Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   460 / 2500
(#) Riccsusz hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Hello, van egy 300W-os mély nyomóm, és 2x50W-os hangfalam mellette. Milyen erősítő(k) kell(enek) hozzá építenem? és lehetőleg 12V-ról kell hogy üzemeljen mivel kocsiba lenne rá szükségem. Mit ajánlotok ? Előre is köszönöm
(#) Hodinka hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Idézet:
„A 2,2 Ω -os ellenálásod az mekkora amit betettél ?”
Az ellenállás 0,5W-os
Idézet:
„A kapcsolás működhet de a 249-250-et nem árt bétára kiválogatni”

Én orosz tranyókkal hajtottam meg(KT818,KT819)
Idézet:
„Hol látsz Te ezen a rajzon 2x25V tápfeszt?”
Ó!!!pardon,a nagy sietségben kissé elIrtam 2x15V-on járattam,2x25V a kondik voltak,bocsi. amúgy azt a 15V-ot is egy variac-ról táplált 2x15V-os trafóról adtam rá fokozatosan,bár lehet itt lesz a gond ugyanis √2*15,az21v,az a plusz 3V pedig lehet épp elég az IC melegedéséhez,na jó de miért volt a torzItás már kis fesznél is?
(#) (Felhasználó 4577) hozzászólása Feb 12, 2010 /
 
Milyen tapasztalatotok van a VF2-vel és a VF3-al kapcsolatban?
A kettő közül valamelyiket meg szeretném építeni, de még nem döntöttem el, hogy melyiket.
(#) szamóca válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Az eredeti Király-féle kapcsolások szerint megépítetteknek van a jobb hangjuk, szubjektív véleményem szerint.
(#) (Felhasználó 4577) válasza szamóca hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Értem. Köszönöm!
Nem fogok módosítottat megépíteni. Az eredetit annyiban fogom módosítani, hogy a diódák helyére BD139-et és BD140-et fogok tenni és a BC-E átmenetet fogom használni, mint dióda. E-CB, ugye, jól emlékszem?
Ez a dióda-tranzisztor csere nem fogja rontani a hangminőséget?
A VF3-at már megépítettem, elég szépen szól. De a 80W-os hangfalaimhoz lehet, hogy kevés, a VF2 DC28V-ról jobb volna. Szerintetek?
(#) ImiDj válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Ez attól fűgg milyen telyesitményt akarsz.Ha nagyobb telyesitményt akarsz (80-120W) akkor Vf2,ha megelékszel kisebb telyesitményel (10-20W) akkor Vf3.Ezt neked kell eldőnteni mire akarod használni Én még nem épitettem meg de megakarom mert roszat még nem hallottam róluk,bár a Vf2 a szerző szerint valamivel csilógobb az élese.Meghalyuk ha meglesz :nevetes1: Vf2-őt fogom megépiteni csak nemtudom mikor
(#) gleccser16 válasza ImiDj hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Ez a vf2 engem is nagyon érdekelne. A most épített erősítőmben egy stk 4241V-ös ic van (2X120w) és már a második ic-t veri ki. Nem olcsó pénz egy ilyen ic és nem fogok többet rá költeni.
Készíttetem bele egy 320VA-es 2X42V-os toroidot. Egyenirányítás után +-57V van.
Ki lehet hozni ebből a végfokból azt a teljesítményt amit az stk-mból ilyen feszültség mellet?
És tényleg jól szólnak?

(#) (Felhasználó 4577) válasza gleccser16 hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Idézet:
„Ki lehet hozni ebből a végfokból azt a teljesítményt amit az stk-mból ilyen fszültség mellet?”

http://haromb.fw.hu
(57*57)/(2*Rt)
Rt pedig ahány Ohm-os a hangfalad.
(#) ImiDj válasza gleccser16 hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Azt nemtudom hogy szól,de még senki sem panaszkodott rá.Igen az Stk az hamar bedőglik(én sem kilódnák vele).Ha 8 ohm-os hangfalad van akkor jó lesz a Vf2.Szerintem tőbbet is tud mint az Stk(75% hatásfokkal).Ez az én véleményem
(#) gleccser16 válasza (Felhasználó 4577) hozzászólására (») Feb 12, 2010 /
 
Igen 8Ω-os hangfalaim vannak. Elég egyszerűnek tűnik a panel. De ha jó szól áldásom rá megépítem, de szerintem csak a csöves projektem után.
(#) hangszoros válasza Hodinka hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Huh
Mintha tegnap találkoztam volna ezzel a cikkel, rajzal, de az hiányos volt.
Szivat a gép ?
Ennek könne müködni
(#) Hodinka hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Pontosabban én ezt csináltam meg,itt megvan hozzá a teljes leIrás,de ha megnézzük ez egy az egyben ugyanaz a kapcsolás csak éppen orosz tranyókkal(éppen ezért tettem fel az előbbiekben inkább az eredeti rajzot),nameg egy hangszIn szabályzóval megfűszerezve.
Amúgy Igy utólag is köszi a válaszaitokat!
(#) peter1995 hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Hello.Még mindig nem jó az erősítő.Kimértem a végtranyókat azok jók.A T4.T8,T9 tranyókat kimérten zárlat volt a T4-nél de mind a 3 új.Viszont még mindig kint van a fesz a kimeneten.

img068.jpg
    
(#) djgombi válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Nézd meg a komplementer párokat. Lehet, hogy azok is rosszak.
(#) CIROKL hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
A kérdésem nem egészen ide illik , de talán mégis ! Szóval tudna nekem valaki egy tranzisztoros MAX 10 Wattos jóminőségű! erősítő kapcsolást mutatni , ajánlani ? az sem gond ha sima + tápról megy . .... ab-osztályban
(#) bensepeter hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Hali! Mi a véleményetek erről a végfokról. Valaki talán épített már ilyet? tapasztalatokat esetleg tanácsokat várom. Megéri-e ? itt a link: Bővebben: Link

Üdv: Petya
(#) bereczk.jans válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Szia Abukodonozo!
A témaindító szerda, 18:44-s JLH fejhallgató erősítővel kapcsolatban küldöm az elkészült áramkörről a fotókat és az építési tapasztalatokat(Amire 3-4 év távlatából emlékszem). Mellékleteim eredetileg nem publikációra készültek. A nyáklemez 2 oldalasan fóliázott. Az alkatrész oldalon a rézfólia a test. Ezen a testelési forrasztások és az átvezetési furatok láthatóak(Vatagabb fúróval az átmenő furat körül lemarva a fólia az elszigetelés miatt.) A másik oldalon az egyszerű nyák. Tudom ezzel a nagyfrekvenciás technológiával sokan nem értenek egyet és még igazuk is van, de akkor igen kevés volt az időm. Most a fémfóliás oldalon csak a csillagpontos testelést alakítanám ki. Nem sértődök meg ha valaki esztétikusabb és jobb mesterrajzot közöl. Készítettem már más „AB” o. füles erősítöt és azt hittem kicsi a kivezérlés, így a torzítás is az mért lenne jobb az „A” osztály. Örülök, hogy egy sokkal jobb áramkört sikerült készíteni egyszerű eszközökkel, hála J.L. Hoodnak.
Az áramkör nagy előnye, hogy nem differenciálerősítős a bemenete és mégis stabil.(Ha az lenne mit érne összeválogatás és hőkontaktus nélkül?) A bemenet letestelése után R1 helyébe kötött 100Kohm-s potival állítottam be a kimeneti 0V DC szintet. Véletlen –e vagy a jó tervezés mert tehettem a poti helyére a kapcsolási rajzon szereplő 47Kohm-ot. C1-s 1µF- ra vigyázz nem elco, hanem csillám vagy MKT kondi. Majdnem elhalálozott a fejhallgató, mert a szivárgó áram miatt a kimeneten nem 0V, hanem 2-3V került. A D1,D2 valamint D3,D4 igen stabil munkaponti áramot biztosítanak. A 220nF és 330pF-s kondik a nagyfrekvenciát vágják. Az 1. három tranzisztor a megadott BC212B, BC182B, de szerintem BC309B p-n-p és BC239B n-p-n is megfelelnek. Végtranzisztornak a megadott medium power tranzisztorok helyett BD139, BD235-t tettem mert 100mA kollektor árammal vizsgálva egyformábbnak bizonyultak mint „saját párjukkal” a BD239BD240-el.A panelon a végtranzisztoroknál még nem a teljes hűtőfelület látható. A csillagpontos földelést azért javasoltam, mert először csak egyszerű tápegységgel zúgási problémáim voltak. A 7812 és 7912-s 3 lábú stabilizátor IC-k –e problémákat teljesen megszüntették(Vigyázni, mert nem egyforma a bekötésük annak ellenére, hogy 3 lábúak)
(#) hazardresistor válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
LM 1875-nek hívják.
(#) CIROKL válasza hazardresistor hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Igaz ebben is van egynehány tranzisztor DE nem kell ÍC-és ! A kikötésem kizárólagosan a tranzisztoros irányába tevődik .
(#) hazardresistor hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Hát ok. Pedig ez jobb a hta30-nál. Akkor csinálj valami sz-el kezdődő 4 betűset, ami a hta30-at is alulmúlja.
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Ilyen végfokok mellett amik vannak neked, nehéz lesz jó hangút ajánlani.
(#) water válasza bensepeter hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Van annak egy jobb verziója is, egy teljes oldal foglalkozik vele. Keress rá "Leachamp" szinte csak jót írnak róla.
(#) CIROKL válasza hapro hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Zoli! pont ez a gond ? egéssz nap ez ügyben kutakodom de még érdemben nem találtam megfelelő kapcsolást . Itt az előtted szóló ajánlott valami SZ.... betűset de olyat én nem szoktam tudod . hazardresistor: Az hogy a HTA-30 -at mi múlja alul meg felül azt ha valaki tudja akkor az én lennék ! Ui: Az LM -íc -vel kapcsolatban mondanám hogy folyamatban lévő eset . Bővebben: Link
(#) hapro válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Ezen az oldalon nézted?
Bővebben: Link
(#) peter1995 válasza djgombi hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Hát nem tudom.Valami megütötte a T4 tranyónál levő kondira raktam még egy kis ónt és láss csodát jó lett.de hogy az istenbe azt nem értem lényeg hogy jó.Tényleg míg eszembe van.Lehet hogy nagy hülyeség de olyan nem lehetséges hogy 100w-os az erősítő és ha csak pl20w-ot kötök rá egy idő után "felhalmozódik"a teljesítmény és azért halnak meg örökké a tranyók.Persze mondom hogy lehet hogy nagy hülyeséget mondtam.
(#) hazardresistor válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Nekem van egy rendesen megépített HTA30-am.
Ion obeliskem is van utánépítve, st bdt64-65-el. A HTA-ban bdw-k vannak. Nem mondom, hogy rosz, de nem éri el azt a bizonyos szintet. A BC546-ot lecseréltem BF459-re egy itteni ajánlás után. Kicsit ettől jobb lett. De, feladtam vele a harcot, van attól jobb vas is. Tudod nekem mások az igényeim....
(#) hazardresistor hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Ha mégis erre a szinvonalra van igényed, akkor adj neki kisebb tápot aztán 10w-os lesz belőle. Én perpillanat a törpe gainclonnál jobbat nem tudok ajánlani 10w felső korlát mellett. Ez egyébként is buta kérés, h pont 10w os legyen egy erölködő.
(#) hazardresistor hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Látszik a fényképeken, hogy szépen dolgozol.
De tudod ezeken a kapcsolásokon már a magyar hifisták is legalább 10 éve túlléptek. Csináld meg a mini gainclon-t, hátha az majd beválik.
(#) CIROKL válasza hazardresistor hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Idézet:
„a magyar hifisták is legalább 10 éve túlléptek”
Nézd jó ez nekünk !
Idézet:
„Nekem van egy rendesen megépített HTA30-am”
Mutasd már meg légyszives hátha végre láthatnánk egy rendesen megépített erősítőt is végre !
Idézet:
„el. A HTA-ban bdw-k vannak. Nem mondom, hogy rosz, de nem éri el azt a bizonyos szintet”
Ezt a badarságot honnan veszed ?
Idézet:
„mellett. Ez egyébként is buta kérés, h pont 10w os legyen egy erölködő.”
Ember ez rossz megfogalmazás , légyszives ne minősíts ! Olvass vissza mit írtam ? MAX10Watt
Idézet:
„Tudod nekem mások az igényeim....”
Az igényeim nekem is mások lennének ... de ez bőven elegendő ha csak egy 10 Wattos erősítő az amit keresek .
(#) Abukodonozo válasza bereczk.jans hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Szia, köszönöm válaszodat!

Pont ilyen tanácsokra volt szükségem, és így, hogy egyre többen segítenek egyre inkább elhatároztam, hogy megépítem ezt az erősítőt! Szinte minden tanácsodat értem, de sajnos, kezdő létemre, bár utánanéztem, egy fogalom még nem tiszta számomra: a csillagpontos földelés mivolta, ill. hogy mire kell ügyelni majd a nyákom tervezésnél?

Remélem nem élek vissza segítőkészségeddel! Üdv. Abu

u.i.: Szép erősítőd lett!
Következő: »»   460 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem