Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   241 / 1273
(#) gaben62 válasza Mormoghy hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Amennyiben a típusszámot jól olvastam,ez 70cm.képátlójú 110fokos képcsővel szerelt tv.
Nos a leírt hibát sok minden okozhatja,ezt igy látatlanban nem lehet eldönteni.
Az viszont nem túl valószínű,hogy E-W korrektor ic.meghibásodása bemelegedése okozza.
Kizárni persze 100%-ig ezt sem lehet.
(#) Mormoghy válasza gaben62 hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Lehet ez még kontakt hiba az EW coil környékén? Mert attól balra le a damper melett még egy darab is hiányzik a nyákból.

blockdiag.JPG
    
(#) jakabm hozzászólása Márc 11, 2010 /
 
tipus:videoton c2911-AN plat
(#) küzmös Gergely hozzászólása Márc 11, 2010 /
 
Szia Kadarist! Sikerült a Vidi Infracolor 2000 AFC problémájának megoldása,most pont jó helyre "húzza" az adást.. ha már szétbontottam ránéztem az RGB panelra mert zöldes árnyalatú volt az egész kép... szakadt volt a zölddel soros 1kohm.. csere és ez is jó lett.. most azon gondolkodom hogy egy kicsit meg kéne emelni a G2-t hogy erősebb világosabb legyen a kép.. de ezt nem csinálom mig meg nem kérdezlek..
(#) kadarist válasza jakabm hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
A rajzot innen letöltheted: Bővebben: Link
Ezt egy másik fórumból másoltam hasonló hiba kapcsán: "A sorvégben a 33nF/630V a tipushibája.Ennek a szakadása miatt zárlatos lesz mellette egy imp. dióda.Célszerű hűtőzászlókat tenni a dióda lábaira és hosszabbra hagyni(mint a precisionoknál),ugyanis 1-2 évesen már szenes alatta a panel."
Ellenőrizd még a VT702-t, meg a környékén lévő összes alkatrészt.
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Tölem emelheted... :nemtudom:
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Bocsi nem fejtettem ki rendesen.. Tehát hogyis kell ezt csinálni.. ? levett fényerő,kontrasztnál,gyenge halvány képtertalomnál? Ill.. nem állithatom el teljesen..? Mire figyeljek... ill.. van a készülékben valamiféle képcsőáram figyelő automatika.. ha a dolog bonyolultabb annál hogy tükröt teszek a készülék elé és állitok a P1 470k-s potin akkor nem csinálom,mert annyira azért nem gány a kép..
(#) kadarist válasza küzmös Gergely hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Simán tekerd feljebb a nagyobb fényerő irányába a potit. Ha a fényerő nem igazán nő ettől, és visszafutásos lesz a kép, akkor gyenge a képcső. Ilyenkor még a képcső fűtőáram-korlátozásán lehet állítani. Lehet, hogy a Te készülékedben fojtótekercs van beépítve erre a célra.
(#) küzmös Gergely válasza kadarist hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Aham.. köszi akkor egy próbát azért megér.. a cső ugyan gyenguska lehet,mert 24 éves,és mert ha lehúzom az RGB csatikat akkor halvány zöldes derengés látható halvány visszafutási csikokkal.. a készülék nincs itt ezért a fojtótekercsekről nem tudok nyilatkozni..
(#) nagyimre10 hozzászólása Márc 11, 2010 /
 
Sziasztok.Ha valaki tudna nekem segiteni a Z50.190-08 sasszival szerelt tv, szerviz menüjébe belépésről infót adni.Örök hálám lenne.Előre is köszönöm.imi.
(#) petike77 hozzászólása Márc 11, 2010 /
 
Üdvözlet!
A fent nevezett tv-ben bekapcsoláskor visít a sortrafó, és egy pillanat alatt elkezd melegedni. Ha lekötöm és izzóval terhelem akkor sem indul el, megpróbál bekapcsolni a sárga és piros led is felvillan és a relé is kattan egy pillanatra, és ez ismétlődik sokszor. Én sorkimenőre gyanakszom, bár nem tudom így kapcs. rajz nélkül, hogy kap-e a táp jelet a sorkimenőről. Valahol azt olvastam, hogy el kellene indulnia műterheléssel. Ha valaki találkozott már ilyennel kérem segítsen.

Üdv.: Peti
(#) kadarist válasza petike77 hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Szia!
Ha visít, akkor kap sorvezérlést a sorvégtranzisztor. Ha a sortrafó melegszik, akkor kuka! Cserével végleg kiáll.
(#) Baxi hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
Hi Mesterek.
Segítséget szeretnék kérni, egymásutáni hirtelen ármakimaradás volt és a samsung ck-50792 tv nem indul be.
Hol keresendő a hiba, tipikus hiba ilyenkor?
A gracen be AC :100V és ki DC:98V mértem, ez normális?
Már mint hogy a nagy kondin megvolt a hálózati fesz az egyenirányítón meg csak a fele. Nem itt lesz valahol a hiba?
Segítséget előre is köszönöm.

2.jpg

1.jpg
   
(#) attila1 válasza Baxi hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Hali.Ez nem létezhet. Vedd ki a graetz hidat,de elötte nézd meg,hogy nincs-e szakadás a primer oldalon.A híd után 280-290V körül kéne lenni,elötte meg hát logikus
(#) Lalle hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
Sziasztok van egy euromarkt tv BQD 812-B
típusú
a probléma hogy bekapcsolás után a power led villog
minden villlanás után halk relé hang hallatszik
mi lehet a hiba oka esetleg ötletek és érdekelnének??

előre is köszönöm

Lalle
(#) attila1 válasza Lalle hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Szia. Ilyen fajta tvt még a google sem talál A hálózati oldalon cseréld ki az elkókat,de képet tehetnél fel róla,mert úgy jobb lenne
(#) Lalle válasza attila1 hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
van egy kondi aminek az teteje kicsit pupujkás
(#) imikee10 válasza Lalle hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Akkor a körülötte lévőket is cseréld.

Imi
(#) Lalle válasza attila1 hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Hát ugyan az aprobléma a csere után is

mi okozhatja még ezt
(#) attila1 válasza Lalle hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Tegyél fel képeket a panelról,amin látszik a primer oldal,meg a szekunder is.Valami nem engedi indulni.Sajnos sok mindentől lehet.Tudsz mérni a puffer körül?Tranyók,diódák?Nyák repedéseket is keress rajta...
(#) Lalle válasza attila1 hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
itt a kép amit kértél ha ezt kérted

Kép081.jpg
    
(#) attila1 válasza Lalle hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Elforgatva,élesebbnek jobban örültünk volna...A hálózati oldalon van tranyó-vagy fet,dióda,meg egy IC.Ezeket nézted?A puffer kondin mennyit mértél?Milyen típusú IC?
(#) jakabm hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
lehet hogy hülye kérdés de megtudnád sacolni átlagban menyiér javit hato?
(#) kadarist válasza Lalle hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Szia!
PT90-es, vagy PT92-es sasszi. Az alaplapon milyen felirat van?
(#) bihari laci válasza kadarist hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
szia PT92-es sasszi ,a táp ic UC 3842b .
(#) kadarist válasza Lalle hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Mérd ki a sorvégtranzisztort. Lehet, hogy zárlatos. Nem PT92-es saszi, mert abban TDA-s táp van.
(#) zonemeth hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Sziasztok, a következőben szeretnék segitséget kérni.
Orion CTV225M tipusu tv nem tartja meg a beallitott csatornakat. M1, Tv2-re ra sem lehet hangolni, Rtlklub-ra ra lehet hangolni, de par perc utan elugrik a kep.

Tunert kellene esetleg cserelni, vagy egyeb problema is lehetseges?

köszönöm ha barkinek van otlete,
Zoli
(#) reddot válasza csaba33 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Szevasztok!
A téma engem is érdekel, mert van nálam egy villámcsapott készülék, amiben a tápot sikerült kipofozni, de a jelenség nálam is az mint csaba33-nál. Annyi történik, hogy bekapcsoláskor a LED két fényerővel villog, de nem hajlandó továbblépni. Vagy ha valaki tudna egy főpanelt elérhető áron, az is érdekelne. Köszi: reddot
(#) zolisirály hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Szép jó napot. Van 1 sony kv32wx2d tv-m.Az a problémám,hogy hang van kép viszont nagyon csúnya.Keresztbe csíkos,nagyon homályos.Én próbáltam állítani rajta,hátha a képcsőnél lévő panelon tudok állítani,de csak 1 potméter van rajta.Mit tegyek vele a potmétert tekergetve sötét,zöld kék szürke piros szineket játszik.Kérem segítsen mert amatőr vagyok. Vagy tatán ha lenne hozzá valami gyári beállítás??
(#) patexati válasza zolisirály hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Szia! Azok a visszafutási csíkok lehetnek így látatlanban te a színeket állítgatod ezt a nagyfesztrafón vagy mellette leget állítani! Előfordulhat,hogy a potméter nem jól érintkezik,forrasztási hiba ellenállás kondenzátor hiba esetleg sokszorozó hiba!
Következő: »»   241 / 1273
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem