Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   772 / 3965
(#) Grabovszky2 válasza sprofan hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Köszöntem! Esetleg van még ilyen, vagy ehez hasonló lmakro készleted? Vagy honnan lehetne leszedni?
(#) slave557 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Ja tényleg, ha nem kötök rá "fogyasztót", akkor méricskélhetek...

Köszi, csak mire erre rájöttem, hogy abba a szerencsétlen kábelbe 12v van, addigra szépen elfüstöltek, pedig az első pár percben jól bírták a LEDek
(#) sprofan válasza Grabovszky2 hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Ami kell azt megcsinálom magamnak.
Adatlap vagy vonalzó a kézbe és mehet a rajzolás.
(#) Grabovszky2 válasza sprofan hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Ezt is te rajzoltad?
(#) sprofan válasza Grabovszky2 hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Persze, ha tudod a lábtávolságokat, elég egyszerű, de erről inkább itt kérdezz: Bővebben: Link
(#) YoCeE2107 hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
sziasztok!
nem tudtok valami tranzisztor helyettesítő táblázatot??
kéne nekem egy 2sa835 (erősítőbe) de a hestore-ban nincs pedig onnan rendelek és nem találom mivel lehetne helyettesíteni?
aki tud segitsen már
Köszi
(#) slave557 hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Na még mára lenne egy kérdésem.
Tehát lument szeretnék átváltani candellába(vannak olyanok, akik szerint nem lehet), de wikipedián azt írták, hogy:

1 lm = 1 cdˇsr

Tehát akkor candella szorozva központi szög, de ezt nem tudom kiszámolni.
Arra lennék kiváncsi, hogy egy 170lm-es 140°-os led hány candellásnak felel meg.
(#) titkovics hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Sziasztok!

Egy nagyon egyszerű kapcsolásra lenne szükségem!

Adott egy 9VAC 1A terhelhetőségű dugasztáp, aminek a teljesítményét (egyenirányítás, pufferelés után) kellene elfűteni egy tranzisztoron(ez pedig egy BD245A tranzisztor lenne).
A lehető legegyszerűbb kapcsolás kellene, semmi áram és hőmérséklet figyelés,csak annyi kérésem lenne, hogy egy potival jó lenne állítani az áramfelvételt 0-1A közt.
Nekem fejben van már elképzelésem hogy is lehetne megoldani, de nem vagyok biztos a dolgomban.

Előre is köszönöm!
(#) frecsko hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
A TL081-est tudom sima tápról hajtani? (Sima táp alatt a + és a test-re gondoltam )
(#) kadarist válasza frecsko hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Szia!
Igen, tudod. A + bemenetet kell féltápra húznod.
(#) Rakloo hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Hello!
Valaki megmondaná,hogy a feszültséget ,s az áramot melyik potival szabályzom?Bővebben: Link
(#) gg630504 válasza Rakloo hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
p1: alsó feszültséghatár ( 0 volt ) beállítása
p2: kimenő feszültség
p3: áramkorlát
(#) LGS94 hozzászólása Feb 3, 2010 /
 
Sziasztok fényképezőgépem vakuja nem volt jó szétszedtem a gépet nem csináltam vele semmit csak megfogtam a vakut meg eltöröltem és jó lett. utánna kíváncsiságból meg akartam mérni, hogy hány volt van rajta és Ampermérésen hagytam a műszert így jól kisütöttem a kondit meg elég nagyot is szólt.közvetlenül a vaku melett akartam mérni ahol a két kábel csatlakozik hozzá azért írom mert nem e lehet, hogy ott a forrasztás kapott és azért nemjó vagy ettől a zárlattól lehetett baja az vakunak?
(#) pumoka válasza gydanee hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
El kell hogy szomorítsalak mert tuti rossz helyre raktad a hálózati feszt vagyis a vastagabb vezeték ilyen esetben a szekunder oldal de előtte ki szoktuk mérni a biztonság kedvéért.
(#) Rakloo válasza gg630504 hozzászólására (») Feb 3, 2010 /
 
Köszi szépen. :kalap:
(#) frecsko válasza kadarist hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
A táp +-át vagy a neminvertáló bemenetet?
(#) pucuka válasza LGS94 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Volt a fényképező gépedben egy vaku.
A villanócső működéséhez szükséges néhány kV -ot egy inverter állítja elő, amivel egy kondenzátort tölt. Ezt rásütötted egy rövidzárra. Legalábbis a tranzisztor tönkrement, de lehet hogy más is.
A tisztítással azért javult meg, mert a belerakódott szennyeződés, nem engedte feltölteni megfelelő feszültségre a villanócső kondiját.
Nem is tudom miért akartál mérni, ha már jó volt, a nagyfeszültség mérése amúgy sem egyszerű, egy általános multiméterrel biztosan nem. Nézd meg van-e rajta 10 kV -os méréshatár. Nemigen valószínű.
(#) gg630504 válasza frecsko hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
A nem invertáló bemenetet a tápfeszültség felére.
Egy két sorba kapcsolt azonos értékű ellenállás a tápfeszültség 0 és tápfeszültség + közé. A közös pontra a nem invertáló bemenet. Az alsó ellenállással párhuzamosan kondenzátor. R ~~ 100 kiloohm, C ~~ 10 mikrofarad.
(#) frecsko válasza gg630504 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
De én a nem invertáló bemenetet használom.
(#) csezoli21 hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Helló
Korábban feltettem egy kérdést itt Nem akarom ide átmásolni hátha büntetést kapok, de ha valaki elolvasná és tudna válaszolni nekem azt megköszönném!
Gondolom azt a topicot nem sokan olvassák ezért is nem kaptam választ! Köszi előre is helló
(#) titike01 válasza titkovics hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
LM 317 fesz szab ic ez 1.5A bir tökéletes táp és cak pár alkatrész kell hozzá
(#) kadarist válasza frecsko hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Akkor is húzd féltápra, csak nem kell hidegítened. Nyugodtan használhatod a neminvertáló bemenetet így is.
(#) LGS94 válasza pucuka hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szia! de hogyan lehet kV mikor a kondira az van írva, hogy max 330V ezért is akartam megmérni.
(#) slave557 hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Na még mára lenne egy kérdésem.
Tehát lument szeretnék átváltani candellába(vannak olyanok, akik szerint nem lehet), de wikipedián azt írták, hogy:

1 lm = 1 cdˇsr

Tehát akkor candella szorozva központi szög, de ezt nem tudom kiszámolni.
Arra lennék kiváncsi, hogy egy 170lm-es 140°-os led hány candellásnak felel meg.
(#) moncsi86 hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok,hogy van egy felültöltős zanussi TA 1033V típusú mosógépem.A legnagyobb gond az,hogy nem tudjuk eltalálni hogy miért folyik a víz a szűrő résznél.Szétszedtük és minden alkatrész meg cső,bilincs jó helyen van benne és arra gondoltunk ,hogy biztos az a gumi ért el a felsején ami ott van ahogy lezárjuk a mosógépet.Na hát ezért fbs ragasztóval szépen aláhúztunk vékonyan a guminak és hagytuk megszáradni.Ma mostam vele és ugyan úgy folyik valahol a víz!Ha valaki járt már ilyen cipőben és esetleg tud segíteni,hogy mit nézzünk meg még a gépen az nagyon jó lenne.Köszönettel
(#) LGS94 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
annyit tudok, hogy ezzel a kondival párhuzamossan van kötve a fénycső és ott csináltam zárlatot ennyi?
(#) LGS94 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
pedig ott csináltam most megmértem ott ahol tegnap csináltam és 280V-lett rajta. szerintem az a baj mint tegnap ami után jó lett mert fényképezek és feltölti a kondit de mégse villan a vaku.
(#) LGS94 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
És mit kell találnom nagyítóval? Jah azt elfelejtettem írni, hogy a kondi egy ídő után magától is kisül.
(#) slave557 hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Valaki meg tudja mondani, hogy hogy kell kiszámolni az előző kérdésemnél a dolgokat?
(#) LGS94 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Oké köszi a segítséget. És az lehetséges, hogy a fénycső ment tönkre. mert akkor azt ki lehetne cserélni vagy ha más akkor is mert tesvéremnek ugyanilyen gépe van és azon is rosz valami de azon lehet nincs ekkora baj majd szétszedem azt is és megnézem mert annak annyi a baja, hogy nem kapcsol be lehet, hogy valami érintkezés csak.akkor az marad ez meg annyi.
Következő: »»   772 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem