Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   198 / 1273
(#) öregszem1 hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy THOMSON TV javításához
A képernyő bal alsó részén piros "PI"felirat van és elfelejtette és nem is lehet újra beállítani a 15-25-ig
lévő csatornákat. A hangerő állításkor is jelenkezika hiba. Úgy a 1/3-tól 2/3-ig terjedő szakasz nem állítható. A hiba állítólag áramkimaradás után jött elő. (a PI lehet,hogy program installt jelent?)
A segítséget előre is köszönöm
(#) kadarist válasza frissadam hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Paralell-hangmodul beépítésével könnyen megoldható a probléma. Vagy kicseréled a felületi hullámszűrőt a tuner után kétnormásra, és az 5,5 MHz-es kerámiaszűrőkkel kell párhuzamosan kötni 6,5 MHz-es szűrőket. A modernebb típusokban a szervízmenüben is át lehet állítani a hangnormát kétnormásra.
(#) kadarist válasza öregszem1 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Szia!

Szervízmenüben NVM-resetet kell csinálni. Mi a készülék típusa?
(#) donzetor válasza belfike hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Szia,

Azt kellene eldöntened hogy a táp jó-e vagy nem, addig fölösleges mindenfele kutakodni. Forraszd ki a sorvég tranyót a kollektorja és a gnd-re rakj egy 60W-os izzót és hajrá. Létezik olyan Ak-s panel is amelyik izzóval sem képes elindulni, tehát azt is kipróbálhatod hogy izzó nélkül indítod, majd utána rárakod.
(#) kadarist válasza belfike hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
A C-E között mi van? Ott egy diódát kell kimérned.
(#) belfike válasza donzetor hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Szia! Próbáltam, nem indul!
(#) kadarist válasza (») Jan 3, 2010 /
 
Ismerem a tranyót, ez egy Darlington, mindenféle frincfranc is van benne. A kollektor-emitter közt mi van?
(#) belfike válasza kadarist hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Igen! Tehát müszer + C-on C-E 1,333 volt forditva 765mV
(#) sanzii hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
hello, a sorkimenöhöz tettem egy hütöventilátort,és igy jo vagyis ritkán megy el a kép egy kis idöre.
(#) kadarist válasza belfike hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Az az 1,3Volt nem normális érték Ha a kollektoron + van, akkor szakadásnak kell lennie. Így vezérlés nélkül is folyik áram a tranzisztoron az áramkörbe építve.
(#) kadarist válasza sanzii hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Mert melegedett valami a sorkimenőnél?
(#) sanzii hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
ez az amit nem tudok hogy mi lehet,lehet a sorkimenö lenne a rossz.
(#) öregszem1 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Szia
A tv típusa THOMSON 422TX807-es
A szervíz menűbe, hogy lehet belépni?
A segítséget elre is köszönöm
(#) belfike válasza kadarist hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Akkor mára ennyi! Szét nézék hátha találok itthon másikat. . Ha találok akkor holnap folytatom.Addig is köszönöm a segitséget mindkettőtöknek !
(#) kadarist válasza öregszem1 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Itt leírják a szervízmenübe való belépést és az eeprom-reset mikéntjét:Bővebben: Link
Szervízleírás:Bővebben: Link
Reset után a legtöbb értéket újra be kell állítani.
(#) zombee válasza kadarist hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Köszönöm szépen, a nagy kapkodásban még sikerült előhoznom a szervízmenüt.
Olyanok vannak hogy van ADJUST 01 - ADJUST 47 egy csomó csúszkás beállítás, valahol a 17-18 körüli állítja a kép szélességet, ennyire már rájöttem.

Sajnos arra nem találok leírást, hogy az egyes ADJUST XX értékek mit állítanak.
(#) öregszem1 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Köszönöm a segítséged. Holnap megpróbálom a leírtak szerint és az eredményt fellteszem az oldalra
Üdv öregszem1
(#) kadarist válasza zombee hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Ez sima AK19-es, vagy van még a 19 után írva valami?
(#) kadarist válasza zombee hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
A leírásban benne van az összes beállítási pont jelentése.
(#) kadarist válasza öregszem1 hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Várom az eredményeket!
(#) zombee válasza kadarist hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
A 19 után nem látok semmit, legalábbis a sasszin nem.
A szervízmenüben kell lennie? Már nem tudom megnézni, 3 hétig nem leszek otthon.

Az előző kettő leírásban nincsenek az ADJUST XX értékek hozzárendelve az egyes beállításokhoz.

Megnéztem egy korábbi leírást, ebben benne van, a 24. oldaltól kezdve. Azt hiszem még ezt is te küldted kb. 2 hónapja, köszönöm szépen.
www.freeweb.hu/karakura/files/_vestel_chassis_11ak19pro_[ET].pdf
(#) zombee válasza zombee hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Apropó, még egy apróság.

A sorkimenő trafó cseréje előtt(amíg még jó volt...) kikapcsoláskor fehéren villant a képernyő közepe környékén, most meg az új JET trafóval több szivárványszínű kör villan fel. Több kör is van, a legnagyobb középpontja pont középen van és kb. a kép 1/4 - ét foglalja el. A szivárvány függőleges csíkokból áll, egy csík kb. 3 cm széles a közepén.

Ez valami lemágneseződési tranziens, vagy hosszabb távon károsíthatja a képcsövet?

(#) kadarist válasza zombee hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
A készüléked alaplapján van az 11AK19 felirat. Ez után lehet még PRO, meg Y, meg E. Erre gondoltam. A szivárványokkal ne foglalkozz, semmi káros hatása nincs.
(#) zombee válasza kadarist hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
oks, ha hazajutok ezt még megnézem: újabb szétszedés, pedig már olyan szépen összeraktam...

a szivárványra van valami elképzelés?
(#) kadarist válasza zombee hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
A szivárvány nem probléma.
(#) Zsolti YZI hozzászólása Jan 4, 2010 /
 
Szia kadarist daewoo DMQ-20B1(R) tévém tipusa szeretném kicserélni az ic t de nem tudom hol találhato az alaplapon és mivel lehet helyetesiteni. tudomhogy kilehet mérni müszerel a válaszod köszi elöre is
(#) kadarist válasza Zsolti YZI hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szia!
Melyik IC-t szeretnéd kicserélni? Talán a függőleges eltérítését?
(#) zolesz hozzászólása Jan 4, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!
Egy kis segítséget szeretnék kérni egy tv megjavításában. Adott egy DAEWOO DTF-2950K 100D (chassis cp-850fx) tv készülék. Amely azt a hibajelenséget produkálja, hogy amikor bekapcsolom a készüléket, a képernyő közepétől felfele van csak kép, az alsó rész teljesen sötét marad. Majd kb. egy perc elteltével elkezd a vibrálni felső részen a kép, és néhány másodperc múlva már csak egy vízszintes csík látszik a képernyő közepén.
Szétszedve a tévét találtam egy felpúposodott kondit (C315 pozíciójú 47µF/100v-os kondi volt az), a TDA8358J IC közelében, amit kicseréltem, de a hiba ezután sem szűnt meg.
Kérdés mi lehet még a hiba oka?
Zoli!
(#) kadarist válasza zolesz hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Szia!
Először is ellenőrizd a tápfeszültségeket az I301-en (függőleges eltérítés végfok). Ellenőrizd a C305-öt. A legvalószínűbb mégis az IC hiba. Ha a melegedéssel rosszabb lesz a helyzet, akkor nem kondenzátor szokott lenni a hibaforrás.Bővebben: Link
(#) bihari laci hozzászólása Jan 4, 2010 /
 
szia kadarist van tap ic -em mi lenne ha kicserelnem egybol ujra , mert ahogy mertem a fet- trz- tort , is jo egyebb hibat nem kaptam. fesz alatt nem mertem.
Következő: »»   198 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem