Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   846 / 2208
(#) kocos válasza xeron hozzászólására (») Dec 27, 2009
Elég vintage lett ! De nagyon szép a belső elrendezés (is) ! Grat!
(#) djhans válasza xeron hozzászólására (») Dec 27, 2009
Üdv a "csövesek" között!

Gratulálok az első csövesedhez!
(#) xeron válasza mark.budai hozzászólására (») Dec 27, 2009
Valszeg a doboz nem az lesz,nem fér el rajta minden
Már készül hozzá a fadoboz
(#) xeron válasza djhans hozzászólására (») Dec 27, 2009
Igen ez. De nem az utolsó!!
(#) mayky válasza kocos hozzászólására (») Dec 27, 2009
[OFF] Azért nem minden cég hazudja össze magát pl a Harman/Kardon AVR630-a házimozi üzemben 7x 75 W de ehhez 1000 W teljesítményfelvétel tartozik. Volt ilyen erősítőm. de egy csöveshez képest nagyon reszelősen szól, eladtam és vettem egy kisebb marantz-ot mozira az is tökéletesen megfelel, és még hangra is jobban tetszik.
(#) mayky válasza mayky hozzászólására (») Dec 27, 2009
Ja és ha megnézitek a súlya vetekszik egy csövessel 18 kg.
(#) Mate78 hozzászólása Dec 27, 2009
Sziasztok,

Összeállt a GU50SE végre.A dobozt az a srác készítette, akié lesz majd az erősítő.Kimenők Fleta keze munkáját dícsérik, ezúton is köszönet érte.

10W lazán kijön belőle pentódás módban, ekkor még szabályos a szinusz.Meghajtása 6N9SZ SRPP-ben, táp 390V, kimenő 3,5k:4/8 ohm.
Egészen jó a hangja, meg tudnám szokni, de viszik el szerdán.

képek
(#) djhans válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 27, 2009
Gratulálok! Igazi minőségi munka!

Az enyém csak 8W-ot tudott (9cm2-es kimenő 3,5K/8R 360V tápfesz) A hangja felejthető volt egy EL84 vagy PCL86-ból készült erősítőhöz képest. 6N8SZ volt nekem SRPP-ben benne a meghajtás. Sokat fogyasztott, nem használtam ki a hangerejét csak ritkán ezért ment a háztól. 6P14P PP-m kb. ennyit tud kimenő teljesítményben de jobb a hangja. És kevesebbet fogyaszt. Azért nem sajnálom hogy megépítettem a GU50 SE-t. Az is egy kihívás volt.
(#) mayky válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 27, 2009
Jól néz ki :yes:

A hátulján mi az a kapcsoló ami egyik képen rajta van a másikon meg nincs. NVCS kapcsoló ?
(#) xeron válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 27, 2009
Grat. Ez igen, jól nézki !!
(#) CIROKL válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 27, 2009
Máté ! ez szép lett mind külsőleg mind belvilágilag Ismerős a doboz konstrukció , mintha már láttam volna hasonlót . A trafókat egy képen sem lehet látni ez direkt vagy csak véletlen ? Azt látom hogy utólag belekerült egy NVCS kapcsoló , erről mi a tapasztalatod ? A képeket egy csöppet világosítsd ki a picasaval egyszerű
(#) Robid válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 27, 2009
Szép lett ! Irigylésre méltó.
(#) kocos válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 27, 2009
(#) Saggitarius válasza Lakatfogó hozzászólására (») Dec 27, 2009
Miert kondin keresztul hidegitesz? Esetleg tudnal a kerdeses bemenetrol egy kepet feldobni?
(#) Moszkvai válasza Mate78 hozzászólására (») Dec 27, 2009
Szép lett! Tettszik a belvilág is!
(#) djhans hozzászólása Dec 27, 2009
Elkészült a saját képgalériám. Aki akarja megnézheti a már elkészült és folyamatban lévő csöves erősítőimet.
(#) 6C4C válasza rhesus23 hozzászólására (») Dec 27, 2009
Pontosan. Két, párhuzamos ellenállásról van szó...
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Dec 27, 2009
Hans' compact amps
(#) Gery78 válasza djhans hozzászólására (») Dec 27, 2009
Szia!

Megnéztem a képeket, nagyon szép igényes munkáid vannak! A 6P14P-pp erősítőd kimenő tervével kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy a primer tekercsek kezdet vég elhelyezkedései a tekercselés irányát is mutatják? A két végcső primer része ellentétes irányba van tekerve? Hogy oldottad meg a fázishelyes tekerést? Mert nekem a rajzból úgy tűnik, hogy az alsó két primer rész a cséve bal oldalán kezdődik, és a felső kettő pedig a cséve jobb oldalától indul?

Üdv.

(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Dec 27, 2009
Köszi!
(#) djhans válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 27, 2009
Köszi szépen. Minden tekercs egyirányba van tekerve. Csak az összekötések vannak úgy ahogy a rajzon.
(#) Gery78 válasza djhans hozzászólására (») Dec 27, 2009
Aha! Tehát akkor nem szükséges cicizni az ellentétes irányú tekeréssel. Azt hiszem Siba Feri bácsi is így készítette a kimenőit, hogy a kezdet-vég kapcsolásával oldódott meg a trafón belül a helyes fázis. A kimenőket is Te magad készítetted?
(#) djhans válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 27, 2009
Elöször én csináltam meg, az egyik képen rajta van a cséve. Csak vadtekercseléssel lett megcsinálva a rajz szerinti osztással. Jól szólt de egyszer csak átütött. Azután fleta tekerte meg ugynacsak a rajz szerint de igényesen.
(#) Gery78 válasza djhans hozzászólására (») Dec 27, 2009
Hát igen, Fleta mester szépen dolgozik. Szép hangja lett a kimenőnek?
(#) djhans válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 27, 2009
Igen. Teljesen meg vagyok elégedve.
(#) Gery78 válasza djhans hozzászólására (») Dec 27, 2009
Az jó! Azért kérdeztem, mert én is nem sokára készülök csinálni egy 6C4C-n alapuló SE-t és ahhoz majd kellene kimenő. Valószínű én is megkérem szépen majd Fleta mestert, hogy készítsen nekem is kimenőt ehhez a csőhöz. Általában (ha nem vagyok indiszkrét) mennyit szokott kérni egy kimenő elkészítéséért? Vasat csévét kell hozzá vinni, vagy tud adni Ő is?
(#) klemo86 hozzászólása Dec 28, 2009
A 6L6GC-vel ellentétben a 6п3сE-nek tényleg sokkal kisebb a max anódfeszültsége? Mert konkrétan erről nem találtam semmit…
(#) djhans válasza Gery78 hozzászólására (») Dec 28, 2009
A vas és a cséve kell hozzá. Az ár meg attól függ, hogy mennyi réz megy rá. Beszéljétek meg privátban.
(#) kocos válasza klemo86 hozzászólására (») Dec 28, 2009
kisebb. és nem is annyira 6L6GC az.. 5881-re jobban hasonlít, de leginkább a 6P3Sz-E-re ..
(#) fleta hozzászólása Dec 28, 2009
Erről a trafóról van-e valakinek tapasztalata? A Tipusszáma UNITRA ZATRA TS70/5.
Kimenőnek jó lenne-e? Szétbontok egyet, és megnézem a lemezeit.

Kép 155.jpg
    
Következő: »»   846 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem