Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mágnesezés
 
Témaindító: kereszke, idő: Feb 26, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 3
(#) kereszke hozzászólása Feb 26, 2010 /
 
Helló.Az lenne a kérdésem hogy lehet minél tartósabban fémet mágnesessé tenni?
(#) Syn7h37ic válasza kereszke hozzászólására (») Feb 26, 2010 /
 
Nézd át ezt.
(#) tungsram hozzászólása Feb 26, 2010 /
 
Mit akarsz felmágnesezni, mert ugye a lágyvasat nem lehet..
(#) kereszke hozzászólása Feb 26, 2010 /
 
pl csapágygolyó....
(#) kereszke hozzászólása Feb 26, 2010 /
 
Szóval valamiféle trafó kéne?milyen trafó lenne a megfelelő?
(#) B.I válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
A ferritgyürüket is fel lehet mágnesezni?
(#) B.I válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Egyszer olvastam valahol a mágnesekről ahol olyat irtak hogy ferritmágnes. Innen gondoltam hogy fel lehet mágnesezni. És mivolna akkor ha pl. a csapágygolyó mágnesezésnél egymás után tobbször is megismételném a 3-5 másodperces periódust?
(#) dobo válasza B.I hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Helló.
Azt hiszem ezt a műveletet delejezésnek hívják.
Érdemes lehet rákeresni a neten.
(#) kadarist válasza B.I hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
A ferriteknél is ugyanúgy van lágyferrit és keményferrit-anyag, mint a lágyvas és acél esetében. A keményferritet használják állandómágnes készítéséhez.
A mágnesekről, benne a ferritmágnesről:Mágnes
(#) B.I válasza kadarist hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Az alábbi kapcsolással lehetne e mágnesezni? A kapcsolás azt csinálja hogy alacsony feszültségről ugy 100-200V feszültséget csinál és ezzel tölti a kondenzátort. Amikor a kondenzátor feltöltődött a tirisztor kisüti a tekercselésen keresztül.

gazgyujto.JPG
    
(#) kadarist válasza B.I hozzászólására (») Feb 27, 2010 /
 
Biztosan jó lenne ez is (valamire), de Köbzoli tekercses megoldása jobb lehet.
(#) shalafi.66 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Impulzusmágnesezés......
(#) kadarist válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Értem én, hogy impulzusmágnesezés, de gázgyújtóval?
(#) dezsi001 hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
Én csavarhúzót úgy szoktam mágnesezni hogy IE lemezekből álló trafót szétbontok hogy csak a csévetest maradjon, egyenáramot kötök valamelyik oldalára (primer vagy szekunder) 6V 5-6A és a tekercs közepébe teszem a csavarhúzót, vagy amit mágnesezni akarok. Nekem ez szokott működni, gyors és egyszerű
(#) Krisz03 válasza dezsi001 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
És milyen jó, mert univerzális. Ha váltófeszt kötsz rá (egy másik trafóról), és lassan kihúzod belőle a csavarhúzót, akkor pedig elveszti a mágnesességét. Ja, és csakis a szekunder tekercselés használatát javaslom!
(#) hangszoros hozzászólása Feb 28, 2010 /
 
A Neodmiumhoz, vajon mekkora villany kelhet ? Bocs hány J, vagy mekkora fluxussürüség ?
(#) shalafi.66 válasza hangszoros hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
A Ne-vas-bór másképp megy. Ott kis feszültséggel szokás nekiesni, az energiaigény meg méretfüggő.
(#) shalafi.66 válasza kadarist hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Neeeeem. Sok-sok-sok-sok kondival.
(#) kadarist válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 28, 2010 /
 
Ja, hogy nem a szikrával. Árammal...
(#) fater0827 hozzászólása Márc 5, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek

Mi okozza ? inkább miért melegszik a csavarhúzó a TV vízszintes eltérít(ő)(és) (képméret állító) tekercs porvas állításánál?

Annyit tudok, hogy ott 16Khz körül van a jel 2 vagy 3A mellet.

Azóta réz csavarhúzót használok olyan helyen így nem ég meg a kezem és csévetest.

Vigyázat ott 1000V tol több fesz is lehet !!

Valószínű itt is a mágnesség átmágnesezés a hunyó .

Üdv mindenkinek

Előre is köszi a válaszokat!
(#) kadarist válasza fater0827 hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
szia!
Az örvényáramoktól melegszik fel a csavarhúzó. A porvasmag szigetelő tulajdonságú, ezért nem keletkezik benne örvényáram, és ezért nem melegszik.Örvényáram
(#) karpi válasza B.I hozzászólására (») Márc 5, 2010 /
 
Egy tekercsel magnesezunk ,ugy kell megoldani a kapcsolast hogy a maximalis eroternel kapcsoljon le az aram .
Ha tobszor adsz impulzust meglehet hogy gyengited a elozo magnesezest ahelyett hogy erositsd.

Az ilyen magnesezest "torolni " lehet valtozo magneses terrel ,igy a tobszori magnesezes hatasa ugyanez lehet.

Haveromnak volt egy ilyen magnesezoje, rengeteg kondenzator parhuzamossan kapcsolva,egy hatalmas tekercsen sult ki .A tekercs egy kb.100 cm^2 lagyvas magneskorre volt szerelve aminek a polusai koze betettek a megnesezendo anyagot.Tehat zart magneskor keletkezett.
A kondenzator kisutese elektronikussan volt szabalyozva valahogy ugy hogy a maximalis terero maradjon az "utolso".Szoval az impulsus "tetozes" utan valahogy lekapcsolta a tekercset .
Sajnos nem foglalkoztam vele hogy van pontossan.
(#) B.I válasza karpi hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Nem tudna valaki egy olyan kapcsolást amivel mágnesezni lehet? Mindig is szerettem volna valamiképpen mágnesezni.
(#) shalafi.66 válasza B.I hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Nem a kapcsolás a lényeg, vagy a nehéz rész, hanem az iszonyatos kondenzátor és félvezetőigény.
(#) B.I válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
De akkor is kiváncsi lennék egy ilyen berendezésre.
(#) SKY válasza B.I hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Nem kell ahhoz kapcsolás! Vegyél egy nagy darab neodinium mágnest, annak akár 1T indukciója is lehet, ami sokszorosan meghaladja a légmagos tekercs mágnesező indukcióját. Egy ilyen mágnes képes megfordítani a ferrit-hangszórómágnes mágneses polaritását is. PL.: egy 15*30mm-es neo rúdmágnes
(#) B.I válasza SKY hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Itt a gond. Nekem nincsenek ilyenfalyta mágneseim, csak azok vannak amiket rossz hangszórókból bontottam. Némelyik már annyira gyenge hogy a salyát sujjának még a felét se birja megtartani és ezeket szeretném felmágnesezni.
(#) shalafi.66 válasza B.I hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Azt nem lehet úgysem. Főleg anyag- és összetételfüggő, legfeljebb ideig-óráig lenne nagyobb a B*H. De fehérváron megcsinálják neked ha kell.
(#) B.I válasza shalafi.66 hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Azért annyira nem kell. Csak ha házilag megtudtam volna csinálni annak örültem volna. Köszönöm a válaszokat
(#) shalafi.66 válasza B.I hozzászólására (») Márc 6, 2010 /
 
Kicsit nehezebb egy mágnesezőt építeni, mint bevinni a hangszórógyárba..
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem