Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   242 / 1273
(#) juhaszlaszlo72 válasza Csabesz hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Szia csabi!
Meg van a hiba!-tda-4601 rossz volt mind a 2tő.
Meg d815-zénerdióda elszálva.
Tökéletesen müködik!
KÖSZI A SEGÍTSÉGET..
ÜDV..LACI.
(#) küzmös Gergely hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Szia Kadarist! Az Infracolor 2000-es készüléken rég volt ilyen tuti a kép mint most.. kontrasztot levettem,igy lőttem be az RGB lap potmétereivel a szemre tökéletes fekete-fehér képet (kiindulási állapotban kékes volt) ,majd a G2 potival játszottam úgy hogy a fekete szín a legjobban közelítse a feketét,de ez még ne menjen a fényerősség rovására.. egyébként G2-t tökig csavarva sincs visszafutás,csak egy pici.. inkább tejfehér lesz.. majd a végén átkapcsoltam a hangyaháborúra és a sokszorozón beállítottam a fókuszt.. Köszönöm a segítséget
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Végre, valami jó hír! Örülök a sikernek!
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Szia! Eddig csak a Mátra tette be a kaput... A többi gépet sikerült megbabrálni.. szíves segedelmeddel ill. a többiek segítségével A Mátránál nem találom a magas katódfeszültség okát.. egyébként megnéztem egy csöves gépnél is a nagyfeszt kíváncsiságból csavarhúzós módszerrel és tényleg nem húz ívet.. ugyanazt csinálja mint a Mátra vizsgálatánál.. ott hagytam abba (egyenlőre) hogy G2:500V és hiába testelem a katódot meg se mukkan.. gőzöm nincsen tovább...
(#) csizn hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Üdv!

Lenne egy olyan problémám,hogy van egy Philips márkájú nem maigyerek TV-m amivel az a gondd,hogy bekapcsolás után egy kis idő elteltével(10-20 perc)zöld csíkok jelennek meg a képernyőn amik természetesen maradnak is nemakarnak eltünni. Nemtudom lehet-e valahogy ezen segíteni vagy hogy lehet eltüntetni aki tudna valami megoldást ossza meg velem kérem.Le is fényképeztem ami bár nemlet olyan jó,de szemlélteti a problémát.

Kép0306.jpg
    
(#) dejoe hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Sziasztok. Vestel tv-nek jótállás lejárta után jött elő a hiba. A kép alul és felül kiszélesedett, tehát két oldalt homoru lett és mintha meg is nagyobbodott volna. Aztán visszaállt eredetire, azután megint elkezdte. A hiba egyre tovább tartott és végül igy maradt. Már jó pár éve igy megy.
Kapcsolási rajz megvan. Sasszi szám: 11 ak 37.
Valami kontakt hibára gyanakszom, de hol keressem? Talán az STV9306-os IC környékén, esetleg valamelyik kondenzátor? Ebben kérném segitségeteket.
(#) fbela1990 válasza csizn hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Szia!

Az eltérítő IC környékén cseréld ki a kondenzátorokat! /szerintem/
(#) imikee10 hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy sony kv-x2981k típusú tévém ami nem kapcsol be és 6-ot villog.
Egy idő után már a led nem is villog csak pislákol, meg elhalványul. Gondolom a táppal lesz a gond, de hol és mit mérjek?
Ebben kérném a segítségeteket.
Az elektro nem áll távol tőlem :yes:
Köszi

Imi
(#) goldscorpio07 válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Nekem egyszer egy sharp csinált hasonlót...
Tápot újra elkóztam,meg egy fet volt benne megdögölve.
Nem tudom nálad ez a 6 villogás nem e utal valami hibára,mint egy számítógép biosánál a csipogások.
(#) petike77 válasza imikee10 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Szia!
A sonynál a Hat villogás: Nincs Vízszintes eltérítés (H STOP), Ellenőrizd a C515 és 516, valamint IC206.

A sony tv-k-nél ha kijavítottad a hibát be kell menned a szervíz menűbe és gyári állapot visszaállít-ot választani, mert a hiba elhárítása után nem tudja magát nullázni.
(#) kadarist válasza dejoe hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Szia!
A sorvégfok környékén forraszthatta ki magát egy alkatrész. Az alaplap forrasztásait kell alaposan átvizsgálni.
(#) mofesa hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Üdv mindenkinek.Van egy Samsung ck-5322 tipusú tv-m.A tápjában elment egy hőre változó ellenállás (j29p190 4.7k 25fok).Nem lehet kapni és hasonlót sem találtam.Szerintetek mire lehetne kicserélni?
(#) kadarist válasza mofesa hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Szia!
Ez jó lesz helyette: Samsung PTC
(#) mofesa válasza kadarist hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Köszi a választ.Egy régi grundig tv-ből kihalásztam egy nagyméretű ptc-t.Kis állítás után jobb,mint új korában.
(#) imikee10 válasza goldscorpio07 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Ahogy olvasgattam az I2c és a tuner környékét írja.
Ezért nem értem a hibát.
A tápban púpos elkót nem találtam mérni nem tudok mert nincs kapacitás mérőm...
Rajzot találtam róla, de elég rossz minőségű és alig látni rajta valamit.
Azért köszi

Imi
(#) elliotcastro hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
[/b]Sziasztok
Van egy Alien CTV 7296 televízióm.
Sajnos egyszer csak működés közben elkezdett sercegni, pattogni és kikapcsolt. Bekapcsolás után a led villogott és tovább sercegett
A burkolatot eltávolítottam és úgy is bekapcsoltam a készüléket
Amit láttam: Az alaplap jobb szélső részén van egy kb cigis doboz nagyságú fekete, műanyag burkolatú alkatrész ebből 2 kábel jön ki plusz egy vastag, ami közvetlen a képcső felső részébe megy
Nos ezen alkatrész jobb szélső része alól sercegés közben füst jön elő, minden bekapcsolási kísérletnél
Mi lehet a gond? Milyen árakban van ezeknek a javítása? Esetleg a megfelelő eszközökkel itthon is javítható?
Köszönöm a segítségeteket
[b]
(#) kadarist válasza elliotcastro hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Szia!
Kicseréled ezt a cigisdobozt, aztán jó is. Amúgy sorkimenőtrafónak hívják.
Az alaplapra mi van írva? 11AK...? Hány centis a képátlója?
(#) elliotcastro válasza kadarist hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Hát az alaplapon van több féle kis címke ragasztva, nem tudom melyik jelöli a típust, a trafóra pedig "Orega 40348A.25" van írva
Ez egy 72 cm tv
Mennyibe kerülhet egy ilyen trafó?
(#) elliotcastro válasza kadarist hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Megvan 11 AK 37
(#) kadarist válasza elliotcastro hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Forraszd ki a régit, és ezt építsd be helyette:HR8790
A vékonyabb vezetékeket értelem szerűen csatlakoztatod a képcsőpanel megfelelő pontjaira.
(#) elliotcastro válasza kadarist hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
És ez pont ugyanúgy bemegy a helyére?
Ilyenkor károsodhatott más alkatrész is?
Nagyon köszönöm a segítséged, hihetetlen sokat segítettél
Kedden megyek is beszerezni a trafót
(#) kadarist válasza elliotcastro hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Vegyél még egy-két sorkimenő tranzisztort is, BU2508AF-et , ami a sorkimenő trafó melletti nagy három lábú fekete tranzisztor. De amíg szikrázik a trafó, addig a tranzisztor is működik.
(#) imikee10 válasza petike77 hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Szia!
C515 cserélve C516 gyárilag nincs beültetve.
IC 206-ot nem látok rajta, de lehet én vagyok vak.
Esetleg IC602 SE135 N? Bemenetnél 135 V megvan kimenetnél ~59V.
Merre induljak tovább?
Köszi előre is

Imi
(#) Lalle hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
Hello
van egy Sony kv 29x5d
2 villog szünet ism. 2 vill sz és így tovább

help

előre is kösz
(#) petike77 válasza Lalle hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Helló,

Ezt okozhatja egy rövidzárlat Q533 tranzisztorban.

Először is ez köszönhető egy hibás Flyback transzformátornak.

A Q533 kapcsolódik valamilyen ellenállásokhoz és egy kis transzformátorhoz. Ezek az ellenállások, transzformátor és a tranzisztor lehet rossz.

Ha nincs rövidzár a Q533-ban, akkor FBT csere lehet a megoldás.

Egyes esetekben a fő tápegység hibája is lehet, nincs meg a 135 V .
(#) kadarist válasza petike77 hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Szia!
Mi az az FBT?
(#) petike77 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
helló!

FBT= Flyback transzformátor
(#) kadarist válasza petike77 hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Inkább nevezd így: sorkimenő trafó, vagy sorvégtrafó. Így (remélem) mindenki érti.
Köszönöm!
(#) pckondi hozzászólása Márc 17, 2010 /
 
Üdvözlet!
elakadtam saját tv-m javításánál, RECOR-(55cm)hosszú évekig jól működött,hiba úgy kezdődött, hogy bekapcsolásnál erős nagyfesz hangok és működött, aztán pár nap és függőleges eltérítés meghalt, ic-csere, elkók csere, pár nap működés után hiba u.a., ic csere, sorkimenő tranyó csere, és most a kápcső nyaka belül szikrázik és ennyi. itt láttam valaki írta, booster kondi csere után ez a hiba megszünt, (meg képcső csere+), kb merre keressem ezt a booster kondit? vagy okos helpet kérek!!
köszönöm!
(#) kadarist válasza pckondi hozzászólására (») Márc 17, 2010 /
 
Szia!
A tápfeszültségek nem magasak? A tápegység primer oldali (kicsi) elkóinak kiszáradása okoz tápmegfutást.
Következő: »»   242 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem