférjen a mélynyomó, befelé meg legyen mélysége, a másiknak meg csináld az előlapját szélesre. Állítsd egymás mellé, egy váltókapcsolóval kösd a két dobozt egy cuccra. Kapcsolgass és hallgass...
Le fogsz döbbenni.
(#) damatic válasza Dzót hozzászólására (») Dec 15, 2005 /
 
Cipőt a cipőboltban, cipót a kenyérboltban...

Egész más akusztikai környezetre készül az egyik, mint a másik, a szubjektív véleményével meg ne hülyítsen senkit.
(#) zaik válasza damatic hozzászólására (») Dec 15, 2005 /
 
ehhez még annyit tennék hozzá, hogy ha megadnak csinálsz/veszel egy hangtechnikai eszközt, akkor azt próbáld ki (ha megteheted), hallhgasd meg,győződj meg, végtére is a saját füleidnek készül/vevődik. Az, hogy vki mond vmit, az egy dolog. Nem? :vigyor4:
(#) damatic válasza zaik hozzászólására (») Dec 15, 2005 /
 
kicsit már off a téma, de ha már itt tartunk, akkor én ha vmi tetszik, akkor elkérem a specifikációit, tehát a műszaki adatai részletes leírását. A gond egy hiper szuper marketben már itt szoktak kezdődni, nem beszélve a meghallgatásról.
(#) (Felhasználó 970) válasza damatic hozzászólására (») Dec 29, 2005 /
 
mit szoltok a 12"-os:eek2: eclipse II (piros fekete) hangszóróhoz? 150/300w főleg beltéri hangosításhoz használnám quad 405 el lenne hajtva amit szerintem birni kell nekik 2 utas hangdobozba lenne 331 07 számú piezo magassal . Van e valakinek tapasztalata ilyen felhasználás területén?
(#) titkovics válasza (Felhasználó 970) hozzászólására (») Dec 29, 2005 /
 
Sziasztok!

Ha mélynyomót szeretne valaki ajánlom az MTX Jackhammer-t! www.mtx.com
(#) dB_Thunder válasza damatic hozzászólására (») Dec 29, 2005 /
 
Igen a reflex hangfalnál (nagyon) nem mind1 a láda kialakítása,arányai.(zártnál ez nem olyan veszélyes..)
De a 10. után már van sejtésed hogy kell kialakítani egy reflex ládát...

Idézet:
„Ha mélynyomót szeretne valaki ajánlom az MTX Jackhammer-t! www.mtx.com”

Ez ugye vicc?!? ha MNC, és SAl között vitatkozunk, szerinted veszünk ilyen mélyet??
Egyébbként az MTX jó tecknika,csak hogy szóljon is valamit, fel kell vásárolni a paksi atomerőművet + 1 raklap több kW-s erősítőt....
Ezért inkább !JBL ott előfordul 92dB érzékenység is..szemben a 87-89 dB-vel...
(#) (Felhasználó 970) válasza dB_Thunder hozzászólására (») Dec 31, 2005 /
 
és válaszolna valaki a kédésemre?
Idézet:
„mit szoltok a 12"-os eclipse II (piros fekete) hangszóróhoz? 150/300w főleg beltéri hangosításhoz használnám quad 405 el lenne hajtva amit szerintem birni kell nekik 2 utas hangdobozba lenne 331 07 számú piezo magassal . Van e valakinek tapasztalata ilyen felhasználás területén?”
(#) Tomi20 válasza (Felhasználó 970) hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Szevasztok!
Én az MNC-ről csak rosszat tudok mondani.
Vettem egy MNC CD-cone 500W-os 8 ohmos hangszórót, mélynek használtam. Kettő darab hídba kötött TDA7294-gyel hajtottam, ami nekem 140W-ot ad le, és kiolvadt a hangszóró közepe. Namost erre vettem egy Pioneer TSW306DVC mélyet, és ez már bírja. Középnek szintén MNC CD-cone lett, mert azt hittem, csak a mély hangok miatt olvadt ki. Hát nem, mert ez is kiolvadt. Közben egy 300W-os MNC dóm magassugárzó is megégett. Azt mondták, vegyek piezót, és azzal nem lesz bajom. Hát most az is elhallgatott. Úgyhogy most szól a mély, meg valamennyire a megolvadt közép. Most búcsút akarok venni az MNC-től örökre, és megpróbálkozok SAL hangszóróval. Csak azok közül nem tudom, hogy mi lenne jó középnek és magasnak, ami bírni fogja a 140W-os terhelést tartósan. Ha valaki tudna adni valami tanácsot, annak nagyon megköszönném.
(#) szabi83 válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
nézzel ide

itt van egy email/msn cím, írj neki és kapsz választ
sőt a rossz hangszóróidat is megcsináltathatod vele akár

megbízható, én már rendeltem tőle. (burkolt reklám :yes: )

üdv
(#) Tomi20 válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Kössz, írok neki, hátha tud segíteni.
Megcsináltatni nem akarom, mert nem ér annyit az egész hangszóró.
(#) pedrock válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Hello! Én is használtam pár MNC-t, nekem sincs vmi jó véleményem róla, A mély nagyon nem bírja, és 3 magasat vittem a halálba. Aztán vettem 3 ezerért 4 ohm-os fém MSN dóm magasat, az viszont már nagyon pöpecül szól és bírja rendesen. Szerintem ha jót akarsz magadnak akkor felejtsd el a SAL márkát is Az se bírja, és drágább is. Én mélynek most egy soundkinget használok, elég jó márka viszonylag jó áron. Szerintem DJ shopban próbálj meg jót és viszonylag olcsót beszerezni.
(#) dB_Thunder válasza pedrock hozzászólására (») Márc 4, 2006 /
 
Mint mondottam minkét márkának VAN jó sugárzója,kb a teljes terméklistát nézve 5 db ! Tehát nem úgy kell választani hogy, az tetszik nekem azt kérem,aztán találomra öszeütök neki valami dobozt.
Ezután dicsekszünk,hogy milyen jó szól, amíg össze nem fut egy olyan faszival mint pl én(nam tartom magam vájtfülűnek) akitől kap egy kis kritikát, és rögtön rövidebb a szarva.

Szóval: 3 óra paraméter böngészés után már tudja az ember, hogy mit vehet.(már aki érti is a paramétereket..)
(#) reinhard válasza 021 hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
A #5833 sz alatt 021 nevű user írt egy akkora marhaságot. Nehogy megtegyétek! Azt írta, hogy a mágnesen hátul van egy lyuk, azt be kell tömni valamivel, és akkor jó lesz a nyomója??!! Na ezt nem szabad, mert
aki egy kicsit is foglalkozott hangszórókkal, az tudja, hogy
ott szellőzik a lengőtekercs, ha betömöd, gyorsan leéghet!!Na a másik. Sajnos a SAL és az MNC is harmatgyenge cég!!! És az a szomorú, hogy nem is olyan olcsó. Nem érdemes sokat kísérletezni velük, inkább gyűtsétek össze a pénzeteket, és vegyetek normális dolgot. Eminence, Celestion.... stb. Majd a sok tanulópénz megfizetése után rájöttök.
(#) szabi83 válasza reinhard hozzászólására (») Márc 5, 2006 /
 
megerősíttem, hogy azt betömni nem okos dolog az tény ! szakitól kérdeztem ő mondta
(#) (Felhasználó 924) hozzászólása Márc 9, 2006 /
 
Hello! van egy hangszórótipus: SAL RFP3-100
Nem tudok hozzá sehonnan adatokat szerezni, többek között hogyha dobozba akarnám beszerelni, mekkora dodoz kell neki, valamint még olyan problémám lenne hogy csak egy darab kellen. Ilyen hangszórót lehet darabra rendelni, vagy csak párban adnak el? Ha valaki tud segitsen légyszi!
(#) luxmanpower válasza (Felhasználó 924) hozzászólására (») Márc 9, 2006 /
 
Az autós hangszórókat csak párban adják. Megnéztem a honlapjukat, de nincsennek adatok. Nem hiszem hogy találsz hozzá T/S paramétereket..
Következő: »»   2 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem