Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   461 / 2500
(#) Ge Lee hozzászólása Feb 13, 2010 /
 
Idézet:
„De tudod ezeken a kapcsolásokon már a magyar hifisták is legalább 10 éve túlléptek.”

A QUAD-on is, de nekem mégsem kéne más.
(#) hazardresistor válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Idézet:
„el. A HTA-ban bdw-k vannak. Nem mondom, hogy rosz, de nem éri el azt a bizonyos szintet”
Ezt a badarságot honnan veszed ?"

Ezt onnan veszem, hogy a tiedben is ez van (a fényképeiden). A bdt-s őse jobb. Én csak próbáltam ajánlani valamit, ami jól is szól (persze 10w-nál azért jóval több powerre lenne képes), de akkor legyen, megtartom magamnak a kapcsolást. Viszlát!
(#) CIROKL válasza hazardresistor hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Idézet:
„A HTA-ban bdw-k vannak. Nem mondom, hogy rosz, de nem éri el azt a bizonyos szintet””
Igen most azok vannak benne , DE eredetileg a BDT Páros volt benne és van mihez viszonyítási alapom , más kérdés hogy neked az a szint az mit is jelent ? Az ajánlásod köszöntem de az én kérdésemre a válaszod nem megfelelő minősítést kapott ! Ugyan is én MAX10 Wattos tranzisztoros erősítő kapcsolást emlegettem és te erre jösz az LM -es íc -vel . Ennyi a történet , ezért nem kell megsértődni
(#) djgombi válasza peter1995 hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Nagy hülyeség :yes:
(#) saraha válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Szia.

Nekem ilyen szól a garázsba bütykölés közben.
Nem full tranyás . +-24V-ról járatom 4db akksiról, régi TV-ből kiszuperált szélessávúakat "döngetek" vele és szépen szól kb :10-15W lehet.
(#) bereczk.jans válasza saraha hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Szia!
Ezzel a kapcsolással én is szemezgettem. Tetszik a diff. er. és a meghajtó fokozat áramgenerátoros táplálása, mely nagyban linearizál. Igaz FET-s a vége, de létezik a kapcsolásnak teljesen tranyós változata is. Talán egyszer még megépítem. Én a helyedben kicsit jobb hangsugárzókkal is kipróbálnám mint a TV hangszóró(Ugye legalább az dobozban van? - Ezer bocs a megjegyzésért!)
(#) saraha válasza bereczk.jans hozzászólására (») Feb 13, 2010 /
 
Szia.

Azért nem kell annyira lebecsülni azokat a VIDI hangszórókat.Abból az ovális alakú 8ohm-osból van kettő párhuzamosan,hangváltó nélkül egy saját gyártású exponenciális tölcsérbe.Ebből kettő.
Meglepődnél,hogy hogyan szól szerintem.

Ha megvan neked a kapcsi tranyós véggel azt elküldenéd megnézném?
(#) djhua hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Segitsegetek kerem ..
Van egy trafom ami 2x15V-AC/3A Ebbol szeretnek egy erositot ... egyeniranyitas utan 21V - DC lessz , megszurve meg minden ...

21V - al lehet kesziteni erositot ?
Javasoljatok egyet ... mert mar reg keresek es nem jartam szerencsevel
Koszonom elore
(#) bensepeter válasza water hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Szeva. Milyen árban tudnám ezt kihozni? Én nem találtam meg amire gondoltál, nagyon elkavarodtam A linkjét eltudnád küldeni? Neked mi a véleményed róla?

Üdv: Petya
(#) saraha válasza bensepeter hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Szia.

Leach amp.
Itt ki van vesézve, ha erre gondoltál.
(#) water válasza bensepeter hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Ezeket találtam hirtelen de több linkje is van. Ha rákeresel a fickóra Marshall Leach-re az is jó. Valamelyik ottani fórumon elég rendesen kitárgyalták, összehasonlították meglévő cuccokkal és szinte minden utánépítő kidobta a régit és erre váltott.
Nem tudom mennyiből jönne ki egy oldal, de max. 1-2 ezressel kerülne többe mint egy átlag végfok és azoknál biztosan jobb. A hangja hasonló lehet mint egy canopusnak vagy béötnek mert a felépítése is hasonló, csak ez nagyobb teljesítményű és normális védelem is van benne.
(#) hangszoros válasza water hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Hát nem tudom mitől lenne hasonló a Canopushoz ? Eleje, vége is teljesen más koncepszio
A védelem az oké, hogy visszahajló, de belápéskor hajlamos gerjedésre, és ezért rontja a hangot
(#) Ronin válasza djhua hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Ha +-21V akkor ez is jó lehet Neked : Link
(#) bereczk.jans válasza saraha hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Üdv
Exponenciális tölcsérbe elhelyezve már igényességre vall. Nekem is van betárolva néhány darab a jobb minőségtől a gyengébbig. Jó a hatásfokuk. Kisebb teljesítményű "A" osztályú félvezetős vagy elektroncsöves kapcsoláshoz elmegy. Olcsóbb dolgok is okozhatnak nagy meglepetést.
(#) Takikaa hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
Üdv mindenkinek.
Elkészült az erősítőm (SAL full mosfet) minden frankón működött itt bent a szobában max-on hallgattam alig melegedett semmi gond nem volt vele ment vagy 2 órán keresztül. Majd betettem a kocsiba hallgattam este vagy egy órát míg takarítottam a kocsit meg stb. Reggel elindultam suliba mentem 10 km ert és megint leégett az erősítő a két irfz44n fet szó szerint elfolytak a bordára meg kettérepedtek. Fogalmam sincs hogy túl melegedett e vagy mi volt mert ugye a csomagtartóban volt de. Mitől lehet ez hogy egyszer tökéletesen működött utána meg nem ?
(#) bereczk.jans válasza bereczk.jans hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Szervusz Saraha!
Az előbb lemaradt a kért kapcsolás linkje. Szerintem "AB" osztályú nem "B" mint ahogy a rajzon van feltüntetve.
http://www.redcircuits.com/Page150.htm
(#) Kovidivi válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Hát az biztosan nem túlmelegedett, hanem szétégett Rövidzárba ment, és kész. Biztosíték mekkora volt előtte? Mert ha rendesen van méretezve, akkor csak egy pukkanást hallasz, egy kis füstcsík szállingózása mellett. Hővédelem nem volt akkor gondolom. Milyen erősítőt készítettél Te, ami SAL márkájú? Azt építeni is lehet? A hiba ok rövidzárlat volt, ez biztos.
(#) bereczk.jans válasza Abukodonozo hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Szervusz!
A tápegységnél is érdemes betartani a csillagpontos topológiát. A puffer elkóknak legyen töltő és kisütő vezetéke(Ne ugyanaz legyen a töltő és kisütő). A 7812 és 7912 feszültségstabilizátor IC-k adatlapját, bekötését a keresőprogramba írva könnyen megtalálod. A mellékleten a felső az egyszerű nyomtatott áramkörös, az alsó a csillagpontos áramköri kialakítás.
(#) Takikaa hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
nem épített hanem eredeti sal csak múltkor tönkrement és megjavítottam és utána ismét jelentkezett ez az eset a biszti 20 A os akkora volt benne eredetileg is. Rövid zár nem nagyon lehetett mivel nincs sehol olyan vezeték ami össze érhetett és egyszer csak el hallgatot nem volt semmi pukkanás a biszti sem ment ki. Hővédelem meg van rajta, egy termisztor van a bordán amiről már múltkor itt a topikban beszélgettünk és az jól működik. Szóval ezért nem értem az esetet hogy itt a szobában egyáltalán nem melegedet kint a kocsiban meg szinte 10 perc alatt tönkre ment.
(#) Abukodonozo válasza bereczk.jans hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Értem, erre ügyelek majd!
(#) Kovidivi válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Hm. Hogy nem ment ki a biztosíték, ha szétégett az egyik FET? Használd a válasz gombot!
(#) Takikaa válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Mindkét fet szét égett az egyik szét eset darabokra másik meg elszenesedett teljesen. De a biszti nem ment ki.
(#) Kovidivi válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Szerintem azt a biztit cseréld le Ha ettől nem ment ki, akkor könnyen kigyulladhatott volna a kocsid is. Néhány ötlet: Kaptak szigetelést a FET-ek? A mélyládád megfelelő terhelő impedanciájú, az erősítőhöz képest:
(#) Takikaa hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
ohmos az erősítő és a hangszóró is. Eddig jó volt, már vagy 1 éve nálam volt és ugyan ezzel a ládával. Tipp biztire? 10 A elég szerinted? 240 W os erősítő hídban 4x irf540n és 2x ifz44n fetekkel. Kicserélem aztán kiderül. reménykedem hogy jó lesz.
(#) Kovidivi válasza Takikaa hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
20A-es biztosíték kell bele, ha valóban 240W-os. Vegyél bele olyat, ami ki is tud égni
(#) Takikaa hozzászólása Feb 14, 2010 /
 
A kocsiban volt a szettben akkor rakok bele másikat meg kicserélem az alkatrészeket és majd kiderül.
(#) saraha válasza bereczk.jans hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Szia.
Köszöntem a rajzot.Szerintem is AB beállítású.

Na igen,igazi meglepetést csak az olcsó jó dolgok okozhatnak.
(#) zoZolika válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Szia
Szerintem egy HTA-30 teljesen jó neked
én +40 V-ról járatom, így a teljesítmén értelemszerűen kb 15 Watt max. A kimeneti féltápfeszt kell csak beállítani.
Szerintem kellemes hangú erősítő, a végtranzisztorok: BD 649-650 pár a többi sima BC 182-212, a bemenet BC214C. Remélem segítettem
(#) CIROKL válasza zoZolika hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Üdv: a fórumon , de a kérdés az nem ez irányban volt ! HTA-30 -nak van saját topikja : Bővebben: Link És még egy roppant egyszerű történet hogy a HTA-30 at már barkácsolgattam több verzióban is : Bővebben: Link Nekem egy JÓ minőségűnek mondható MAX 10watt kellett volna ? tranzisztoros kivitelben , amit nem is olyan egyszerű találni . Ha egy 100 vagy akár több száz wattos erősítő kapcsolást keresnék az van dögivel . Zoli a 82-es évkönv 54 -es oldalt nézd már meg ! ahhoz mit szólsz? az nekem a célnak megfelelne
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Haj aaajj bocs a 80 -as !
Következő: »»   461 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem