Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   487 / 2500
(#) peter1995 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Az erősítő jó működik meg minden csak a szabályzásnál üt egyet a hangszórón.

Kb mennyi?Felére?
Még valami.Hallottam olyan hogy valami nyugalmi áramfelvételt is kell állítani a nem bolti gyári erősítőknél.Hogy is van ez?Lehet valami köze ehhez?
(#) kadarist válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Mondjuk a felére csökkentsd először.
Biztosan van valami leírás ehhez az erősítőhöz a beállításról nem?
(#) Imi65 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Nem lehet, hogy a potin is van valahonnan DC? Erre is próbálj rákérdezni. Akkor inkább a poti elé kéne tenni......
Hangerő szabályzásra ki-be mozgatja a membránt....
(#) kadarist válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Akkor rákérdezek! A poti előtt mi van? Mit kötsz a potira. Ha lehet, rajzold le! Főleg azt, hogy hogyan van bekötve!
(#) Imi65 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
[OFF]Bocs, hogy bele kotnyeleskedtem, csak az a mondata feltűnt, ahol a hangerő szabályzásra azt írta, hogy ki-be jár tőle a membrán. Ezt az is okozhatja, ha DC-t is leoszt a potival, ami - ki tudja - honnan kerülhet rá.
(#) water válasza Tetye hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Hogy az a nyákrajz jó-e nem tudom, időm és kedvem sincs hozzá hogy végignézzem pláne ekkora méretben. Azért csatoltam az enyémről képet mert az jó volt. A zéner teljesen felesleges mert nem véd semmitől. Az emitterellenállásnak is akkor van igazán jelentősége, ha áramkorláttal is ellátod. Szerinted bírná a 400-at szerintem pedig nem. Ha 2-nél több fetet kötsz párhuzamosan akkor viszont csak szub erősítőnek lesz jó mert nem fogja rendesen átvinni a teljes sávot. Próbáld ki meg fogod látni.
(#) kadarist válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Teljesen jogos az észrevétel! Köszönöm a segítséget! Valami turpisság van a dologban.
(#) hodbond válasza sprofan hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Köszi! már befuttattam ónnal és úgy sem jó bár még mindíg elképzelhető, hogy kontakt hiba holnap még szórakozok vele.
(#) tatabike hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Üdv. Csatoltam egy rajzot, bóklásztam a neten. B osztályú végfok, 2N3055-ös és MJ2955-ös végtranyókkal, de azt írják, TIP35/36 vagy MJ802/4502 is lehet a vége. 45 wattot ír 8 ohm-on, 70 wattot 4 ohm-on. 45 watt kimenőhöz ad meg 1kHz-en 0.016% torzítást, 10kHz-en meg 0.025%-ot. Frekvenciaátvitel 15Hz-23kHz -02dB /1W. Szerintetek érdemes vele ebben a formában foglalkozni? Nekem a számadatok elég szimpatikusak.

45wattamp.GIF
    
(#) peter1995 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Semmi.Holnap rakok fel képet.RCA csati---> kábel---> poti--> kábel---> végfok.
Azon a papíron amit beszkenneltem más nincs.A másik oldala pedig csak egy alkatrészlista meg a Tulajdonságai.És csak annyi volt hozzá.KIT-ből lett építve.
(#) peter1995 válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Na itt van hogy hogyan van bekötve.Az első változat az.A mono.
(#) Imi65 válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Péter, arra kéne rámérni, hogy a poti bejövő RCA felöli kábelén érkezik-e egyenfeszültség. Ezt a multi DC Volt állásában 2-20V-os méréshatárban kéne megmérni (- a test, a piros mérővezeték pedig az RCA közepe). Ha igen, akkor ez a baj, ha nem, akkor tovább lépünk.
(#) hangszoros válasza tatabike hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Számomra nem gömbölyü ez a rajz. A Q8, 9 például mit csinál ? Elvan rajzolva, vagy kuka vagyok hozzá ?
(#) peter1995 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Bemeneti jel nélkül?Csak simán bekapcs és mérni?Vagy adni jelet hogy nem-e a lejátszó rossz.?
(#) Imi65 válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Persze, jellel, az a valós állapot. Ha úgy mozog a membrán, akkor meg kell próbálnod jel nélkül (kihúzott MP3) is. Ha úgy is mozog, akkor az valami gerjedés is lehet, bár ezt látatlanba.....
(#) kadarist válasza hangszoros hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Szia!
A Q6-Q7 kollektoráramai vezérlik a Q8-Q9-et az R11-R12-n eső feszültség változásával.
(#) peter1995 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Jel nélkül mozok azt már próbáltam akkor figyeltem fel a jelentségre.Megpróbálom jellel is és közbe mérek.Majd írom hogy mi történt.
(#) kadarist válasza peter1995 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Esetleg véletlenül nem a -40V-os ágat használod testnek a poti bekötésénél?
(#) peter1995 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Nem.Ha kipróbáltam bemenettel és anélkül is nem rángatott.Nem tudom mi lehetett.
(#) petemazi hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Nem erősítő, de kapcsolt része:
Bővebben: Link
Ezt a kapcsolást fogom megépíteni, de elakadtam egy dolognál.
A digitális része világos, azt csak össze kell drótozni. Viszont a tápegységben, a szimmetrikus tápfeszt előállító részben vajon mit csinálhat az LM1875? Az állítja elő a GND-t? Ez egy végfok IC, ha jól emlékszem csereszabatos a TDA2030-al. (ez főleg azért fontos kérdés számomra, mert tda2030-ból fekszik itthon pár darab, az LM pedig nagyon drága..)
(#) petemazi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Köszönöm, spóroltál nekem 800ft-t
(#) hüblerattila hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Sziasztok. Van egy végfokom, sikerült leégetni, mivel nincs benne rövidzárvédelem, összeért a kábel és lefüstölt. A problémám az hogy a végfok tranyóról a neten nem találok semmit sem. Az van ráírva hogy 1819.1 Az erősítő 2X75 wattos. Tudtok segíteni hogy honnan tudok ilyen tranyót szerezni? Vagy mi jó helyette? Köszi előre is
(#) saraha válasza hüblerattila hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
ÜDV.

Ezt nézd.
Szerintem ez kell neked.
(#) hüblerattila válasza saraha hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
huu köszi Magyarul akkor mehet bele a bd 239-240? És mindenképpen C jelzésű kell? Ja és ha már itt tartunk akkor ez ellen a rövidzár ellen nincs valami jó kis védelem? Bemeneti rövidzár volt.
(#) saraha válasza hüblerattila hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Hát,ha a bemenetet zártad rövidre attól biztos nem szállt el az erősítő.
Kapcsirajzot vagy típust tegyél fel,a többiek biztos tudnak segíteni.
(#) hüblerattila válasza saraha hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Nem gyári erősítő, ez annyiból ál hogy két végfokpanel, egy toroid, aszthiszem 20.000µF puferelés meg egy nagy greatz híd. Semmi védelem vagy koppanásgátló nincs benne. Bemenet lett rövidrezárva, ez biztos.
(#) saraha válasza hüblerattila hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Akkor valószínű egy Vidiből lett átmentve a cucc.
Az meg akkor nagyon rövidzárvédett..
Azt ajánlom mérd ki a félvezetőket és így össze is tudod hasonlítani a másik oldallal.
Cserének inkább BD911- BD912 -őt szoktak abba rakni.
(már ha Vidi)
(#) hüblerattila válasza saraha hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Ezt hogy érted hogy akkor nagyon rövidzárvédett? Teljes tranyócserét csinálok benne, csak a végtranyókal nem voltam tisztában. Olyan bemeneti rövidzérvédelem nincs amit a bemeneti csatlakozó utánra kell bekötni a végfok panel elé? pl ha zárlatos a jel akkor nem engedi rá az erősítőre vagy valami?
(#) saraha válasza hüblerattila hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Csak akkor érvényes amit írtam,ha tényleg egy gyári videoton erősítőből való átdolgozásról van szó.

Ha ilyesmi.

Bemeneti rövidzárvédelemről én még nem hallottam! Nem sok értelme van.
Az én erősítőimen direkt rövidzár van a bemeneten ha bekapcsolt állapotban nem kap jelet!
(#) hüblerattila válasza saraha hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Kinézetre nem ilyen a panel meg az enyém csak +0- 29 voltot kap aszthiszem. Ugyhogy nem ez az sajna. Képet nem tudok feltenni mert nincs fényképezőm a telefonom meg elromlott...
Következő: »»   487 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem