Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Csöves erősítő készítése
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
9 kHUF / db, alkuképes, de csak most gyorsban eladó, ha kell valakinek viheti, kb egy hónapig
Sajnos most csak gyári készpénzt számítok be ![]()
[OFF]Most csak gyári? Miért, máskor nyomtatottat is?
Nem tudja esetleg valaki, hogy a 6P7SZ (6П7С) miben különbözik, vagy mennyiben hasonlít a G807-re?
(Sajnos nem találtam hozzá csőadatokat...)
Köszi, kezdetnek már ez is valami.
Ez aztán igazán autentikus forrásnak tekinthető
![]()
Lehetne egy kicsit sárgásabb is, amit én szkenneltem volna be a pár ilyen csövem közé tekert papírról.
![]()
Szia!
Beleraktam az új csöveket, kivettem a meghajtó ECC83-akat. Ugyan úgy szép lágy 100Hz-es búgása van. A meghajtókat berakva zajosabb akkor kereken 200Hz-en zúg. Gyakorlatilag semmi különbség nincs a zajt tekintve, lényegtelen, hogy régi vagy új csövek vannak benne a zaj ugyan az. ![]() Na most mit csináljak mi legyen a következő lépés? Rakjam be a munkapont állító potmétereket és az 1ohmos ellenállásokat?
Akkor meghirdetem a gyárit és ha elviszik, akkor kellene az egyik.
![]()
Sajnos akkor valami más gond van, mint amire én gondoltam. Nyugalmi áramokat megmérted már ?
Próbáld meg a hálótrafót kivenni, és távolabbról odakábelezni, az is lehet, hogy a pufferek nem megfelelőek a régiek helyett...meg kéne próbálni nagyobb szűrés használ-e (plusz lépcső a végcsövek előtt, rácselőfeszen, itt-ott). ![]()
Végülis a hiltiszalag olcsó "csodafegyver", sok mindenre használható, érdemes belőle tartani otthon pár métert. Trafó összefogatás is megoldható vele, ha nincs más kéznél.
![]()
Elkészültem a Hiraga teljes bedobozolásával, két hét csiszolás és festés után.Gondoltam megosztom veletek az örömömet.
NA NE !
Meghalt ? Én meg az ősejtes fél szivemmel egy dohánygyárat munkával elátva + ifjú barátnöm által a söritalra rászoktatva élek. Baszusozol ? Ha sikerül megvenned a gitárt, tudnék mutatni esszement jól szoló 40centis lavórt hozzá
Segitségre lenne szükségem.
Infót keresek az EAG TU-080 trafókról. Bármilyen infót, doksit szivesen veszek. Előre is köszi!
Szép!
Tetszik a doboz design.
Szépek ezek a katulák
![]() Így készem már nem csak egy vasdoboz / a táp egyik rácsánál csak nem megsérült a borda?/ Nagyon ötletesen kitaláltad a fa oldal lapok eggyuttal a lábak is . ![]()
Igen sajnos ....
basszusozom 9 éve, de ha sikerül megvennem ezt a csudát, akkor nemigen marad lém lavórra... egyébként mifajta ?
Van egy pici nyomódás rajta, de élőben nem nagyon látszik.
![]()
Zajilag meg hangilag , mi a véleményed a belvilágról ? Egyébként félelmetes mennyiségű anyag van benne azt láttam és nagyon szép profi munka !
![]()
Áhhh! Nem jó az egyik kimenő. A börzés bácsinak ez vissza lesz víve. Most kénytelen leszek a "klasszikus TV kimenőkkel" beüzemelni, míg nem lesz jobb. A hálózati viszont - egyenlőre - működik.
Na, én ilyet soha az életbe nem fogok alkotni, annyi biztos! Ilyen dizájnt tervezni, és kivitelezni, a belsőről nem is beszélve! Professzionális! :kalap:
Szia Imikém!
Kissé le vagyok maradva! Milyen kimenő?
Nem bántam meg, hogy ennyi munkát fektettem bele.
Nagyon tiszta részletező hangja van. Ami nagy különbség az eddigi korrektoraimhoz képest az a térérzet. Nagyobb térből szól mint az eddigiek. Ami nagyban köszönhető a kettős fűtéstápnak! Nem biztos, hogy így kellett volna megoldanom, de ahova a fűtés eredetileg is fel van kötve az anódtápra, oda kötöttem egy-egy 2,4kohm-al a fűtéseket. Ha ellenállás nélkül kötöttem oda akkor a tér is összeesett. De ettől egy pici zaj is lett, amit ugyan csak akkor hallok, ha az erősítőt teljesen feltekerem abba a tartományba amibe sosem hallgatom, mert ott már egyébként is torzít. Köszi a vas munkát még egyszer! ![]()
Hát le a kalappal, nagyon szép lett! Gratulálok! Esetleg a belsejéről is fel tudnál tenni képet? A kapcsolási rajzra is kíváncsi lennék. Megosztanád velünk azt is? A nagy doboz a tápegység, és az elején az ubisüveg az egyenirányító? A hangja milyen?
Csak nem a High-end show-ra készülsz vele? Nagyon szép lett. ![]()
Nagyon szép lett! Igen tetszik!
![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |