Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nagyfeszültség sorkimenő trafóval
 
Témaindító: (Felhasználó 1306), idő: Márc 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   22 / 97
(#) kadarist válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Szia!
A FET maximális gate-source feszültsége max. 20V, úgyhogy a 14V-os is jó lesz oda.
(#) doomkiller válasza kadarist hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Köszi, és az nem számít hogy csak 500mWos a dióda?
(#) kadarist válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Szerintem 500mW bőven jó oda.
(#) doomkiller válasza kadarist hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Köszi, max kipukkan.
(#) kadarist válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Mitől durranna ki? Ott 470 ohm a katódján. Indíts először 10V tápról, aztán menj feljebb a feszültséggel.
(#) doomkiller válasza kadarist hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Nem tudom 10Vol indulni mert PC táprol hajtom, gondolom az 5v meg kevés neki.
(#) kadarist válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
12V is teljesen jó. A zenerek csak a gate-re jutó feszültséget határolják 12 vagy 14 voltra, a dióda feszültségétől függően.
(#) doomkiller hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Működik , amugy 12 V-rol várható 1cm-nél nagyobb szikra? Eddig olyan sorkimenővel csináltam amihez sokszorozó volt(nem malomkerekes), holnap majd megcsinálom malomkerekessel is, azzal nagyobb szikra várható?
(#) Collector válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Ha jól emlékszem 12V-ról nekem kb 2 centis ívet húzott.
Idézet:
„Eddig olyan sorkimenővel csináltam amihez sokszorozó volt(nem malomkerekes)”

Pont, hogy a régi 'malomkerekes' sorkimenőhöz voltak a
sokszorozók..
(#) doomkiller hozzászólása Jan 3, 2010 /
 
Lefényképeztem milyennel csináltam : simasima2ehhez volt a sokszorozóés majd holnap fogom megcsinálni a malomkerekessel kép2kép1 a malomkerekeshez meg járt 1 TV18as dióda vagy mi
(#) doomkiller válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Mellesleg eléggé fűti a vasmagot a primer tekercsek között. Ez normális?
(#) kadarist válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Nagy a frekvencia a vasnak. 20kHz felett eléggé melegszik.
(#) doomkiller válasza kadarist hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Ilyen elven akkor elvileg lehetne főzőlapot csinálni?
(#) kadarist válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
A sorkimenő trafó vasa sorfrekvenciára van kitalálva (15 kHz). E freki felett megnő a vesztesége.
(#) Collector válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Persze, hogy lehet, már kipróbáltam, mint indukciós hevítő, remekül működik. Bővebben: Link
De ebben az esetben úgy fűt a kondibank, hogy csak vízzel lehet kihűteni folyamatosüzemre. A sorkimenőid mind régiek, azok nem tartalmaznak diódákat. Sokszorozót meg ne használj hozzá, ha zvs-el hajtod.
(#) doomkiller válasza Collector hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Esetleg a TV-18 as diódát lehet valamire használni?
(#) Collector válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Valamire biztos
(#) doomkiller válasza Collector hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a nyáklemezre alkoholos filcel szeretném meghúzni a vonalakat mert elromlott a nyomtatóm, és a filcet nem fogja feloldani a sósav és hidrogénperoxid?
(#) Collector válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Próbáld ki egy kis darabon. De ne reménykedj túlságosan.
(#) doomkiller válasza Collector hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Ha nem jó akkor mivel rajzoljam rá a csikokat? esetleg fekete trilakkal vagy nitrohigitos festékkel?
(#) mark.budai válasza Collector hozzászólására (») Jan 3, 2010 /
 
Én rajzoltam alkoholos filccel nyákot, azért nem lett jó, mert kétoldalas nyák volt, az egyik oldal kellett csak nekem, ráadásul elég kevés vezetősávval, és mire a másik oldalat lemarta, alámart a filcnek a vasklorid, amúgy, ha egyoldalas csak a nyák, jó lett volna.
(#) doomkiller hozzászólása Jan 4, 2010 /
 
Végre megcsináltam malomkerekes sorkimenővel mellékeltem 1 kis videót is. Csak az a baj hogy majd lehet látni a jobb alsó sarokban a sorkimenő kicsit szikrázik belül sztem átütött muszáj lessz keriteni másik sorkimenőt. Nem hittem volta hogy 12Vrol ekkora ívet húz, ez azért sokkal durvább az 1 tranzisztoros megoldásnál.

MOV00100.3GP
    
(#) Collector válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Hagyjuk már ezt a malomkerék kifejezést, annyira ostobán hangzik, ráadásul mindegyik sorkimenő malomkerekes. A régi trafók pedig nem fogják bírni a ZVS meghajtást, csak ha olaj alá rakod őket.
Én személy szerint örülnék, ha nem 3gp-be raknád fel a videót, nincs kedvem külön konvertálgatni emberi formátumba
(#) doomkiller válasza Collector hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Bocsi de nem volt nálam csak telefon, a digitális fényképező meg nem jó. A monitornak a sorkimenőjével meg lehet úgy csinálni hogy feltekerek 5-5menetet a vasmagjára vagy csak úgy hogy megnézem a lábkiosztásait és arra kötöm.
(#) Collector válasza doomkiller hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Noés mi akadályoz meg abban, hogy átkonvertálva tedd fel?
Megint csak el kéne olvasni azt, ami a meghajtó képén a leírásban szerepel. Igen, még mindig erre hivatkozom, ugyanis minden információ ott található!
(#) doomkiller válasza Collector hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Tehát akkor meglehet. Nekem a Windows Media Player gond nélkül lejátsza a .3gp-t. Majd a következő videónál nem fogom elkövetni ezt a hibát.
(#) tungsram válasza Collector hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
[quote]Hagyjuk már ezt a malomkerék kifejezést, annyira ostobán hangzik, ráadásul mindegyik sorkimenő malomkerekes.[quote]
A mai sorkimenők már mind integráltak ellentétben a régebbi tipusokkal lsd régi csöves tv-ék de már a modul szinesnél sem volt "Malker" hanem sokszorozóval tolták a villanyt..
(#) Collector válasza tungsram hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Mi az, hogy integrált? A sorkimenő szekundere ugyanúgy malomkerék, csak éppen műgyantával ki van öntve az egész, és fekete színű, + egy dióda is helyet kapott benne. Ennyi a különbség.
(#) tungsram válasza Collector hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Mi az IC???
(#) mex válasza Collector hozzászólására (») Jan 4, 2010 /
 
Nagyon "tüskésen" reagálsz...
A mai sorkimenők tekercselése eltér a régi tipusokétól, szélesebb azokénál. Igy aztán nem is aggatják már rá a malomkerék hasonlatot. Az, hogy a diódát is tartalmazza, és a fókuszpotikat is, már épp elég az integrált jelzőhöz.
Következő: »»   22 / 97
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem