Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   61 / 244
(#) Flatlander válasza Action2K hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Azabaj hogy ez a meghallgatás is csak fél megoldás.Egy boltban ha megis lehet hallgatni biztos hogy nemfogják csutkára tolni......gondolom aki megveszi mint én is nem azért vesz ilyet hogy halkan hallgassa
(#) Action2K válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Akkor az nem is olyan komoly bolt. A komolyabb boltokban (nem sok van) van egy hallgatózós kis szoba, s ott az emberi körülmények között meglehet sok mindent hajtani. De kis handerőn is már kijönnek a doboz iszonyatos hibái. Pl: érces magas, fulladó mély,erős közép... Csak a nagy teljesítményen előforduló torzítást nem tudod emiatt megfülelni.
(#) Flatlander válasza Action2K hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Igen végülis igaz,de ezt tényleg csak kevés helyen lehet ezért marad a vagy bejön vagy nem és eladom
(#) shalafi.66 válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
A wharf. nem a neve miatt jött képbe (név szerint egyébként sme választunk soha), hanem azért mert annak leghihetőbbek az adatai, és mert normális a magasak elhelyezése. Egyébént ezen a néven elég sok szörnyű hangsugrzót elkövetnek.
Mondjuk ez nem túl bizalomgerjesztő, hogy van, ahol 93dB-t írnak rá, és az sem, hogy az a két tölcsér egy-egy piezó folytatása... Emiatt, én azt hiszem, ki is ejteném, és besorolnám a többi olcsóság közé.
Az RH-nál meg nem tudni. Az a sötét ló egyelőre. Hacsak nem keresel olyan képet, ahol mondjuk látszik legalább szemből a hangszóró. Mindenesetre a 45-20k 97dB@1W és a 600W együtt elég esélytelen.
(#) Flatlander válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Bővebben: Link

Ez a legnagyobb kép amit találtam róla.

A wharfedale rendes oldalán és máshol is 96-97dB-t írnak róla
(#) shalafi.66 válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Az emberek mindig hazudnak. Hagyd a wharfot.
Így ránézésre sztem maradjon az RH. De hogy aztán valójában mire képes, azt ennyiből sosem tudjuk meg.
(#) Flatlander válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Hát ezt azért nemhittem volna.Hallottam pár embertől hogy nemrosz az rh de mióta eladták valami kínaiknak a céget kb somogyi szinten vannak.Azthittem a wharfedale lesz a befutó mártcsak azért is mert elég nagynevű sokmindenben még high end-et is gyárt,de meglepett hogy aztmondtad legyen az rh
(#) színészbob hozzászólása Feb 11, 2010 /
 
Sziasztok!
Úgy döntöttem, hogy felhagyok a hangfalépítéssel, mivel sz*rból nem lehet várat építeni. Egy valamit is érő hangfal építése pedig nem éppen gazdaságos.
Kiválasztottam egy gyári hangfalpárt és ebben szeretnék segítséget, véleményt kérni.
A cucc:
ITT
Más oldalon jóval olcsóbban elérhető, azért ezt az oldalt linkeltem, mert itt elég részletes a leírás.
Számomra elég csábító ez a 99dB, és a 175W RMS elég is lenne.
Várom a véleményeteket!
Előre is köszönöm!
(#) Bassmester válasza színészbob hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Na pont ez az a kategória, amiért nem szabad pénzt adni.
A 99dB csak mese, legfeljebb akkor lehet igaz, ha a két hulladék piezó magasüvöltő együttes érzékenységére utal
Nézelődj még egy kicsit, azt javaslom. Mennyit szánsz egy párra?
(#) djgombi válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Nézd ezt! Nem rossz árban van.
Bővebben: Link
Ez akciós:
Bővebben: Link
(#) djgombi válasza színészbob hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Még be sem töltötte az oldalt a net csak megláttam, hogy OMnitronic és már ki is nyomtam az oldalt.
Nézd meg miket ajánlottam az előbb.
(#) djgombi hozzászólása Feb 11, 2010 /
 
Valaki nem ér rá segíteni beszerelni holnap a sulibulit?
(#) Bassmester válasza djgombi hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
RSP-15, nekünk is van. Egy 2x150-es véggel már jól lehet vele hangoskodni, csak nem szabad széthajtani.
(#) djgombi válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Azt olvastam már máshol is, hogy még véletlen se szabad túlterhelni. Szerintem jó árban van és az illetőnek is beleesik még az árkategóriájába.

Tudok jó hangfalakat még csak az németben van
(#) színészbob hozzászólása Feb 11, 2010 /
 
Sziasztok!
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!
Elsőnek én is kapásból a zajon kezdtem el nézelődni és meg is fogott a reloop láda, viszont nekem kicsit drága és nem is lenne kihasználva.
A felhasználása nagyrészt szobában lenne, ezért bőven elég lenne a 12"-os mélysugárzóval szerelt láda.
Másrészt fontos lenne a dB, mert nagyritkán csinálunk egy kis összejövetelt, ezért jó lenne ha szólna is.
Félreértés ne essék, nem kell falhoz taszító hangerő.
Az elképzelés egy 98dB körüli érzékenység, és 125-200W RMS körüli teljesítmény.
Ezért is jött az omnitronic ötlet, de ezek szerint ez felejtős. Árban 40-45ezer/pár amit feláldoznék erre célra, de ahogy elnézem ez elég kevés.
(#) Bassmester válasza színészbob hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Ezért az árért, nem fogod megkapni azt a színvonalat amit megcéloztál. Egy 98 dB-es hsz, már 5W-ról is akkorát szól, hogy lefogadom, 50W-nak tippelnéd, ha nem többnek.
Én legutóbb Eminence Beta-10 -est vettem bassgitárhoz, de hát döbbenet hogy mekkorát tud szólni egy ilyen kis 10"-os. Egyébként valami olcsóbb driverrel, ki lehetne hozni 50-ből egy ilyen párt. 35-40 literes reflex kell neki, úgyhogy még a kivágatott forgácslap sem lenne több 6000 Ft-nál. Persze nem rábeszélni akarlak.
(#) színészbob hozzászólása Feb 11, 2010 /
 
Üdv!
Elnézéseteket kérem, az előbb kicsit figyelmetlen voltam.
Azt hiszem megtaláltam a megfelelőt, méghozzá a Reloop RSP 10-es példányában.
98dB, 100W RMS, méretre is elfogadható és persze árban is.
Azt hiszem nála maradok.
Köszönöm a segítségeket!
(#) Bassmester válasza színészbob hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Az jó lesz otthonra :yes:
Mondjuk a 98-ból kb 5dB-t levonhatsz, de ez már ne zavarjon. Egy 2x100 -as végfokkal, ésszel hajtva, már lehet vele házibulizni és a későbbiekben még megfejelheted a rendszert, mondjuk egy 18"-os szubbal...akkor aztán
(#) shalafi.66 válasza djgombi hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Na, ők sem ismerik a tölcsérek iránykarakterét, úgy látom.
(#) shalafi.66 válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Valamelyik nap rákérdeztünk, és megvan még a BEAG HT 101 magashangszórója. 5000-ért adják, és jelenleg ezen az áron, sokkal jobbat nem találtam (meg drágábban sem). És használt példányokba is bele lehet futni, 3000,- pénz környékén, 10 000,- körül meg már össze lehet szedni egy normális mélyközepet is szerintem.... Szóval szerintem nyugodtan rábeszélhető lenne.
(#) Bassmester válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Szép átvitel. Te mérted? Tudsz egy linket dobni erről a beag magasról? Így nem ugrik be hogy melyik az, de ha 3-5 ezer között kapható, akkor igen jó vétel lehet.
(#) shalafi.66 válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Nem én mértem, annakidején pagrus nevű fórumos az audioDiY-en.
HTP45-90 hangoszlopokban voltak/vannak ezek.
http://www.vatera.hu/beag_magas_161983035.html
(#) Bassmester válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Hááát...ha most PA dobozon dolgoznék, akkor fontolóra venném ezt a tipust, bár szerintem kissé rizikós a vateráról ilyesmit venni.
(#) shalafi.66 válasza Bassmester hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
A megmért példány is onnan származik. De a gyárból is lehet, kicsit drágábban.
(#) cruisher válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Amit a fenti linken arul az elado az nem 101es, hanem 103as tipus. A 101es meg alnico magneses fem tolcserrel, a 102 mar nem alnico magneskoru, fem tolcseres, a 103 mar az igazi low-cost muanyag tolcseres valtozat. En bontottam szet mar mindegyik fajtat, a tekercseles se volt egyforma.
(#) shalafi.66 válasza cruisher hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Ami különbség, főleg csak gyártási szórás, meg a véletlen műve , a 101-102 között csak a mágneskör különbözik, de ettől függetlenül, van, hogy nem azonos típusból lehet mérérssel párokat találni.
(#) Flatlander válasza djgombi hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Kérdés hogy megérné-e azt a plusz 8ezret darabonként még rászánni az előzőekben belinkeltekhez képest
(#) djgombi válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Az rsp-30 mivel dupla mély van benne ezért jobb a mély átvitele.
Én azt venném
(#) szabi83 válasza djgombi hozzászólására (») Feb 11, 2010 /
 
Ezekben sem bíznék annyira

Reloop RPX-15:
Csúcs. teljesítmény 500 W
Érzékenység 105 dB (1w/1m)

Reloop RSP-30:
Csúcs. teljesítmény 800 W
Érzékenység 98 dB (1w/1m)

Nem is egy széria dupla mély, "gyengébb"
(#) djyuri hozzászólása Feb 11, 2010 /
 
Üdv
Már lassan én is tudok mérni. Ma kiderült,hogy itt gödön 10 számítógépből csak a húgomén működik együtt a hangkártyával a limp. Viszont vele meg nem működik a RMAA,de ez már a legkisebb.

Készítettem is hirtelen próbaméréseket.
Bővebben: Link

Nem tudom,hogy jók-e vagy pontosak,de a lényeg,hogy működik.
Amit még nem tudok az az,hogy a szürke el az mi és mitől van benne az a kúrpli...

Köszönöm a segítséget Ptesza-nak s köszönöm a kitartó türelmét!

Úgyhogy hamarosan én is elkezdelek fárasztani Titeket

Következő: »»   61 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem