Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   432 / 2500
(#) Tetye válasza Tetye hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Itt az adatlapja. Én is javítottam már pár ilyet, most is van egy a polcon abba stk055 van az kicsit egyszerübb de ugyan ez a baja. A végén lévő darligton pár szokott elhunyni, ic-t vedd ki mérd ki a helyét hogy stimmel e minden, nehogy ott legyen a bibi, ic re is mérj rá ha +44 volt jött ki a hsz. kimeneten akkor a 13-14 lábon kell rövidzárat mutasson.
Tda-t ne tegyél bele szerintem kár elrontani vele... Csak a thd végett is...

STK4036.pdf
    
(#) Tetye válasza mxsxs2 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Azt a rellét tegyed vissza sürgősen...
az védi meg a hagfalaidat a DC től.
Tudod azok is föstel működnek, NA ÉS AZ A DUGÓ!
Az nem azért nem huz be mert rossz, hanem azért mert pont véd. és leválasztja a hangfalad a hibás végfokról.
(#) Kovidivi válasza mxsxs2 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Szegeden 2500-ért lehet venni egy db-ot... :O
(#) hangszoros válasza mxsxs2 hozzászólására (») Jan 6, 2010 /
 
Gondolom leirást, magyarán kapcsolási rajzot kerestél
Ez nem egy nagyon régi IC. Szerintem most is gyártják, nem csak a kinaiak kopiban

Arra azonban figyelj, hogy ne csk a számot figyeld, hanem a végén a betüt is ha azt akkarod, hogy egyformán szóljon a két oldal.
Az "X" az nagyon kistorzitású, és 100kc-ig meggy papiron.
Tehát gyorsabb mint az átlag !
(#) bölcsész hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Helló Mindenki!

Végre valahára eljutottam odáig, hogy beüzemelhettem a GainClone LM1875 IC-s végfok egyik oldalát.

Minden oké, csak szerintem a bemeneten felszedi az 50Hz-es zavart. Ezt onnan gondolom, hogyha azt az eret tapicskolom, változik a zavar intenzitása, de ha már a jelföldet fogdosom nincs változás.
Az érdekesség az, hogy szűk 2cm drót megy a jack aljzatba, szóval már majdnem a nyákon van.

Mi lehet szerintetek a gond?

Kösz
(#) water válasza bölcsész hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Földhurok
(#) bölcsész válasza water hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Nem hiszem.
Ez egy kit a chipamptól rendelve. Szerintem elég kiforrott tervezésű a nyák. Csillagpontos föld...
(#) Bassmester válasza bölcsész hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Pedig valószínű hogy a földelés nincs renben, vagy a tápegység brummos. A jelforrás és a végfok között is lehet földhurok. Rövidrezárt bemenettel mit csinál? Ad valami hangot? A jó nyák még nem zárja ki a földhurok kialakulásának lehetőségét.
(#) bölcsész válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Kipróbálom majd rövidrezárt bemenettel.
A jelforrás egy elemes mp3 lejátszó.
A táp szintén a GC-hez tartozó saját kitje.
Majd este lefényképezem a kész cuccot illetve kipróbálom egy másik aljzatból is majd.
Mert itt közel van az akváriumhoz ahol 3 motor megy folyamatosan...
(#) highand válasza bölcsész hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Tedd fel a rajzot légyszíves, úgy könnyebb lesz segíteni.
(#) ODU hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Hello!
Szerintetek ha ezt megcsinálom sztereóba (tehát 2 ilyet csinálok) akkor a 2 IC-t tehetem egy bordára? (mind2 1 tápról menne)

TDA7294.JPG
    
(#) Bassmester válasza ODU hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Persze hogy teheted.
Szigetelő lap, alátét és hővezető paszta használatával!
A tok hűtőlapján a negatív tápfesz van, úgyhogy a felszerelést követően ellenőrizd Ohm -mérővel hogy tökéletesre sikerült-e a dolog
(#) potenciameter hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Hello, én is szeretnék majd egy ilyet. Mekkora teljesitményt lehet kihozni egy ilyen IC-böl? Mekkora tápot igényel?
(#) sound.man válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Vagy a bordát kell elszigetelni a doboztól, így is kicsi az ic tokja és ha egyből a bordára megy az ic jobb lesz a hőátadás. A bordát meg mondjuk egy lemaratott nyák lemezzel el lehet szigetelni a doboztól. Gondolom bulira kell inkább, mert otthonra ekkora teljesítmény felesleges.
(#) hangszoros hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Tudja valaki a titkot hol lehet STK 465-ös IC-t venni ?
(#) szamóca válasza hangszoros hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Az STK 465 boltban.
Vagy a SINI kft. vagy a Corvin körút most nem ugrik be a neve a cégnek.
(#) nagy_david1 hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Üdv!
Végfok IC-kel kapcsolatban kérdeznék. Jelen esetben pl. TDA-ról lenne szó. Miért van az, hogy az adatlapokon 4 feszültség érték van feltüntetve. Az első a "Operating supply voltage" (pl. 18V) "DC supply voltage" (28V) "Peak supply Voltage" (50V) és "Supply voltage range" (min. 8V, max. 18V). Amint látjátok jelen esetben autó végfok IC-ről van szó, de a többi szimmetrikus tápot igénylő nagyobb telesítményűben is más értékekkel de ezek szerepelnek. Na mármost akkor mi a legnagyobb feszültség amit elvisel? A "peak" az ok 50V de akkor mire fel van 28V is feltüntetve, mikor másik két helyt 18V szerepel. Főleg a 28V "DC supply voltage" lifejezés érdekel. Nem lehet rövid idejű csúcsfeszültség mert az a "peak voltage", de ugyanakkor a max. feszültség a másik ablakban már 18V. Köszönöm előre is.
(#) nagy_david1 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Most látom máshol "operating" / "non-operaitng" / "load dump" néven szerepelnek.
(#) hangszoros válasza szamóca hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Köszi.
A legkézenfekvöbb esszembe se jutott. A HQ video, pedig szerettem Őket, mert segitőkészek
Egy Ősállat Technic orgonába kell 2 db, amiben nagyon határon járatják. Csoda, hogy eddig birta.
Már azon töprengengtem, TDA 7294-el, megfusizom.Az tuti, hogy stabilabb lenne, és én is nyugodtabb, mivel nincs DC protektor a cucosba. Egy hangszoró már leégett. (szó szerint a pille is szenes lett). Hullik a hajam_az a pár szál_, hogy csináljam meg, mivel túl jó -volt- Van benne 7db a Leslie hatáshoz
Azért dübörög a majré, mert biztos utángyártott ennyiért.
A másik a Corvin krt = Nedis. Valamikor jók voltak. Még zuglóba
(#) Andrasirex hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Sziasztok! Abban szeretnék segitséget kérni milyen ic-t használjak hogy egyszerű is legyen körül belül 0,5w kéne ami tarana 6 oraig egy 6v 4,2 ah akksirol
es ha lehet egy kapcs. rajz is jol jön .
Előre is köszönöm.
(#) ODU válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
szigetelő lapok nélkül nem mehet 1 bordára? Végülis - fesz van mind a 2 IC-n
(#) demcar hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Nekem van egy óriási szubbládám és ahhoz szeretnék építeni egy 100W-os erősítőt, és ebben szeretnék segítséget kérni hogy milyen erősítőt is építsek.
Mer néztem én sokfélét de nemtudtam választani. Ezért szeretnék a jobban hozzáértőktől kérni tanácsot.
(Amúgy a szubbládára az van írva hogy 240W de nemhiszem hogy olyan erős. De hát éppenséggel lehet mert olyan nagy a doboz mint egy számitógépnek a doboza.)
A segítségeket előre is köszönöm.

Üdv. demcar
(#) szamóca válasza hangszoros hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Jánosinál Miskolcon egy ilyen Technics-en tanultam anno. Az az a Nedis, csak már olyan régen jártam ott, hogy elfelejtettem a nevüket is.
(#) hangszoros válasza szamóca hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Technics U 90-en ?
Nagyon szép darab
(#) szamóca válasza hangszoros hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Nem, nem volt ennyire komoly.Ez egyszerűbb szerkezet volt.
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Jé majdnem pont egy ilyen van nálam javításra !
(#) Kovidivi válasza ODU hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Mehet, de a doboztól szigeteld el mindenféleképpen a hűtőbordát. Feljebb már pont ezt írták!
(#) bölcsész válasza Massawa hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Hali,

nincs fémlemez.
mág a levegőben lóg a panel.
(#) Dzót hozzászólása Jan 7, 2010 /
 
Hello!
Már vagy két napja próbálgatok egy tranzisztoros végfokot életrekelteni. Az egyik oldal siekrült. A másik esszméletlenül torzít. Nem találom a hibát. A jó erőpsítő (ami tökéletesen szól) nyugalmi áramfelvétele 10 mA a rosszé 5mA Kapcsolásom sajna nincs elveszettem 5 éve. BD241 és 242 es tranzisztorok vannak benne. Szólni szól, de torzít. Hol het a hiba? Már végfoktranyókat cseréltem de ugyan az.
(#) bölcsész válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 7, 2010 /
 
Rövidrezárt bemenettel gyakorlatilag még hangszóróra szorított füllel is alig hallhatóvá halkul.

Amúgy a másik szobában tesztelve is kb 5cm-re a hangfaltól hallható csak.
Ha rádugom az mp3 lejátszót és egy szám közben lepause-zom, akkor nem hallani semmit, csak a kütyü sistergését....
Szóval lehet, hogy csak én dramatizálom túl a dolgot...
Következő: »»   432 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem