Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vásárlás, hol kapható?
 
Témaindító: Gamo, idő: Okt 14, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   100 / 434
(#) Quantum. hozzászólása Jan 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Szerintetek lehet magában kapni 35mm-es CCD, vagy CMOS szenzorokat? Ha igen, hol?
Segítségeteket előre is köszönöm.
(#) pingvin23 hozzászólása Jan 15, 2010 /
 
sziasztok pesten tud nekem valaki elektronikai üzletet nyitva esetleg?nagyon fontos lenne elöre is köszönöm
(#) Ballage hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
Sziasztok!

Bár szigorúan véve nem teljesen hobbielektronikai kérdés, de a ti véleményeteket szeretném kérni. Van - illetve tulajdonképpen már csak volt - egy egész jó kis Panasonic fülhallgatóm, de sajnos kipurcanásközeli állapotba került és szeretnék egy újat helyette, mivel javítani nem lehet (pákával membránt... ). Mivel naponta sokat használnám (munkához és minden máshoz), ezért valami jobb minőségű kellene, csak a katalógusok képei alapján nem tudom eldönteni, hogy mit érdemes venni, kipróbálni meg - érthető módon - nem nagyon lehet. Ha valakinek személyes tapasztalata volna ilyesmivel kapcsolatban, köszönettel venném, ha megosztaná velem.

Főleg zenét hallgatni kellene, de beszélgetéshez illetve rádiózáshoz (RH) is használnám.

Üdv,
Ballage
(#) t-dani válasza Ballage hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Sennheiser OMX széria egyik tagja. Ez fül mögé akasztható kialakítású, tehát bírja a kiképzést, nem esik ki magától, sem rázkódástól, sem akkor, ha futsz a busz után, stb. Egész jó minősége van a gagyi kínai márkákhoz képest, mind anyagválasztás, mind zenei minőség tekintetében. Persze, egy, átlagosnál jobb zárt fejhallgatóval nem képes felvenni a versenyt hangminőség terén.
(#) Ballage válasza t-dani hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
A busz után futkosás szerencsére nem tényező, ülve hallgatnám.

"Persze, egy, átlagosnál jobb zárt fejhallgatóval nem képes felvenni a versenyt hangminőség terén."

Ezt nem is kétlem, de a zárt fülessel az a bajom, hogy azt nem lehet egész nap viselni. Pontosabban ami eddig nekem volt, azt nem lehetett, feltörte a fülemet meg be is fülledt. Mondjuk elég régi darab, az biztos.
(#) djgombi válasza Ballage hozzászólására (») Jan 17, 2010 /
 
Pioneer is árul sokféle fajta fülest! Ezek is jók.
(#) embraced hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
Sziasztok! Hol tudom megvenni a SN8P2714SB vagy a SN8P2714 tipusú mikrovezérlőt?Bármelyik boltba néztem eddig sehol se találtam meg.Nagyon kéne az az alkatrész.
(#) nikolatesla hozzászólása Jan 17, 2010 /
 
Helló!
Azt szeretném meg tudni,hogy hol lehet rendelni 1956-os ic-t???
Nekem az ár teljesen mindegy akár több ezer is lehet csak tudjak venni
(#) pz87 hozzászólása Jan 18, 2010 /
 
Sziasztok!
Honnan tudnék szerezni TPA6120A2 tipusú speciális fejhallgatómeghajtó IC-t, hogy ne keljen külföldről drága postával rendelni?
(#) bbb hozzászólása Jan 19, 2010 /
 
Sziasztok!

Találtam a neten egy érdekes műanyagot, de nemigen találok rá utalást, hogy idehaza is be lehetne szerezni...
Kérdésem, hogy ehhez hasonló, vagy ugyan ezt a fajta műanyagot idehaza hol találhatnék, s milyen árban? Mert nagyon jó lenne prototípust készíteni belőle (pl. autó műszerfalához illeszkedő műszertartót), de ahhoz kellene egy beszerzési forrás
(#) Ricsi89 hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Helló!
Tudnátok valami olyan szerkezetet mutatni, ami láng érzékelésre van? Mint például a gázkazánokban, vagy gáztűzhelyekben van, csak nekem olyan kellene, aminek a végén egy kapcsoló van és ha ég a tűz, akkor zár a végén a kapcsoló. Kb 30cm-es hosszúságban kellene lennie az égéstértől a kapcsolónak. Lehet egyáltalán ilyet kapni?
(#) szamóca válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
(#) Ricsi89 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Nekem valami olyasmi kellene, ami a tűzben van és a hőjétől kapcsol. Ezek meg ha jól látom optikai érzékelők, amik szerintem nem tűrnék el a lángokat. Én valami ilyesmire gondolok, csak az egyik végén egy kapcsoló, amit kapcsol. Bővebben: Link A linken a másodiktól lefelé vannak ezek a termoelemek, csak nem tudom hogy lehetne kapcsolót kapcsolni velük, meg hogy egyáltalán hogy működnek ezek.
(#) gulasoft válasza source2 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Elektro Kontha üllői úton a Klinikák és a Feren körút között, a Klinikákhoz közelebb.
(#) szamóca válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
A nagy gázégőfejekben ezt az optost alkalmazzák. Ezek egy csőben vannak közvetlen a lángtér előtt. Szerintem elég magas a hőtűrőképességük, de nem nyílt lángba valóak az biztos. Kérdezd sergei kollégát.
(#) Ricsi89 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
És amit linkeltem arról valamit tudsz? Mert ez olyasmi, ami jó lenne, csak nem tudom ennek a "végén" mi csatlakozik rá. Csak nyomást idéz elő a benne lévő gáz/folyadék és mozog a végén valami, vagy hogy kell alkalmazni. Nekem zárt égéstér van, amiben figyelni kellene, hogy van-e láng vagy sem. Eddig ezt nem tudtam csak megoldani, hogy indításkor hogy figyeljem, hogy beindult-e a folyamat és le lehet-e állítani az indítási folyamatot.
(#) szamóca válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Nem tudom hogy mi a működési mechanizmusa az égésbiztosítónak.
(#) Ricsi89 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 21, 2010 /
 
Írtam Sergei-nek, remélem ő tud segíteni.
(#) khiraly hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
K tipus flexibilis szaru hoelemet keresek ami birja 300C-ig (smd forrasztashoz kellene a nyak homersekletet merni vele).

Ilyet keresek, csak itthon:
http://www.sparkfun.com/commerce/product_info.php?products_id=251

Ezzel meg az is a baj, hogy 13.95USD, es sima gazkazan K hoelemet mar lehet 520HUF-ert is kapni (csak nem flexibilis).

De olyan 2500HUF kornyeken akar ki is bekulnek vele, ha valahol kapnek.

Amit a multimeterhez lehet kapni az csak 200C-ig birja:
68-03-27 cikkszamu:
http://www.ret.hu/DataSheets/68_SZERSZ%C3%81MOK-M%C5%B0SZEREK/DIV_0...28.pdf

Csak sajnos netto 4367 HUF.

Szivesen fogadok 5leteket. Ilyen minigrillben akarok smd panelt olvasztani, mint ez:
http://www.polka.lv/data/products/1187964970_severin_to_2020.JPG
(#) hozzászólása Jan 22, 2010 /
 
Sziasztok!

Panelbe/re ültethető 2.5-ös jack aljzatot szerintetek merre lehet kapni? Mint előbb utaltam rá, SMD vagy furatszerelt is jó lenne, bár előbbinek jobban örülnék.
A választ előre is nagyon köszönöm!
(#) bakondi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Ezek az égésbiztosító termoelemek (két különböző fém összehegesztve), magas hőmérsékleten néhány mV feszültséget adnak. Ez tartja az elektromágnest, ezen keresztül a gázszelepet. Ha elalszik a láng, elenged a mágnes, zár a szelep. Ezt a pár mV feszültséget felerősítve, lehet egy relét (vagy valami mást) működtetni.
(#) sprofan válasza bakondi hozzászólására (») Jan 24, 2010 /
 
Engem is érdekelne valami:
Átfolyós vízmelegítőben van bent egy bimetál is, ami ha felmelegszik akkor szétkapcsol, és lekapcsolja a gázt (gondolom égéstermék visszaáramlása esetén) én azt nem értem hogy hogy kapcsolja le a gázt ez a kapcsolóeszköz amit elektromos eszközökben használnak, miközben a vízmelegítő nem kap sehonnan semmilyen feszültséget.
(#) bladika hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Sziasztok!

Segítenétek nekem, hogy hol kapható ezekhez az u.n. FLEX FLAT kábelekhez csatlakozó?

Pontosabban amire szükségem lenne:
14 pin 0,5mm lábtávolság SMD
24 pin 0,5mm lábtávolság SMD

Budapest környékén lenne szükségem olyan boltra ahova ha bemegyek és megmutatom a "kábelt" akkor a kezembe nyomják a hozzávalót, vagy tudnak olyat adni (vagy hasonlót) mint ami a gyári panelon van.
(#) bakondi válasza sprofan hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
A termoelem ad áramot ami tartja az elektromágnest (ezért kell kézzel tartani, amíg átmelegszik). Ha az áramkör megszakad, a mágnes elemged és zárja a gázszelepet.
(#) bbb hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
Sziasztok!

Mini-USB apa csatlakozót hol találhatok? A SOSelektronikánál van raktáron, de ott a minimális rendelési díj 5000Ft, amit most nem szeretnék elérni (na meg ők Miskolcon vannak, nekem meg jobb lenne Budapest, Dunakeszi, Fót, ...).

Erről a csatlakozóról lenne szó:
Bővebben: Link
(#) adamisbalint hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
sziaszot
ti milyen mennyiségben szoktatok ellenállást vásárolni?
(#) sprofan válasza adamisbalint hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Én ha itthon veszek mert nincs készleten és sürgősen kell itthonra akkor a kellő mennyiségen felül 20db-ot. Ha külföldről akkor 1000db-ot 600ft-ért.
(#) hapro válasza sprofan hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Erről a külföldi beszerzésről írj egy kicsit részletesebben légyszíves.
(#) sprofan válasza hapro hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Bővebben: Link
Igaz eddig még csak egyetlen egyszer rendeltem tőlük, de szerintem megéri és úgy érzem még fogok egy párszor. Van még 5000db-os SMD ellenállás készlet 50 érték, minden értékből 100db mindez 1500Ft-ért, van ilyen 1/4w-os kivitelben is, de az nem tudom mennyiért. Nekem ez tetszik nagyon ebben az oldalban hogy iszonyat mennyiséget adnak elég olcsón, például smd kerámia kondikat 4000-ével árulják 2600Ft-ért. (Lehet ez a mennyiség egy élet alatt sem fogy el, de én pl. mindig szoktam osztogatni.)
(#) Ricsi89 válasza sprofan hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Ez az oldal nagyon jó. El is mentem és át is nézem majd, mert tényleg olcsók, főleg ilyen nagy tételben. esetleg a szállításról, költségekről és fizetésről tudsz valamit mondani? Jöhet privátban is.
Következő: »»   100 / 434
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem