Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton EA 6383 s (tuning)
 
Témaindító: gbr, idő: Nov 2, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   6 / 22
(#) shalafi.66 válasza behanattila hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Kibontva, vagy fiók mélyén őrizve. De akkor ugyanúgy néz ki, mint a tiéd.
Vagy esetleg, ha nagyon régi, akkor TE1819-1820 van rávésve.
Mostanában a BD911-912 jó a helyére. Azt legalább tényleg gyártja az ST.
(#) shalafi.66 válasza behanattila hozzászólására (») Jan 31, 2010 /
 
Nah, épp most találtam az egyik dobozban egy 809-810V párost. Ha kell, a tiéd.

P2010120.JPG
    
(#) behanattila válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Érdekel a dolog. Hogy lehetne megoldani az adás-vételt?
(#) shalafi.66 válasza behanattila hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Mondjuk feladom postán. Aztán Te meg beforrasztod.
(#) behanattila válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Azt megköszönném. Címemet megírom privát üzenetbe, úgy jó lesz?
(#) shalafi.66 válasza behanattila hozzászólására (») Feb 1, 2010 /
 
Jó persze. Nálam úgyis csak porosodna. Ha már egyszer elfelejtettem, hogy van ilyenem, gondolom nem használnám a közeljövőben sem.
(#) Flatlander hozzászólása Feb 4, 2010 /
 
Trafó zúgás nekem is van a vidiben próbáltam ellene tenni de sokat nemért......én a doboz tetejére raktam egy súlyt és elmúlt a zúgás nincs ami átvegye a trafótol és így sokkal halkabb Látom a te vididbe már volt kondi csere valamikor
(#) shalafi.66 válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Nem, ezek az eredeti pufferek, ROE elkók, nem olyan rosszak, sőt...
(#) Flatlander válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Hmm..... ilyeket mikor raktak bele?Enyémbe még a kék-ek vannak...... igaz lassan cserések mert egy oldalt használok és a kijelző kicsit sötétebb lesz ha jön egy nagyobb mély.....
(#) shalafi.66 válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 4, 2010 /
 
Volt idő, amikor a mechanikai művek helyett a német kondik mentek a Videotonnál.

Ahogy hangszórómembrán is készült svéd, finn, orosz, és ukrán cellulózból is.
(#) Flatlander válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Ha tudtak jobbal is gyártani nemértem miért kellet spórolni rosszab minőségű kondikkal is pl
(#) shalafi.66 válasza Flatlander hozzászólására (») Feb 8, 2010 /
 
Nem rosszabb az MM sem. Már amelyik fizikai hibáktól mentes volt.
(#) videotonra hozzászólása Feb 8, 2010 /
 
sziasztok van egy VIDEOTON r a 6363 s Erősítő ki nyomom a Mono-t és Halkabb a bal fele mi baja lehet nem tudom segítsetek kösz mindenkinek .
(#) behanattila válasza videotonra hozzászólására (») Feb 9, 2010 /
 
Balance potit takarítsd ki. (PL. : alkohollal)
(#) videotonra hozzászólása Feb 9, 2010 /
 
köszi kipróbálom és majd írok sziasztok
(#) videotonra hozzászólása Feb 9, 2010 /
 
ki takarítottam és úgy se jó és még mit lehetne csinálni vele? .
(#) behanattila válasza videotonra hozzászólására (») Feb 10, 2010 /
 
Minden bemeneten ezt csinálja? Ha a rádió szól akkor is? Mert ha igen, akkor valószínűleg az előfokkal lesz probléma.
(#) videotonra hozzászólása Feb 10, 2010 /
 
igen miden bemenetnél csinálja mit tegyek ???
(#) videotonra hozzászólása Feb 10, 2010 /
 
igen miden bemenetnél csinálja mit tegyek.???
(#) behanattila válasza videotonra hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Az is lehet, hogy valamelyik potméter rossz ( hangerő, vagy balance ) de lehet előfok probléma is.
(#) zoZolika válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Szia
A TE 1819-TE1820 párost a Motorola gyártotta műszeripari célra. Kereskedelmi forgalomban soha nem volt. A Vidi annak idején nem tudni hogyan jutott hozzá, de ezekkel a tranzisztorokkal lényegesen jobban szólt mint a BD 243-244 párral. Nekem van eredeti ST pár belőle. És az sem az igazi sajnos. BD911-912 párt javaslok a helyére, 80 körüli bétával, lehetőleg párt.
(#) shalafi.66 válasza zoZolika hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Miért, én nem ezt írtam? Egyébként volt még TEO2059-2060 is benne, de BD 243 sosem. Szóval....

Eredetileg Moto BD 809-810 az alapja, a többi csak ennek a helyettesítgetése.
(#) zoZolika válasza shalafi.66 hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Én nem figyeltem bocsi. De az eredeti témára kanyarodva:
E-I magos trafóknak mindig is lesz kis búgása az mechanikai eredetű. Négy csavart meghúzni és kész.
MM kondiknak csak a balta az ellensége.még az 1980(!)-ban gyártottak is keveset vesztenek a kapacitásukból. A vidi erősítőben egyszerűen kicsi a 4700 µF-os kondi
(#) shalafi.66 válasza zoZolika hozzászólására (») Feb 14, 2010 /
 
Igen, az MM olyan volt, hogy ami gyártási hiba nélkül jött ki tőlük, az jó volt, és sokáig használható, de akadt köztük néhány, ami eleve kukára volt ítélve.

Én csak azt remélem, hogy a 809-810 tranyók, amiket a topiknyitónak adtam működnek azóta.
(#) Moderátor hozzászólása Feb 14, 2010
 
Uraim!
Ne térjünk el a topic témájától, ha kérhetem. Ez kifejezetten trafós téma, tehát a kondenzátorok ügyét ne itt tárgyaljuk meg!
Köszönöm.
(#) zoZolika válasza (») Feb 14, 2010 /
 
Bocsi
Nme fordul többé elő :hide:
(#) Syrax hozzászólása Márc 8, 2010 /
 
Sziasztok. Nekem is van 2db ilyen EA6383S típusú csodám. Imádom őket. Én azért írok nektek, hátha tudtok segíteni: Annó 1998-ban megkaptam bratyómtól az egyik ilyen erősítőt, mai napig működik, . Hihetetlenül megszerettem.Aztán 2009ben szereztem 2000FT-ért még egy ilyet. Annyi baja volt, hogy a végfokok el voltak szállva benne. Belefogtam haverommal, hogy felújítjuk az erősítőben a 2 végfok modult, új alkatrészek, stb... de félbemaradt, és szó ami szó, nem is vagyok egy lángelme ilyen téren, segítségem volt, csak a srác kiment külföldre, így nem jutok tovább vele. Érdeklődnék, hogy esetleg valaki tudna -e nekem segíteni, mert én a kapcsolási rajzot sem tudom leolvasni. Ne röhögjetek ki
Gondoltam arra is, hogy valaki megépítene 2 ilyet, én pedig kifizetném. Válaszotokat előre is köszönöm
(#) hüblerattila hozzászólása Márc 28, 2010 /
 
Sziasztok! Van nekem kettő darab ea 6083s végfok modulom ami rossz, de megszeretném javítani és öszetennék belőle egy erősítőt. Van hozzávaló gyári trafóm is, egyedül kondi plusz graetz kellene. Ez eddig oké , de a panel sorcsatlakozóin mit és hova kell kötni?
Tápfeszültségnek mennyinek kell lennie? Ha valaki a mellékelt rajz alá odaírná hogy mit hova kellene kötni azt megköszönném.
(#) Mr_beBE hozzászólása Márc 30, 2010 /
 
Hello, nekem egy hangerő poti kellene egy ilyen vidibe, mert nem halkítja le teljesen az erősítőt. Tud valaki ilyet?
(#) Mr_beBE válasza Mr_beBE hozzászólására (») Márc 30, 2010 /
 
Sajnos nem tudok valamiért választ küldeni üzenetre, így itt rom meg, hogy fotót nem tudok most küldeni, mert nem nálam van a cuc, de igen: Videoton RA 6363 ról van szó! Gondoltam kicserélem valamelyik másik potira, de ez különböző tőlük. Ha sikerül képet készítenem felteszem.
Kösz a választ oregtamas. Üdv. d.
Következő: »»   6 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem