Fórum témák
» Több friss téma |
Van egy Ocean gázbojlerem, amely a háztartási és fűtési melegvizet szolgáltatja.
A problémám vele az, hogy néha csúnyán elkezd sípolni, vinnyogni, vonyítani majd egy idő után - néha kis rezonáns zörgés kíséretében - abbahagyja. Kb. egy éve az volt vele a gond, hogy nem kapcsolt be. Ugyanis, amikor az ember a fürdőszobában, vagy a konyhában kinyitja a melegvíz csapot, automatikusan be kellene kapcsolnia. (Egyébként, a fűtést egy termosztát iráyítja, azzal nem volt gond.) Hívtam egy szervizt, kiküldtek egy szakit, aki kicserélte a szivattyút 25 ezerért (szerintem feleslegesen), de a hiba nem szűnt meg, ezért megint kijött és kicserélt egy kis kapcsolót. Most nincs vele olyan probléma, hogy ne kapcsolna be a melegvízcsap kinyitásakor, de néha, két-háromnaponta sípol. félek, hogy ez valamilyen hiba előjele, pl. nem tud bekapcsolni a fűtőcsöveket nyitó-záró mágnesszelep, vagy valami ilyesmi.
Csatlakozom köbzolihoz,
szerintem fordulj ehhez hozzáértő szakemberhez
Az előzőeknek igazuk van. Ha itt kapsz tanácsot, ami akár lehet helyes is, de ha valami rosszul sül el akkor te biztosan nem számíthatsz jóra. Ha nem tévedek a gázzal csak engedéllyel rendelkező szakember "játszhat", egyébként az akár börtönnel is büntethető.
En is elsore a szivattyura gyanakodtam volna.
Ez egy kombikazan, szoval a meleg vizet e a futeshez valo meleg vizet is ez szolgaltatja, igaz? Szoval ehhez tobb dolog kell, de maga a gaz valoszinuleg nem sipol, szoval a jarulekos reszeknel neznem a hibat. Elsokent az a kerdes, hogy akkor is sipol-e, amikor a gaz nem eg nagy langon (nem tudom, hogy orlangos vagy elektromos gyujtasu-e). Ha igen, akkor nem a gazrendszerben van a hiba. A szerelo meghallgatta egyebkent vagy teljesen vakon cserelt cuccokat benne? Nem ertek egyet azokkal, akik rogton szakemberert kialtanak. Valoban, a gaz reszevel en sem viccelnek, de tobbi hazilag is javithato. Ha garancialis, akkor viszont szivjon vele az, aki utoljara csinalta.
Ki mondta, hogy sajátkezűleg meg akarom javítani?
Vakbélműtéteseket sem azért kérdez meg az ember, mert maga akarja megműteni a saját vakbelét. A szegemberekre nem lehet mindent rájuk bízni, jobb, ha tájékozódik az ember. Pénzéhesek, pénzsóvárak - ilyen világot élünk.
Szia!
A bojler akkor sípol amikor üzemel az égő, vagy akkor is amikor nincs üzemben?
Valószínű hogy a gázkazán vezérlési rendszerében
gerjedés van, és mivel hálózati feszültséggel működő mágnesszelepeket kapcsol a gerjesztőtekercsekre nem sima hanem zavarjellel modulált kapcsolójel kerül az okozza a furcsa sipoló hangot és zörgő leállást. Szerintem is szakember szükséges a hiba megszüntetéséhez.
Akkor sípol, amikor nem ég a láng, csak az őrláng.
ha bekapcsol a nagy láng, már nem sípol.
Miért, miért...
Azért, mert hátha valakinek már volt ilyen gondja, és kíváncsi vagyok, hogy miként oldódott meg. Egyébként a szerelése 2008. karácsonykor volt, biztos nincs gariban. Azóta ritkán sípolgat. Nem 2-3 naponta, mint fent írtam, inkább hetente egyszer van koncert. Amúgy felvettem mobillal a zenét, de nem sikerült, túl halk. Legközelebb felveszem diktafonnal is.
Szerintem itt mindenki félreértette juppi kolegát! Nem ö akarja megjavitani, hanem szerelövel javittatni! Mindössze azért vetette fel a kérdést" találkozott-e valaki ilyen hibával", hogy a szerelö ne qrja át lásd 25k-s szivattyú...és mondhassa, hogy ez a baja ezt cseréld ki!
Van aki pont erre rág be, és kér horribilis összeget valamilyen mondvacsinált címen. Nem olyan könnyű itt okosnak lenni, nagyon függ a szitutól.
A régi szivattyút remélhetőleg nem vitte el, mert az lenne csak durva.
En inkabb a kemenyeknel hallom ugyanezt problemanak. Maganal a gaznal nem sok gond lehet, ha keken eg a lang...
Nálam a Fég kazán sípolt nagy lángnál. A gáztól függően néha egész éjjel. A gáz útjába lévő fúvóka sorjázása oldta meg a problémát.
a Képzett szakemberekről annyit hogy nekünk is elromlott még 2000 ben a kazánunk--->szakember kijőtt
alaplap csere (30000Huf) mert vissza csöpögött a kondenz víz, na mondom had nézzem csak meg (13 éves voltam) meg volt szakadva egy szál a szélén... páka+20cm drót--> hidalás---> jó kazán ingyé A gázkazán javítás nem abból áll hogy rögtön neki állok a csőfógóval a gázvezetéknek... De csak az álljon ilyesminek neki aki tudja mit miért csinál nem tudom miért kell Így rőgtön megréműlni?? Mert ugye pl kocsin egy kerék csere se túl bonyolult, de gondoljuk csak el ha elfelejtjük meghúzni az emelőről levétel után a kereket, bele ültetjük a családot es elindulunk kirándulni... de hoppá az autópályán 120-nál 50 km után kiesik a kerék. és ugye hogy egy kerékcsere nem is olyan bonyolult mint egy gázkazán? nem biztatni akarok én senkit, de nem kell dolgoktól rögtön elidegenedni, csak tisztázni magunkban képességeinket, korlátjainkat.
Sziasztok! a mi kombi kazánunk is sípolt nagyon.Jött az úgy nevezett szakember megállapította,hogy rossz a by-passz szelep,csere pénzt elvisz egy hét mulva ugyan az a gond,újra telefon de most tényleg egy szakember jött mert rögtön azt mondta hogy a tágulási tartály rossz,
(átszakadt a membrán)csere óta gond nélkül működik! Ezzel csak azt akartam mondani nézz körül a vízrendszer nyomásnál hátha nálad is az a probléma.Egy próbát meg ér.A nyomásnnak a rendszerben 1,5bar körül kell lennie!
Engem ez a probléma 2008. novemberben kezdett zavarni. Végül, valamikor 2008. karácsonya előtt hívtuk ki a szerelőt (H és H Kft.) azzal, hogy tisztísa meg a gázbojlert, és nézzen utána az időnkénti sípolás okának. Közben, bekövetkezett még egy hiba: a fürdőszobában, amikor megnyitottam a melegvízcsapot, a gázbojler nem kapcsolt be. Én arra tippeltem, hogy a sípolás ez utóbbi hiba előjele volt.
A szerelő azonnal kicserélte a szivattyút 25 ezer ft-ért. (A régi még itt van nálam, szerintem az is működőképes.) Elvégezte a tisztítást, majd elment. A cech kb. 50 ezer ft lett. Közben, karácsony szenteste megint nem akart a bojler bekapcsolni, amikor a fürdőben vagy a konyhában kinyitottam a melegvízcsapot. Hívtam őket egy mobilszámon dec. 25-én, hogy a kb. 3 napja végzett munka nem megfelelő. Kijönnek, válaszolta az ügyeletes hölgy, de mivel ünnepnap van, fizessek 3500 ft kiszállási díjat. Na, de a szavatosság smafu? Végül, lemondtam az ünnepi szervizről, azt mondtam jöjjön a szerelő az első munkanapon, addig lesz valahogy, ugyanis a fűtés működött, tehát lehetett azzal trükközni, hogy feltekerem a termosztátot, a bojler bekapcsol, és gyorsan kinyitom a fürdőszobában a melegvízcsapot, és lehet zuhanyozni, bár a víznyomás ugye kisebb. Kijött a szerelő a karácsony utáni első munkanapon, kicserélt egy kis kerek dugaszt, ami elektromágneses relé lehet vagy valami ilyesmi, 2500 ft-ért. Utána nincs gond, úgy néz ki, hogy működik a berendezés, de néha megint előjön a sípolás. A nyomás egyébként nincs 1,5 bar. Ha nem ég a nagy láng, akkor kb. 0,5 bar, ha meg ég - mert folyik a melegvíz a mosdókagylóban -, akkor kb. 0,75 bar. Fűtéskor nem tudom mennyi a nyomás, de meg fogom nézni. Én egyébként vízszerelőt meg ilyeneket utoljára kb. 10 éve hívtam. Akkor kijött egy manus, hogy megjavítson egy WC öblítőcsövet, közben eltörte a WC-papír tartót. Szintén akkoriban, kihívtam egy másik szerelőt, hogy kösse be az újonnan vett mosógépem. Bekötötte, elment, kb. fél óra múlva - szerencsére még otthon voltam - arra lettem figyelmes, hogy ömlik a víz a fürdőszobában. Gyorsan elzártam a főcsapot, hívtam megint a srácot. Majd egy ajtózárat kellett volna megjavítani; az asztalos ígérgetett, hogy ekkor jön, akkor jön, várni kellett rá, otthon ücsörögni. Aztán szépen lassan elkezdtem vásárolni különböző szerszámokat, ütvefúrót, csőfogót stb. stb. és olvasgatni a témában, szakkönyveket is vásárolgatni. Mivel magam is mérnök vagyok, annyira nem volt tőlem idegen az egész. Báj-báj szerelők! Ráadásul a zsebemben is több pénz maradt. Természetesen, vannak olyan munkák, amelyeket jogszabály miatt csak minősített szakember végezhet. A kéményt ellenőriztetni kell stb. De, ha tehetem, amit tudok elvégzem magam. Még a villanyszerelést is. A gázbojlerhez nem nyúltam, de utána fogok olvasni a szakirodalomnak, hogy legalább tisztában legyek a működési elvvel, és a szerelők ne tudjanak palira venni. Mert hajlamosak erre.
Szia!
Idézet: „A nyomás egyébként nincs 1,5 bar. Ha nem ég a nagy láng, akkor kb. 0,5 bar, ha meg ég - mert folyik a melegvíz a mosdókagylóban -, akkor kb. 0,75 bar. Fűtéskor nem tudom mennyi a nyomás, de meg fogom nézni.” Ez a nyomás a kazánodon lévő nyomásmérőn leolvasott érték? Ha igen, akkor nem zárnak le a köreid a váltások alkalmával. Olyan mint ha a váltószelep összenyitná a hálózati vizet a fűtési körrel, vagy a másik ami még eszembe jut a sípolás kategóriában a feltöltő csap, szelep nem megfelelő elzáródása. Expanziós tartályodban meg van az üzemi nyomás? VIM
Azt elfelejtettem megírni,hogy a fűtő rendszerben kell meglenni a nyomásnak,mert ha ott nem megfelelő a nyomás akkor a többi rendszer sem üzemel.
Én eleve kevésnek tartom így első blikkre. Nincs fix nyomás amihez viszonyítani tudna a nyomáskapcsolója. Szerintem "üres" a tágulási tartály nyomása és nincs rugalmassága a rendszernek. A nyomások ezért ilyen változóak, mert nincs hová tágulnia a rendszernek, amikor pedig megnyitja a csapot a 0.5bár felmegy 0.75-re, amit a fojtások és a kifolyási keresztmetszet eredményez. (Ha majd megy a fűtés akkor meg több lesz mint 2bár a víz tágulása miatt)
VIM
Megint megnéztem.
Ha nem megy a gázbojler, a nyomás 0,5 bar. Ha kinyitom a konyhai melegvízcsapot, a nyomás felmegy 0,75 barra és ott marad. Ha bekapcsol a fűtés, a nyomás 0,5 barról lassan kúszik felfelé. Kb. 10 perc fűtés után eléri az 1,0 bart. Tizenöt perc után kb. 1,1 bar, és ezen az értéken úgy néz ki, hogy stabilizálódik. A sípolás szerintem akkor jelentkezik - de nem mindig! - amikor a termosztát üzeni a bojlernek, hogy leesett a hőmérséklet, kapcsoljon be. Legtöbbször ez elsőre sikerül is neki. Van még olyan, hogy habár a bojler ki van kapcsolva, mégis nincs csendben, mintha "forralna valamit". (Mellékeltem a gombok képét; jobbra látható a nyomásmérő.)
A nyomásmérője így néz ki, amikor veszteg van.
Tanulságos volt végigolvasni a véleményeket, tanácsokat.
A kazán (és nem bojler) tényleges vizsgálata nélkül nehéz diagnózist felállítani. De végigolvasva leírásodat, mondanék néhány szempontot, merre indulj tovább. Először is két hibát említesz. Az egyik, hogy nem indult be a kazán a vízcsap kinyitásakor. Kérdésem, hogy fűtéskéréskor elindult? A szivattyú hibájakor -ami a csapágyak kopása szokott lenni- jellemzően melegvízre elindul a kazán, de fűtésre nem. Írtad, hogy szivattyúcsere után újra cserélni kellett valamit. Szerintem az a HMV tömszelence volt, aminek a szorulása okozhatta a leírt hibát. A másik panaszod a "sípolás". Nem írtad le pontosan, mikor sípol a kazánod! Ha induláskor, hidegen nem, majd az emelkedő vízhőmérséklettel arányosan egyre jobban, akkor elkoszolódás, vízkövesedés van a kazántestben. Ha a hőfoktól függetlenül jelentkezik, akkor áramlási zaj okozhatja. Keletkezhet a háromjáratú szelep szorulásakor. Ezekben az Óceánokban műanyagból készült szelepbetétek voltak, ezek képesek deformálódni, szorulni. Végezd el a következő próbát! Hagyd kihűlni a fűtési rendszeredet, majd a hideg radiátorok mellett indítsd el a melegvízkészítést! Folyasd a melegvizet jó sokáig! Ilyenkor a fűtéscsöveknek hidegeknek kell maradniuk! Ha lassan melegedni kezd az elmenő fűtéscső, akkor átereszt a szelep! A félig "lebegőállásban" lévő betét képes rezonálni, "sípolni"! Persze amit leírtam, csak hipotézis, a kazánodat jó Baxi vagy Westen szervízzel vizsgáltasd meg! Ha tényleg a háromjáratú szelep a hibás, akkor ahhoz van réz szelepbetét, cseréltesd ki, és megoldódik a gondod!
Köszönöm, hogy válaszoltál, de látom, hogy nem olvastad el a hozzászólásaimat figyelmesen, mert olyanokra kérdezel rá, amelyeket egyértelműen leírtam.
1. "Kérdésem, hogy fűtéskéréskor elindult?" Egyértelműen leírtam, hogy a termosztát bekapcsolja a nagy gázlángot (azért írom így, hogy meg tudd különböztetni az őrlángtól). 2. "jellemzően melegvízre elindul a kazán, de fűtésre nem" - Én épp ennek ellenkezőjéről beszéltem eddig. 3. "Nem írtad le pontosan, mikor sípol a kazánod!" Pontosan leírtam, hogy üresjáratban elkezd sípolni a kazán. Azt is megemlítettem, hogy szerintem azért, mert parancsot kapott a termosztáttól, de nem tud valamiért elindulni azonnal. Mégis, kis idő múlva beindul, elkezdi a fűtést, és a sípolás azonnal leáll. De ez ritkán fordul elő, hetente kb. 1x. Amit eddig nem említettem meg: a kazánban (jó, legyen kazán, bár ezeket mindenki gázbojlernek nevezi) van egymás mellett két csatlakozó (elektromos dugasz és aljzat). Amikor a melegvízelőállítás nem akart beindulni, akkor azt a kis kart, amely ezt a két dugaszt tartja, meg kellett picit mozdítani. Ezt a szerelőtől láttam, és utána egy alkalommal én is egy fakanállal (nehogy megrázzan az áram, bár ő is csupasz kézzel nyúlt be), megmozgattam a csatlakozókat, de utána ilyen hiba már nem fordult elő.
A nyomás azért megy fel mert a víz tágul.
A készüléket tölstd fel legalább 1,5 bárra, ha nyomás két atm fölé megy akkor a tágulási tartályban nincs elég nyomás. ezt egy autós pumpával és egy autós keréknyomás mérővel be lehet állítani. A sípolás lehet attól hogy, a készülék elég idős és a hőcserélőjében ahol a víz folyik lerakódás keletkezett. ezt csak szakember tudja lemaratni. Azért tudom mert készülék javítással foglelkozom, de ezzel a típussal nem. Ha kigyullad a hiba jelzője akkor lehet hogy a szivattyú nem mindig indul el, ettől is sípolhat. Ekkor cseréni kell a szivatyút. remélem segítettem.
Volt olyan topic amit a modik olyan hamar zároltak, mert nem elektronikai témájú volt.... Ilyenkor hol vannak? A kérdés inkább egy gázkészülékes topikba való de nem a hobbielektronikába.....
Amúgy meg ki kell hívni egy szerelőt és csinálja meg... Garancia, jótállás, felelősség... stb....
Szia igazad van, de ha az embernek ez a szakmája gázszerelő akkor legalább segítsen ahelyett hogy tudatlanul félre vezessenek másokat.
Én nem mondtam hogy ne hívjanak szakembert, de a tágulási tartály nyomásbeállításával nem tud semmilyen bajt okozni. És nem én kezdtem ezt az oldalt.
Ha megnéznéd a fent betett képet, akkor rájönnél, hogy a gázkazán belseje tele van elektronikával.
Köbzoli, juppi!
Kérem, hogy az egymással szembeni vitátokat ne itt, a fórum keretein belül beszéljétek meg! Az inkriminált hozzászólásokat töröltem.
Néha naponta javítok gázégőfejeket (ipari kemencékben), és tényleg némelyikben több az elektronika mint egy laptopban... De nem az romlik el sosem. És nem is sípol.....
Ha sípol akkor az csak a fúvóka vagy a csap miatt van, vagy rezonál a cső. Egyiknek sincs köze az elektronikához, és nem ajánlom a házibarkácsot senkinek sem.. Nem kéne még egy Balaton utca.....HÍR |
Bejelentkezés
Hirdetés |