Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hegesztőtrafó szabályozás
 
Témaindító: (Felhasználó 650), idő: Nov 4, 2005
Lapozás: OK   1 / 2
(#) (Felhasználó 650) hozzászólása Nov 4, 2005 /
 
Nem tudom új témát indítok -e el?
E régebbi ujságban láttam kapcsolási rajzokat
tirisztoros szabályzásu ívhegesztőre. engem nagyon érdekelne a téma ,de sajnos nem találom a rajzokat .
Ha valaki tud kérem segítsen.
(#) Dióda hozzászólása Feb 1, 2006 /
 
Nos íme egy megoldandó dolog!

Adott egy baromi nagy heggesztő trafó fix primer fix szekunder eddig oké.Szabályozni nem lehet mert nincs mit, és így nagyon erős a trafó (majdnem beizzik az egész pálca.Olyan megoldás kellene amivel lehet a trafót szabályozni persze elektronikusan.Nagyon nagy áramot vesz föl a trafó úgyhogy jócskán túl kell tervezni a cuccot.
Saccra olyan 20-25A körül zabálhat.
(#) Yogee válasza Dióda hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
Atnyalaztam neked a HobbyElektronikakat es talaltam egy jo es egyszeru vezerlest. 2002 januari szam 23 oldal! Ha nincs meg akkor szolj es elkuldom valahogy priviben.
(#) Yogee válasza Dióda hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
Ja es meg van a Radiotehnika 1998/6 es 1998/9 es szamaban is egy cikk...
Valamint : Lóska Péter: Tirisztoros kapcsolástechnika -II. című cikk 8.2. pontja {Rádiótechnika Évkönyve
1975, 42. o.).
(#) Dióda válasza Yogee hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
Léccike nagyon kellene ha fel tudod dobni az nagyon jó lenne.
(#) Yogee válasza Dióda hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
Na itt a rajz:

hegszab.pdf
    
(#) Dióda válasza Yogee hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
Ez király Nemsoká ki is próbálom.
Csak arra nem jöttem rá hogy mit is szabályoz ez pontosan?
(#) Tomee válasza Dióda hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
A hegesztő trafó primer oldalát!
(#) Dióda válasza Tomee hozzászólására (») Feb 1, 2006 /
 
No de azon mit ? Feszt - áramot?
Mekkora trafót tud ez szabályozni?
(#) fbela1990 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 17, 2009 /
 
Kösz megépítem, ha esetleg a lakásban a világítást zavarja az még nem olyan nagy baj, bár attól félek, nem tesz jót, TV-nek, PC-nek stb. Keresek valami megoldást zavarszűréshez is.
(#) patexati hozzászólása Aug 27, 2009 /
 
Valahol láttam régen egy linket egy PIC vezérelt primér oldali szabályzóról ,de most meg nem találom hol van Ha valaki tudja a linket írja be legyenszíves
(#) mpisti válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Szia!
Úgy tudom,hogy induktív terhelést nem szokás a feszültség nullátmeneténél bekapcsolni,mert akkor van az árammaximum(90fokos késés a feszültséghez képest)
Az induktív terhelés kommutációs problémát okoz a kapcsolóeszköznek, ezért másféle gyújtókört igényel.
A Co építéssel kapcsolatos fórumra tettem fel olyan rajzot,amely induktív terhelés szabályozására készült.
(#) mpisti válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 27, 2009 /
 
Nem is (mindig)az elektronikának okoz ez problémát, hanem ha illesztett lenne a fogyasztód túláramvédelem szempontjából, akkor csodálkoznál hogy miért old le,pedig hibátlan a fogyasztó amit kapcsolgatsz vele.
Egyébként ne gondold hogy ezt én találtam ki,az a sok induktív fogyasztó szabályozására kifejlesztett áramkör bizonyára "mérnöki passzió"azért, hogy bosszantsa azokat, akik az "egy diac +egy triac és kész a szabályzó" verzióra esküsznek.
(#) djgombi hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Sziasztok!
A TSz122-25 Triak mivel helyettesíthető?
És a fojtó trafó mennyire fontos elem? Működhet-e nélküle?
Ez egyébként egy hegesztő trafó szabályzó áramköre.
Köszi a válaszokat!

Heg szab.jpg
    
(#) djgombi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 10, 2010 /
 
Értem és köszi a válaszod!
A cikkben erősen javasolják a fémtokos csavaros triakot. Ez mennyire fontos? És még azt írja, hogy alacsony gate áramú típus kell.
(#) Csaba110 hozzászólása Jan 10, 2010 /
 
Sziasztok!

Van nekem egy 1 fázisú awi hegesztőgép szabályzásom de sajna a rajz nincs meg róla ha valaki felismeri akkor legyen szíves feltenni ide a bekötési rajzot.
Üdv:Csaba

Kép0263.jpg
    
(#) mpisti válasza Csaba110 hozzászólására (») Jan 11, 2010 /
 
Egy kicsit több és jobb képet ,és több féle nézetből próbálj csinálni,hátha több információ jobban segít a felismerésben.
(#) Kismüszi hozzászólása Jún 14, 2010 /
 
Üdv mindenkinek! Megépítettem a H.E. 2002./1. számban megjelent szabályzót, de semmi: áll néma csend... Szóval az lenne a kérdésem hozzátok, hogy az lehet-e a baj vele, hogy cp106m helyett tyn288-at használtam, ez volt itthon kéznél. Valami ötlet, srácok?
(#) Kismüszi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Tirisztort akartál írni, nem?
(#) Kismüszi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Nem kötekedni,hanem okosodni akarok: A1,A2,G=triak; K,A,G=tirisztor. Nem jól tudom? Én a CP106M helyére értettem.
(#) kadarist válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Szia!
A rajzon szerepló TC2 (CP106M) segédtirisztorra gondolt Kismüszi.
(#) Kismüszi válasza kadarist hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Köszi, Te érted a kérdésem!
(#) kadarist válasza Kismüszi hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
A TYN288-ról semmilyen adat sincs a neten. Ellenben a CP106M helyett jól alkalmazható a TIC106M. Több helyről is beszerezhető.
(#) Kismüszi válasza kadarist hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Köszönöm az infót!
(#) Kismüszi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 19, 2010 /
 
Mindenkinek danke, aki segített, életre kelt a kicsike. 12 helyett 15V-os zener + UJT csere. Köbzolinak igaza van, hihetetlen milyen szépen szabályoz, egyszerűsége ellenére mesés kis kütyü.
(#) örökagyaló válasza Csaba110 hozzászólására (») Aug 9, 2010 /
 
Szia!
Érdekel még a AWI vez.kapcsolási rajz amit januárban kérdeztél?
Nekem ismerős ez a panel valahonnan.

Mondjuk meg próbálhatod lerajzolni a NYÁK-ról,én is úgy rajzoltam le ami rajzom van.
(#) szulek hozzászólása Feb 5, 2011 /
 
Hello! Van egy hetra 200sve hegesztőm aminek a trafója Co hegesztőt működtet. Csinálni szeretnék hozzá egy szabályzót mivel Co-nál nem hátrány ha tudom szabályozni. Van neki gyári légréses szabályzója csak azt nem lehet behangolni rendesen.
Előre is köszönöm!
(#) djgombi válasza szulek hozzászólására (») Feb 5, 2011 /
 
Szia! Van az oldalon! Csak Eggyet kell vissza lapozni
(#) mpisti válasza djgombi hozzászólására (») Feb 8, 2011 /
 
Ezzel csak az a baj hogy egyfázisú hálózatra készült. Az SVE200 3 fázisú.
(#) gyuri65 hozzászólása Feb 18, 2012 /
 
sziasztok . hetra 100-as trafóból szeretnék Co hegesztő gépet készíteni lemezmunkához 0,6 dróttal . minden segítséget nagyon megköszönök .sajna nemvagyok egy elektronikai zseni.. üdvözlettel gyuri65
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem