Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tölcséres hangsugárzó építése
Lapozás: OK   6 / 30
(#) djgombi válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Nagyon is jó kérdés ez.
(#) sound.man válasza djgombi hozzászólására (») Jan 9, 2010 /
 
Okés, akkor dobj meg egy 15"-os nyomóhoz band pass tervel ami szól úgy mint egy rutse.
(#) Mzolee hozzászólása Jan 9, 2010 /
 
Látom felpezsdült a téma
(#) Flatlander hozzászólása Jan 14, 2010 /
 
Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a W ládáról? Kis térben tud jót szólni? Kb 4x4-es szobába kéne.......

Ésmég egy kérdés róla a hátulja az leszedhető vagy hogyvan megcsinálva?Azt látom hogy a hangszóró hátulja olyan mintha egy zárt dobozba lenne végülis de ami a membán előtt van kiemelkedés az a hátlapra van fogatva és azzal együtt kivehető?A dupla hátlap rész a saroknál gondolom a levágás miatt kell hogy azt ott fogja.De bejelöltem mire gondolok szóval az úgy a hátlap egybe amit bejelöltem?Mert másképp nemtudom elképzelni mert ha a sarokba lévő "letöréseket" is a hátlapra fogatom akkor viszont belül nemtudom mihez odafogatni és csak a hátlap tartaná.....És a jobboldali rajzon keresztbe miértvan 3rész? csak középen fut végig egy "csík" nem?

asdasd.jpg
    
(#) djgombi válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Igen az a levehető rész. Reflex nyílással brutálisabb hangja lesz!
Idézet:
„És a jobboldali rajzon keresztbe miértvan 3rész? csak középen fut végig egy "csík" nem?”

Meg kell tanulni vetületi ábrát olvasni. Ez a rajz hibátlan, már építettem belőle.
Üdv!
(#) Flatlander válasza djgombi hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Hova kell reflexnyílás bele?

Hát lehet megkéne..... akkor az alsó és felső csík azmár a dobozon belüli részre utal nem?Vagyis a hátlapon lévő 3szög és a sarokban lévő törés között lévőre?Amugy a hátlapon lévő kiemelkedést a doboz oldalához is odakell fogatni?
(#) shalafi.66 válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
igazából nem kéne az a reflexport... legalábbis sztem
(#) Flatlander válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Lehet.......mert szerintem hangosan fújna belőle a levegő eléggé.... ami zavaró lenne.....
(#) shalafi.66 válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
én nem arre gondoltam, hanem arra, hogy az a hangszóró mögött egy kapacitív kompenzáló kamraféleség, amit kár volna kilyuggatni. Persz. lehet, hogy utána hangsoabb lesz.... de megéri?
(#) djgombi válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Én raktam az enyémekbe és halhatóan észheztért tőle a láda. De ez a te döntésed. Ha egy reflex cső vagy nyílás zavaróan fújja a levegőt az régen rossz. Nem fúvókát kell beletenni.

Ezek szerint alakul a rajzolvasás. Igen azok mind látható élek, törések.
Idézet:
„Amugy a hátlapon lévő kiemelkedést a doboz oldalához is odakell fogatni?”

Nem. Ezt el lehet távolítani hátlappal együtt.
Üdv!
(#) shalafi.66 válasza djgombi hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
ugye miylen varázslások kellenek, ha nem tudjuk mitől és hogyan működik egy tőccsér?
(#) djgombi válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Őszintén megmondom, hogy csak a kísérletező kedvem miatt jöttem rá, hogy jobb lesz úgy. A tölcsér az nem egy egyszerű téma az biztos :yes:
(#) Flatlander hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Nah mostmár értem......Majd kiderül megvalósítom-e....... ha sikerül hangszóróra cserélni a tv-m
Sima reflex ládát nemakarok......rutsche meg kis térben erőtlen....csak remeg minden azonkívül semmi csak a tölcsérbe feküdve
(#) djgombi válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Háát egy jól méretezett reflex doboz jó hangszóróval tud ám szólni! Nekünk is azok vannak 15"-os és szabadtéri discora is használjuk :yes:
(#) Flatlander válasza djgombi hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Hát tud szólni de azért egy tölcséres doboznak sokkal jobb a hatásfoka..
(#) djgombi válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Ha a hangszóróhoz méretezed a tölcsért! Egyébként nem hiszem. De erről shalafi többet tudna mesélni.
Ez a rajz ami neked van ez kékhang-os rajz. Ebbe is van belevaló hangszóró. Már ha méretezték ezt egyáltalán és nem hasra ütésszerűen lett készítve.
(#) Flatlander válasza djgombi hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Én úgytudom tölcsérnél nemnagyon számít milyen hangszóró.... nemkell hangszóróhoz méretezni a dobozt mint pl reflexnél.....
(#) sound.man válasza djgombi hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Mi a tapasztalatod a kék hang féle W ládával? Meddig megy le? Üt rendesen?
(#) Flatlander hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
Hamár itt tartunk olcsón meglehet oldani hogy PA hangszóró ne üssön hanem inkább lágyabb mélye legyen mint egy gumiperemesnek?Hallottam már 300ezres PA hangszórót az tudott lágy mélyeket de ennyi pénzért......Az olcsóbbak kb 60ezres kategória csak üti a fejem,ha levágom mélyre akkor nincs ereje..
(#) shalafi.66 válasza djgombi hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Nem biztos, hogy jobb, de neked jobban tetszik. Talán nem is sokkal bonyolultabb mint a többi, ami biztos, hogy sokkal nagyobb.
(#) djgombi válasza sound.man hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Discóba jó de nem hangosítanék vele. De én nem a javasolt szóróval építettem. Azt sajnos még nem hallottam. Tehát nekem az homály
(#) shalafi.66 válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Arra pl. jó a BP hogy kiterjeszd az átvtielt a mélyebb frekik felé.
(#) djgombi válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Idézet:
„ami biztos, hogy sokkal nagyobb.”

Ez már nálam hátrányt jelent. Nem szeretem pakolni
Elég volt a két rutse. Mire felcipeltük az emeletre azt hittem sérvet kapok.
(#) sound.man válasza djgombi hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Hangosítani miért nem hangosítanál vele? Én még csak a nagy W-t hallottam a JBL félét. Fúúú annak szép mélyei voltak. Talán emimemce nyomó volt abba, de szépen szólt.
(#) Flatlander válasza djgombi hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Ismerős dolgok
Holnap megyek kicsit hallgatok megint rutsche-t igaz én belefekszek amennyire tudok a tölcsérbe és amit bír a hangszóró addig küldve.....elég jó tud lenni
(#) Flatlander válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
De azt macerásabb építeni.....
(#) djgombi válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Egy Garry ruts-éba nem feküdnél bele az biztos. Én csak ültem előtte de azt hittem szétveri a mellkasom. Pedig nem is volt csak olyan 200 watt körül hajtva.
(#) djgombi válasza sound.man hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Ezért írtam, hogy nem hallottam a belevaló szóróval. Lehet, hogy azzal jók.
(#) Flatlander válasza djgombi hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Ez reflex rutsche 15"-os..... 300w és annyit kap is mert a végfok néha üti az első piros ledet.....Én kibírtam de néha azért már fájt.....De legjobb mikor egymással szembe volt fordítva és közöttük ültem Nekem tetszik a rutsche de kis térbe egy nulla.......Nekem pedig szobába kell hogy minél nagyobbat szóljon,nem szabadtérbe.....
(#) Kovidivi válasza Flatlander hozzászólására (») Jan 15, 2010 /
 
Halláskárosodást nem kaptál még? Visszafordíthatatlan dolog. Régen fülest is 90%-os hallgattam, aztán rájöttem, hogy csak két fülem van, és még legalább 60évem, azóta úgy hallgatom, hogy élvezhető a zene, mégis elnyomja a háttérzajokat...
Következő: »»   6 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem