Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kapcsolási rajzot keresek
 
Témaindító: Kallai Csaba, idő: Márc 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   114 / 375
(#) llaci56 válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Naugye!
(#) zoly15 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Köszönök mindent!
A mai napon összerakom a motyót..

Üdv!
(#) kadarist válasza zoly15 hozzászólására (») Márc 10, 2010 /
 
Várom a fejleményeket!
(#) zoly15 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 11, 2010 /
 
Hali!
Működik szépen!
Igaz nekem a 6K8 al még nem volt jó, mert kb 35 fokra tudtam állítani a leg magasabb hőmérsékletet.
Így kihidaltam a 6K8 at és tettem bele egy 10K-s heli trimert.
Így már megfelelő nekem.
A hiszterézis elég kevés.
Köszönök mindent!

Üdv!
(#) Barret hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
Sziasztok!
Szükségem lenne egy időrelé kapcsolási rajzára.
Típusa GA 3600.
Ganz gyártmány 1985-ös gyártási év.
6-60 perc időzítéssel.
Megköszönném ha lenne valakinek!
(#) agy hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
Sziasztok!
Keresem a BOSCH silence comfort SGI 4652/9 tipusu mosogatógép teljes RESETELÉSI ( gyári visszaállítás) lépéseit. Köszi.
Üdv: Gyula
(#) mark.budai hozzászólása Márc 12, 2010 /
 
Sziasztok! Keresnék egy olyan kapcsolást, ami óra 10-es, óra 1-es, perc 10-es, perc 1-es, másodperc 10-es, másodperc 1-es BCD kódokat állít elő, de nem multiplexben. A kijelző panelem megvan, de minden számhoz van egy SN74LS247, ami -ha jól emlékszem- egy BCD-ről digitekre konvertáló IC, és nem tudom, hogy ez szereti-e, multiplexben vannak hajtva hatan. A kérdésam az lenne, hogy lehet-e multiplexben jatani, és akkor a katódokat kell-e még szaggatni a csőnek (VFD óra), ha igen, vagy ha nem, van-e olyan rajzotok, ami lehetőleg nem alkatrésztemető.
Üdv!
(#) Sebi válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Ez nekem kicsit zavaros...
Megvan hat digited a hozzá tartozó meghajtókkal, ami BCD-t fogad. Itt már mit lehet/akarsz multiplexelni?

Meg kell építeni hozzá az órát, a számlálók kimenetein BCD-ben lesz a jel...

Persze alkatrésztemető lesz, de ezt csak cél-IC-vel, vagy mikrokontrollerrel tudod csökkenteni (és itt kell multiplexelni a kijelző előtt).
(#) klemo86 válasza Sebi hozzászólására (») Márc 12, 2010 /
 
Gondolom valamelyik 7szegmenses többdigites IV-xx VFD-t akar meghajtani minden bonyodalom nélkül, ehhez a számlálókat könnyű megcsinálni, csak a kijelzőnek az azonos szegmensei össze vannak kötve, és a rácsok vannak külön, amit multiplexerrel kell neki meghajtani. Ehhez keres rajzot. Én is így csinálom majd meg a sajátom, ha lesz időm, meg kedvem (lehet, hogy egy sima feszmérő lesz, amihez nem kell mh-t állítgatni ). De nem bonyolult, megcsinálod a számlálót úgy, hogy az 7szegmenseseket tudjon hajtani, ezt már tudod multiplexelni. Ennyi lenne… (ja, és természetesen mindkét oldalt kell szakítani!)
Én sem látok a mikrokontrollerekben fantáziát, semmi jó nincs benne… Egy alkatrész képes bármire, de tök jó Én is azt szeretem, ha mindennek megvan a maga kis feladata - a niximet én is csak számláló IC-kből raktam össze, mégsem lett alkatrésztemető.
(#) Doncso válasza klemo86 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Én ugyan használom a PIC-eket, mivel egyetlen IC-ből pl egy 17 funkciós műszert kaptam, de abban egyetértek veled, hogy az elektronikának akkor van szépsége, ha van benne anyag, és lehet agyalni , hogy "ez csinálja azt, az csinálja ezt" nem pedig "ez csinál mindent" ezért nem szeretem pl a TDA-s erősítőket is , többek között.
(#) llaci56 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
...vagyis olyan pontokon is bele tudsz nyúlni a működésébe, ahol az IC -be nem. A PIC -be a programozással éred ezt el.
(#) Doncso válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
....igen, így van, és még sorolhatnánk.
(#) klemo86 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Jó, hogy nem vagyok ezzel egyedül Ha "nincs más megoldás", csak akkor használok PIC-et… (egyetlen frekimérő volt eddig)
(#) totikukac hozzászólása Márc 13, 2010 /
 
Hello ! Keresek TDA 8947 J-hez kapcs. rajzot Köszi előre is: totikukac
(#) klemo86 válasza totikukac hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
(#) llaci56 válasza totikukac hozzászólására (») Márc 13, 2010 /
 
Összekevered a fogalmakat és a topikokat.
A TDA8947J az egy IC. Ha beírod a gugliba 1000 találatot ad, - mint az előttem szóló is jelezte, - és nem kapcsolásirajzot, hanem adatlapot.
Ebben a topikban létező készülékek kapcsolásirajzait kutatjuk, ha kell (pl.) egy javításhoz.
(#) sajokutya hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Üdv!

Ideiglenes témakör-zavarom után itt (is) szeretnék megejteni egy bejegyzést. Azt eredeti post fellelhetőségét az alábbiakban linkelem.

Bővebben: Mozgásérzékeny hanglejátszó

Köszönöm!
(#) Kontodd válasza tibibubu hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Szia!
Tibibubu!
Nekem is ehhez kéne kapcsolási rajz mert az egyik oldal elszállt de nem a tranyó halt meg.
Neked miért kell?
(#) mark.budai válasza Sebi hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
Azóta van egy.
PIC programjának forráskódja és beégethető verziója. (Tom025 órájából)
Azt nem tudtam, hogy azt az IC-t lehet-e multiplexben hajtani.
(#) tanci hozzászólása Márc 15, 2010 /
 
Szevasztok pákások!
Autórádió antennához keresnék erősítő kapcsolási rajzot. Ha valaki tudna kérem segítsen. Köszönöm.
(#) Doncso válasza tanci hozzászólására (») Márc 15, 2010 /
 
(#) BEAG hozzászólása Márc 15, 2010 /
 
Sziasztok!

Nagy szükségem van a Fisher Futura Series 202 receiver kapcsolási rajzára, sajnos vacakol a sztereó dekódere.

Kérem, ha valakinek megvan, küldje el. Köszönöm előre is!

Fisher-03.jpg
    
(#) zsotesz1 hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
Sziasztok! alien ctv 5559 txt-tvhez keresek kapcsolási rajzot. Előre is köszönöm.
(#) proli007 válasza mark.budai hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Hello!
Természetesen lehet az IC-t multiplexben hajtani. Csak éppen ehhez a kapcsoláshoz így nem megfelelő, és néhány dolgot át kell gondolni. (tehát át kell gondolni milyen feszültségszint szükséges a VFD számára)
- Az IC kimenete nyitott kollektoros, így működése megegyezik a digitmeghajtó kimenettel (csak ott egy "sima tranyó" van, az is a GND-re húzza a kimenetet, mint a szegmensmeghajtó IC )
- Az IC végtranzisztorának kollektor feszültsége 15V és meghajtó árama 12mA. Ha hat digitet hajtunk meg multiplex (időosztásos) alapon, akkor egy szegmensre a maximális áramnak hatoda jut. (az átfedések kiküszöbölése miatt, még kevesebb)
üdv! proli007
(#) ati007 hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
heloo mindenkinek !!
Valaki nem tud egy nagyon egyszerű csöves erősítő kapcsolási rajzát ??? (pancser vagyok )
(#) lapose válasza ati007 hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Szia!

Itt van több is. Keres rá a PCL86-ra.
(#) fbela1990 hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
Üdv!

Keresem a JNC LC-235-ös, PC tápegység kapcsolási rajzát!


Kösz előre is!
(#) Papimanó hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
Üdv Mindenkinek!
A témában szereplő katonai RF végfok kapcsolási rajzát,esetleg adatlapját keresem,a neten csak a képe található sajnos. Köszi. Papimanó
(#) vilmosd válasza Papimanó hozzászólására (») Márc 16, 2010 /
 
Hali
Esetleg ez jo lesz?
R105
Udv Vili
(#) tungsram hozzászólása Márc 16, 2010 /
 
Valamelyik régi "RAGYIÓ"-ban benne van a rajza+ komplett leirás....
Következő: »»   114 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem