Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   355 / 1385
(#) pici válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Én sajnos nem tudom megoldani a furatgalvanizálást, de nem lenne gond a maratáskor.
Kifúrt panelt furatgalvanizálás után le lehet vasalni a negatív képpel (szigetelő a fekete), majd pl kémiai ónozóval bevonni. Ez a vezető rétegeket és így a furatgalvánt is védi majd a maratóban.
Ha kész akkor le lehet mostni a nyomtatófestéket és így beletenni a maratóba. Ahol festék volt ott lemarja, ahol nem volt, ott védi az ón.
Csak hát a furatgalvanizálás még nem nagyon van háziasítva.
(#) gulasoft válasza pici hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Szerintem a kémiai ónozó az vékony. Atomos vastagságban vonja be a rezet, valamennyire azt is támadja a marató, bár valószínű ez is marató fügő. Mondjuk láttam olyan ónozót is amire azt írta hogy minél tovább van benne a panel annál vastagabb az ónréteg, csak nem írt itt még olyan ember aki beruházott volna 6000Ft-ot abba a por alakú ónozóba, pedig azzal talán meg lehetne védeni lukakat.
(#) pici válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Milyen lyukat is?
Te otthon furatgalvánkodsz?
(#) gulasoft válasza pici hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
mondjuk az is 6 vasalás/laminálás nyákonként. 10-nél az már 60, tehát a macera marad. Én csináltam otthon furatgalvánt, de 2 nap volt 1 panel. (jó nem csak ezt csináltam). Kellet egy galvánmaszk, azt előhívni, kifúrni, ecsetelni ezüstnitráttal, szárítani fényre tenni, lötyiben áztatni 1 órán át, galvanizálni 2 órát, fóliázni, maratni, fóliázni, lötstoppolni. Macera.
(#) mrsad válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Köszi a további útmutatást!

Simán rajzoltam és nyomtattam egy 5x3.5 centi fekete téglalapot (a flekk szót hibásan használtam, az egy teljes gépelt oldalt jelent -> http://hu.wikipedia.org/wiki/Flekk).
Csupán azt akartam, hogy akit érdekel az lássa, hogy mi a különbség a lézer és a jó tintás nyomat között. A levilágított (nyomdai) film lenne a top, az teljesen fedett lenne.
A lézert vasalni használom, a tintás pedig a P20-nál és a gyárilag fotófilmes nyákoknál már bizonyított, remélem a tentingnél és a lötstopnál is beválik.

A fúrás nálam vagy kézzel (oszlopos fúrógép) történik, vagy nagyobb mennyiségű furatnál (10 lyuknál több ) megy a cnc alá.

Azért a 60 papír kicsi túlzás, legalábbis nálam. 10 panel ráfér egy a4-esre, elvileg négy menetben megvan az egész. Két oldalas lötstoppos 4 maszkot jelent (vagy valahol nagyon elszámoltam magam), a "furatgalván" jelen esetben kézzel történik. Pozíciófelirat nincs, de ha nagyon kell, akkor felvasalom (persze nem lesz fehér). Szitázni házilag emiatt nem fogok.

A furatgalvánozott paneleket meghagyom az erre szakosodott cégeknek. Ha már furatgalván, akkor csinálják meg a többi lépést is

Apropó: A Bungard-nál láttam átkötésre "csőszegecseket", persze hozzávaló préssel. 0.6 mm-es külső és 0.4-es belső átmérővel. Kalapálás kizárva
(#) watt válasza emmzolee hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Idézet:
„Miért nem ott tépitek a szátokat?”

Ezt talán nem kellett volna!
(#) gulasoft válasza pici hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Ja és kéne szemcsefinomításhoz fenol a galvanizáláshoz amiből 9000Ft egy kiló és nincs kisebb kiszerelés.
Mondjuk az ezüstnitrát is iszonyat drága, de még mindíg olcsóbb mint a palládium.
(#) gulasoft válasza mrsad hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Egy A4-est nem világítasz le 3 cree leddel. Ahhoz már nem árt 6. Nekem a nagyobbakhoz van még egy sor cree ledem.
Egy a4-est befóliázni neked egyszerűbb mert te lapított fóliát vettél, nekem az a4 egy körülbelül 2 centis hengerré ugrik össze amíg le nem húzom az alsó fóliát (a matt az alsó) Érdekes mert lehúzás után tök egyenes lesz, mondjuk az alsó fólia 2* vastagabb mint a felső. A felső kb. olyan vastag mint egy celofán fele.
Szerintem első körben hidegen told át rajta, és ne tedd rá a fóliát csak a felső 1 centit egyenletesen nyomd rá kézzel (két oldalra középről meghúzod, és miközben megy befelé tartsd lazán éppen csak feszítve 45 fokban a bemenet előtt.
Ekkor már nem nagyon lehet leszedni, és mehet a 120 fokkal még egyszer. Ha már profin megy, akkor persze mehet egyből a 120 fok, de a tartás akkor is kell, és akkor persze kicsit kisebbnek kell lenni a fóliának mint a panel (magyarán nagyobb panel kell 1cm-el mint a rendes méret).
Az egyetemen uv szűrős ablak van, ott is úgy megy, hogy a hengerről az egyik henger leszedi az aló réteget, egy másik henger húzza a nyákot és nyomja a fóliát a nyákhoz. Hogy mikor vágják le azt nem láttam ,mert az valahol a folyamat másik részén lehet, de az biztos hogy mindez már a fúrás után történik.
Ezt otthon nem tudjuk megcsinálni, bár már kerestem uv szűrős fóliát az ablakra
(#) mrsad válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Uram, köszönöm az infókat

Az A4 csak példa volt. Egyelőre nem fenyeget az a "veszély", hogy A4-ben kellene dolgozni, pláne, hogy a lamináló csak A5-ös. És még fogalmam sincs, hogy mit lépne egy A5-ös kétoldalas nyáklemezre... Gyanítom, hogy kevés lenne hozzá a hőteljesítmény. Mivel a paneljeim eléggé aprócskák, inkább hosszúkás elrendezésben montírozom össze őket, így csak egy 5-6 centis (és jó fél méteres) csíkot kell több panel esetében végigküldeni a laminálón. Azt még meg bírja melegíteni. Majd kiderül... Egyelőre nincs időm próbálgatni, majd talán a 7végén. Szörnyű gondok ezek...
(#) Attila86 hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Levasalta magának a saját vezérlő áramkörét a lamináló:

DSCF2697.JPG
    
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Ez igen! Nagyon szép lett!
(#) gulasoft válasza mrsad hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Simán átmelegíti.
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Nincs egy scannered? 2600dpi-vel látnánk is valamit. Kicsit mintha itt ott pöttyös meg lukas lenne, de lehet hogy csak poros a fényképeződ. Egyébként jó vastagon ráment. Milyen papírral csináltad? Matrica hátlapja?
Viszont elég egyenes lett a vonal, végre nincsenek benne a vasalós módszer szétlapításai. (vagy ha van akkor az egyenletes lapítás)
Jól néz ki. Ki is marod?
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Scannerem nincs, de itt egy másik fotó: Bővebben: KÉP

Ennél csak jobbat lehet, mert ezt a nyákot nagyon elgányoltam.
(#) gulasoft válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Akkor jól láttam hogy lukas.
Egyébként ennyi festéket életében nem nyomtatott a környezetemben még papírra egyetlen nyomtató sem.
A papírtipust meg a nyomtatót mond még meg, hátha valaki beruház egy olyan nyomtatóra.
(#) Attila86 válasza gulasoft hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Samsung ML-2010PR és 135 grammos fényes műnyomó.
(#) patexati válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Szia! Túl meleg a lamináló! Akkor jó ha épp csak ragad a festék! Igaz időben sokkal több de ez nem számít! 10-15 percet nem tartok soknak az én vasalási technikám 15-20 perc akkor jó!
(#) Attila86 válasza patexati hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Ezt most úgy lamináltam hogy amikor már épp elkezdett füstölni akkor kihúztam a fűtést...
(#) patexati válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Nagyon jókat lehet vasalni ha pontos a hőmérséklet! Igaz tovább tart a rápréselés de megéri mert olyan mint a fotózott! ILYESMI 0,4mm huzalokkal 1-es betűvel van a név írva!
(#) pici válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Tényleg vastagnak tűnik a festék.
Értem már miért gondolkodsz nagy panelméretekben.
Én útálok fúrkálódni és SMD-ben tervezek.
Csak a csatikat szoktam felfúrni (PORT/táp).
LCD csatik mind SMD (0.5 / 0.4 lábtávval) AVR meg TQFP. Ellenállat is SMD. Nekem ezért volt elég a névjegykértya panel átlag nagyság.

patexati
Sima vasalássak ügyesen a 0,2-0,3 mm tartható (10 mil)
De laminálással 0,08mm is! (3-4 mil)
Akár BGA-zni is lehetne vele, ha furatgalvanizálni tudnánk, mert ahhoz több réteg is kell
(#) Attila86 hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Na, elromlott az oszlopos fúróm. Ez az, amit anno egyszer már kicseréltek a brico store-ban...
Elég volt, most már veszek egy Proxxon állványt és kész! :yes:
(#) hapro válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Azt néztem én is mostanában...kösd fel a gatyád az ára miatt.
(#) Attila86 válasza hapro hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
15990Ft
Ennyi volt az oszlopos fúró is. Remélem hogy nem csak levásárolni lehet majd az árát (még garanciális)...
(#) hapro válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Én nem erre gondoltam, amit kinéztem az 70.000 körül volt. csodálkoztam is, rajta, miért ennyi, aztán kiderült, mert minden irányba dönthető, mozgatható, meg mindent tud, még magától fúrt is, de ez csak az állvány volt.
Nézelődtem mert gondoltam, biztos van nekik olcsóbb is, de nem találtam.
De ezek szerint van.
Szerintem próbáld felvenni a kapcsolatot az magyaroszági képviselettel ami érden van, tőlük biztos olcsóbb. Már nem tudom hol van nekem az elérhetőségük, anno vásároltam én is tőlük.
(#) hapro válasza hapro hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Most néztem meg, nem sokkal olcsóbb, párszáz forinttal.
(#) Attila86 válasza hapro hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Felhívtam őket és nagyon magabiztosan állította hogy ez nem fogja eltörni a 0,6-os keményfém csigafúróimat. :yes:
Nem véletlen kerülnek ugyanis ennyibe a Proxxon szerszámok. A minőséget meg kell fizetni.
Érden csak 600Ft-al kevesebb, szóval a Conrad a kevesebb benzin miatt jobban megérni.
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Conradba kocsival?! Rémálom! A békávé se leánynevelde, az igaz, de a kocsit a körúton meghúzzák, nincs parkoló, a lesifotós paparazzi (közterület felügyelő) meg a másodpercmutatót nézi az óráján, hogy rátehesse a mikulás csomagot a szélvédőre!
(#) watt válasza Attila86 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Látom nem változol, ismét előbb készítesz nyákot, mint kipróbálnád az áramkört!

Én épp most tesztelem a két szabályzó kört. Eddig minden rendben. Ha ma ezzel kész leszek, lehet, meg is tervezem a nyákot is. Én csak holnap, vagy szombaton fogom legörgőzni. Kell egy csomó fénykép is a cikkhez(ha addig egy két okostóni el nem veszi a kevem az egésztől! )

Te hogy görgőzted le? Többször átengedted, vagy kapcsolgattad a motort?

A füstölésről jut eszembe, hogy nekem is füstölt, de ezt el fogja hagyni. Érdemes kint "kiégetni", mert nagyon büdös.
(#) Attila86 válasza watt hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Hát igen, én így szoktam.

Kigondoltam hogy hogyan lenne szerintem a legjobb a laminálás:
Az egész folyamat négy lépésből állna.
1.- Először felfűtené a PIC a hengereket 180-200 fokra, ekkor elindítaná a motort és végig behúzná egyszerre az egész nyákot kétszer-háromszor azért, hogy nagyjából feltapadjon a műnyomó és felmelegedjen a nyák.
2.- A második lépésben a nyák egyik felétől kezdve oda-vissza 15-20-szor végigvasalna egy kb egy centis csíkot, majd továbbmenne egy centit és azon a részen megint átmenne 15-20-szor. Pár mm átfedés lenne a csíkok közt persze. Ha elért a nyák végéig, akkor jön a harmadik lépés.
3.- A harmadik lépésben oda-vissza az egész nyákon végigmenne folyamatosan addig, amíg a hengerek le nem hűlnek mondjuk 100 fokra. Azért, mert akkor már a festék megköt teljesen.
4.- A negyedik lépésben teljesen behúzná a nyákot és ott tartaná addig, amíg le nem hűl a henger 30 fokra. Ha eléri a 30 fokot, akkor kiköpné a nyákot. Mert nehogy már úgy adja ki nekem a kész nyákot hogy az megégeti a kezem.

Ezt sok szempontból átgondoltam és szerintem így érhető el a legjobb minőségű nyák. Csak ehhez tényleg oda-vissza forgó motor kellene. Lehet hogy szétszedem ennek a motorját... Csak tudnom kellene mit lássak ahhoz hogy megtudjuk, képes-e visszafelé forgásra.
(#) Attila86 válasza watt hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Idézet:
„Te hogy görgőzted le? Többször átengedted, vagy kapcsolgattad a motort?”


Többször átengedtem és a 230-at kapcsolgattam az egészre.
Következő: »»   355 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem