Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   30 / 582
(#) imikee10 válasza Biboros hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Nem tudom ezt miért küldted de ha bemész egy csapágy boltba elviszed magaddal a mintát a csapágyból és szimmeringből akkor akkor az eladó leemeli a polcról.
Amint Zoz11 is írta a KTT szimmeringet kerüld.
A szimmeringet jól zsírozd be.

Imi
(#) Biboros válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Rendben másra kell még figyelni szétszedés közben vagy összerakáskor ?
(#) imikee10 válasza Biboros hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Ellentétes sorba rakd vissza az alkatrészeket mint szét szedted.


Imi
(#) zoz11 válasza Biboros hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Különösen nem kell, mindent oda tegyél vissza ahol volt, meg esetleg a szíjtárcsa csavarját csavar rögzítővel tegyed be, ne hogy kitekeredjen.

Jó szerelgetést!

Üdv: Zoltán
(#) Biboros válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
OK !

Köszönöm szépen mindenkinek a segítő szándékát remélem boldogulok vele :yes:

Üdv
(#) VIM válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 7, 2010 /
 
Helló!
(A képek sajnos váratnak még magukra, mert a gépet elvitte a csemetém, de majd megoldom.) De a következő típusú kapcsoló ment tönkre:Bővebben: Link
Csak egyetlen egy triakot láttam a nyákon, egy nagyobb hűtőbordára szerelve. Gondolom a motorhoz tartozik. A csatlakozók amelyek a panelba csatlakoznak nem tudom melyik az ajtóé. Az ajtót szerintem mindig ki lehet nyitni, mert a retesz oldható a tetőnyitó fogantyúval, vagy nem?
Holnap talán meg lesznek a képek is, remélhetőleg.
Üdv.:VIM
(#) Biboros hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Sziasztok !

Elkezdtem szétszedni a mosógépet de hamar meg akadtam nem akar lejönni az alumínium szíj tárcsa középről pedig fezgetem gumi kalapáccsal finoman ütögetem de nem akar leugrani ! ti mivel szeditek le vagy hogyan ?

Üdv
(#) Biboros hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Sikerült ki szednem a tárcsát de most a tengelyt hogyan szedjem ki ? elöl vegyem le a dobról a gumit ? és aztán
(#) zolika60 válasza Biboros hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
A konkrét típust nem ismerem, de általánosságban az üst feneke leszerelhető. Azzal együtt kiveszed a dobot és már szét is tudod szedni.
(#) imikee10 válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Köss le mindent az üstről és emeld ki.
Ha minden igaz középen patentokkal van összefogatva. Ezeket kell leszedni és már szét is jön az üst.
Elölről szedd le az üstszáj gumit jobban jársz.

Imi
(#) tibi65 hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Helló van egy whirlpool awg 327-es mosógépem, úgy kaptam hogy nem csinált semmit. Kicseréltem egy zener diódát, meg egy triakot ami a szivattyút kapcsolta mert a régivel egyfolytában ment de most mindent csinál kivéve hogy nem nyomja ki a vizet. Valaki nem tud valami megoldást rá?
(#) Biboros hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Mivel az üstszáj gumi is elvan szakadva és mint írtam 10 éves a mosógép elég rozsdás is már, pedig egyszer átjavítottam úgy döntöttünk az feleséggel hogy veszünk egy ujjat.
Milyen mosógépet ajánlatok helyette milyet érdemes venni ?


(#) szakal_a válasza szakal_a hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Szia!

Aztán meglett a probléma oka...
A villanymotor forgórésze voltzárletos egy másik tekercsrésszel. Szerencsére sikerült a hiba okát felfedezni még mielőtt nagykalapáccsal álltam volna neki az elektronikának
Köszönöm mindenki szíves segítségét!
(#) VIM válasza VIM hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
A képek még mindig.....de ha meglesznek, így utólag is fel fogom majd tenni.
Amikor a fotókat készítettem és visszaraktam a csatikat, meg visszaakasztottam a mosószer adagoló csövének a kulisszás hajtását és az egészet a helyére pattintottam, valami hiányosságot szüntethettem meg, mert ma délelőtt felhívott a cimbi, hogy megy minden mint régen.
Megjegyzem az ajtót alaposan le kell nyomni, hogy beakadjon és legyen kontaktus. A panelcsatlakozók között is volt amelyiket bentebb tudtam nyomni. A gép kb. egy napot ki volt húzva a csatlakozó ajzatból, talán valami "kiresetelődött" belőle? Minden esetre nem győzött hálálkodni a segítségért, amit ezúton én tolmácsolnék feléd.
Üdv.:VIM
(#) VIM hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Végre megvannak a képek! Három részletben csináltam róla közelit és egy teljes egészet. Azon jól látszik a kiakadt mosószer adagoló a kép alján. A csatik számozása bal alsó, ill. bal felső sarokban kezdődik és az első csatit kellett bontanom a kiemeléshez, hogy láthatóvá tegyem. Tehát ez az AWE 9725-s mosógép panelja, talán másnak is hasznos lehet a későbbiekben.
VIM
(#) zoz11 válasza VIM hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Hello
Akkor valami hiba kód még volt a proci memóriájában, ilyenkor 1-2 nap szünet sokat segít, ha nem lehet kinullázni!

Üdv! Zoltán
(#) zoz11 válasza tibi65 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Hali
Szerintem nem sima triak volt benne az tuti, ugyan olyat tettél bele mint ami benne volt, ha az a zener amit cseréltél a procinak volt a védődiódája akkor nagy esélyed van arra hogy kuka az egész.
De először is végig kell méregetni mindent, elindítani csak a szivattyúzást, és végig mérni azt a kört. Ha a proci alapból nem ad jelet akkor annak lőttek. De az még lehet ULN IC hibája is már ha van rajta, vagy a meghajtó tranyó pár is szar lehet még!


Üdv: Zoltán
(#) VIM válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Több mint valószínű, mert én igazából nem csináltam semmit. A fő az, hogy JÓ lett!
(#) tibi65 válasza zoz11 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Helló ulc ic nincs bent de a triakot egy ellenálláson keresztül vezérli a proci de a többi funkciója működik. Lehet hogy csak az a lába halt meg?
(#) imikee10 válasza tibi65 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Hello!

HA minden igaz akkor TDA1085-ös Motor vezérlő IC van benne. Dobd ki és vegyél egy másikat.
Előtte a többi dolgot ellenőrizd.
Biztos jó triacot vettél bele?


Imi
(#) imikee10 válasza tibi65 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Ja és elkot cserélj mert már azért van vagy 10-12 éves gép...

Imi
(#) tibi65 válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Ami bent volt triac 2n6075a én raktam bele egy bta24-et a procin meg ez van zc527650cp több ic nincs.
(#) Biboros hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
Sziasztok !
Megvettük a mosógépet ahol lakom van vagy 3 műszaki bolt de egyikben sem volt Fagor típus ezért átszaladtunk egy másik megyébe 12km és onnan vettünk egy Fagor 3f 211 típusút remélem ez is kibír vagy 10-évet mint a másik !
Mindenkinek köszönöm a segítséget ! :yes:

Üdv


(#) frank tibor válasza tibi65 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Helló
A "bta" szerintem nem helyettesít itt. A "2n6075" triak érzékeny gate típusú. Valószínüleg ezért nem indúl a szivattyú.
(#) imikee10 válasza tibi65 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Tegyél bele 2n6075-öt. Nem, hogy nem helyettesítője a bta de még 2x annyiba is kerül.

Imi
(#) tibi65 válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Ez volt itthon de akkor holnap veszek másikat köszönöm.
(#) nyaki01 válasza imikee10 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Én nem azt írtam, hogy figyeli a fűtőszál áramát valami is, esetleg rajtam kívül... de mindegy.
A programkapcsoló az AWM 247 típusnál az 5-ös programon írd és mond kb.6 percre kapcsolja rá a tápot a fűtőszálra a, 4-as állásban ez kb.6 perc, 3-as állásban ez kb. 12perc, 1-2-es állásban 6-6 perc. Ha ezeket saccra összeadogatod, akkor már kijön egy huzamosabb idő ha elindítom mondjuk az 1-2-3 program valamelyikét, de sajnos az 5-ös programhoz tartozó idő most nem elég a felfűtéshez. A hőfokszabályozónak pedig semmi köze a programkapcsoló kapcsolási idejéhez, ...még szép!
Ha viszont ezek az időintervallumok ennek a típusnak nem megfelelőek, akkor bizony a programkapcsoló hibás!!??
(#) zoz11 válasza Biboros hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Hali
Arra ne számits, hogy annyit ki fog bírni, 4-5évnél többet nem jósolok neki

Üdv: Zoltán
(#) zoz11 válasza nyaki01 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Hali
Míg nem fűtött fel addig nem engedi tovább a program kapcsolót, ez minden típusnál így van

A 6perc az meg hülyeség!

Üdv!
(#) zoz11 válasza tibi65 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Hali
A BTA az tuti nem jó oda.
De viszont azt se hinném, hogy ekkora triak kapcsolná a szivattyút.
Üdv!
Következő: »»   30 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem