Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Winchester védelme
 
Témaindító: bgsf, idő: Jan 16, 2010
Témakörök:
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1 / 1
(#) bgsf hozzászólása Jan 16, 2010
Van egy olyan gondom hogy a BIOS-ban hogyan lehet letiltani a vinyó formázását, vagy akár az xp alatt. Jobb lenne a BIOS... mert akkor ugye más vinyóval sem tudják használni a gépet. Előre is öszönöm a segítséget.... Ja és még annyi! hogy a felhasználó be tudjon lépni BIOS jelszó nélkül, de a vinyóval ne tudjon csinálni semmit...........
Huhh lehet ez egy kicsit sok............
(#) pixels válasza bgsf hozzászólására (») Jan 16, 2010
Üdv!

Sulimban meg volt oldva a védelem, ha jól emlékszem radix recovery kártya volt a gépekben. Egyszer le is formáztuk a vinyót poénból, hiszen úgy sem történik semmi a vinyóval. Formázás után jött is vissza a windows, mintha mi sem történt volna. Minden bekapcsoláskor a winyó eredeti tartalma állt rendelkezésre, mindegy volt mit csináltunk.

Szerk: azt nem tudom, hogy vinyócserére hogy reagál a kártya, utána kell nézni...
(#) Stadi válasza bgsf hozzászólására (») Jan 16, 2010
Először is, ez számtech. probléma. Másodszor meg, a BIOS-ban maximum a boot szektor védelmét lehet bekapcsolni (virus protection név alatt), de ettől még ügyes diákok simán letörlik a vinyót formázás nélkül. Tehát a konklúzió: BIOS-ból nem lehet megoldani, amit akarsz. XP-ből valószínűleg úgy lehet megoldani, hogy lekorlátozod a felhasználó(k) jogosultságát. Emellett lehet titkosítani a fájlrendszert is, de ha fizikailag oda lehet menni a géphez és egy bármilyen rendszerlemezről (legyen az floppy, pen drive, másik vinyó) el lehet indítani, akkor formázás ellen nem tudsz olyan védelmet beállítani, ami nem kijátszható. Kivéve esetleg a speciális hardveres megoldásokat, ahogy előttem is említették.

Egy volt osztálytársam pl. egy kiállításon a BIOS jelszavas gépen úgy bootolt be az egyébként letiltott floppyról, hogy a debug programmal kitörölte a CMOS-t, és utána már szabad volt az út. (Még valami Win9x oprendszer volt akkor a gépen.)

Összegezve a fentieket: BIOS-ban csak a vinyót szabad engedni boot meghajtónak és be kell állítani BIOS jelszót. Kétfélét lehet: egyet a BIOS-ba való belépéshez (ez kell Neked), egyet pedig a gép indításához. Emellett a felhasználókat le kell korlátozni. Így a BIOS jelszó ismerete nélkül csak a gép szétszedésével lehet bootolni más lemezről (illetve ki kell próbálni, indításkor F12-re feljön-e a boot menü, mert ha igen, az rossz hír), az eredeti vinyó felett pedig csak a rendszergazdának van teljes rendelkezési jogköre (persze neki is kell jelszó). Hacker vénájú kölkök lehet, hogy ezt is ki tudják játszani, de más esetben kellően biztonságos megoldás lehet.
(#) bgsf válasza Stadi hozzászólására (») Jan 16, 2010
Csak azt szeretném hogy a vinyóról ne tűnjön el semmi! Rajta a teljes könyvelés meg miegyebek! Ha valami idióta formázni akarja a vinyót azt lehet jelszóval védni?
(#) Stadi válasza bgsf hozzászólására (») Jan 16, 2010
Erre van egy remek, kipróbált, működő és bizonyított megoldás. Úgy hívják: mentés. Ha kell, akkor naponta.
(#) proba válasza bgsf hozzászólására (») Jan 16, 2010
Több felhasználó, és a felhasználók elől a kérdéses terület elrejtése.Amennyiben az XP védelme megbízható ennek átlagos felhasználó ellen elégnek kell lennie.
(#) Moderátor hozzászólása Jan 16, 2010
Srácok!
Ez egy elektronikai fórum, nem számítástechnikai. Erre vannak speciális, szám. tech. fórumok, a kérdés felvetése azokba tartozik, nem pedig ide.
A témát lezárom.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem