Fórum témák
» Több friss téma |
Nos, ami azt illeti az ajtón nem módosítottam, az elcsavarodott rögzítési pontot egyengettem ki, vagyis inkább csak helyreállítottam az eredeti állapotot.
De az óvatosság, az ellenőrzés tényleg nem árt, igazad van.
Sziasztok, szerintetek milyen alkatrésszel lehet a gond, ha a mikró elindul, nem szikrázik, rendesen végigfut a program, de egyáltalán nem melegíti fel az ételt? ( És azt sem lenne rossz tudni, hogy mennyiért lehet a megfelelő pótalkatrészt kapni, beszereltetni )
Üdv!
Több mint valószInü,hogy a magnetron lesz a hunyó(katódfűtőszál szakadás stb...)az pedig nem lesz olcsó mulatság,egyébként jó lenne tudni,hogy a MOT ad-e le áramot,az is lehet,hogy csak a nagyfesz bisztosIték van kimenve(feltéve ha van benne),azt pedig magad is kicserélheted,nem nehéz.
Hát igen ezért mondtam,hogy :
Idézet: „jó lenne tudni,hogy a MOT ad-e le áramot” Amúgy meg a trafó ritkán szokott leégni,többnyire a magnetronnal szokott lenni a gond.
Üdv!
Nekem is segítség kellene a javításhoz. A tünetek: a kisfesz elektronika működik, a program is végigfut, de nem melegít. A magnetron és az elektrtonika is éppnek tűnik, viszont ez kapcsolóüzemű mikró.
Hát, biztosítékot elfelejtettek bele rakni. Viszont a magnetron két kivezetése között rövidzár mérhető(ez normális gondolom), de a kivezetése és a test közt 3,5Ohm mérhető. Lehet ilyen mikróba, normálból bontott magnetront tenni, vagy ez a magnetron a kapcsolóüzemű táphoz lett tervezve?
Szia!
Kap nagyfeszültséget a magnetron, vagy nem? Ezt kellene először eldönteni. Ha egy fáziskeresőt közelítesz a tekercshez, akkor annak világítania kell, ha jól működik az inverter.
Hello
Elvileg az inverten van két opto kapu, azon mérd meg a jelszintet azon kapja a vezérlést az inverter, sajnos ezekkel az a tapasztalatom hogy 99%-uk inverter hibás lesz, esetleg magnetron hiba miatt. Két IGBT kapcsolgat rajta abból rengeteget kellet eddig cserélnem. Üdv: Zoltán
Hello!
Jópár mikróban találkoztam már leégett trafóval. Eddig mindig ki tudtam cserélni, legfeljebb a szerelvények különbözősége(lyuktávolságok, csatlakozók) okozott kisebb gondot. Ráadásul nagyon fain volna, ha a mikrómat búgásmentessé és 5 kilóval könnyebbé tudnám tenni, esetleg még a magnetronhűtést is megcsinálnám szabályzósra hogy pl. induláskor ne hűtsön teljes erőbedobással, meg vezérlőelektronikát is tudok tenni a tekerők helyére de ezt majd később. Szóval a feladat adott: kapcsolóüzemű magnetron tápegység. Már dolgoztam nagyfesszel és kapcsitápokkal is, tudom hogy nem lesz veszélytelen vállalkozás. Tudom hogy nem lesz egyszerű a szekunder tekercselés(átütés) és a primer oldali meghajtás nagyáramú FET-ekkel(30-40A csúcsáramok), illetve a kondik kiválasztása sem mindegy. A tranzisztor és dióda hűtőbordák miatt pedig lehet hogy a mérete kicsit nagyobb lesz mint a trafó. Megfelelő biztosítékról és kimenőkondi(k)ról is gondoskodni kell. Az viszont könnyítés hogy nem kell feltétlenül fémdoboz a tápnak mert a mikró doboza is elnyeli a tápegység által keltett zavarokat. Amennyi biztos kell,egy valahány(pontosan mennyi?) Voltos katódfűtés(egyenáram is lehet?), egy többezer voltos feszültség, mely az anódon testelve van. Valaki tud leírást egy ilyen tápegységről?
Az, hogy 3,5 Ohm van a magnetron kivezetése és a test közt az gondolom hiba, így a nagyfesz van rövidrezárva. De hagyományos mikróban lévő magnetronnal helyettesíthetem a hibásat?
A nagyfesz diódák bírják ezt a nagyfrekit is?
Még az előző hozzászólásomat folytatva, találtam egy fószert aki ilyenekkel is buherál:
mikrótrafóból nagyáramú tápegység Mikró SMPS - fotók
Valamelyik szögletes fekete dióda nem zárlatos?
Egy hagyományos sütő felépítése:Bővebben: Link A magnetron környéke a Tiédnél is hasonló. Idézet: „Hát, biztosítékot elfelejtettek bele rakni.” Megeshet,hogy nem tesznek bele, Idézet: „Viszont a magnetron két kivezetése között rövidzár mérhető(ez normális gondolom), de a kivezetése és a test közt 3,5Ohm mérhető” A” két kivezetéssel”gondolom a fűtőszál csatlakozókra gondoltál,nos ha ezeken teljes rövidzár mérhető az már nem jó,ugyanis néhány ohm-nak lennie kell,a másik pedig az,hogy ha a magnetron bármelyik kivezetése,és a test közt ellenállást mértél,akkor az már rég rossz,mondom ezt normál magnetronoknál. Idézet: „ez a magnetron a kapcsolóüzemű táphoz lett tervezve?” Az inverteres táp a magnetron üzemeltetésében nem sokban tér el a normal MOT-os megoldástól,ugyanis a katódáram lényegében mindkét esetben DC,max a felvett teljesItményük térhet el. Idézet: „Lehet ilyen mikróba, normálból bontott magnetront tenni, vagy ez a magnetron a kapcsolóüzemű táphoz lett tervezve?” A mellékelt képen csak a nagyfrekis inverteres nagyfesztáp látható,egy kép a magnetronról többet mondana,ha tudsz dobj fel egyet.
A magnetron már halott, mert ketté van törve benne a mágnes.
Kicseréltem a magnetront egy másikra, nagyfesz volt és melegít is. Viszont ezt nem hűti a venti, iszonyatosan melegszik. Még annyi, hogy az mindegy hogy a két kivezetésre melyik drót megy rá? Azokat fel lehet cserélni?
Egyébként az nem túl jó ha nincs hűtés,Igy legfeljebb csak rövid ideig működtesd.
Sziasztok!
Nekem van egy mikróm, (Tesco MT07) amivel az a gondom, hogy amikor nyitva van az ajtaja, akkor világít a lámpája és én pont fordítva szeretném, hogy ne kelljen mindig becsukni az ajtaját. Kérdés: Melyik kapcsoló vezérli a világítást, mert amelyikhez hozzá lehet férni nyitott ajtónál, (az ajtó alsó "kallantyúja"??) mögött, az nem kapcsolja le a lámpát. Vannak kétállású kapcsolóim egy szétszedett mikróból és szeretném kicserélni, ha nem lehet az eredetit átkötni. Lehetséges így megoldani ezt? Várom, és köszönöm a lehetséges megoldásokat.
Ez a nyitva hagyott ajtó egy rossz beidegződés. Nem véletlenül világít, arra is késztet, hogy csukd be. Ennek pedig az az oka, hogyha nyitva hagyod az ajtaját, amikor nem használod, akkor kábé egy év múlva csapkodhatod ezerrel, mivel az ajtót állandóan húzza a saját súlya, és meg fog ereszkedni, vagyis "lóg". Nehéz lesz becsukni. Szóval szerintem ne szerelgesd, hanem csukd be, jobban jársz.
Egyesek szerint azért kell nyitva hagyni, hogy szellőzzön. Ez hülyeség, mivel nem zárt tér a belseje, szellőzik magától is, üzem közben pedig egy ventillátor is kavarja benne a levegőt.
Köszi a választ, én is a szellőzés miatt gondoltam, de valóban, igazad van
sziasztok.Az lenne a kérdésem mi lehet a mikróm baja,hogyha akármit teszek bele,és beinditom szikrázik de nagyon?
Hali!
Kiégett a csillám lemez a magnetron "előtt" a sok zsír miatt.. Ha szerencséd van, még tudod szigetelni, ha nem akkor új mikró.. Üdv!
A magnetron testre húz le,valahol sérült a szigetelés,kiverte a rozsda és emiatt felpattogzott a festék,sérült a csillámlemez,már ha van bent vagy a magnetron kerámia teste sérült,több ötletem nincs.
Ha ott az ablakban a hiba,akkor fémtisztára csiszolni,műanyag alapú festékkel lefesteni,csillámot cserélni s talán működik is még.
Én is hasonlóra céloztam..
Általában ez a hiba. Mert ugyebár senki se takarja le a kaját a zsír meg fröcsög össze vissza.. Mi úgy használjuk hogy egy másik tányérral letakarjuk a melegítendő kaját.. Meg kell becsülni a 15 éves mikrót.. Aminek sajna már a gombjai elkoptak de pótolva lett nyomógombokkal
Jól mondod kolléga,igazából a válaszomat is a kérdés feltevőnek szántam,de ez Te biztosan tudtad.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |