Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   483 / 2500
(#) Bassmester válasza Fri601 hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Már sok panaszt olvastam erről a kapcsolásról. Tényleg ennyire gáz? Van valaki olyan akinél hiba nélkül üzemel?
(#) peter1995 hozzászólása Márc 8, 2010 /
 
Hello.Nem teljesen erősítő de ha minden igaz az lesz a vége.Szóval van egy autó rádióm.Mindene jó de szeretném ha sima erősítőként IS lehetne használni.(meg szeretném tartani a rádió részét is.)Próbáltam azt hogy a magnó rész helyébe bekötni a bemenetet de nagyon zúg.Raktam egy kapcsolót ami a rádió és a "magnó"bemeneten kapcsolja.TDA 7370 van benne.Hogy lehetne megoldani hogy egyszer rádió máskor meg erősítő legyen.Pl ha átkapcsolom magnóra és úgy tök süket akkor az IC bemenetére kötni a jelet egy potival meg szabályozni.Valaki el tudná mondani hogy melyek a bemenetei?Azt látom hogy a bemenet a 4,5,12,11 lábak de melyik a közös GND.Vagy valahogy a magnó bemenetet megcsinálni úgy hogy szépen szóljon.Mert nagyon jó az EQ-ja meg nem tekerős poti hanem minden gombos.És így jól kilehet rajta a mély hangot emelni.Itt vannak az adatai.
(#) szilva válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
A rajzon mintha az "alsó" FET-ek fordítva lennének, nem? Bár, ha NYÁK is van hozzájuk, meg beültetési rajz is, akkor talán nem fordulhat elő, hogy rosszul kerül bele.
(#) Bassmester válasza szilva hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Hát én nem tudom... de akár hányszor felbukkan ez a kapcsolás, mindig problémákról panaszkodnak.
(#) Robi85 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Igen. Ezzel nekem is problémám volt. Nyugalmit nemlehetett állitani sehogy sem. Irtam a Baji elektronikának egy levelet, de csak annyit válaszoltak, hogy túl lett terhelve az erősitő. Nyugalmi beállitás közben még hangszóró se volt a közelébe. Ja és kb 50 példányban elkészült, a kapcsolásban nincs hiba, eddig mindegyik hiba mentesen üzemel, Baji szerint.

Akkor lehet hogy én vagyok a láma.
(#) ImiDj válasza Fri601 hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Idézet:
„Égő szekunder körben felvillan ahogy kell”

Csak ha egy oldalt tettél égőt akkor az lehet a baj.tegyél egy égőt a trafó primmer oldalára és nem kell bibelődni a secunderel.A nyugalmin álitotál?Menyi a tápfesz?2 pár fett +-85V-ra Én is vettem ilyesmi egység csomagot (itt Romániában)de annak +-55 volt a max 4ohm-on és +-65V 8 ohm-on(két pár fettel Irfp240-9240).Szerintem +-65-on felől ne meny Habár ez csak az én véleményem
(#) ImiDj válasza szilva hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Idézet:
„A rajzon mintha az "alsó" FET-ek fordítva lennének, nem?”
Nekem is feltűnt Szerintem igy kellene hogy legyen
(#) ImiDj válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Idézet:
„Ja és kb 50 példányban elkészült, a kapcsolásban nincs hiba, eddig mindegyik hiba mentesen üzemel, Baji szerint.”

Ahogy silva is irta az alsó fet nem jól van betéve megvan cserélve a Drain a Sourse-al
Idézet:
„Akkor lehet hogy én vagyok a láma.”

Szerintem meg rosz a kapcsolás
(#) Bütyk-örmester hozzászólása Márc 8, 2010 /
 
Sziasztok, van egy TDA8560Q alapú erősitőm és ezzel kapcsolatban szeretnék egy-két dolgot kérdezni.
Az van hogy mikor kapcsolom be elég nagyot szól és szeretnék hozzá épiteni valamiféle koppanásgátlót vagy valami hasonlót ami megakadályozza ezt a folyamatot.
Na most kérdés az lenne hogy a kettő közűl melyiket lenne jobb megépiteni?
Bővebben: LinkBővebben: Link
Természetesen ha a Hangfalvédőt épitem meg akkor abból kettő kell, viszont ha a Lágyinditót abból csak egyet kell épitsek és igy az erősitő is védve lesz ettől a lökéshullámtól. Javitsatok ki ha hülyeséget irtam.
(#) Robi85 válasza Bütyk-örmester hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Hali.

Neked csak a hangszóró védő áramkör kell. Ez egyben koppanásgátló is.

A lágyinditó csak nagy teljesitményü toroid transzformátorokhoz kell. Remélem jól irtam.
(#) kojo hozzászólása Márc 8, 2010 /
 
Üdv mindenkinek! Volna egy kérdésem! Szeretnék építeni egy erősítőt 2db TDA1519-es IC vel. Szeretném a standby funkcióját használni. A kérdés: össze köthetem a két 8-as lábat és úgy a kapcsolóra? Vagy 2-ák-s kapcsolót tegyek? Esetleg két diódával oldjam meg?
A válaszotokat előre is köszönöm!
KOJO
(#) levi102 hozzászólása Márc 8, 2010 /
 
Üdv.Szeretnék egy potméter kapcsolást kérniÉs a bekötést.Egy 2*2 wattos erősitőhöz lesz
(#) kojo válasza levi102 hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
A 100W -os erősítőhöz is úgy kell bekötni a potit mint egy 2W -os hoz.
(#) Imi65 válasza levi102 hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Mit szeretnél? Egy potméter kapcsolást?
Vegyél elő egy bármilyen erősítő rajzot, amin van hangerő szabályzás. Az lehet a minta, amit először meglátsz, mert - szinte kivétel nélkül - az összes ugyanúgy van bekötve. Ha fiziológiai szabályzást "tud", akkor meg úgyis a gyári ajánlás a mérvadó.
Ezen a rajzon láthatod a bekötést, sztereó rendszereknél ezt "kétszer" kell bekötni (egy, vagy koaxiális tengelyen 2 pálya van).

3-16W.jpg
    
(#) petemazi hozzászólása Márc 8, 2010 /
 
Csináltam egy jó kis interconnect kábelt. Még sajnos nem tudtam meghallgatni, mert döglődik a végfokom.
Bővebben: Link (fórumok-diy résznél van a leírás)
(#) bajtaig hozzászólása Márc 8, 2010 /
 
Üdv Mesterek! Az alábbi kapcsolásról kérek véleményeket ,esetleg ha valaki megépítette ,tapasztalatokat. Köszönöm.

p53-f2.gif
    
(#) Pett3r hozzászólása Márc 8, 2010 /
 
Písz, van nekem egy erőlködőm, (minden este írok vele ) és az a gondom van, hogy alapjáraton búg. Tehát ha csatlakoztatom a lejátszóhoz, ha nem, búg, és minnél jobban hangosítom, annál jobban búg, de emellett működik is, tehát szól a zene. Mi lehet a gond? 2 dologra gyanakodok, a potméterre(mivel már volt cserélve nemrég, az előző gazdája által) valamint egy kontakthibára. Melyik a valószínűbb?
(#) Pett3r válasza Pett3r hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
*minden este írok vele-abban tartom a ceruzám
(#) Bütyk-örmester válasza Robi85 hozzászólására (») Márc 8, 2010 /
 
Szóval akkor az nem jó az én hálózati trafomhoz, amugy 0-12-24-36 V-os kijövetelei vannak, 12 A-es terhelés mellett.
(#) Fri601 válasza ImiDj hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Hali! A képek alapján tényleg fordítva van a fet (hibás a rajz) viszont a panel jó, mert a Soursere csatlakozik terhelő ellenállás. a tápellátása +-86volt. tudom egy kicsit sok de csak ilyet találtam.
(#) ImiDj válasza Fri601 hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Idézet:
„A képek alapján tényleg fordítva van a fet (hibás a rajz) viszont a panel jó, mert a Soursere csatlakozik terhelő ellenállás”

Akkor az jó
Idézet:
„a tápellátása +-86volt. tudom egy kicsit sok de csak ilyet találtam.”
Hogy sok az nem kifejezés 2 pár fettel legfejebb 16 ohm-on bisztonságos,megy 8 ohm-on is de lehet egyszer csak elhalgat vagy mégroszabb féltápfesz a kimeneten ami 86V-tos fesz mellet tőnkre vág egy 600W-os hangfalat is pilanatok allat(nem megijeszteni akarlak ezek csak tények).Minden esetre a nyugalmit kellene tudni álitani.Nézd mégegyszer végig nem csináltál roszul valamit.Az Égőt hogy tetted?Mindkét secunderben?
(#) hangszoros válasza Fri601 hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Halgass Imidj hozzászolására, mert jót akar, és jól mondja
(#) saraha hozzászólása Márc 9, 2010 /
 
Sziasztok.

Csináltam egy Rod Elliot féle előerősítőt külön egységként.Működik rendesen azzal nincs gond.Készítettem még hozzá egy érintős be-ki kapcsolót az is működik frankón.

A preamp tápja LM7815-7915 nem LM317-337.
Ám mikor bekapcsolom (persze rákötve a végfokra) hát ott a "koppanás".Az érintős kapcsoló nélkül is koppan.
Szóval biztos,hogy a táppal van valami gond.
Megoldaná az a problémát ha kicserélném a tápot LM317-337-re?
Vagy tegyek ide is koppanásgátlót?Mondjuk nem nagyon szeretnék már itt a jel útjába relét rakni,de ha nincs jobb akkor...
(#) hapro válasza saraha hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
A végfokon nincs koppanásgátló?
Ha azon van, akkor nem koppanhat, mert az már késleletet, feltéve, ha az előfokot, és a végfokot egyszerre kapcsolod be. Vagy ha ez külön egység, akkor először az előfokot kapcsolod be, majd a végén a koppanásgátlóval ellátott végfokot, így biztos nem lesz koppanás.
(#) kadarist válasza saraha hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Tartsd mindig bekapcsolva, és csak a kimenetet kapcsold a végfokra.
De ki az a Rod Elliot?
(#) hapro válasza kadarist hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Tudod...az apjának a fia.
(#) kadarist válasza hapro hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Ja, őt ismerem... .
Vagy kössön az előerő kimenetével sorosan egy 1-2 kiloohmos ellenállást, ami lassítja a csatolókondik töltődését.
(#) saraha válasza kadarist hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Szia.

A végfokon persze hogy van koppanásgátló!
De az állandóan be van kapcsolva mert ezer meg egy dolog van még rákötve. Azért koppan mert az előfokon alakul ki a tranzienst okozó anomália amikor be-ki kapcsolom.Persze ha a végfokot nyomom ki előbb akkor semmi gond,csak az nekem nem jó!
Van itthon védőgázas kicsi relém beleteszem egy időzítőkapcsival csak nem ront annyit a hangon.


Elliot egy külföldi audio GURU
(#) saraha válasza kadarist hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Ezt a kicsatoló kondi elé vagy után kéne rakni?Vagy az tök mindegy?Nem ront a hangján az egyébként?
(#) saraha válasza saraha hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Ja, hülyeséget kérdeztem elé kell ,kipróbálom.
Következő: »»   483 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem