Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   111 / 375
(#) gosztola.laszlo hozzászólása Feb 18, 2010 /
 
Szaisztok!

Nekem Panasonic SA-PM4 típusú mikrohifihez lenne szükségem kapcsolási rajzra.
Vagy ha esetleg van elfekvőben valakinek tápmodulja / trafója hozzá, az is jelentkezzen bátran.
(#) oregtamas0202 válasza gosztola.laszlo hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Üdv! Trafó mérete -felfogatása és főleg a feszültség értéke? Öreg T
(#) bikfic hozzászólása Feb 19, 2010 /
 
Sziasztok!
Régtől fogva megvan nekem egy Fok-Gyem és egy Gamma gyártmányú kettős tápegység. Öreg darab mind a kettő. Egyikhez sincs semmilyen dokumentációm. A Fok-Gyem tápot még talán ki lehetne javítani, a Gammát viszont Újra kéne építeni, modernizálva. Mechanikailag szépen elkészített szerkezetek, de elektromosan bizony eljárt fölöttük az idő. Kiindulásként tudna-e valaki segíteni valamilyen dokumentációval? Nem akarom a helyet fölöslegesen foglalni, de vannak még képek róluk, ha az azonosításhoz szükséges. Minden fáradozást előre is köszönök!
(#) Imi65 válasza bikfic hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
A FOK-GYEM-nek van egy modernizált verziója, azt meg lehet csinálni, de nem egyszerű. Kicsit át kell tervezni, mert a trafó nem pont így van tekerve.
(#) Imi65 válasza bikfic hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Még egy korlátozása van a FOK-GYEM tápnak, mely erre, és a modernizált verzióra is igaz. 20V fölött csak! 1A a terhelhetősége.
(#) bikfic válasza Imi65 hozzászólására (») Feb 19, 2010 /
 
Köszönöm Imi65! Bámulatosan gyors voltál. Ha nem lenne nagyon muszáj én nem nagyon alakítanám át, de az ASZ tranzisztoroktól nem várhatok sokat, na meg a pótlásuk sem egyszerű. Sok germánium félvezető van benne. Az egyenirányító diódák Gen 51-ek. Ezeket lehet könnyebben helyettesíteni.
A Gamma táphoz tudsz-e valamit súgni? Az sajna jobban le van gatyásodva, mert a trafója is újra lett tekerve, de nem lett jó, mert a leégettnek a feltárása nem sikerült igazán. Ennek a rajza pusztán azért lenne jó, hogy a mechanikának a megtartásával lehetne a rekonstrukciót megejteni. Álmodoztam egy kicsit...
Még egyszer köszönöm a segítséged!
(#) Imi65 válasza bikfic hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Sajnos a Gammáról nem tudok semmit (nem is láttam még ilyet), ilyen Ge-s FOK-GYEM-et viszont már alakítottam át 2N3055-re. Nem egyszerű (nem is biztos, hogy megéri) , mert a trafó feletti panelen vannak a puffer elkók, ill. a kimenet elkója is, a diódák mellett, a trafóátkapcsoláshoz szükséges 0,5 Ohm -ok. A diódák örök darabok, ASZ-t meg lehet szerezni, van elfekvőben sokunknál. Elkók is pótolhatók. Ha nem muszáj átalakítani, inkább javítsd meg. Sajnos a régi verzióról nincs rajzom, azért is alakítottam át a B verzióra.
(#) gosztola.laszlo válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Hello!
Képet küldeni tudok jövő héten tudok, feszültség értéket meg sajna nem tudom, mert úgy néz ki, elszállt a primer oldal a trafóban. Ezért kellene a kapcs.rajz, hogy kitaláljam, milyen feszültségek jönnek ki a tápból. Pana szervíz 15-ért akarja cserélni...
Arra gondoltam, átalakítok valami notiadaptert, vagy amit találok, csak meg kellene saccolni, milyen feszből mennyi kell...
(#) Vacok hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy Grundig tp623-as távirányítónak keresem én a kapcsolási rajzát. Tud nekem ebben valaki segíteni?
Egyik pillanatról a másikra megadta magát. A végfoktranzisztor bázisa ha nyomom a gombot, ha nem minden esetben L szinten van, már kicserélgettem a tranzisztorokat, a kristályt és a kondenzátort benne, az ellenállásokat is átnéztem és még így sem működik. Az IC típusát meg nem tudom megállapítani, mert olyan, hogy van egy picike nyáklemez, aminek a közepére egy olyan fekete gyanta van cseppentve, és onnan van 24 kivezetés, és csak annyi van ráírva, hogy 014.
(#) coolmsnman hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Sziasztok!

Keresnék kapcsolási rajzot egy japán gyártmányú oszcilloszkóphoz. Típusa Meguro MO-1251.
Képet mellékeltem remélem tudtok segíteni mert eléggé nehézkes a javítása rajz nélkül. Előre is köszönöm!

mo1251.jpg
    
(#) sumi1 hozzászólása Feb 20, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!
Segitséget szeretnék kérni,mégpedig a képen látható erösitöbe szeretnék életet lehelni.Annyit tudok róla hogy egy Philips TV erösitöje.Nem mai a kicsike,de azért kipróbálnám.A meghajtó IC TDA 2020, a tranyók BD201-BD202.Ha esetleg valaki már talkozott ilyennel,vagy van kapcsolási rajza azt meköszönném.

DSC00050.JPG
    
(#) bankimajki válasza sumi1 hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Szia én a helyedben megnézném az IC adatlapját, valószínűleg ahhoz hasonló kapcsolást alkalmaztak benne. Ill. jó kiindulási pont lehet.
(#) sumi1 válasza bankimajki hozzászólására (») Feb 20, 2010 /
 
Üdv!
Ezen már tul vagyok, tényleg jó kiindulópont,de az eredeti kapcsolási rajz lenne az igazi.Azárt köszi.
(#) djgombi válasza sumi1 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Biztos TDA2020??? Mert az egy végfok ic.
(#) sumi1 válasza djgombi hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Igen,valami ilyesmi csak stereo.Annyit mar kinyomoztamm,hogy a TV Philips 26CP2512/10R K12Z sasszi,csak nem találom a rajzot.

K12z.jpg
    
(#) djgombi válasza sumi1 hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Itt nézted már? Bővebben: Link
(#) sumi1 válasza djgombi hozzászólására (») Feb 21, 2010 /
 
Igen de nem találtam,de az is lehet, hogy nem jó helyröl nött ki a kezem,azért nem találtam.
(#) trabi007 hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
Sziasztok! Segitségeteket szeretném kérni addan a dologban , hogy van egy JVC t-k11l FM/MW/LW STEREO TUNEREM aminek kellene nekem a kapcsolási rajza a javitásához , mert ugyanis az MW/LW sávokon nagyon gyengén befog egyegy adót de az FM sávon viszont még csak ne is zug , és a led se jelzi az elelyén hogy az FM sávra van kapcsolva , nagyon hálás lennék ha tudnátok segíteni nekem. Segitségeteket előre is nagyon köszönöm.
(#) lóri hozzászólása Feb 21, 2010 /
 
Sziasztok! Én a JVC RX1001V rádióerősítő kapcsolási rajzát keresem. Köszönöm.
(#) stefikeke hozzászólása Feb 22, 2010 /
 
szasztok. segitsegeteket kerem Kellene egy kapcs rajzegy PLATINIUM tv-hez : RML-21LM03txt / CTV 54001 AI
Elore is kosz
(#) Syn7h37ic hozzászólása Feb 23, 2010 /
 
Sziasztok.
Szükség lenne egy Fermax MDP18, vagy MDP28 kaputelefon erősítő kapcsolási rajzra.
Köszi előre is.
(#) soos csaba válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Csak ennyit találtam róla-Bővebben: Link
(#) Syn7h37ic válasza soos csaba hozzászólására (») Feb 23, 2010 /
 
Sajna ez megvan, magának az erősítő egységnek kéne a kapcsolási rajza.
(#) isti014 hozzászólása Feb 26, 2010 /
 
Sziasztok.Segítséget szeretnék kérni egy tda 2052-es erősítővel , mivel én ennek a teljesítményét tranzisztorokkal szeretném növelni mint pl tda 2030+bd249-bd250 de viszont erről nem találok kapcsolási rajzot sehol, de még ilyen variációt sem. Talán ezzel az ic vel ez nem lehetséges vagy valamilyen okokból nem lehet vagy ha lehet akor felesleges ??? vagy nem tudom de tényleg nem találok semerre kapcsolást róla . Nagyon megköszönném ha valaki tudna nekem segíteni némi információval .Előre is köszöntem mindenkinek a segítséget.
(#) picur1977 hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
Sziasztok! Simson kapcsolási rajzot tudna, valaki küldeni? Leszükitve az: s51b. s51n. s51 e41 vagyis elektronik. előre is köszönöm.
(#) prst14 válasza picur1977 hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Szia

Nézz szét ITT.
Nincs minden tipushoz ,de nem hiszem hogy sokban különböznének...
(#) VRubenX válasza picur1977 hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Üdv:
Ittmegtalálsz mindent.
(#) Gafly hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
TR-0202 dekádgenerátorhoz keresnék (bármilyen) doksit, de leginkább kapcsolási rajz lenne jó.
(#) Barret hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
Sziasztok! szükségem lenne egy EGYSZERŰ áramkörre.
12V-os akkumulátorhoz kellene,töltöm az akksit,és el kellene fűteni a felesleges energiát.
Egy olyan kapcsolás kellene,ami 14,1 volt felett rákapcsol egy 55W-os halogén ízzót.Ha leesik a küszöbfeszültség,akkor lekapcsolja.Ez az áramkör mindig rajta lenne az akksin. Tudtok segíteni?
(#) pintyu hozzászólása Feb 27, 2010 /
 
Sziasztok. Reflex RX800-as erősítőhöz keresek kapcsolási rajzot. Előre is köszönöm.
Következő: »»   111 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem