Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   40 / 1682
(#) Frankye válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Egy negyed perce néztem meg, és simán bejött. Lehet, Topi dolgozik valamin...
(#) Norberto válasza Frankye hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Az kizárt, mert POTYO oldaláról volt szó. Kizártnak tartom, hogy Topinak bármi hozzáférése lenne POTYO személyes oldalához
(#) MaSTeRFoXX válasza Norberto hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 



Mi van? Szombat este.....
Senkinek se készült el semmije? Nem történik mozgás ebben a topicban Általában szokott lenni valami
(#) tbence3 válasza MaSTeRFoXX hozzászólására (») Feb 10, 2007 /
 
Nekem csak nyák van kész! Nem akartam már visszamenni forraszgatni... kezd sötét lenni az utcán xD
(#) Frankye válasza Norberto hozzászólására (») Feb 11, 2007 /
 
Bocs, nyertél... :lama: vagyok...
(#) X Sügi X hozzászólása Feb 12, 2007 /
 
Elkészült a JLT-02 pákámhoz a hőfokszabályzó! Képet fényképező nélülözése miatt majd pénteken teszek fel, és sztem szebb mint a gyári! Éljen a sufni tuning! Jah, lesz egy kis meglepi benne, remélem csodájára jár majd mindenki!
(#) MPi-c hozzászólása Feb 12, 2007 /
 
Sikerült képeket készítenem a bedobozolt ICD2-ről.
A jumpert egy billenőkapcsolóval váltottam ki (az volt itthon). Helyette be lehetett volna építeni egy kisebb tolókapcsolót is, de lyukat fúrni könnyebb, mint téglalap alakú nyílást vágni.
Most már csak valami felirat kellene rá, de azt hiszem, egyelőre marad ilyen puritán (kívülről) Kár, hogy legalább a dobozfedő nem átlátszó...
.
(#) ndavid87 válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
Nálunk a helyi híradástechnikai boltban is
ilyen dobozt lehet kapni!
(#) Frankye válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
VÁÓ! Nagyon baresz lett!

Maxima gratula!
Idézet:
„lyukat fúrni könnyebb, mint téglalap alakú nyílást vágni.”
Nagy igazság!!!
(#) MPi-c válasza ndavid87 hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
Hát, akkor találkoznak az igények a lehetőségekkel.
(#) tbence3 válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
Jah nagyon baró lett!
Honnan van a nyák? Ha szabad kérdezni.
(#) MPi-c válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
1,2...100
Ide süss!
(#) tbence3 válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
Jah ténleg! Bocsi. Mostmár összeállt a kép
(#) MPi-c válasza tbence3 hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
Ez csak virtuális gőzölgés volt
(#) tbence3 válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
Olyat is tudsz? O.o
(#) Istike88 válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
hát hallod ha nem mondod h te csináltad azt hiszem h boltból van! nagyon raj lett! gratula hozzá! két kezem összetenném ha közel ilyen jó cuccot tudnék csinálni!
(#) MPi-c válasza Istike88 hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
A NYÁK-ot nem én csináltam, csak a "terveim" alapján készült Ez olyan, mintha egy KIT-et raknál össze... csak páka kell hozzá (jobb esetben)...
(#) ndavid87 válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 12, 2007 /
 
Aha!
Tegnap pont azt latolgattam, hogy beleférne e egy ilyen
dobozba.
Most már tudom, hogy igen .
Amúgy tényleg nagyon szép lett!
(#) vanzerr válasza ndavid87 hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Sziasztok!

Készítettem egy "alkonykapcsolót", ezt a kis kütyüt LCD kijelzők háttérvilágításának automatikus bekapcsolására használom.
Nem egy nagy valami, de azért fölteszem.
(#) gtk válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Az otlet tetszik,es a munka is
(#) Frankye válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Valóban ötletes, és a kivitel is szép lett!

Megkérdezhetem, hogy mire szolgál a jumper?
(#) tbence3 válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Fain!
(#) vanzerr válasza Frankye hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Köszi mindenkinek!

A jumper lényegében nem jumper hanem ott csatlakoztatom az LCD kijelző háttérvilágítását, szóval egy sorkapocsjellegű csati.
(#) MPi-c válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Szép, tiszta, rendezett munka
(#) vanzerr válasza MPi-c hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Köszi Neked is. Megmondom őszintén ennyit még nem szenvedtem egy nyákkal mint ezzel. Vasalásos technikával csináltam de csak a 3. adag nyomtatott műnyomó rávasalása után sikerült. Szerintem az üzletben ahol kinyomtattattam az áramkört átállították a gépet festéktakarékos üzemmódra és ez volt a gond. De mostmár mindegy, aránylag elfogadható lett.
Azt hiszem lassan be kellene ruházni egy egyszerű, olcsó lézernyomtatóra, azon legalább úgy állítanék be mindent ahogyan én akarom, na meg elképzelhető, hogy olcsóbban jönnék ki nyomtatási költségileg is.
(#) Frankye válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Aha, értem. És a sorkapocs meg az áramellátását szolgálja az áramkörnek. Világos!

Nyomtató: Biztos, hogy hosszabb távon jobban megéri.
(#) vanzerr válasza Frankye hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Igen igen, a későbbiek folyamán majd egy nyákra építem az áramkörrel de ez egy "kényszermegoldás" volt mivel sajnáltam a stabIC-t (ugyanis ha onnan tápláltam a háttérvilágítást őrülten melegedett, nem gondoltam, hogy ekkora terhelést jelent neki), na meg minek menjen fölöslegesen a világítás.
(#) gtk válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Idézet:
„...sajnáltam a stabIC-t...


100mA-es?
(#) Stadi válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Ha olcsón szeretnétek jó lézernyomtatót, javaslom a HP LaserJet 4-es sorozatát, azon belül gyakorlatilag bármelyiket. A 4P-nek és a 4L-nek van egyenes papírútja is. Megbízható, vasból épült gépek. Több ügyfelemnek a mai napig LaserJet 4-eseket adok el, mert bírják a gyűrődést, és a maiakkal ellentétben 6-7000 Ft-ból elnyomtatnak 6000 oldalt. Alkatrész is van hozzájuk, de nagyon ritkán romlanak el, akkor is többnyire gumigörgőt kell pucolni bennük, az meg kvázi ingyen van. Ja, és ha van időd kivárni a megfelelő ajánlatot, már 4000 Ft alatt meg lehet kapni őket. (Pl. a Vaterán) Egy hátrányuk van: kell nekik párhuzamos port, vagy egy külső/belső print server.
(#) lgyk válasza vanzerr hozzászólására (») Feb 13, 2007 /
 
Hi!

Szép lett! :yes:

Sokszor az egyszerűbb áramkörök hálásabbak és megbízhatóbbak, mint az agyonbonyolított csodák...

Egyébként mi van benne? Fototranzisztor, vagy LDR?
Következő: »»   40 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem