Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   59 / 244
(#) Pyte válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Szerintem ez is ott tart ahol a SAL meg az Omnitronik !Egyébként az RH-nak vanna jó hangfalai amiben öntvény kosaras hagszrórók vannak azok nem rosszak!
(#) Flatlander válasza Pyte hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Esetleg olyan 30-35körül van jó 15"os top láda?Nemakarok házi vagy ilyesmit venni mert ha beválik akkor nemtudnék párját venni ezért mindenféleképp bolti kéne.Jah és nemnagyon lesz szabadban használva inkább szobába kell meg kisebb bulikba.
(#) djgombi válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Használtan is vannak jó cuccok :yes:
Bővebben: Link
(#) hangszoros válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
A problémád megkerülése:
Gyári láda->rákölt>tuning>élvezz
Manapság csak ez a járható, mert a vevök óhaja parancs = occsó leggyen. Nincsenek befejezve a holmik
Konstrukcios szempontok: "dezájnos" leggyen, és a garancia idöt birja ki. Ez az életartam tervező mérnök feladata. Néha elba@a mert nem birja ki (lásd DVD-ék, egyebbek)
(#) sound.man válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Idézet:
„Ilyen áron még rh sound-ot találtam de az kb somogyi szint szóval kihagynám”
Ezt miből is gondolod? Mert nekem van, és a somogyit gyalázza a lemezes is meg az alus is. Nyakam teszem rá, hogy neked nincs RH-d.
(#) hangszoros válasza sound.man hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Azt kelene megérteni, hogy hasonló árban nincs nagy mozgástér.
Nagyjából azonos feltételekkel nyomulnak a "versenyzök" gyártók
Kinában is_
(#) sound.man válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Mágnese cseh... Szlovákiába rakják össze.. Talán a kosár az kínai.
(#) shalafi.66 válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Elméletileg volna mozgástér, ha nem kéne ennyit költeni a kínai hangszórók eladásához reklámra, szállításra, stb. Ha ezt az összeget a hangszóróra fordtanák, már jó helyzetben lennének.
(#) shalafi.66 válasza sound.man hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Nameg a lágyrészek.
(#) sound.man válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Nah, az még lehet kínai. Viszont eminence beta-val összehasonlítottuk és nem nagyon volt különbség.
(#) bensepeter hozzászólása Feb 9, 2010 /
 
Néztem ki egy keverőt, és arra szeretnék kíváncsi lenni hogy akinek van vagy esetleg volt mennyire volt jó illetve megelégedve vele. Nekem kisebb bulikra kellene, kisebb rendezvényekre, pc után kötni. Erre gondoltam Behringer xenyx 1222fx üdv: Petya
(#) sound.man válasza bensepeter hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Árához képest jó. Falunapokra tökéletes, mi is ilyennel csináltuk. Viszont a potik nem a legjobbak benne...
(#) djgombi válasza sound.man hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Kb. nekem is ez a meglátásom
(#) Flatlander válasza djgombi hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Nemakarok használtat mivel utána kitudja hogy tudok-e szerezni párját
(#) Flatlander válasza sound.man hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Igen nincs de hallottam már és nemestem seggre tőle szólni szólt és ennyi kb meg nem is hallottam róla jót senkitől......vagyis anno sokkal jobbvolt mint most.....
(#) Pyte válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Pedig jobban járnál ha összegyűjtenéd a pénzt és használtan vennél valamit párban sokkal jobb cuccokat lehet venni!Én is most adtam 2db topp ládát 2db 12"1db " driver és nem somogyi hangszórókkal volt szerelve a doboz is szépen megvolt építve rétegelt lemezből rücsis festés telirács akusztikuszivacs ,stb és 75Ezeré ment el párban!
(#) Flatlander válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Hát igen ez jó megoldás de azért egy ilyen kategóriás mint amit mutattam 15"os hangszóróval csaktud középhangon nagyot szólni......mégha somogyi is lenne ekkora méretben csakkéne tudnia Vagy annyira nagyon rosszak lennének? Reflex megákat hallottam már többfélét annak tetszik a hangja csak valami marhadrága darabjáért a 100ezer
(#) sound.man válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Most komolyan... Te ennyi pénzért akarsz Beyma szintű nyomót venni? Milyen végfokod van? Nekem a régebbi teípusú Rh nyomó van rutse-ba és semmi bajom nincs vele. Viszont ilyen árba jobbat nem fogsz kapni ez tuti! Amit linkeltél FS Audio se jobb semmivel...
(#) Flatlander válasza Pyte hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Jelen pillanatban az a helyzet hogy nincs egy hangfalam sem kb.Kb egy hangfalra van pénzem és már muszály valamit venni mert befordulok hogy nemtudok rendesen zenét hallgatani......Építésnél meg megint azlenne hogy hangszóróbemérés méretezés,dobozkészítés sok sok macera......
(#) Flatlander válasza sound.man hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Dehogy akarok beyma szintet ha annyi pénzem lenne két jbl már itthon figyelne a sarokban.Végfoknak kölcsönbe 1200-as ágota van.Igen énis látom hogy ilyen árban nemfogok jobbat kapni de azt idáig nemírta le senki hogy amit linkeltem az milyen? Mindenki csak a tökéletesre törekszik amit pa szinten többszázezres összeg alatt nemlehet összehozni...... Nekem az a lényeg hogy szép közép és magashangot adjon nagy hangerő mellet.
(#) sound.man válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Reflex mega már párba van 100-ba. Dj Börzén nézz körül elég sok van fent. Viszont azok szerintem nem a legjobbak. Mélyek egy bizonyos teljesítmény felett torzítanak--> hangosabbnak hallod és vannak olyan frekik amiknél közel 1ohm az ellenállás a ládának ami nem nagyon tesz jót a végfoknak.
(#) Flatlander válasza sound.man hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Az újab szériát mondod vagy a régit?
Amugy most nincs rá 100ezrem ezért is kéne 1db-ot vennem hogy addig legalább legyen valami ami szól....Használtat nemakarok mert nembiztos hogy mire odajutok tudok venni párját.
(#) sound.man válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Egyik ismerősöm méregette... Talán régi volt. Most már nagyrészt Beyma nyomóvall szerelik ha jól emlékszek.
(#) hangszoros válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Miből gondolod hogy legközelebb kapsz úgyanolyat ?
Semmi garancia nincs, hogy a következő szállitásban
ugyanaz lessz. Ha egyáltalán, megmarad a modell külsőleg
Én Pytére 632176-ra hallgatnék
Ha jót akarsz mindenképpen költened kell a szerzeményre. Ahogy irtam az újra is
Nálam már régota nem az a kérdés, hogy szól alapból, hanem mit lehet kihozni belőle
(#) Flatlander válasza sound.man hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Igen azzal is.Hát nemtudom......van egy ismerősöm aki hangosítással foglalkozik meg ezzel kereskedik is neki volt nemegy megája de gond nemvolt vele soha.....lehet mert mindbe felújított hangszóró volt......De a megák elég nagy ládák szinte önmagukban is elég mélyláda nélkül ha nem túl nagy helyiséget kell hangosítani....Nekem nemkell ekkora mivel kilesz majd egészítve még két 18"os reflex vagy rutsche ládával ezmajd még elválik de ez későbbi téma.Először két 15"os topládát akarok összehozni egy 2x300as végfokkal ez a tervem nyárig(tanulóként gyakorlati pénzből ezsem egyszerű).És nem hangosítási célokra kell hanem csak szobában esetenként kisebb bulikra......
(#) Flatlander válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Hát azért 1-2hónap alatt mire megtudom venni a párját csaknem megy ki teljesen az a széria.......már komolyan azon vagyok hogy hitelre kell vennem
(#) sound.man válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
15"-os mélyből valami jó driverrel ami eléggé le tud menni lehet 2 utas ládát csinálni. Viszont ringek nem tudnak lemenni addig szóval az felejtős kivéve ha raksz mellé valami középet. Viszont a váltó az elég necces lesz ha építessz ládát, ezért inkább 2 utas lenne jobb ha otthon gyártod. Én is tanuló vagyok.. Nyáron menj el nyári munkára és már tudsz vásárolgatni. :yes:
(#) Flatlander válasza sound.man hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Nyári gyakorlatom júliusig tart szóval az utolsó egy hónapot már tényleg kiakarom élvezni és nem munkával Házilag nemakarok inkább építeni sok idő és fáradtság és semmivel sem olcsóbb mint egy gyári...ha otthon jót akarok ugyanottvagyok mintha veszek egy jó gyárit.Tényleg akkor kegyetlen rosszak amit mutattam rh voice kraft vagy rh sound topok?Mitől annyira rosszak?
(#) sound.man válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Vszont akkor gyáriból jót kell választani nehogy még olyan se legyen mint egy házi.
(#) Flatlander válasza sound.man hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Pl? Ha lehet 100ezer alatt maradjon a kettő........Lehet beszélek haverral hátha van neki mostis eladó attól eltudom hozni és majd lassan kifizetem Csakmár nemértem nemigaz hogy egy kis pa rendszert otthoni használatra is többszázezerből lehessen csak összehozni..... Ottvan pl amit mutattam 30ezer/db összes a pár kb 60ezerbe van...... azért ennyi pénzért már csaknem egy ócska sz*rt adnak ami semmire sem jó mikor ennyi pénzért hifi hangfalba már elég jót lehet venni...... tudom teljesen más kategória a pa de akkoris
Következő: »»   59 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem