Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   455 / 2500
(#) djgombi válasza koborangyal21 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
TDA 7294
(#) koborangyal21 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
hát sima aszimetrikust szeretnék azé köszi
(#) Takikaa hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
üdv!


egy olyan kérdésem lenne hogy van egy sal full mosfet erösítőm 240W os és tönkre ment eljutottam odáig hogy kicsikartam belőle a hangot szólt minden jó volt azonban megint nem szól a fet ek jók és találtam a fetek mellett egy alkatrészt ami bordára lenne fogatva azonban én nem fogattam oda mert nem az eredeti fogatók vannak hozzá és azt nem fogta oda na most a panelra az van oda írva az alkatrész alá hogy RTH erről kellene tudni hogy micsoda mert erre tippelek hogy tönkre ment. Mert ahoz a részhez kapcsolódik ami a feteket vezérli hogy váltakozó áramot állítson elő a fet majd transzformáljon. Rámértem a fet gate lábára és egyen feszültség van rajta és az gond mert ott váltakozó kellene hogy kifelé is váltakozó jöljön a trafóra hogy transzformáni tuja. Na hát annak az alkatrésznek a neve kellene hogy mi is az mert se felirat se semmi nincs rajta úgy néz ki kb mint egy üvegtokos dióda. de nincs rajta csík semmi.
segítséget előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szia!
Az egy termisztor-ellenállás, aminek a hűtőbordán a helye. Mekkora ellenállást mérsz rajta?
(#) Takikaa hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
9kohm
de ha nincs a bordára téve attól még jónak kellene lennie nem ?
(#) Dj TSM válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
üdv
Az az RTH egy termisztor,nemszokott tönkremenni,az szolgálja a hövédelmet,amint forrósodik a hütöborda csökkenni kezd az ellenállása és aszerint változik a mosfetek kivezérlése is,de az erösitö részhez nincs köze csak a kapcsolóüzemü táphoz ami vagy TL494 vagy KA7500 vezérlésü,mindkettö ugyanaz.Ha azt a RTH t hejettesited egy 10kilos ellenállással akkor is megy,de nemlessz hövédelmed.
(#) kadarist válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Valahogy erősítsd a bordára!
(#) Takikaa hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
tl494 van benne és irfz44n fetek szaggatnak de akkor elméletileg a 9kohm az kicsi nem ?
szoba hőmérsékeleten mérek annyit
egyéb tipp hogy mért nem szaggat?
(#) Dj TSM válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Nem kicsi az,hisz a szobában is van pár + fok ,de jóhejen van az a hütön,de nem az lessz a baj.
(#) Takikaa hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
valaki véleméyn mi lehet a gond ? esetleg az a tl ic?
(#) Takikaa hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
9 es 10 es lábon van két tranyó azoknak a emitter lába megy a fetekhez. az emitter és a bázis egy ellenállásal ösze van kötve.
(#) Takikaa hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
műszerrel a tranzisztorok bázisán tudok mérni 8 voltot váltakozó meg egyen állásban is .
(#) Dj TSM válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Gondolom megkapja a remote bemenet is a +12 voltot.Multiméterrel a tranyók bázisán nemigazán tudsz pontos értéket mérni,mivel túl magas frekin müködik és ilyen magas frekin a multiméter sokszor nemmér vagy hüjeségeket mutat.Csak pufferelt dolgokat tudsz pontosan mérni,mint például a kimeneti tápfeszt,mivel ott már van kondenzátor.Igy llátatlanul nehéz javitani,ha elöttem volna és tudnám méregetni biztos megcsinálnám,de igy a hibalehetöségek lehetösége igen nagy.
(#) bakaruha válasza lajos1969 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Szia az lenne a kérdésem hogy ez a 625 wattos trafó elég mind a két csatornának vagy kettő trafó kel hozzá ?? P-300
(#) Takikaa hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
minden feszt megkap a led zöldre vált de a fet kimenetén nincs váltakozó feszültség
(#) Takikaa hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
megtaláltam a hibát. én voltam a hülye még egyszer kivettem a feteket és mind kettő rossz na most attól tönkremehettek hogy a termisztor nem volt a bordán és folyamatosan ugyan annyit kapott és túl melegedett bár nem szólt hangosan de elég meleg volt a borda
(#) koborangyal21 válasza djgombi hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Az a baj ,hog y a7294 nem + - os tápfesz kell
(#) lajos1969 válasza bakaruha hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Ez a trafó egyesek szerint bőven van 700 w-os is úgyhogy elég mind a két csatornának.
(#) koborangyal21 válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
szia bocs hogy bepofátlankodok de azthiszem az olvasottakból, hogy ma pont egy iennel szarakodtamm és mikor rátezsem a tápfeszt azonal elég a biztositék .ez csak a végfetek rárlatossága miatt lehet?
(#) Takikaa hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
autóba szereléskor a remote lábra kötöm a kapcsolót vagy a power mosfet lábra? mert nekem eddig a power mosfeten volt
(#) Takikaa hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
szedd ki a feteke mindet majd ha úgy zöldre vált a led ha van akkor méregessed ki a feteket tedd dióda vizsgálóra a műszert és elméletileg csak egy helyen kell mérned kb 400 at és ha csak egy helyen van akkor jó ha már még egy helyen akkor rossz bár ha kinyomja a biztos akkor rövid zár is lesz a lábaknál valahol na az tuti kuka

Nagyon zavaró, hogy mondatkezdéseidnél nem használsz nagybetűket, sem mondatközi, mondatvégi írásjeleket.
A közeljövőben kérlek figyelj oda ezekre.
Köszönöm.
szamóca
(#) LGS94 hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Üdv! Ha egy 100W/120W-os 8ohm-os hangszórót 200W-os erősítőre kötöm akkor a hangszóró mennyire fogja bírni gondolom nem rögtön elszál de nem is napokat bír ekkora teljesítménnyel hanem jó ha bír 1 órát. azért gondolkoztam ezen mert a mostani erősítőm 100W-os de jó ha le ad 70W-ot és egyáltalán nem melegszik a hangszóró mágnese és ha maxon küldöm egy ideig meg különböző frekvenciákkal tesztelem akkor is csak egy kicsit langyos.
(#) djgombi válasza LGS94 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Hát ha nem hullik széjjel akkor se bír dupla teljesítményt megemészteni. Nem lenne ideje megmelegedni a mágnesnek.
(#) LGS94 válasza djgombi hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Rendben akkor ezt a hülyeséget kitöröltem a fejemből.
(#) Dj TSM válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
üdv
A termisztor miatt semmikép sem mehettek tönkre a fetek sem más.Ha forró volt a borda akkor valami zárlat van,valamék végfok tranzisztora zárlatos és túlnagy a fetekre esö terhelés,emiatt ki is égnek.A kapcsolót mindig a remote ágba kell beiktatni,de ez normál esetben az autórádióval szokott kapcsolódani kék szinü kábel vezet ki minden ujabb magnóból és azt kell a remotera csatlakoztatni,a + ra meg az álandó 12 voltot.A feteken nemkell mérned semmi váltóáramot mivel hogy ott nincs is,csak kb 10Khz n kapcsolgatott négyszögjelü magas frekis egyen fesz van ott,amit mint mondtam nemnagyon fogod megmérni multiméterrel,csak oszciloszkóppal.Ha világit a zöld led aztjelenti,hogy megy a kapcsolóüzemü táp,mivel hogy a led is onnankapja a kakaót.Egyenfeszeket csak a két dupla diódán vagy az elko kondikon tudsz mérni,sehol másütt,a fetek kapcsolgatják a szimetrikus tekercsre felváltva a 12 voltot,ami nagy árammal jön,hisz autós aku hajtja,ezért jó ha legalább két két pár 50 ampéros fetet alkalmazol 60 voltig.Mivel az inditáskor nagyot kapnak.
(#) Tomi20 válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Heló
Az autós erősítőket szinte mindig úgy tervezik meg, hogy a végfokok áthidalással kapják meg a tápfeszültséget. Így a tápegységről roncsolás mentesen lekapcsolhatóak a végfokok. Iktasd ki a végfokokat, és mérj rá a táp kimenetére multiméterrel, ha van rá mód valamilyen módon terheld is. Így le tudod próbálni, hogy a táp, vagy a végfok a rossz.
(#) Kovidivi válasza LGS94 hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Ha a 200W-os erősítőt "csak" 100W-on járatod, vagy annyin, ahol még nem torzít a hangszóró, akkor nem lesz baj.
(#) szilva válasza szilva hozzászólására (») Feb 5, 2010 /
 
Felhozom ezt a kérdést, hátha valaki tud rá válaszolni:

Idézet:
„Nem tudja valaki, hogy erősítő hangerőszabályozójának javításához szükséges, leágazást is tartalmazó (loudness miatt) forgópotmétert hol lehet kapni?”
(#) CHZ hozzászólása Feb 5, 2010 /
 
Itt : POTI igaz már ez is kifutott ... , de érdeklődj . Én egy hónapja még kaptam .
(#) kistehenke hozzászólása Feb 5, 2010 /
 
Tiszteletem uraim!
Nekem lenne egy nagy problémám. Van egy yamaha R-700 Rádióserösítőm,a helyzet az hogy valaki kiszerelte belőle a végtranzisztorokat és a műveleti erösítőt.Az lenne a kérdésem valakinek van-e rajza vagy ilyen készüléke és megnézné az alkatrészek tipusát?
elöre is köszönöm!
Következő: »»   455 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem