Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton EA 6383 s (tuning)
 
Témaindító: gbr, idő: Nov 2, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 22
(#) giorgio080 hozzászólása Máj 25, 2010 /
 
Sziasztok! Én még új vagyok ezen az oldalon,de lenne két kérdésem!
Sikerült szert tennem egy DC 2050 E hangfalpárra aminek teljesen elöregedtek a mélynyomó membránszélei.
Itt a Reflex -nél azt mondták ,hogy meg tudják csinálni!
MI a véleményetek erről?
A másik pedig az lenne ,hogy szerintetek melyik a jobb erősítő ehhez a hangfalhoz az EA 6383 S vagy az EA 7386 S?
(#) shalafi.66 válasza giorgio080 hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Az, hogy a Reflexnél nem tudják megcsinálni. Vagyis megcsinálják, de abban nincs köszönet. Még akkor is jobban jársz, ha veszel fehérvárról membránszélt hozzá, és te ragasztod fel.

2050-nek gyakorlatilag mindegy, egyébként a két erősítő szinte azonos végfokkal készült csak a szabályzó más előtte.
(#) giorgio080 válasza shalafi.66 hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Tisztelt Shalafi.66!
Ha mégsem jönne össze a Vidi erősítő,te milye márkát ajánlanál ?
Stereo v. 5.1?
Rádiós vagy normál?
(#) shalafi.66 válasza giorgio080 hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Amit a 2050-ről tudok eredeti állapotban, az a kissé hiányzó sávszélek, mélyben és magasban, illetve a középtartomány torzításai, hogy ehhez milyen erősítő passzolna, az számomra is rejtély.
(#) cruisher válasza giorgio080 hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Az EA6383 egy rakás....! Inkabb a 7386-ot, azmar egesz turheto kis gep lett.
(#) cruisher válasza shalafi.66 hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Semmilyen!
(#) giorgio080 válasza cruisher hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Azért csak van egy közelítőleg passzoló erősítő( Technics, Onkyo, Yamaha Stb)?
(#) giorgio080 hozzászólása Máj 25, 2010 /
 
Nehezet kérdeztem?
(#) mugab válasza giorgio080 hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Az újabbikban kissebb a hangszinszabályozás tartomány meg a balansz, a hangerőpoti kezdete nem nagyon fut együtt, a kapcsolók hajlamosak kontakthibára. A régebbi meg nem annyira volt kihegyezve hifire,viszont kevésbé érzékeny a kontakthibára.
(#) shalafi.66 válasza mugab hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
A potik pedig ugyanazok voltak
(#) mugab válasza shalafi.66 hozzászólására (») Máj 25, 2010 /
 
Ha ezt a balanszra meg a hangszinre írtad akkor az tervezve lett kissebb átfogásúra, ha a hangerőre akkor passz, nekem mindkettő van és cikk is csak az újabbnál lett a hangerőpotiról...
(#) shalafi.66 válasza mugab hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Ezt a VT potikra értem úgy egy az egyben, nem a szabályzó karakterisztikájára.
(#) cruisher válasza giorgio080 hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Szvsz barmelyik erositot valaszthatod a felsoroltak kozul, mivel a DC2050 nem oylan szintu hangdoboz amelyen akar a fenti erositok kulombsegei lenyegesebben is kihallhatok lennenek.
De en valami stereo Denont ajanlanek, ha mindenkepp kene valamit.
(#) giorgio080 válasza cruisher hozzászólására (») Máj 26, 2010 /
 
Tisztelt Cruisher!
HA azt mondod,hogy stereo Denon akkor Denon legyen hozzá a tuner is ugye?
Egyébként a vidihez lehet még csatlakozókat kapni valahol?
(#) cruisher hozzászólása Máj 26, 2010 /
 
Igen, lehet ilyen csatlakozokat kapni. Szinte minden nagyobb elektronika boltban van. Radio nem feltetlenul kell denon legyen attol mert az erosito az. Nezz utana es vegyel valami jo erzekenysegut, erre nincs semmi jo tippem most kapasbol.
(#) kopaszs hozzászólása Jún 8, 2010 /
 
Sziasztok egy kis segítség kellene van egy videoton EA 6383-as erősítőm.Evvel lenne egy kis gond.Az van hogy van benne egy vezérlő panel ami rá van dugva a nagy panelre meg megy rá még külön csatlakozó aminek négy lába van na most ha kiveszem ezt az egész panelt akkor egyértelműen nem szól de viszont visszarakom és rádugom ezt a 4 lábú csatlakozót szintén el hallgat úgy gondolom hogy ezzen a panelen nem jó valami de őszintén nem tudom.Ez azért is probléma mert végül is szól ha nem teszem rá a csatlakozót de jóval kisebb teljesítménnyel.Szerintetek mi lehet a gond?A belinkelt rajz elméletileg ennek a rajza.
(#) pucuka válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 8, 2010 /
 
Az a négylábú csatlakozó a fejhallgató csatlakozója. A házán van egy érintkezőpár ami a fejhallgató csatlakozó bedugásakor leválasztja a hangszóró kimenetet. Ezek körül kutakodj.
(#) kopaszs válasza pucuka hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Sziasztok bocsi rosszul írtam nem vezérlő panel hanem szabályzó panel.Ha kiforrasztom az sc45 kondit meg st43 tranzi emiter lábát akkor vissza jön a hang de eszméletlenül erjed ha meg a nagy panelről phoner dugót akkor meg sehogy sem szól.Mi lehet ?
(#) shalafi.66 válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Némítás, illetve annak a tápfesze a 4p. csati. Ezek egyike okozza a gondokat.
(#) kopaszs válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
akkor biztos nem a panelen van a gond?Hogy tudom ezt ki iktatni mert úgy sem használom ha meg le húzom a panelról jövő kábelt amiről csak a tuhel-re mennek a kábelek akkor meg egyátalán nem szól
(#) shalafi.66 válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
A némítás és a füles kimenet két különböző dolog, uóbbinak semmi köze a szabályzó panelhez, és úgy látom, hogy nálad nem ezzel van a probléma. Ettől függetlenül biztonságból át lehet zárni az 5 pólusú csati megszakításait, értelemszerűen a nyák-lapra nyomtatott feliratnak, és nyilaknak megfelelően (már ha jól emlékszem, és tényleg vannak ilyenek .
(#) kopaszs hozzászólása Jún 9, 2010 /
 
Az 5 dugónak a csatlakozásánál az van írva hogy panelra hogy Bal Jobb Jobb Bal És földelés szóval akkor a balt a balhoz a jobbot meg a jobb hoz ugye?És a földelés maradjon simán?
(#) shalafi.66 válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Úgy lenne érdemes.
(#) kopaszs válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
oké ezzel megvagyok ki iktatam az öt polusú dugót de még mindig fenn áll a hiba mikor ráteszem a 4 dugót a szabályzó panelra elmegy a heng és mikor leveszem lassan vissza erősödik mos mi következik?
(#) shalafi.66 válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
meg kéne javítani a némítás vezérlését, és ellenőrizni, hogy milyen feszültségek jönnek a táp felől.
(#) kopaszs hozzászólása Jún 9, 2010 /
 
a szabályzó panelre menő dugó 2 és 4 láb között 33v DC mértem ez gondolom jó még hol?Ez jon a nagy kondirol meg a táp panelról pontosabban5 láb a kondiról a 2 a táp panelről
(#) kopaszs válasza shalafi.66 hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
bocs elfelejtettem a válasz gobra nyomni
(#) shalafi.66 válasza kopaszs hozzászólására (») Jún 9, 2010 /
 
Nem így gondoltam. Ott van a rajzon, csatlakozó 4-es 5-ös láb negatív, pozitív tápfesz, kettes láb meg a táp felől jön, egy különbségfesz, üzem közben 0,3-0,6V körüli feszültség (vagy inkább vmi fűrészjelszerűség) van rajta, ki és bekapcsoláskor -2,5V környékén, ilyenkor némít, ha 0 fölött van, akkor meg szól.
A némítás kimenetén (szabályzó 10-es láb) -10V vagy +25 Volt lehet, ez nyitja-zárja a végfok bemenetén lógó j-feteket.
(#) Zupp87 válasza hüblerattila hozzászólására (») Júl 3, 2010 /
 
Íme!

(Megj.: örömmel tölt el, hogy azért használgatják a rajzomat )
(#) blst hozzászólása Júl 5, 2010 /
 
Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy van e valakinek esetleg alkatrészlistája kigyüjtve mert a beültetési rajzról leolvasott dolgokból van amit nem találok Hestorban és egyéb helyen.Esetleg hestore-os lista is jólenne ha valaki esetleg lementette rendeléskor.

Válaszokat előre is köszönöm!
Következő: »»   7 / 22
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem