Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » PIC - Miértek, hogyanok haladóknak
Hihetetlen, ha az embernek van egy kis ráérő ideje, milyen jól lehet haladni a tanulással: már futó fénypontom, és futó "sötétpont"-om is van
Köszi az eddigi segítségeket, ez egy belevaló "kis" csapat, akiktől érdemes tanulni!
Nagyon leegyszerűsítve az LPT port feszültségszintjeit hivatott illeszteni a PIC feszültségszintjeihez.
Értem, viszont mivel vasárnap délután van és nincs 74LS07-em, ezért arra gondoltam hogy egy sima AND kapu is megteszi ha összekötöm a bemeneteit. Esetleg ha AND kaput se találok, akkor sincs vége az ügynek, mivel van egy 74LS04N-em ami HEX inverter + van NAND kapum, aminek a 2 bemenetét összekötve egy sima invertert kapok, vagyis ha rákötöm a HEX inverter kimenetére, megkapom a 74LS07-et
Jó a gondolatmenetem? szerk.: vagy 2db NAND-et használok...
Nam jó, mert azt kifelejted, hogy a 7407 OPC-s kimenetű(nyitott kollektoros). Tehát csak ilyen jó helyette, legyen az bármilyen logikai kapu. Van még egy kívánalom, hogy 15V-ot elviseljen nyitott állapotban(ezért nem jó a 7405 sem és az esetleges diódás modellezés sem).
Jut eszembe, a WLPT_mini nem kapcsolja a Vpp-t, oda jó lehet a 7405-is! Esetleg meg lehet próbálkozni egy shottky diódával modellezni a nyitott kimenetet, bár nem hiszem hogy megérné nyűglődni vele.
Akkor ez most nem jött össze
Gondolom a 7404 nem jó. bár... "LOW POWER SCHOTTKY" --> esetleg emiatt jó lehet?
Adatlapot megnézted? OPC-s? A diódát kintre kéne rakni, de látom nem érted, így hagyjuk! Szerezz be megfelelő alkatrészt!
Holnap beszerzem
Át nézem mit is jelent az open collector, valóban nem tudom mi az :hide:
Nosza Google es Wikipedia a jo barataid
Azt hiszem megtaláltam a lényeget
Idézet: „Az open kollektoros kimenetek szembe köthetők, így huzalozott ÉS kapcsolat hozható létre. Ha bármelyik OC. kimenet L szintet ad, akkor az eredő kimenet is L lesz.” Jól hiszem? :hide:
Rendben, de mi az az open collector (vagy OC kimenet)? Es ha mar itt tartunk mi az az open drain (vagy OD kimenet)?
(bar ez off tema, csak ha mar felmerult, es ha latod az OD jelzest a PIC adatlapjaban, akkor tudd, hogy az mit jelent)
Sziasztok!
Tudnatok nekem mondani egy olyan progit ami linux alol eget pic-ket? Idézet: „Tudnatok nekem mondani egy olyan progit ami linux alol eget pic-ket?” A kérdés nem egyértelmű, mert nemaszoftver éget, hanem a hozzá kapcsolódó hardver. Ha PICkit2 a szóbanforgás tárgya, akkor a pk2cmd ajánlható.
Igen szoftver kellene de nem PICkit2 az egetom, hanem valami JDM.
Hát elég vékony jégen akarsz táncolni... A Google szerint errefelé nézelődhetsz:
PonyProg JDMprog PIKdev soros programozó 16F84-hez
Szia!
1; Felteszed a "Piklab"-ot. 2; A beállításoknál kiválasztod a Közvetlen programozót. 3; A Speciális fülön kiválszthatod a JDM-et három féle beállítással (időzítés), de akár vezetékenként beállíthatod, hogy a soros port melyik vezetéke melyik ICSP lábra megy és invertált vagy sem. Többet én sem tudok róla, mert PicKit2-öt használok... Üdv. P István
Helo.
Pár hete kezdtem el ismerkedni a PIC-ekkel. Nem rég kaptam kölcsön egy PicKit2-t, és el is kezdtem próbaprogramokkal játszani egy "44 Pin Demo Board"-al. És a harmadiknál már problémába is ütköztem. Az RB0-n van egy kapcsoló, és annak megnyomását szeretném megszakításra kihasználni, de nem megy. Szimulátorban működik, de élőben nem. Meg tudná mondani valaki, hogy miért? A kapcsoló megnyomáskor 0-ra húzza le RB-t. ;******Nem röhögni! Kezdő vagyok!******* ; ; LIST P=16F887 ; XXX #INCLUDE "P16F887.INC" ; YYY __CONFIG _CONFIG1, _CP_OFF & _WDT_OFF & _BOR_ON & _PWRTE_ON & _LVP_OFF & _PWRTE_ON & _MCLRE_ON & _CPD_OFF & _FCMEN_ON & _IESO_ON & _DEBUG_ON #define GOMB PORTB,0 W_TEMP EQU 0X70 ;VARIABLE USED FOR CONTEXT SAVING STA_TEMP EQU 0X71 ;VARIABLE USED FOR CONTEXT SAVING ;**************************************** org 0x0000 goto start ;**************************************** org 0x0004 goto megszakad ;***************************************** megszakad MOVWF W_TEMP ;W MENTÉSE MOVF STATUS,W ; MOVWF STA_TEMP ;STATUS MENTÉSE BTFSS INTCON,INTF retfie bledbe bcf INTCON,INTF movlw B'01111110' movwf PORTD MOVF STA_TEMP,W ;STATUS VISSZAALLITAS MOVWF STATUS SWAPF W_TEMP,F SWAPF W_TEMP,W ;W VISSZAALLITAS retfie start banksel OSCCON bsf OSCCON,0 bcf OSCCON,4 banksel ANSELH clrf ANSELH banksel TRISB movlw B'11111111' movwf TRISB banksel TRISD movlw B'00000000' movwf TRISD banksel PORTD movlw B'10000001' movwf PORTD banksel OPTION_REG bcf OPTION_REG,INTEDG ;ez kell, ha 1 ből 0 ra akarom "érzékelni" ??? bcf INTCON,INTF bsf INTCON,GIE bsf INTCON,INTE loop goto loop end Köszönöm előre is. (Bocs, hogy egy másik témában is feltettem a kérdést.)
Ismét...
Mivel úőgy tanul a "kölök" ha kérdez (még akkor is, ha hülyeséget): Ebben mit csináltam rosszul? Elviekben be kéne olvasnia a lenyomott gombot ami az RA0 és RA1-re van kötve, de nem teszi...
Az előző beírásomban eltontottam a linkeket. Második próbálkozás:
PonyProg JDMprog PIKdev továbbá: PIKLab Odussey PIC programming software Idézet: „...úőgy tanul a "kölök" ha kérdez” Hát, akkor tessék elővenni az adatlapot és megnézni, hogy a portok alaphelyzetben milyen funkciókkal bírnak és hogyan is kell beállítani azokat! Nyomógombot pedig illik pergésmentesíteni.
Mindig PORTx-ből olvasunk, de LATx-be írunk! Tehát a "GOTO VISSZA" előtti sor "MOVWF PORTB" helyett MOVWF LATB" legyen!
Szerk.: Látom a "MOVF PORTA,W" sort kijavítottad közben "MOVF PORTA,0"-ra. Nem kell, jó az első verzió is!
Hmmm, úgy tanul a "kölök", ha fellapozza az adatlapot!
EXAMPLE 5-1: INITIALIZING PORTA
Kikapcsolja a komparátort és engedélyezi a digitális ki/bemenet működését.
Amit írsz az igaz, csak PIC 16-os sorozatban nincs LATx regiszter.
16F628A-n a porta rendelkezik más funkciókkal is. Nézz bele az adatlapba, leírja hogyan állítsd be csak digitális ki/bemenetnek.
Attila86: Ez egy 16F szériás pic. Itt nincs LATx regiszter.
Én meg bőszen elkezdtem keresni az adatlapban
Pontosítok, a legújabbakban van, de itt egy 16F628A-ról volt szó...
A port beállítását kellett volna keresned, de icserny kolléga leírta...
|
Bejelentkezés
Hirdetés |