Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   28 / 582
(#) editrita hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
Sziasztok !
Szénkefét keresek BOSC MAX mosogépez.
Nem tudom milyen való bele, esetleg ha lenne valakinek képe róla szívesen fogadnám, vagy egy link hozzá
Köszönettel: Editrita
(#) editrita hozzászólása Jan 21, 2010 /
 
hát nekem messze van mert, győr sopron megyei vagyok
(#) Jackass hozzászólása Jan 25, 2010 /
 
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni egy eudora sparmeister 1100 as mosógépnél. A hibajelenség a következő. A mosógép mindent el tud végezni amit kell csak a vizet nem melegíti fel kellőképpen. Teljesen új a fűtőszál, fűt is de nem eleget(rövid ideig). A segítséget előre is köszönöm!
(#) imikee10 válasza koko66 hozzászólására (») Jan 27, 2010 /
 
HEllo!
Bemész egy villamossági boltba és a minta alapján leemelik a polcról.
Üdv Imi
(#) imikee10 válasza koko66 hozzászólására (») Jan 27, 2010 /
 
Üdv!
A gép minden mosás elején csinál egy tesztet. Ilyenkor a fűtőszálat, szivattyút, hőérzékelőt, motort, mágnesszelepet ellenőrzi.
Ezeket kéne végig ellenőzni de tudsz te is rajta egy tesztet lefuttatni ami kiadja a hibát.
Üdv Imi
(#) imikee10 válasza Jackass hozzászólására (») Jan 27, 2010 /
 
Üdv!
Hőérzékelőt meg kéne nézni. Esetleg egy fénykép sokat segítene, hogy elektronikus vagy mechanikus vagy egyáltalán melyik gépről van szó mert ezek whirlpool, beko stb licenc alapján készülnek.
Imi
(#) Jackass hozzászólása Jan 27, 2010 /
 
Üdv!
Készítsek képet az egész gépről és a vezérlőpanelről is? Vagy a hőérzékelőről? A hőérzékelő nem a fűtőszálba van építev?:S
(#) szaky27 hozzászólása Jan 27, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy Fagor fe2009 típusú mosógépünk (8 éves) és olyan problémája van hogy a dob csak egy irányba forog, pedig két irányba kéne. Nem rég jelentkezett ez a gond. Minden más jó rajta a programok is jól mennek csak a dobot nem forgatja mindkét irányba. A szerelő azt mondta hogy a panelon van a gond és hogy cserélni kell. A forgás irányt szerintem vmi relé kapcsolja és lehet hogy az hunyt el. Ha ez a baja azt lehet csak simán cserélni v. az egész panelt kell?

A segítséget előre is köszi!!!

üdv
szaky27
(#) imikee10 válasza Jackass hozzászólására (») Jan 27, 2010 /
 
3-4 képet csinálj. Egy elég a gépről a többi a belsejéről. Ha a fűtőszálba van a hőérzékelő akkor ntc vagyis elektronikus.
Arról egy közelebbi képet csinálj!!.
Imi
(#) bzsolti hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Keresek egy mosógépszerelőt Bp-en akit érdekelne egy bontásra váró Whirlpool AWE9725 gép!

Üdv Zs
(#) zolika60 válasza bzsolti hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Talán a hirdetések közé tedd fel.
(#) szabados81 hozzászólása Jan 28, 2010 /
 
Sziasztok.

Van egy LG WD8021c mosigép, csinál mindent, csak nem fűti a vizet.
Volt egy kis füst vagy valami elmondás alapján, ha az volt. de a panelon nem látok semmiféle sérülést. Egyetlen 1 dolog furi gogy van a gépen egy szerelők által hívott SZIKRAKÖZ.

Létezik ilyen? vagy 1 olvadó szál szerű valami lehetett a 2 vezeték szál között.?
zoltanszabados@parisat.hu
(#) kadarist válasza szabados81 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Szia!
Fényképet tudnál mutatni a "szikraköz"-ről?
(#) imikee10 válasza szabados81 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Üdv!
A fűtésért felelős relét nézd meg. Ha nem tévedek ez relés.
Ha ez nem nyert akkor a szint. szabályzó körben, és a hőérzékelő körben keresném a hibát.
Mi az a szikraköz? :eek2:
Imi
(#) Jackass válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Üdv!

A vezérlőpanelhez lehet beszerezni kapcsolási rajzot? Vagy akár az egész géphez? Találtam több feliratot is a vezérlőpanelen. Csak nem tudom eldönteni hogy melyik lehet a típusszám. Amúgy most már semmit nem csinál. Motor se hajt. A fűtőszál se. Lehet hogy a programkapcsoló a baj? Ilyen adatokat találtam a panelen: AKO 47 071; SMD-L47 073; panelen lévő matricán: AKO 544 257; EUDORA 033 921; 26706360; 4002.07.97. Van még egy dolog. Lehet hogy már javítva volt vagy nem tudom de alapba egy átkötés el van csípve. Ami a vezérlő IC 2es lábára megy. Az IC-n is sok féle felirat van de nem bírtam megfejteni a típust.: ZC442237CP; AKO 451578/EUD; 0F80B; CTCTAA9720 .
Nos egyenlőre ennyi volna holnap elvileg lesz alkalmam képet is csinálni akkor majd küldök.
További szép napot!
(#) imikee10 válasza Jackass hozzászólására (») Jan 28, 2010 /
 
Szia!
Akkor ebben német panel van.
Képet mindenféleképpen készíts mert halvány lila gőzöm sincs hogy melyik lehet benne.
Van sok ilyenem bontva pl.:siemens, aeg, gorenje gépekből. De fénykép élkül nem tudom melyik lehet benne.
Ja és elől vagy felül töltős?
Imi
(#) szabados81 válasza kadarist hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Mihelyst tudok küldöm, mert a nővéremnél üzemel, zuhanyból forró víz és indul a mosás.
(#) szabados81 válasza imikee10 hozzászólására (») Jan 30, 2010 /
 
Küldök majd képet a panelről.
Érdekes az egész gép.
(#) Jackass válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Üdv!

Végre sikerült megcsinálni a képeket Íme:
(#) Jackass válasza Jackass hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
És még néhány kép
(#) imikee10 válasza Jackass hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Hali!
Egy régebbi típusú aeg-ban láttam ilyet,de már nem emlékszem, hogy melyik típusban. :S
A hőérzékelőt ellenőrizd. megméred hogy hány Kohm és elkezded melegíteni kézzel. Ha megy lefele az érték akkor valószínűleg jó. Esetleg keress rajta egy számot ami utalhat az értékére.
Utána ellenőrizd a vezetéket, csatlakozásokat.

Imi
(#) Jackass válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Üdv!

Teljesen új fűtőszál van benne. De most már a dob se hajt. Apósjelölté a cucc és már próbálgatta szerelni és mondta h az egyik csatlakozósorban az egyik vezeték kicsúszott és nem biztos hogy jó helyre rakta vissza. Amúgy a programkapcsoló se mindíg jár. Esteleg lehet szerezni kapcsolási rajzot a masináról?:S
(#) imikee10 válasza Jackass hozzászólására (») Feb 2, 2010 /
 
Üdv!
A kapcs. rajzot el kell felejteni mivel még a jobban ismert indesit, whirlpool gépekhez is csak esetleg bekötési vagy robbantott ábra van.
Nézd meg.
Ha a szerelgetés után nem forog a dob akkor biztos hogy rosszul lett összerakva.
A motor triacot, irány váltó relét ellenőrizd.
Ha lesz forgás utána megyünk a fűtésre.

Imi
(#) nyaki01 hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Helló!

Van egy Whirlpool AWM247-es készülékünk, aminek az a baja, hogy ha ruhát pakolunk bele, akkor mosóvíz hideg marad az egész program lefolyása alatt, de ha üresen kapcsolom be, akkor fűt, ahogy kell. Előre bocsátom, hogy a programkapcsoló, hőfokkapcsoló és egyéb fűtéskörben lévő alkatrész működik, csak a vízszint kapcsolót nem tudom működés közben leellenőrizni és én már csak arra tudok gondolni, ugyanis elméletem szerint ha a ruhát beletesszük, akkor a beengedett vízmennyiség egy részét a ruhák felszívják és így csökken a nyomás a légcsapdában, miáltal a csökkent nyomás miatt, a vízszint kapcsoló már nem tud kapcsolni, azaz rossz a kapcsoló.
Szeretném ha valaki megerősítene ebben a hitemben, vagy mondana valami célra vezető, építő jellegű tanácsot.
Előre is köszönöm!
(#) imikee10 válasza nyaki01 hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Üdv!
A szint.szab. helyett ami a fűtést kapcsolja arra a körre tegyél be egy relét. Vagyis iktasd ki a szint.szabot a fűtési körből.
Remélem érthető voltam.

Üdv Imi
(#) nyaki01 válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Köszi a választ, de nem, sajnos nem értem, mert ha kiiktatom, akkor a különböző mosóvízszintet mi fogja beállítani és egyáltalán mi vezérelné a relét?
Ha esetleg elmagyaráznád körvonalakban, akkor talán tudnám, hogy mire gondolsz és meg is köszönném!
(#) imikee10 válasza nyaki01 hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
A szint. szab is egy "relé" a fűtési körben. A szabba bemenő vezetéket lecsapolod és rákötöd a fűtésre. Miután lecsapoltad egy normál kézi billenő kapcsolót vagy ehhez hasonlót beiktatsz és Te vezérled a fűtést.
Így kiderül hogy a szint kapcsoló a hibás-e.
Amint láttam az elektrotanyán kizártad a program kapcsolót.

Imi
(#) nyaki01 válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Ha üresen járatom, akkor fűt. Ez miért van?
Abba a kapcsolóba bemegy 2 vastagabb (az ugye a hálózati fesz. be-ki ága) és 2 vékonyabb. Na ez utóbbi mit kapcsol, vagy vezérel?
És valóban az elektrotanyán is feltettem ue. a kérdést , de még ott sincs érdemi tanács. Sajnos.
(#) nyaki01 válasza nyaki01 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Ma ma mosás közben szétkaptam és 'szomorúan' tapasztaltam, hogy bizony a fűtőszál fűt, még ruha alatt is. Arra a következtetésre jutottam, hogy vagy a fűtőszál gyenge (?), vagy a hálózati víz nagyon hideg és ezért nem tudja felmelegíteni a beállított hőfokra, még mielőtt a fűtéskört ki nem kapcsolja a programkapcsoló. Átállítottam hosszabb mosó programra és működik ahogy kell! A fene sem gondolta volna, pedig nyáron működött rendesen, de hát a tél még a mosógépet is, ill. a szerelőjét is megzavarta. Bár lehet egy új fűtőszál segít a bajon, de ha most így megy, akkor egyenlőre nem ruházok be.
Köszönöm mindenkinek segítőkész tanácsát!
(#) imikee10 válasza nyaki01 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Valószínűleg kontakt-os a szab.
Kapd szét egy kicsit takarítsd meg az érintkezőket.
Valószínű ez lesz mert a ruha felvesz vizet de nem annyit hogy utána töltsön és a kontakt már nem megfelelő.
Gondolom a sűrítő egység ki van pucolva??!!

Imi
Következő: »»   28 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem